Pearl Jam – lemezelőzetes videó

 
A Pearl Jam új lemeze. a Lightning Bolt is itt van már a kanyarban (megjelenés: okt. 15.). A csapat legutóbb 2009-ben jelentkezett friss stúdiólemezzel (Backspacer), s a hírek szerint ezen is már 2011 óta dolgoznak. Közbejött ugye a Soundgarden újjáalakulás, amiben Matt Cameron dobos is erősen érdekelt volt.
Most az albumhoz kászült első klipet hozták nyilvánosságra, ami a Mind Your Manners c. számhoz készült:

Mind Your Manners (Official Music Video) - Pearl Jam

Dead Can Dance – Lisa Gerrard szólódalok

A Dead Can Dance táborból érkezett a hír, mely szerint a csapat énekesnője, Lisa Gerrard hamarosan megjelenő szólóemezének négy dalát letölthetővé tette.  A The Black Opal, The Silver Tree and Departum lemez dalait a www.lisagerrard.com oldalon (vagy fent) töthetitek le. 
A weblapon az új webshopból (www.lisagerrard.com/store) minden eddigi kiadvány jó minőségben, akár veszteségmentes változatban beszerezhető, ráadásul bizonyos ideig akciós áron.

IV. Kelet Underground Tehetségkutató – jelentkezés utolsó napjai

„Már csak pár napig tart a jelentkezés a IV. Kelet Underground Tehetségkutatóra!
Akik még nem tették, de augusztus 31-e éjfélig jelentkeznek a megmérettetésre részt vesznek egy újabb szavazóversenyen, ahol a jól szereplőknek leadjuk egy-egy számát a Sub Rádió szeptember 4-ei Sub Rádió Kelet Underground műsorában, illetve közönségszavazás alapján a nyertessel készítünk egy bemutatkozó interjút is!
Szavazni már augusztus 24-e reggeltől itt lehet (ha valaki 24-e után regisztrál automatikusan bekerül a szavazhatóak közé!):
https://www.facebook.com/groups/173013536066186/

IV. Kelet Underground Tehetségkutató részletek és jelentkezés: www.keletunderground.hu

Mephistopheles – a vég hangjai

Az ausztrál technikás death metál banda, a Mephistopheles soron következő lemeze, a tíz dalt tartalmazó Sounds of the End című Jake Long producerrel került rögzítésre a Red Planet stúdióban. Az október 1-jén megjelenő dalcsokorból a Decibel Magazin jóvoltából máris meghallgatható a Silver Doors című szerzemény.

_ELVALASZTO_

1.Pariahs of the Universe
2.Silver Doors
3.Soldiers of the Endtime
4.The End of All Light
5.Battle of the Sea and Sky
6.Those Whose Skin Was Gold
7.The Great Orbs Beyond Our Skies
8.Generation O
9.A Dolmen Maker’s Lament
10.The Siren of Eternity

Korn – kislemezek

Az október 8-án érkező The Paradigm Shift című tizenegyedik Korn lemez előfutára még augusztus 15-én a Never Never című szerzemény volt, melyhez egy szöveges videó készült. A lemez megjelenése előtt várható még egy újabb single a Love & Meth dallal, melyből egy másfél perces részlet máris meghallgatható.

Korn - Never Never (Lyric)

Tommy Buckley – harcban a daganattal

A Crowbar és a Soilent Green dobos Tommy Buckley prosztatájában rákos sejteket diagnosztizáltak. Bár a ezek a sejtek nagyon kis mértékben voltak jelen Buckley szervezetében, orvosa javaslatára mégis alávetette magát a műtétnek, hogy megakadályozzák az esetleges terjedést. Tommy elsősorban párjának, Lisa D. Ryder-nek, családjának és barátainak ad hálát féltő gondoskodásuk miatt. Azért hozta nyilvánosságra esetét, mert fontosnak tartja azt, hogy tisztában legyenek az emberek e betegséggel.

Ingyenes lesz az új Coldun lemez

 A progresszív, epikus doomban utazó Coldun 2007 után végre új albumot jelentett be, ami egyenlőre még csak Chillout Apocalypse néven létezik, de az énekes/mindenes Steffen Thümmel már bejelentette, hogy ingyenesen letölthető és meghallgatható lesz a teljes lemez. Stílusában marad a progresszív elemeket tartalmazó klasszikus doom, de több billentyűs kíséretet, néhol filmzenei hatásokat is ígér. Az debütálás erőssége ellenére elég ismeretlen, úgyhogy ajánlom minden doom kedvelőnek, főleg While Heaven Wept rajongóknak. A folytatás várhatóan már szeptemberben elérhető lesz. 

Our Existence Is Punishment – The Second Stage Of Grief – 2013

    A Crowbar dal után elnevezett Our Existence Is Punishment az oldal olvasói számára ismerősebben csengő Nadir tagjait tudja magáénak, akik 2006-ben úgy érezték, a death/HC/doom keverékük mellett más területeken is kiélnék zenélés utáni vágyaikat. Ennek az elképzelésnek 2011-ben lett komolyabb szülötte, méghozzá egy indusztriális doom metalt magába foglaló debütáló lemez, a The Horrid […]

Tovább »

Deicide – a gonosz elméjében

Ősz folyamán érkezik a floridai death metal veterán Deicide új, In The Minds of Evil című nagylemeze. A hangsávok Jason Suecof (Trivium, August Burns Red, TBDM, All That Remains, Devildriver…) producer irányítása mellett kerültek rögzítésre a sanfordi AudioHammer stúdióban. Ezzel kapcsolatban Steve Asheim dobos a zenekar második, Legion lemezét emlegette egy interjúban, mármint hogy arra emlékezteti leginkább Glen Benton (énekes, basszer) old-school énekéből kifolyólag.
A dalok:

1.In The Minds Of Evil
2.Thou Begone
3.Godkill
4.Beyond Salvation
5.Misery Of One
6.Between The Flesh And The Void
7.Even The Gods Can Bleed
8.Trample The Cross
9.Banished By Evil
10.Kill The Light Of Christ
11.End The Wrath Of God

_ELVALASZTO_