Standing Ovation – tavalyi lemezes videó

A már következő lemezén dolgozó finn Standin Ovation gátlástalanul változatos elemeket használ fel a zenéjében, írják a sajtóközleményükben. A Metal-Archiveson progmetálként jegyzett hattagú csapat a bennünk élő szuperhősről szóló klipet gyártott a tavaly megjelent bemutatkozó lemezük (The Antikythera Mechanism) I Have Superhiman Powers c. dalához.

STANDING OVATION - I Have Superhuman Powers (OFFICIAL VIDEO)

Oranssi Pazuzu – lemezelőzetes nóta a Pitchforkon

Idén októberben érkezik a pszichedelikus black metal finn képviselőinek harmadik albuma, a Valonielu. Az Olen Aukaissut Uuden Silmän c. dalt a Pitchfork.com oldalon tették közzé.

1.Vino Verso
2.Tyhjä Tempelli
3.Uraanisula
4.Reikä Maisemassa
5.Olen Aukaissut Uuden Silmän
6.Ympyrä On Viiva Tomussa

Az Oranssi Pazuzu énekese, Jun-His, polgári nevén Juho Vanhanen korábban a 2000 és 2007 között létező szintén finn szürreális rockban utazó Kuolleet Intiaanit tagja volt. Az Oranssi Pazuzu-t időnként emlegetik úgy is, mint a Kuolleet Intiaanit black metal változata.

Omen – új lemez készül

Nem sokkal Nagy Máté „Kölyök” gitáros érkezése után megkezdődtek az új Omen korong munkálatai.
A zenekar még nem sok mindent árult el a friss anyagról, annyit azonban tudni lehet, hogy a legutóbbi dupla LP, a Nomen est omen pozitív fogadtatásának lendülete nem hagyott alább a csapatban. Alább a hírlevelüket olvashatjátok:

„Abszolút bizakodó vagyok az új lemezzel kapcsolatban, különben nem is kezdtünk volna bele” –mondja nevetve Nagyfi László – „Nem szeretek készülő nótákról túl sokat regélni, de annyit azért talán elmondhatok, hogy ahogy így hallgatgatom az összegyűlt riffeket, dallamokat, olyan Nomen est omen– , Jelek hangulatom támadt…”
A heves alkotómunka közben koncerttel is készül az Omen.
Szeptember 21-én újra Budapesten, a Barba Negra Music Club-ban hallhatja őket a nagyérdemű a Rock n’ Roll Swindle társaságában.
„Ha addigra elkészül a szöveg, szívesen eljátszanánk egyet legújabb szerzeményeink közül is. Persze nem tudjuk garantálni, hogy a költőt eleget csókolja-e majd addigra a múzsa, de aki látott már minket élőben, az tudja, hogy ettől függetlenül is érdemes lesz ellátogatni Szeptember 21-én a Barba Negrába, annál is inkább, mert lehet egyéb meglepi is, – agyalunk azon, hogy az Omen lírai dalaiból egy-kettőt megszólaltatunk akusztikus gityókkal, ilyen már rég volt és emlékeim szerint mindannyian szerettük  !” /Nagyfi L./
Az Omenről amúgy sem lehet mondani, hogy túl sokat játszanának Budapesten, úgyhogy aki hallani szeretné őket, azoknak ajánlott a Szeptember 21-i klubszezon-nyitó rock-metal tomboláson való részvétel, annál is inkább, mert úgy fest, hogy idén már nem lesz több Omen buli Budapesten !
Csatlakozz az eseményhez:
https://www.facebook.com/events/195079337319698/

Gorod – dobos nélkül

A francia progresszív tech-death csapat, a Gorod és Samuel Santiago dobos útjai elváltak. A miértről nem beszélnek, csupán annyit mondanak, hogy „az ok csakis Samuelre és a zenekarra tartozik.”
Az év végéig betáblázott koncertjeikhez egy ideiglenes ütőst próbálnak most keresni, majd a készülő új lemezükre akarnak koncentrálni, melyhez már vannak témáik, de a legfontosabb természetesen egy új, állandó dobost találni.
A Gorod legutóbbi, A Perfect Absolution címet viselő nagylemeze 2012. május 8-án jelent meg a Unique Leader Records (Európában 2012 márciusában a Listenable Records) gondozásában.

