RedHeart – jön a lemez

A 2011. márciusában alakult  RedHeart együttes aláírta lemezszerződését a Grund Records kiadóval így hamarosan élvezhetjük a rég várt első korongot. Amíg a lemez készülődése zajlik, koncertekre nem igen kerül sor. Úgyhogy különösen ajánljuk az október 19-ei RedHeart & Mátyás Attila Band bulit.

A RedHeart együttes az AC/DC stílust jól ültette át első saját dalaikba, de ezek sajnos nem nyertek kiadást. Hat-hét RH dal kószál a neten, youtube-on. Ezek közül is a Légyszi Baby! komoly siker lett. Több rádióban és tv csatornán is futott a dal. Azonban ezek a nóták
(Keresztapa, Sivatagi Stricik, stb) nem kerültek kiadásra. Most azonban eljött az idő és meg fog jelenni néhány hónap múlva az első korong.
_ELVALASZTO_
„Rengeteget gondolkodtunk és nem kevés beszélgetés előzte meg a lemez tematikáját. Egy biztos rengeteg új dal lesz rajta, az is elképzelhető hogy tőlünk szokatlan stílusban. Mivel még alakulunk, fiatal banda vagyunk így tuti nem ragadunk le csakis az AC/DC stílusnál már ami a saját dalainkat illeti. A ki nem adott nóták sorsa egyelőre még nem dőlt el. Több ötlet is felmerült. Dupla CD, bonus
trackek, extra package vagy csak kettőt-hármat kiemelve a régiek közül rárakjuk az újak közé. Nem tudjuk még, hogy lesz. Erről a kiadóval is egyeztetünk a közeljövőben. Egy biztos, ahogy mondtam, sok új dal lesz. De a ki nem adott nagy durranásokat sem hanyagoljuk el.” – nyilatkozta Peru a zenekar énekese.

A lemezírást egy nagy százhalombattai buli előzi meg. Ahol a legendás, idén ötven. esztendős Mátyás Attila is tiszteletét teszi zenekarával. Sőt a nagy A38-as szülinapi mutatvány előtt ez az egyik utolsó buli a főváros közelében. Ráadásul a RedHeart itt szeretne köszönetet mondani a Best Of Rock FM rádiónak, ami sajnálatos módon megszűnt, de óriási szerepe volt a helyszínen kialakult szép számú rock bulikban. Úgyhogy lesz ne mulass október 19-én a Coffe-tériában Százhalombattán.

Aeon Aphelion bemutatkozás

 A 2005 óta létező görög Aeon Aphelion pár nap múlva jelenteti meg bemutatkozó, Visions Of Burning Aeons c. lemezét saját gondozásban, a teljes lemez már most elérhető és meghallgatható a zenekar bandcamp oldalán. Az egykoron death/doom metalban gondolkodó zenekarnál a nagylemez elérkezéséig letisztult a kép és maradt a nyers heavy/doom metal zene, témavilágnak a misztikum és Lovecraft képzelgései. A kiadvánnyal a klasszikus heavy metal kedvelői is bátran próbálkozhatnak!

Aeon Aphelion - Oracles

Közel-Keleti messiás-metal

A két francia előzenekart sajnos lekéstem, pedig a The Mars Chronicles-re már neve alapján kíváncsi lettem volna (mivel sokak kedvenc Solaris albumát idézi a nevük: Marsbéli krónikák). Bár állítólag túl sokat nem vesztettem. A jordán csapat, a Bilocate azonban érdekelt, mert ők előzetes belefülelés alapján meggyőzőnek bizonyultak, sikerült is pont rájuk odaérni. A technikás doom/death/black […]

Tovább »

Eye Of Solitude – irány Dante Pokla

A londoni Eye Of Solitude a NewNoise Magazinon keresztül osztotta meg új dalának rövidített változatát. A tíz perc fölötti Where the Descent Began-ból kb. négy percnyit hallgathattok meg most.
A (funeral) doom/death metalban utazó hattagú csapat Canto III című lemeze szövegileg Dante Isteni színjátékának első színterén, a Poklon alapszik. A teljes album több, mint 66 percnyi intenzív és kemény zenét rejt.

A manapság kialakult szokások szerint a lemezt több változatban, bónuszolva és anélkül, digitálisan is be lehet majd szerezni. Még egy kis ízelítő:

Tragodia – stúdiónapló, szöveges videó

Az olasz Tragodia harmadik lemezét készíti. A Brescia-beli ötös a Mythmaker album készítését videónapló formájában is dokumentálja, aminek első részét már meg is tudjuk mutatni.
A lemezt még tavasszal rögzítették Daniele Mandelli (Forgotten Tomb) producerrel a masterelést pedig New York-ban, a Sterling Sound-ban arra az UE Nastasi-ra bízták, aki korábban olyan csapatokkal dolgozott, mint a Lamb Of God, a Gojira vagy a Paradise Lost.
A lemez A Temple In Time c. dalához pedig szöveges videó készült, ezért „Tovább” kell kattintanotok.

TRAGODIA - Mythmaker studio diary part I

_ELVALASZTO_

TRAGODIA A Temple In Time lyric video

Metallica – Through The Never 3D

A Metallica és Antal Nimród közös alkotása már szeptember 27. óta látható a mozikban. Most egy régi képeket és bejátszásokat is rejtő videóban néhányan – a „főszereplő” Dean DeHaan, Jim Breuer humorista, Mick Hughes hangmérnök és a rajongó/szerző Brian Lew – megszólalnak a film kapcsán:

Metallica Through the Never -- "No Life Til Leather" -- EXCLUSIVE CLIP Regal Movies [HD]

Gypsy Chief Goliath – stoner Kanadából

Október 8-án jelenik meg a kanadai stoner Gypsy Chief Goliath új lemeze. A zenéjükben  Thin Lizzy találkozik a Black Sabbath-tal kiegészülve modern heavy metalos dolgokkal itt-ott. Azt írják róluk, ez egy “heavy blues” banda a metal, a stoner, a doom és a klasszikus rock határán.
A zenekar friss klipje a közelgő új album, a New Machines of the Night – ami digitálisan és CD-n is beszerezhető lesz – Got no Soul c. dalára készült
Előrendelés: http://store.pitchblackrecords.com.