A hétfőn érkező Tragic Illusion 25 (The Rarities) címet viselő Paradise Lost anyagon szereplő Our Saviour és a Gothic 2013-as változatai után egy új, eddig sehol máshol nem hallhatott dalt tett közzé a Century Media Records. Ez a Loneliness Remains:

A hétfőn érkező Tragic Illusion 25 (The Rarities) címet viselő Paradise Lost anyagon szereplő Our Saviour és a Gothic 2013-as változatai után egy új, eddig sehol máshol nem hallhatott dalt tett közzé a Century Media Records. Ez a Loneliness Remains:

Szeretnétek már egy új Anaal Nathrakh albumot? Nem kell félni, hiszen a brit black/grindcore fenegyerekei elkezdték a nyolcadik stúdióalbumuk munkálatait. A dalok „összehegesztéséért” felelős Mick Kenney mester saját studiójában kezte el összerakni az új album alapjait.
Azért, hogy valamelyest képet tudjunk alkotni a Vanitas folytatásáról, akkor az alant található stúdióban készült homályos és fullasztó kép talán le tudja írni a készülő album koncepcióját. Az album és a dalok címei pedig hamarosan…

Itt már beharangozódott a fémforgácson is a következő Thaurorod lemez.
Ezúttal a hivatalos ajánló-videót mutatjuk be:
Új klippet csinált a San Francisco-i Orchid zenekar, a második lemezük címadó dalához, a Mouths Of Madness-hez.
A banda következő lemeze november 15-én jelenik meg The Zodiac Sessions címmel, ami egy válogatás lesz, melyen a 2009-es Through The Devil’s Doorway kislemez és a debütáló Capricorn anyaga lesz hallható.

Voltak már hírek arról, hogy az At The Gates és a The Haunted zenekarokat megjárt Anders Björler szólólemezzel fog előrukkolni, majd jött egy rövid teaser is. Most viszont a november 6-án megjelenő Antikythera címet viselő lemez első háram dalát tették közzé egy animációs kisfilm kíséretében, ezt láthatjátok most, lentebb pedig a Twilight13Media-s Costin Chioreanu által készített lemezborítót tekinthetitek meg.

_ELVALASZTO_


„Van jobb módja az olasz metál hallgatásának annál, mint hogy egy pohár bor tárasaságában tedd azt?” – szól a reklámszöveg. Nyilván embere válogatja. Számos zenekarnevekkel ellátott italt és egyéb tárgyakat mutattunk már be. A legújabb az olasz Flashgod Apocalypse nevével fémjelzett fehér (Ariadne) és vörös (Minotaur) bor. Egyelőre kizárólag európai vásárlók rendelhetnek belőle közvetlenül a zenekar honlapján.

A lengyel prog-éra komoly szeletet birtokol a világ jazz-metál sikerének tortájából. Pár órája derült ki, hogy e polák finomság a mai nappal kicsit karcsúbbá vált, miután a Division By Zero legénysége – és leánysága – tevékenységét felfüggesztette bizonytalan időre.
Én a magam részéről a kedvenc dalukkal búcsúzok tőlük, de nagyon remélem, hogy nem örökre!
Intruder:

Korábban már adtunk hírt arról, hogy a veterán death metal csapatot jelölték a Buffalo Music Hall Of Fame-be.
Az idén 25(!) éves fennállását is ünneplő Cannibal Corpse beiktatására október 3-án került sor, amin a zenekar képviseletében Alex Webster, Paul Mazurkiewicz és Rob Barrett vett részt szülővárosukban, a 31. beiktatási gálán.
Négy év szünet után jelentkezett legújabb stúdióalbumával a 90-es évek grunge-hullámának egyik nagy túlélője, a Pearl Jam. A seattle-i zenekar friss munkája, ami a Lightning Bolt címet kapta, valódi villámcsapásként égett a köztudatba már megjelenése után néhány nappal.
A tizenkét számos korong ugyanis a remek kritikák mellett kereskedelmi szempontból is kiemelkedően teljesített, hiszen nem kevesebb, mint 54 országban (köztük Magyarországon is) lett első, 10-ben pedig második helyezett az iTunes eladási listáján, ami egy kifejezetten jó nyitány a több mint húszéves banda számára.
A Lightning Bolt, melyen két nagysikerű kislemezdal, vagyis a Sirens és a Mind Your Manners is helyet kapott, a Pearl Jam sorban tizedik albuma, amely úgy látszik, nem csak minőségében, de népszerűségében is méltó párja a csapat olyan klasszikusainak, mint a Ten, a Vs. vagy a Vitalogy.
Somoskői Viktor, a Monte Cristo zenekar basszusgitárosa szolgáltatta az alábbi hírt.
„Kedves Barátaink! Elkészült a hamarosan megjelenő Ördöglakat album video trailere!
Még tavaly év végén megszületett a döntés: nem új keverést kap a zenekar első nagylemeze, hanem az összes szám újravéve, modern köntösben, az Életvonat lemez hangzásával és Ciscoo által tuningolt ének és újraírt vokál témákkal lesz meghallgatható! Az album elkészült, pár apró utómunka van még hátra, mielőtt elnyeri végleges formáját. Akik ismerték ezt a hanganyagot a régi időkből, azoknak is sok meglepetést fog tartogatni ez a lemez, ugyanis 3 dal lekerült a régi demo verzióról, helyükre pedig tartalmilag és zeneileg is erősebb, frissebb szerzemények kerültek. Egy karakteres, dallamos, dalcentrikus rock-metal album lett az Ördöglakat.
Kérünk Titeket, ha tetszett a trailer, mutassátok meg ismerőseiteknek, osszátok meg a hírt minél többen!”