A Queensryche kultikus Operation:Mindcrime albumain Mary nővér szerepét éneklő Pamela Moore szólólemeze még májusban jelent meg Resurrect Me címmel.
Az albumon olyan neves vendégek szerepelnek, mint az ex-Nevermore gitáros Jeff Loomis vagy Ralf Scheepers (Primal Fear). A lemez Acquiescent c. dalára készült most egy videó:
2013 februárjában alakult a Mandibular zenekar. A csapat önmagát, illetve zenéjét ösztön metalnak nevezi, de ha mindenáron kategorizálni kell akkor talán a modern groove/sludge lehet a megfejtés.
A banda frontembere az a Horváth István, azaz Pityesz, akit a Sun Workshop, a Neck Sprain és most újra a FreshFabrik énekeseként ismerhet a hazai rajongótábor. A zenében pedig a thrash keveredik groove/sludge metállal.
S, hogy kik a zenészek Pityesz mögött?
A dobos az a Barabás „Punga” Nándor, aki a SalpaFuera, a Ministers és a Slipchaos soraiból lehet ismerős. A ritmusszekció másik fele a Faceman-es és szintén Ministers tag Birizdó Zsolt. A gitáros pedig Zámbó Norbert, ő a Slipchaos – Slipknot feldolgozás bandából érkezett.
A kétszámos bemutatkozó anyagukat alább meg is hallgathatjátok.
Talán nem én vagyok az egyetlen, aki eddig nem hallott még a spanyol The Seed nevű metal formációról, ezért érdemes lesz pár adalékkal kezdeni az ismertetőt. A brigádot 2006-ban szabadította a világra az a három fiatalban burjánzó magasztos vágy, hogy a bennük felgyülemlett energiákat a hangszerek intenzív kínzásával vezessék le, amit aztán demó […]
Anneke új szólólemeze kapcsán már több hírt is közöltünk. A legfrisebb, hogy a szeptember 23-án érkező Drive album címadója hivatalosan is meghallgatható.
ANNEKE VAN GIERSBERGEN - Drive (OFFICIAL ALBUM TRACK)
A lemez turnéja október közepén indul, hazai dátum egyelőre nincs. Anneke jövő februárban részt vesz a Progressive Nation at the Sea 2014 elnevezésű hajós fesztiválon, ahol olyan csapatokkal és előadókkal lép fel, mint Devin Townsend, a Transatlantic, a Spock’s Beard, vagy a King’s X, hogy csak néhányat említsünk.
Mindent, s mindenkit megelőzve elöljáróban csak annyit szeretnék hozzáfűzni a Niklas Kvarforth vezette svéd Shining zenéjéhez, hogy sohasem arról volt híres a banda, hogy mindenkori dolgaikat egy jól bevált recept alapján készítsék el. – Valószínűleg eben a térben és időben nemes egyszerűséggel élve sem érezték volna jól magukat sem a zenészek, sem pedig a frontember. […]
A Los Angeles-i My Ruin gitárosa, Mick Murphy nem tud nyugton maradni. Mostanában készíti társaival a nyolcadik, The Sacred Mood c. lemezt, közben az utóbbi öt hónapban a Chevy Metal nevű bandában (társai között találjuk Taylor Hawkinst a Foo Fighters-ből és Wiley Hodgden-t) klasszikus rock feldolgozásokkal haknizik. De, hogy ne „unatkozzon” összehozott egy Teenage Time Killers nevű formációt is, amiben olyan arcokkal zenél, mint Randy Blythe (Lamb Of God), Mike Dean és Woody Weatherman (C.O.C.), Greg Anderson, London May, Dave Grohl, Vic Bondi, Tommy Victor (Prong, Danzig) és a My Ruin énekes Tairrie B. Murphy.
A kanadai technikás death metalt nyomató Gorguts három év szünet után 2008-ban alakult újjá, de új lemezre tizenkét évet kellett várni. A ma megjelenő Colored Sands lemez már meg is hallgatható a Revolver Magazin jóvoltából..
Új, akusztikus dallal és videóklippel jelentkezik a Budapest-Alsónémedi határán rockoló Kilian zenekar.
