Burndot – Ep 2013 – 2013

Szeged „hirős” város, ahogyan azt a mondás is tartja. Múltja, jelene és nevezetességei és természetesen kulturális élete miatt is méltán emelkedik ki megannyi nagy magyar város közül. Azt pedig már egyenesen felbecsülhetetlen kincs, hogy bármerre is jár-kel az ember a városban egy igazi nyüzsgő életbe csöppen bele az egyszeri látogató. Természetesen a kulturális élet mit […]

Tovább »

Kataklysm – lesz másik borító is

Arról már adtunk hírt korábban, hogy a kanadai Kataklysm új lemezének borítója Sallai Péter műve lesz. A legújabb információk szerint, a z október 29-én megjelenő Waiting For The End To Come album deluxe digipak és bakelit változata eltérő borítóval jelenik meg.
Az új művet az az Eliran Kantor készítette, aki korábban a Testament és a Hatebreed számára is dolgozott. Lássuk a művet:

Annihilator – első nyilvános dal

Mint korábban már hírt adtun a thrash veterán Annihilator érkező új, Feast c. lemezéről, most megérkezett az első nyilvánossá tett dal is Deadlock címmel. A dal elsőként szerepel a 3D-s borítóval ellátott, 3 évig készülődő albumon. E mellett több rendezvényen játszották már az új albumról a No Way Out c. dalt is, többek között az idei Wacken Open Air fesztiválon, ahol egy teljes koncertfelvétel is készült, ami megtekinthető több előadó teljes bulija mellett a videómegosztón

Therion – friss video (+18)

A svéd Therion tavaly megjelentetett 15. nagylemezével erősen megosztotta a rajongókat, de mégsem lett sikertelen a Les Fleurs du Mal.
A csapat szíve-lelke, Christofer Johnsson, ezúttal ismét meglepi közönségét. A lemez általa legjobbnak titulált dalára, a Mon Amour Mon Amire klipet készítettek, ám az erőszak annyira jelen van benne, hogy csak azok takintsék meg, akiket már kiszolgálnak a Nemzeti Dohányboltokban is!

Therion - Mon Amour Mon Ami

Cor Scorpii – Új album a láthatáron

A Windir hagyatékához legközelebb álló norvég zenekar, a Cor Scorpii hamarosan új albummal jelentkezik. A formáció egyenlőre csak a készülő új album címét tette közé, amelyet nemes egyszerűséggel Ruin-ra „kereszteltek”. A 2008-as debüt album, a Monument után ez lesz a zenekar soron következő második lemeze. Az albummal kapcsolatos további hírek – dallista, albumborító, kiadás időpontja – pedig hamarosan. 

Tom Morello – ismét szólóban

A Rage Against the Machine (ex-Audioslave) gitáros Tom Morello jövőre új szólólemezzel jelentkezik. Az új projekt Tom elmondása alapján nem a korábbi, The Nightwatchman név alatt kiadott folkos jellegű anyagainak folytatása. 
Itt hosszú idő után ismét a hatalmas szólóké és a nagy groove-oké lesz a főszerep. A hírek szerint már öt dal elkészült. 
Kapcsolódó hír, hogy Morello jelenleg Bruce Springsteen-nel turnézik Ausztráliában.

Broken & Burnt – hamarosan split

A brazil Broken & Burnt saját stílusát alcoholic groove metal-ként határozza meg. A 2011-ben alakult négytagú csapat még ugyanabban az évben megjelentetett egy EP-t (Hate Will Grow), majd tavaly a bemutatkozó albumát Let The Burning Begin címmel.
Idén egy Blackslug-gal közös splittel jelentkeznek. A Stolen/Unsober c. anyagra mindkét csapat három dalt hozott, melyek hamarosan letölthetők is lesznek.
A Broken & Burnt a Stolen-re már egy afféle „csináld magad” jellegű klipet is forgatott.

Broken & Burnt - Stolen [Official D.I.Y Video]

Carcass – első hivatalos klip

Még pont egy hónapot kell várni a nagy visszatérők új lemezének hivatalos megjelenésére, de a Carcass tagjai addig is enyhíteni szeretnének a rajongók hiányérzetén. Ezért készítettek egy szöveges videót a korábban már megismert Captive Bolt Pistol dalukra, ezt láthatjuk most.

CARCASS - Captive Bolt Pistol (OFFICIAL LYRIC VIDEO)