Az 1996-ban Paul O’Neill, Robert Kinkel és Jon Oliva (Savatage) által életre hívott Trans-Siberian Orchestra mindig is rengeteg művészt tudott soraiban. Ahogy Oliva nyilatkozta még 2010-ben:
„Mi nem négy vagy öt emberre korlátozzuk a csapat működését. Akár 50-60 is lehet azon muzsikusok és énekesek száma a vonósokat és a kórust is számítva, akikkel dolgozunk. A TSO számomra egy nyitott lehetőség, amiben azt csinálunk és akkor, ami és amikor az kényelmes számunkra.”
Az idei szezonban a keleti parti turnéra a Symphony X és az Adrenaline Mob énekese, Russell Allen is csatlakozik Oliváékhoz, hogy része legyen a prog rockot, szimfonikus és heavy metalt klasszikus zenei elemekkel keverő zenekarnak.
Az Atomic Stuff égisze alatt néhány hónapon belül érkezik a Yerbadiablo második lemeze. Nik, a csapat alapítója jelentette, hogy az album majdnem kész. A címe It Doesn’t Work lesz, ráadásul az előzőhöz hasonlóan ez is tele lesz meglepetéssel. Először is itt az új négyes felállás: Nik, Pol, Elvis és Gomez. Aztán a banda zsigeri rockja törzsi hangzással és pszichedelikus őrülettel egészül ki.
A Manowar és a Dictators gtáros Ross „The Boss” Friedman új zenekara a Death Dealer, amiben Sean Peck (Cage) énekes, Stu Marshall gitáros és Mike Davis (Halford, Lizzy Borden) basszer a társa. A dobos poszton pedig szintén egy régi ismerős ült a Manowar-ból, mégpedig Kenny „Rhino” Earl. A csapat és Rhino útjai azonban nemrégiben elváltak és már be is jelentették, hogy utódja Steve Bolognese lett.
A banda közleményéből az derül ki, hogy Rhino családi és polgári elfoglaltságai miatt lépett ki, amihez minden jót kívánnak.
Steve Bolognese a Berklee College Of Music tanáraként, illetve az Into Eternity dobosaként is ismert .
Húsz évvel ezelőtt 1993-ban alakult az azóta méltán világhírűvé vált szombathelyi metál zenekar: a Sear Bliss.
A kilencvenes évek elején-közepén nem volt annyi zenei műfaj,mint most és nem lehetett annyira könnyen hozzáférni zenei anyagokhoz sem, mégis jobban virágzott hazánkban is a metál műfaj, az élőzene, mint manapság. A média sem a mostani „ízlésformáló zenének nem nevezhető zajokkal és sztáráldozataival” volt tele, hanem rock és metál műsorok is helyet kaptak, a koncertek pedig látogatottabbak voltak.
20 éves lett a Sear Bliss, amely alatt Nagy András vezető mellett párszor bekövetkezett tagcsere is, így vendégzenészekben nem lesz hiány a huszadik jubileumi koncerten (2013 december 06. 19 óra, Budapest-Club202) , valamint látványelemekben sem, hiszen a zenekar nem csak alkotásaiban, de koncertjeiben is törekszik az igényességre,s a minőségi megszólalásra, látványra. Minden bizonnyal most is lesznek pirotechnikai és egyéb látványelemek, különleges színpadi kellékek, s varázslatosan egyedi Sear Bliss hangulat, amely mélyen lélekre hat.
20 év eltelt, elrepült, mintha most lett volna minden ami ezalatt történt, sok sok emlék kíséri ezeket az éveket, melyek alatt minden változik, mi magunk is talán, egyetlen dolog viszont örök: a nagybetüs „SEAR BLISS ATMOSZFÉRA” !
