Warmaster – lemezelőzetes dal

A régisulis death metalt képviselő Warmaster az AxisOfMetal.com oldallal szövetkezett és ott hozta nyilvánossátgra soron következő lemezének Barbarians című dalát.
A The End of Humanity album a hónap végén lát napvilágot a Dead Beat Media és a Slaughterhouse Records közös kiadásában.

Katatonia – felvételek San Franciscoból

A Capital Chaos TV-től kapunk sorra jobbnál jobb koncertfelvételeket. Most a melankólikus Katatonia október 7-i San Francisco-i Slim-ben nyújtott teljesítményébe nyerhettek betekintést.
A csapat az Uncrowned & Vertikal nevezetű trunéját szeptember 23-án kezdte Bostonban a Cult Of Luna, az Intronaut és a Tesseract társaságában.

KATATONIA live @ Slims 10/7/13 CAPITALCHAOSTV.COM

Sannhet – NYPR klip

A Brooklyn-i Sannhet trió a post-metal/post-rock színtér képviselője. A csapat tegnap jelentkezett a Known Flood c. bemutatkozó albumának Slow Ruin c. dalára készített klipjével. A videót a banda bőgőse AJ Annunziata rendezte.

Sannhet - Slow Ruin

A februári nagylemez folytatásaként, illetve a jövőre várható második album előzeteseként a Sacrament Music-nál egy  Lion’s Eye c. két számot rejtő digitális kislemezt készül kiadni, nagyjából november közepére időzítve. 

Monte Pittman – szólóban harmadszor

Az ex-Prong gitáros Monte Pittman, aki egyébként Madonnával is dolgozott már, harmadik, The Power Of Three című lemezét 2014. január 21-én jelenteti meg a Metal Blade. Az első kislemezes dal, az A Dark Horse máris meghallgatható az alábbi SoundCloudos lejátszón keresztül.

1.A Dark Horse
2.Delusions Of Grandeur
3.Everything’s Undone
4.Blood Hungry Thirst
5.On My Mind
6.Away From Here
7.Before The Mourning Son
8.End Of The World
9.Missing
10.All Is Fair In Love And War

Dischordia – válogatáson szerepeltek

Az Oklahoma City elsőszámú death metal exportcikkének nevezett Dischordia örömmel és büszkén jelenti be, hogy The Enemy című daluk meghallgatható a Sick Drummer Magazin online válogatásán. A Brutal Beatings XIII c. „lemezen” olyan ismert és elismert csapatokkal szerepelnek együtt, mint a Grave, a Pyrexia, az Ulcerate, a Wretched és még sorolhatnánk. Ide kattintva hallható a válogatás:

http://www.sickdrummermagazine.com/index.php/news/latest-news/2619-brutal-beatings-volume-xiii.html

A The Enemy egyébként a zenekar bemutatkozó lemezén, a júliusban megjelent Project 19-en található. Néhány dalt a Rogue Records Bandcamp oldalán keresztül meg is hallgathattok kedvcsinálónak:

<a href=”http://roguerecordsamerica.bandcamp.com/album/project-19″>Project 19 by Dischordia</a>

Pessimist – újra egy csapatban

Talán a húsz éves évforduló is oka, hogy Kelly McLauchlin gitáros (Possessed, Diabolic, Unholy Ghost) egyesítette erőit  Kelly Conlon (Death, Monstrosity, Vital Remains) bőgőssel és Paul Collier (Angelcorpse) dobossal annak érdekében, hogy ismét életre keltsék a Pessimist nevű brutális death/black zenekarukat.
A csapat további tagjai: William Hayden (gitár), aki a banda 2002-es Slaughtering The Faithful c. utolsó sorlemezén is játszott, az új vokalista pedig a Black Mass-ból ismerhető Ivan ‘The Evil One’ Alison.

A Pessimist mostanság demófelvételeket készít egy jelenleg Keys To The Underworld munkacímű új lemezhez.

Pearl Jam – megjelent a tizedik

Tizedik lemezével töri meg újra a csendet, a grunge-hullám és az alternatív rock egyik igazi veteránja, a seattle-i Pearl Jam. Az 1991-ben alakult zenekar tagjai igazi öreg rókák már a bizniszben, így jól tudják, hogy a hosszú távú siker titka nem más, mint a folyamatos magas színvonal, a zenekar pedig ennek szellemében készítette el Lightning Bolt című albumát.

A Pearl Jam erényeit sok irányból meg lehet közelíteni, de beszéljenek inkább helyettünk a puszta adatok: több mint húszéves fennállása alatt a zenekar 9 nagyszerű korongot készített, továbbá számos élő kiadvánnyal kedveskedett a rajongóinak, a világ vezető fesztiváljain foglalta el headliner-pozíciót és összességében több mint a hatvanmillió lemezt adott el – ilyen ajánlólevél tényleg csak a legnagyobbaknak jár. Ha pedig még hozzávesszük, hogy a csapat két évtized után is képes modern, fajsúlyos és belevaló zenét csinálni, nem lehet kétség a képességeiket illetően.

A Lightning Bolt című új munka négy évvel követi a Pearl Jam legutóbbi anyagát, a korábbi kislemezek (Mind Your Manners, Sirens) alapján pedig úgy tűnik, a formáció rajongói ismét minőségi termékre számíthatnak – akárcsak az eddigiekben.

Mind Your Manners (Official Music Video) - Pearl Jam

Kill Devil Hill – jön a második lemez



Revolution Rise
címmel október 29-én érkezik a Vinny Appice (ex-Dio, ex-Black Sabbath, ex-Heaven & Hell), Rex Brown (ex-Pantera, ex-Down), Mark Zavon (Ratt, W.A.S.P., 40 Cycle Hum) és Jason „Dewey” Bragg (Pissing Razors) felállású csapat második lemeze.
A zenekar elkezdte az első klip forgatását az album egy még meg nem nevezett dalára.

A Crown Of Thorns c. dal egy YouTube klip formájában meghallgatható.

KILL DEVIL HILL - Crown Of Thorns (Album track)