GOROD - Elements and Spirit

Sarke – egy dal a harmadik albumról

A Sarke harmadik albuma Aruagint címmel érkezik szeptember 20-án az Indie Recordings jóvoltából, melynek felvételei ismételten az osloi H-10 Productions stúdióban készültek Lars Erik Westby hangmérnök irányítása mellett.
„A zenénket a ’70-es évek rock, a ’80-as évek speed és a ’90-es évek black zenekarai inspirálják, és mindezt egy nyers és őszinte dark rock hangzással ötvözzük.”
Az eredetileg egyszemélyes zenekart Thomas „Sarke” Bergli (Khold, Tulus, ex-Old Man’s Child) alapító mellett Nocturno Culto (Darkthrone), Steinar Gundersen (Satyricon, Spiral Architect), Anders Hunstad (El Caco, Autopulver) és Asgeir Mickelson (Spiral Architect, ex-Borknagar) alkotják. Előző lemezeik (a 2009-es Vorunah és a 2011-es Oldarhian) mind elismerő kritikákat kaptak, melyekben olyan zenekarokkal említették őket egy lapon mint a Darkthrone, a Celtic Frost, a Black Sabbath, a Candlemass, a Death, a Motörhead vagy éppen a Kreator.
A kilenc dalt tartalmazó lemezről a Walls Of Ru című szerzemény máris meghallgatható:

SARKE - Walls of Ru (Official)

_ELVALASZTO_

1.Jaunt Of The Obsessed
2.Jodau Aura
3.Ugly
4.Strange Pungent Odyssey
5.Walls Of Ru
6.Salvation
7.Skeleton Sand
8.Icon Usurper
9.Rabid Hunger

Metallica – itthon is vetítik a 3D-s filmet

Ősszel a hazai mozik is bemutatják azt az egész estés filmet, melynek története egy Metallica koncert köré épül fel, ráadásul a magyar származású Antal Nimród (Ragadozók, A szállítmány, Az elhagyott szoba, Kontroll) rendezte.

A fiatal futárfiú, Trip a Metallicának hoz-visz ezt-azt, azonban az egyik este váratlan fordulatot hoz. Épp dübörög a Metallica a színpadon, amikor Tripet egy halaszthatatlan feladattal bízzák meg. Ami azonban egy sima fuvarnak tűnik az elején, egy egészen elképesztő, szürreális kalandba csap át! A főszerepekben Dane DeHaan, James Hetfield és Lars Ulrich látható.

A Metallica Through the Never 3D amerikai premiere szeptember 27-én lesz, először IMAX termekben vetítik a filmet, majd később, október 4-től már a többi filmszínház is elkezdi a film 3D-s vetítését.
Hasonló a helyzet hazánkban is, először a budapesti CinemaCity Aréna Pláza IMAX termében kerülhetnek közel a rajongók kedvenc bandájukhoz és gazdagodhatnak vérbeli thrash-élményekkel. A filmet a Fórum Hungary forgalmazza Magyarországon.

Vista Chino – lemezhallgatás

A Kyuss két alapító tagját (Brant Bjork és John Garcia), valamint Bruno Feverit rejtő és annak, illetve a Kyuss Lives! néven nálunk is kétszer megfordult zenekarnak utódjaként funkcionáló Vista Chino szeptember 3-án mutatkozik be lemezével.
Az európai koncerteken a C.O.C. bőgős-énekese, Mike Dean közreműködik majd, s most a teljes lemezt meghallgathatjátok a spin.com oldalán.