Sear Bliss - There's no shadow without light
_ELVALASZTO_
Magyar zenekarnak ennek ellenére nehéz volt külföldre utat törni. A szombathelyi Sear Bliss-nek az 1995-ben megjelenő „The Pagan Winter” demójával ez sikerült. Természetesen a hazai metál rajongók izgatottan várták a koncertek és a következő zenei anyagok mellett az ezzel kapcsolatos eseményeket, híreket,amelyekről- magamat is beleértve-szívesen olvastunk zenei lapokban, hiszen a sok külföldi zenekarról szóló hír mellett úgy éreztünk, hogy na, a „mieink” is ott vannak köztük,s egészen más szájízzel olvastuk ezeket a cikkeket, mint egy másik zenekarról történő zenei híreket.
Ráadásul sikerült egy egyedi stílust alkotniuk,úgy, hogy gyakorlatilag minden lemezük más, sohasem ugyanazt tárták a rajongók elé, mégis mindegyik lemez egytől egyig egyedien jellegzetes Sear Bliss, egy kerek egész. A klasszikus heavy metal hangszerek mellett helyet kapott a trombita, a harsona, gyönyörű szintetizátortémákkal kiegészülve, Nagy András bőgős-énekes-zeneszerző-dalszövegíró (egyszóval mindenes ) egyedi hangjával , leszámítva a legelső demót, ahol még Csejtei Zoltán énekelt. 1996-ban jön a Phantoms, az első nagylemez. A neves holland metál magazin, az Aardshock a „hónap lemezének” választja az albumot. A későbbiekben Sear Bliss albumokat olyan független nyugati lemezkiadók jelentettek meg, mint a holland Mascot, az amerikai Red Stream vagy a brit Candlelight Records. Európán túl Dél-Amerikától Japánig szinte mindenhol kaphatóak lettek a lemezek, amelyet külföldi koncertek is követtek.
A zenekar a „nagyvilágban” sem felejtkezik meg magyar gyökereiről sem, sőt előszeretettel nyúl olyan témákhoz, mint a Bálványosvár legendája – amiről Jókaitól is olvashatunk, Csaba királyfi legendája, de akár zeneileg is felcsendül egy egy magyar fülnek egészen sajátosat jelentő dallam-mint pl a The Haunting lemez nyitódalában-, sőt, a 2007-es albumuk, a The Arcane Odyssey grafikailag is kifejezi ősi értékeinket.
Itt kell megjegyezni, hogy a Sear Bliss mindig is ügyelt arra, hogy egy zenei album igényes és kerek egész legyen grafikailag is, zeneileg is, így borítóként mindig egy egy festmény szolgált, kifejezve a lemez hangulatát. Ezen festményeken olyan művészek dolgoztak, mint Kris Verwimp, Tari József, s mindemellett olyan fotóssal-filmessel dolgoztak együtt, mint az „Ösvény Filmes” Fábián Gábor, aki a fotók mellett például a 15 éves jubileumi koncertfelvételük elkészítéséért is felelős volt.
Az „Ösvény Film” -ről még csak egy gondolat, Gábor egyes filmjeiben a Sear Bliss zenekari tagok, mint szereplők is kipróbálhatták magukat. De a színházi világ sem esett messze a zenekartól, hiszen a Budapesti Thália Színháztól kezdve sok vidéki színházba is eljut a „metálballada”, azaz a Háromgarasos opera c. előadás, amelyben a beregszászi Illyés Gyula Színházzal egy színpadon a Sear Bliss élő zenei háttérrel szolgál. A színdarab azt az angol művet dolgozza fel, melyen Brecht Koldusoperája is alapszik. A darab rendezője Vidnyánszky Attila volt, aki mára a Nemzeti Színház igazgatója.
Legutóbbi lemezük, a 2012-es Eternal Recurrence szintén egyedi, s nem másolja egyik korai albumukat sem, s egyik jellegzetessége, hogy megjelenik a Sear Bliss-től eddig szokatlan tiszta ének, valamint a női vokál (boszorkányének) is, utóbbit Alba Hyseni vendégszereplése eredményezte.