A „Bújócska” című dal a tavalyi „Anyacsavar” kislemezen már hallható volt, ez az újrahangszerelt, akusztikus változat viszont egészen új megvilágításba helyezi a dalt és a zenekart egyaránt. Az eddig főleg grunge/stoner körökben emlegetett banda egy alternatívabb, kissé világzenei hatású, finoman építkező oldalát mutatja most be. A Kilian persze nem készül stílust váltani, de leragadni sem: a megújult felállás lendületes új dalokat és hangzást ígér az ősz folyamán.
_ELVALASZTO_
„A „Bújócska” kezd a mi „Magam adom”-unká válni: sokadik változata ez a dalnak, de nem azért mert nem találjuk meg a megfelelőt, egyszerűen tovább akar mindig menni magától.
A kezdő két versszakot még középiskolában írtam, egy egyszerű két akkordos, funkrock alapra. Később több zenekarommal is felvettük, aztán évekig jegelve lett. Egy próbán aztán Imi előjött azzal, hogy ő ezt továbbgondolta, lenne hozzá refrénje és illet is egy zúzós témára, amin akkor dolgoztunk. Sokat variáltunk a szerkezeten, majd azt hittük végleges lett az a változat, amely a 2012-es „Anyacsavar” című kislemezünk és azóta kb. minden koncertünk nyitódala lett.
KILIAN - Bújócska (Anyacsavar EP 2012)
Az anyag megjelenése után több doboscsere és bonyodalom is volt a bandában, végül úgy alakult, hogy nem készítettünk klipet egyik dalhoz sem.
Jött egy lehetőség egy akusztikus dal felvételére Poginál (Pogány János //Nils, Soundvisions Studio//) én pedig nagyon szeretem a jóféle unplugged zenéket. Elhívtunk néhány jóbarátot ütőhangszerezni (Juhász Tamás //Run Over Dogs// és Boltuzits Attila //Diszkrét báj//), kicsit megint átalakítottuk a szerkezetet, és mindenféle tét vagy terv nélkül felvettük a számot. Pogi sokat segített a hangszerelésben és a végére még ő is feljátszott néhány billentyűs/vonós témát, Imi pedig saját magát producerelte, mivel az ének felvétel nagy részében teljesen egyedül volt a stúdióban.
Aztán amikor elkészült a kikevert dal, úgy éreztük ezzel egy szintet léptünk, egy még játékosabb, még szabadabb irányba, mint amin eddig jártunk. Jött az ötlet, hogy kéne egy klip is hozzá. Nem akartuk túl bonyolítani, inkább csak valami hangulatos képi aláfestést a zenéhez. Megkerestük Kiss Renátát, aki táncos, koreográfus és megtetszett neki a dal. Néhány hét múlva kész jelenetekkel, koreográfiákkal és csapattal rukkolt elő.
A videoklipet ugyanazzal a csapattal készítettük, mint anno a „Bohém erdő„-t is: Tokár Dániel volt a rendező és a vágó, Weidner Balázs pedig az operatőr. Rajtuk kívül rengetegen segítettek nekünk a fényezéstől, szállításon át a ruhákig, nagyon nagy köszönettel tartozunk mindenkinek!” – mesélte Jacsó Miklós, a Kilian zenekar gitárosa.
A kanadai PRC Music kiadóhoz (lásd még Gutted, Sin Of God) szerződött a Black Crown Initiate. A csapat afféle extrém progresszív metallal nyomul, melyben az Opeth-es vokál dominál, azért az Opeth-nél komplexebb, gyorsabb, brutálisabb zenével.
A lemez hivatalosan október 29-én jelenik meg, de hallgatni már lehet:
<a href=”http://prcmusic.bandcamp.com/album/black-crown-initiate-song-of-the-crippled-bull-cd”>BLACK CROWN INITIATE Song of the crippled bull CD by PRC MUSIC</a>
A Maryland államból származó és folyamatos munkával egyre nagyobb rajongótábort és elismertséget szerző Clutch legutóbbi lemezéhez készített klipet. A sikeres Earth Rocker album Crucial Velocity c. dalára Aisha Tyler rendezte a videót: