(Egyenlőre) semmi különösebbre nem kell számítani az ausztrál Thy Art Is Murder-el legénységével kapcsolatban, csak egy „szokásos” videóklip debütről van szó. A megzenésített videóban a zenekar néhány turné pillanatába kaphatunk betekintést. amelyet a „Purest Strain Of Hate” tétel fest alá, a zenekar második, Hate albumáról.
Az olasz Hortus Animae egy rövid videót tett közzé a készülő új lemez beharangozására. A lemez a Secular Music címet fogja kapni, és a következő dalok fognak rajta szerepelni:
I. Disgusting God and His Children
II. Blood of the Earth / The Truth Against the World
III. Dystopian Apocalypse
IV. At the End of Doomsday
V. The Poison of the Naga
VI. Impromptu Op II – Pain Relieved
VII. Chamber of Endless Nightmares
VIII. Aqualung (Jethro Tull cover – bonus track)
A videó itt tekinthető meg:
Tegnap lett 57 éves Dave Wyndorf, akit a Monster Magnet alapító frontembereként ismerhetünk. A New Jersey-i székhelyű, legendás pszichedelikus hard-rock zenekart a stoner rock egyik legfontosabb reprezentánsaként szokás emlegetni, de kacérkodtak a space rockkal is pályafutásuk során.
A Szörnymágnest a 80-as évek legvégén hívta életre Dave Wyndorf énekes-gitáros-dalszerző, névtelen bandákban eltöltött néhány év után. Érdekes módon első sikereiket Németországban érték el, az ottani underground közönség hamar ráharapott szokatlan muzsikájukra, amelyre a Hawkwind, Black Sabbath, 13th Floor Elevators, Ramones, Pink Floyd, The Doors, Captain Beyond gyakorolták a legnagyobb hatást. Orrvérzésig turnéztak, többek közt a Soundgarden társaságában. Bár a pszichedelikus és stoner stílus egyik nagy mesterművének tekinthető Dopes To Infinity című harmadik nagylemezen található Negasonic Teenage Warhead klipjét is nyomta az MTV, az igazán nagy áttörést a negyedik Powertrip című album és annak slágerei (Space Lord és a címadó) hozta meg a banda számára 1998-ban.
Mr. Wyndorf karizmatikus, a legnagyobb rock ‘n’ roll ikonokhoz méltó kisugárzása is minden bizonnyal szerepet játszott abban, hogy a Monster Magnetnek akkora kultusza támadt. A rákövetkező évben a Metallica előzenekaraként a magyar közönségnek is bemutatkozhattak. Ezt követő korongjaik már szerényebb sikert arattak, ráadásul Dave Wyndorf igen súlyos időszakot élt át; altatótúladagolása kis híján az életébe került.
A kétezres évek végére a kortárs rock ‘n’ roll egyik nagy hipnotizőre igencsak meghízott. Bár a Szörnymágnes tagsága jócskán kicserélődött az évek során (az egyetlen biztos pont Dave), a csapat él és virul, olyannyira, hogy idén kiadták kilencedik nagylemezüket Last Patrol címmel, jövő év januárjában pedig a Club 202-t borítják pszichedelikus ködbe.
A tavasszal a Coroner Records-nál megjelent Ten Miles Underwater albumon található Thousands Carybdea c. dal klipje után megnézhetitek azt a negyedórás „így készült” videót is, melyen a francia modern death-prog metallos Atlantis Chronicles bemutatja a videó háttérmunkálatait.
ATLANTIS CHRONICLES "Thousands Carybdea" OFFICIAL VIDEO
ATLANTIS CHRONICLES - Ep. II : "Thousands Carybdea" Behind the scenes
Ma jelenik meg a Resistance, a negyedik Winds Of Plague album. A csapat Dél-Kaliforniában 2002-ben még Bleak December néven alakult, majd 2005-től névváltozás mellett döntöttek, mégpedig az Unearth Endless c. dalából kölcsönözve a Winds Of Plague kifejezést.