A leginkább pszichedelikus harsh noise hangzásáról, és 3 perc alatti performanszairól ismert Ana Venus új kiadványokkal állt elő. A Loud Harsh Noise című lemez koncepciója egy szado-mazó fantázián alapszik, melynek középpontjában Rihanna áll. A limitált példányszámú lemez borítója az énekesnő Loud című lemezét figurázza ki. A nyolc tracken keresztül extrém pedálpumpálásnak, őrült sikolyoknak és igazi rock’n’rollnak lehetünk tanúi.
Egy professzionális C80-as kazettán(!) napvilágot látott Venus első kollekciója is (egyszerűen Collection címmel), amelyre négy, eddig csupán digitális formátumban elérhető lemezét pakolta fel. A lo-fi és élő felvételek mellett megtalálható rajta a Masochist Church of Mickey Mouse, ahol a zajzene egy dadaista papagáj jókedvével keveredik rajzfilmhangokkal. Valamint szintén ezen a kazettán található a Létrák frontemberének egyik mellékprojektjével, a Dance Is Music-kal közös szösszenet is.
A napokban megszületett a megbotránkoztató szövegeiről elhíresült Halalnihillel közös osztott lemez, a Hibernation kazetta verziója is. Brutális performanszainak köszönhetően Halalnihilt nem rég tiltották ki a budapesti Rézmálból, majd az Index-ből is. Ám az alkalmi duót ez nem zavarja, és frissült erővel zajonganak tovább…
Hamarosan még több kiadvánnyal bővül Ana Venus katalógusa, a nemzetközi zaj színtér olyan elismert előadóival karöltve, mint a hongkongi Orgasm Denial, a finn üvöltőgép, Whitewater Orgasm, vagy az amerikai Lackthrow és Redsk. Valamint egy különleges duplalemez is várat magára az év végéig, amelyet a lengyel avantgárd fotóművésszel, Rafał Karcz pszichedelikus képei illusztrálnak majd.
A brit death/gothic metal úttörőinek számító, idén 25 éves csapat november 3-án a londoni Camden Roundhouse-beli koncertjét rögzíteni fogják.
A tervek szerint a felvételt mp3-ban és CD-n is be lehet majd szerezni. Ez utóbbin a fellépésen készült fotókat is meg lehet majd találni. Ráadásul, aki december 1-ig előrendeli, annak a neve szerepelni fog a borítóban. Előrendelni az AbbeyRoadLive.uk oldalon tudjátok.
A Csehországban, 2009-ben alakult Adagio Funebre megjelentette a Leviathan Music jóvoltából bemutatkozó, Of Grief And Insanity c. lemezét, melyen egyfajta melodikus doom metallal borzolja a lélek receptorait. A többnyire death/black vizeken edződött tagok lassú, depresszív zenével hívnák fel a figyelmüket magukra, úgyhogy a végső ítélet pallosa most már a hallgatók kezében van.
Adagio Funebre - A Tale from the River (DEMO SINGLE 2013)
A nemrég megjelent harmadik Sawthis album (Youniverse) nyitó dalára készített egy szöveges klipet az olasz modern thrash brigád. Nézzük/hallgassuk a Logical Colors-t:
Egy a napokban adott interjúban a lemezre készülő Slayer gitáros, Kerry King úgy nyilatkozott, hogy a rajongók még nem készek arra, hogy Gary Holt témáit hallják a banda új lemezén.
Gary Holt viszont a Slayer koncertje után Paul Bostaph dobossal közösen adott interjút a Bay Area Backstage-nek. Holt arról beszélt, hogy a Slayer tuné közben is gyűjtögeti és rögzíti az ötleteit a következő Exodus lemezhez. A stúdiózás kezdetét február elsejére időzítették.
A teljes interjút megnézhetitek:
Slayer- Bay Area Backstage- The Bay Area Connection