Incarceration – demo kazettán

A Brazíliából Németországba áttelepült Incarceration a death metal zászlaját lengeti. A csapat az FDA Rekotz kiadásában jelenteti meg a Sacrifice című, három számot tartalmazó EP-t. A különleges, mindössze 100 példányos kazetta változatban érkező anyag mellé mp3 letöltési lehetőség is jár.
A Sacrifice nyitódala, a Forsaken and Forgotten az FDA Rekotz oldalán meg is hallgatható.

Broken Hope – itt az új dal

A Chicago-i death metal veteránjainak szeptember 30-án érkező hatodik lemezéről a Ghastly c. számot a Century Media oldaláról egy e-mailes regisztráció ellenében szabadon letölthetitek. web site (e-mail sign-up required). Az Omen Of Disease lemez The Flesh Mechanic dalát pedig a kiadó osztotta meg a Soundcloud-ján.

Altar Of Plagues – Teethed Glory and Injury – 2013

Bár a Stygian Shadows Fodor Lászlójának volt egy olyan kijelentése, hogy a black metal, mint műfaj nem tűr meg semmiféle egyéb stíluskiegészítést (tehát post, atmoszférikus vagy akár progresszív), és ebben van valami, azért én a könnyebb behatárolhatóság kedvéért mégis odatennék egyet… Az ezelőtti Altar Of Plagues lemezről is írtam, és ha ilyen színvonalon szállítja az […]

Tovább »

Orbweaver – itt a friss EP meg egy klip

A floridai experimental metalos Orbwever mostanában tette közzé friss, Strange Transmissions from the Neuralnomicon c. EP-jét. Az anyag le is tölthető, de CD-n és kazettán is beszerezhető.
A banda a Tragic Orbit: A Doomed, Cosmic Starship c. dalra már egy klipet is összehozott.

<a href=”http://orbweaver-official.bandcamp.com/album/strange-transmissions-from-the-neuralnomicon”>Strange Transmissions From The Neuralnomicon by Orbweaver</a>

Audio junkie's Little Ear Bleed- Orbweaver

Urbánus gyűlölet a zene nyelvén

Idei évben meglehetősen beleerősített a Budapest Park a súlyosabb muzsikák terén is. Volt itt ugye egy Karnivool koncert (az auszi brigád ráadásul először járt Magyarországon!), aztán elhozták nekünk a Big Four egyik legendás képviselőjét, az Anthraxet, akik ugyancsak emlékezetes koncit adtak (9000Sanyi írt is róla beszámolót), most pedig a new school hardcore egyik legjobbján, a […]

Tovább »

Painside – itt az EP

A brazil csapat elkészült Build Your Fiction c. három számos friss EP-jével.
Az AudioHammer Stúdióban Mark Lewis (Trivium, All That Remains, Unearth, The Black Dahlia Murder, Whitechapel) által kevert anyag hivatalosan ugyan csak október 7-én jelenik meg, ám mind a négy dalt meghallgathatjátok a Soundcloud oldalukon keresztül.

 

Anthrax – teljes a banda

Scott Ian a Metal Hammer szerkesztőjének, Alexander Milas-nak adott interjújában (alább meghallgatható) bejelentette, hogy a januárban távozott Rob Caggiano utódja Jon Donais (Shadows Fall), akivel nemrég a Budapest Parkban is nagy sikerű koncertet adtak. 

Donais korábban az alábbi nyilatkozatot tette: „Az Anthrax-en nőttem fel, a thrash színtér része, a Big Four egyike a banda, bolond lennék, ha nem akarnék velük játszani. Igazából Rob hívott fel és szólt, hogy elhagyja a bandát, megkérdezte, hogy érdekelne-e a helye. Aztán Scott hívott és minden a helyére került.”