Nos, most az AltPress.com oldallal közösen meghallgathatóvá tették a friss lemezt, amiről tudni kell, hogy már tavaly felvették, azután különböző okok miatt úgy határoztak, hogy a megjelenéssel várnak mostanáig.
Ők tudják…
„The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart” címmel október 25-én jelent meg a brazil/amerikai veterán csapat friss lemeze. Az ismét Ross Robinsonnal felvett – ha jól számolom, a tizenharmadik album – teljes egészében meghallhatható. Andreas Kisser nemrég a brazil Diario de Pernambuconak adott interjúban elmondta, hogy bár Fritz Lang 1927-es moziklasszikusa, a Metropolis inspirálta, a The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart mégsem tekinthető sem konceptlemeznek, sem kvázi filmzenealbumnak, ellentétben a korábban kiadott Dante XXI (Isteni színjáték) vagy az A-Lex (A Clockwork Orange) albumaikkal.
A neo-thrasher Hammercult második nagylemeze január 27-én jelenik meg Steelcrusher címmel a Sonic Attack/SPV gondozásában. A Tal Vaisman által producerelt és a Chris Harris által maszterizált 13 dalt tartalmazó anyag We Are The People dalában vendégként a Sepultura-s Andreas Kisser jelenik meg egy gitárszóló erejéig. A lentebb látható borítót a Blind Guardian, In Flames, Running Wild és Hammerfall bandáknak is rajzoló Andreas Marshall készítette. Yakir Shochat, zenekar frontemberének szavai : „Határozottan európai hatásokkal rendelkezünk, olyan bandákon nőttünk fel, mint a Kreator, a Destruction és a Sodom.”
Nemrég látott napvilágot a szentesi Teher zenekar új, „Így jó” címre keresztelt dala, melyhez készült egy szöveges videó is. A nóta ingyenesen letölthető a Youtube videó leírásában található linkről.
A 2013 áprilisában alakult brigád groove metálban utazik. Stílusukban találkoznak az egyszerű és konkrét gitárriffek, a keleti skálák intenzív használata, a lehangolt gitárok, a néhol funkysabb dobtémák, illetve itt-ott némi hörgés. Aki kedveli a Soulfly-t, az Ektomorfot, vagy éppen a Sepulturát, az nagy valószínőséggel megtalálja a dalban a számítását.
A bandának ez a második publikus felvétele a debütáló „Csoportos magány” után, ami szintén ingyenesen letölthető. A felvétel ezúttal is teljesen házi körülmények között készült, a hangzásért Gémes Norbert énekes-gitáros felel. Ha minden igaz, akkor a tél folyamán várható valami újabb, de már nagyobb volumenű megmozdulás a zenekartól.
November 26. a hivatalos megjelenési dátuma a dán thrasher Artillery új, Legions című lemezének, amelyről a Wardrum Heartbeat szerzeménnyel ismerkedhettek meg az alábbi szöveges videon keresztül.
A zenekar 2011-es My Blood albumának megjelenését követően európai és dél-amerikai turnét bonyolított le, és meghívást kaptak számos fesztiválra. 2012-ben Carsten N. Nielsen és Søren Adamsen távozását követően Josua Madsen lett az új dobos és Michael Bastholm Dahl az énekes.
Artillery - Wardrum Heartbeat (LYRIC VIDEO)
_ELVALASZTO_
Artillery - Chill My Bones (Burn My Flesh) (OFFICIAL)
A november 15-én a Nuclear Blastnál érkező We’re All Gonna Die című új Generation Kill lemezről a Vegas című szerzemény szöveges videoját láthatjátok most. Az Exodus frontember csapata Chris „Zeuss” Harris producerrel dolgozott ezen az anyagon, aki többek között a Shadows Fall, a Suicide Silence és a Soulfly csapatokkal is munkálkodott korábban.
A zenekar felállása: Rob Dukes – ének, Rob Moschetti – Bass/háttér vokál, Jason Trenczer – gitár, Jason Velez – gitár, James DeMaria – dob.