Avatarium – online a teljes lemez

Ma jelenik meg hivatalosan a Candlemass basszer, Leif Edling új csapatának, az Avatarium-nak az azonos című bemutatkozó lemeze. A Nuclear Blast jóvoltából most meg is hallgatható teljes egészében.
A banda felállása: Leif Edling – basszusgitár, Jennie-Ann Smith – ének, Marcus Jidell– gitár, Lars Sköld – dobok, Carl Westholm – billentyűk.

Winds Of Plague – újabb klip

A Century Media-nál kedden megjelent Dél-Kalifornia-i Winds Of Plague Resistance lemeze kapcsán készült már klip az Open the Gates of Hell című szerzeményhez, kaptunk szöveges videot, előzetes dalt, sőt az egész lemezt meghallgathatóvá tették. Ha valakinek ez mégsem lenne elég, itt van, megérkezett a második kislemezes dal az albumról, melyhez természetesen klip is készült. Ez a Say Hello to the Undertaker.

WINDS OF PLAGUE - Say Hello To The Undertaker (OFFICIAL VIDEO)

Morbid Angel – Covenant vinylek

20 éve már, hogy megjelent az azóta legendává vált floridai death metálos Morbid Angel Covenant című harmadik lemeze. Az eredetileg 1993-ban napvilágot látott album az eredeti szalagokról kapott egy dinamikus mastert a Full Dynamic Range által. Az LP-k eltérő színekkel és pédányszámokkal bírnak, mint ahogy az alábbi képen látható.

Morbid Angel "Covenant" FDR Vinyl First Look

Beastmilk – post-punk lemezelőzetes

A finn post-punk Beastmilk Stereogum-on tette meghallgathatóvá először a Climax c. lemezük új kislemezét. A Fear Your Mind c. dal lentebb meghallgatható.
A frontember és fő szövegíró Kvohst szerint a dal arról szól, hogyan nézzünk szembe a legbelsőbb félelmeinkkel. A lemez pedig még tovább megy, egészen a halállal, a véggel való kapcsolatot boncolgatja. 

A banda nemrégiben a Pitchfork-on a Love in a Cold World c. dalt hozta nyilvánosságra.

Blitzkrieg – Metallica Feldolgozás

A NWOBHM (New Wave Of British Heavy Metal) legendás csapata, a Blitzkrieg eddig talán onnan volt a legismertebb, hogy „névadó” dalukat feldolgozta a korai Metallica.
November 5-én „visszanyal a fagyi”, hiszen a csapat nyolcadik albumán, amit november 5-én jelentetnek meg Back From Hell címmel a Seek & Destroy átirata fog szerepelni. 

Bemutatkozik a Crypt Sermon

 Philadelphiai epikus doom zenekar tűnt fel a látómezőn Crypt Sermon néven, akiknek első demóját a Dark Descent Records karolta fel a zenekarral együtt. Az énekes szerint egy minden trendet elutasító, gyökereken alapuló, epikus/heavy doom metalt játsszó zenekarként akarnak tevékenykedni és már íródnak a dalok a teljes bemutatkozáshoz, ami várhatóan 2014-ben be is fog következni. Első hangzóanyaguk teljes egészében meghallgatható bandcamp oldalukon. A Demo MMXIII összesen 3 dalt tartalmaz közel 17 percben, aminek fő inspirálója természetesen a Candlemass és a Solitude Aeturnus, de megemlíthető a Magic Circle és a The Gates Of Slumber hatása is. 

<a href=”http://cryptsermon.bandcamp.com/album/demo-mmxiii”>Demo MMXIII by Crypt Sermon</a>

Anthrax – dalíró fázis

A Jon Donais-val (Shadow’s Fall) megerősödött Anthrax jelenleg az igen sikeres Worship Music folytatásán dolgozik. 
Scott Ian új honlapján arról számolt be, hogy a banda egy része (Charlie Benante, Frank Bello és Ian) keményen dolgozik az új albumon. Ian így fogalmazott:
„Jó néhány dalírási perióduson vagyunk túl és a dolgok nagyon jól haladnak – gyorsan haladunk magunkhoz képest. Már hét dal készült el zeneileg. Az új anyag riffesebb, agresszívebb és gyorsabb lesz, mint az utolsó lemezünk és néhány témát elég bonyolult eljátszani. Ilyenkor jön elő az agyamban az őrmester és üvölt: Gyakorolj, te lusta sz.rházi! Szóval gyakorlok. Dalcímek, szövegek egyelőre nincsenek.”

A csapathoz kapcsolódó hír, hogy ugyan Benante még mindig rehabilitációs fázisban van a ízületi problémái (carpal tunnel syndrome – nyeregízületi arthrózis) miatt, de szeptember 13-án azért már színpadra lépett a The Battle Of San Bernardino fesztiválon, ahol az Iron Maiden, a Megadeth, a Testement és az Overkill, valamint a Sabaton társaságában játszottak.

Venrez – a Coppola kapcsolat

A Los Angeles-i Venrez jelenleg Európában turnézik a Buckcherry és a Hardcore Superstar társaságában.
A napokban hozták nyilvánosságra friss klipjüket, amit az American Illusion album második kislemezdalához, a Sanctity-hez készítettek. És itt jön a Coppola kapcsolat, hiszen a rendező nem más, mint a híres Coppola-klán tagja, Christopher Coppola.

Fangtooth dal a következő albumról

 …as we dive into the dark c. lemezével tér vissza 2011-es debütálása után a szicíliai doom zenekar, az érdekes nevű Fangtooth. A bemutatkozásukról már olvashattatok nálunk. Korábban bármi előjel nélkül jelentették meg első kiadványukat, most sem vitték túlzásba az információk kiszivárogtatását, de egy dalt már elérhetővé tettek bandcamp oldalukon.

No Tomorrow by Fangtooth

Machine Head – demók

A Machine Head frontember Robb Flynn a Through The Ashes Of Empires album tizedik évfordulójának apropóján a zenekar hivatalos YouTube csatornájára három nóta demó változatát töltötte fel.
Az Imperium, a Days Turn Blue To Gray és a Descend The Shades Of Night demóit alább meghallgathatjátok:

Machine Head - Imperium (DEMO aka: "Buh-duh-duh-duh")

_ELVALASZTO_

Machine Head - Days Turn Blue To Grey (DEMO aka: "Natural Science II")
MACHINE HEAD - Descend The Shades Of Night (Demo 2003)