Szeptember 7-én lépett a hollandiai Patronaat színpadára a Sinister, az erről készült rajongói felvételeket láthatjátok most.
A csapat legutóbbi albuma tavaly szeptemberben látott napvilágot The Carnage Ending címmel a Massacre Records gondozásában.
Tegnap este debütált a szolnoki Over My Dawn zenekar Tükörjég című dalukhoz készített klipje. A zenekar kommentárja:
„Arra gondoltunk, hogy kipróbáljuk, mire megyünk, ha ezúttal teljesen önerőből vágunk bele egy klipforgatásba, és egyértelmű volt, hogy ha már csináljuk, akkor az az új dalunkhoz lesz. A Tükörjég dalt eredetileg május végén mutattuk be egy szöveges videó kíséretében, a hang a NoSilence stúdióban készült, ahogy az első nagylemezünk, az Absztrakt Párhuzam is.
A klip mindennel együtt egy hétig készült, ebből a forgatás – ami Szolnokon zajlott – összesen 12 órát vett igénybe, a többi utómunka. Durva sebességben dolgoztunk aznap, és a vágással/effekteléssel sem volt sokáig elhúzódó szarozás. Gálik András forgatta és pofozta végleges formára a videót, innen is egy nagy köszönet neki a gyors és korrekt melóért, meg persze a haveroknak, akik segítettek a klip létrejöttében. Szolnok, unity!”
Horváth Bence Firka – ének, Varga Levente Lecsó – ének, Márton Tamás Server – gitár, Kövecses Evelin Evi – gitár, Pál Roland Orli – basszusgitár, Erdőfi László Laci – dob.
Over My Dawn - Tükörjég (Official Music Video) [HD]
A Nuclear Blast is tesz róla, hogy ne feledjétek a Testament Dark Roots of Thrash címet viselő DVD-jének megjelenési dátumát (október 11.). A New York-i Paramountban adott teltházas buli 19 dalának megörökítését Tommy Jones (Death Angel, Kataklysm, Soilwork) irányította, a keverést pedig Juan Urteaga (Machinde Head, Sadus, Vile, Exodus) végezte.
A The Flesh Mechanic szerzemény után – amit itt hallhattatok – megérkezett a The Docking Dead is. Természetesen mindkettő a szeptember 30-án megjelenő Omen of Disease címet viselő új Broken Hope nagylemezen szerepel majd, melyet a Century Media gondoz.
A svéd progressive-rock színtér kertjében ékeskedő The Flower Kings a tavalyi Banks Of Eden album sikerét meglovagolva ezév október 28-án új lemezzel rukkol elő. A Desolation Rose borítója és dallistája látható most.
Miután a Cyclone Empire újra kiadta a brit death veterán Cancer első három albumát, a klasszikus felállású csapat (John Walker -gitár, ének, Carl Stokes – dob, Ian Buchanan – basszer és Barry Savage – gitár) azt tervezi, hogy több fesztiválon is megmutatja magát, illetve kizárólag e három lemez (To the Gory End, Death Shall Rise, The Sins of Mankind) dalait.
A csapat 2006-ban oszlott fel.
„Különleges vállalkozást tervez a finn Blood Music, amely olyan előadók korongjait gondozza, mint a Strapping Young Lad, Ihsahn, az Arcturus, a Negură Bunget, a Moonsorrow, a Psycroptic, az Ensiferum, a Sigh. A zömében underground anyagokra szakosodott kiadó a magyar Thy Catafalque három vinyl kiadványát (Rengeteg, Róka Hasa Rádió, Tűnő Idő Tárlat) fogja októberben, egy adott napon 50%-os kedvezménnyel árusítani a magyarországi, illetve a hasonló hazdasági helyzetben lévő környező országokban élő rajongóknak. Így a három dupla LP ára kiszállítással együtt 75 €-ba kerül majd.
A Thy Catafalque meglehetősen népszerű a magyar undergroundban, de a kiadványok árát az alacsony átlagkereset miatt sokan nem tudják megfizetni. Már csak néhány példány maradt a Rengetegből, a kiadó ezzel egyfajta gesztust gyakorol a magyar rajongók felé.
A pontos dátumről jövő hónapban.”
Hamarosan érkezik a holland Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering, Agua de Annique) friss lemeze, mint arról már többször is hírt adtunk.
A szeptember 23-án megjelenő Drive-ról a címadó dalt már ismerhetitek, most pedig az InsideOut honlapján keresztül az album nyitó dalát, a We Live On-t tudjátok letölteni, amiért csak az e-mail címeteket kell megadnotok.
A tavalyi Everything is Changing vonalába illeszkedő, vagy azt továbbgondoló lemezre egyébként tíz új dal került. Anneke rajongói nem hiszem, hogy csalódni fognak.
Philip Anselmo a hivatalos Instagram olalán tette közzé, hogy a Down jelenleg dalírási fázisban van az ő Now Orleans-i stúdiójában, a Nodferatu’s Lair-ben, ahol az új EP dalain ügyködnek.
A Natalie’s World-nek adott interjújában Phil azt mondta, hogy miközben turnéztatták a Purple EP-t (Down IV Part I – The Purple EP), egy halom új témájuk született, amit szerinte novemberre be is tudnak fejezni, így egyáltalán nem merész azt mondania, hogy a 2014 márciusáig ki is jöhetne az új anyag.
A Down IV Part I megjelenése első hetében 12.000 pédányban talált gazdára az USA-ban, így a Billboard 200-as lista 35. helyét szerezve meg.
A dán thrasher Hatesphere nyolcadik nagylemeze szeptember 27-én érkezik Murderlust címmel a Massacre Recordsnál. Erről való a Fear Me szerzemény, amit előzetesként kaptunk. A Tue Madsen (The Haunted, Sick Of It All, Moonspell, Dark Tranquillity) producerrel készült lemez lentebb is látható borítóját Mircea Gabriel Eftemie (Mnemic) készítette.