Az olasz progger Hypnotheticall még februárban hozta ki második lemezét, amihez korábban egy szöveges videót készítettek. Nemrégiben pedig elkészült a hivatalos klip, mégpedig a When The Kraken Comes c. dalra:
Az olasz progger Hypnotheticall még februárban hozta ki második lemezét, amihez korábban egy szöveges videót készítettek. Nemrégiben pedig elkészült a hivatalos klip, mégpedig a When The Kraken Comes c. dalra:

A Bornholm 3. nagylemeze, a Inexorable Defiance az év elején jelent meg digibook CD formátumban a NoiseArt égisze alatt. Október 31-én a Hungaryan Records és a W-Arts gondozásában az album bakelit verzióban is napvilágot lát. A Gatefold 12” LP-hez egy nagy (30×30 cm-es) 12 oldalas, színes booklet készül.
Az 500 példányban megjelenő lemezből 33 példány díszdobozos kiadás lesz („Total Defiance” kiadás), amely exkluzív dobozban az alábbiak kapnak helyet:
• Gatefold 12” LP
• 12 oldalas (30×30 cm-es) booklet
• 80 oldalas nagy alakú (30×30 cm-es) fotóalbum, mely a zenekar eddigi történetét mutatja be képekben (csak ebben a box-ban lesz kapható!)
• Exkluzív gallér Bornholm logoval és szimbólumokkal (csak ebben a box-ban lesz kapható)
• „Bornholm: Inexorable Defiance” T-shirt
• Nagy „Bornholm: Inexorable Defiance” felvarró
• Kis „Hungaryan Records logo” felvarró
Már folyik a Bloodstock Open Air fesztivál mai napi programja, ahol ma még Amorphis, Exodus, Devil Driver, Anthrax, Slayer koncerteket tudtok élőben megnézni.
Live Stream – Bloodstock Festival 2013 by BloodstockFestival

A még 2010-ben Overcome By Blood néven alakult, majd Absolved-ra átkeresztelt budapesti metal/deathcore ötös bemutatkozó It Shall Be Forgiven c., öt számos bemutatkozó EP-je tegnap debütált.
A teljes anyag meghallgatható:
A teljes anyag le is tölthető INNEN.

A fehéroroszországi Gomel városából keresett meg minket a dallamos death metalt 2003 óta játszó Stormhold zenekar. Levelükben új, három számos EP-jükre hívták fel a figyelmet.
A csapat eddig egy 2004-es demót (2050), illetve egy 2006-ban megjelent bemutatkozó albumot (Negative Infinity) tudhatott a diszkográfiájában. Az április elsején kihozott Eyes In The Eyes c. három számos EP-jüket egyelőre kizárólag online terjesztik, mivel ezek a következő albumukon is szereoópelni fognak a terveik szerint.
A progger The Safety Fire szeptember 2-án érkező második lemezének újabb dalát tette elérhetővé. A Mouth Of Swords album Yellowism c. dalához Jamie Carter rendezett klipet:
A csapat korábban már közzétett egy másfél perces lemezelőzetes videót (lásd lejjebb), valamint a Red Hatchet c. dalt letölthetővé tették egy e-mail címért cserébe.
_ELVALASZTO_

Az Anthrax-re igazából a John Bush érában kattantam rá, de hazudnék, ha azt mondanám, a korábbi munkásságuk hidege hagyott. No, most a helyzet az, hogy annak idején, a Joey vissza, John el, aztán vissza, Dan Nelson, aztán mégse, John és újra Joey kavarás kicsit sok volt, kezdtem is elveszteni a hitemet a fonállal együtt, hogy lesz […]
Tovább »A Rocky – basszusgitár, ének, Lipák Péter – gitár (Effrontery), Sándor Tamás – dobok (Gutted, I Divine) felállású hódmezővásárhelyi Lecsa-Punk új EP-vel jelentkezett.
A The Exploited, Discharge vonalas, újabban angol szövegekkel dolgozó trió a Warfare EP-t, – melyre az öt angol nyelvű nóta mellett két magyar szöveggel készült bónuszdal is került – teljes egészében meghallgathatóvá tette.
A késő ’80-as, korai ’90-es évek klasszikus thrash csapata, a Dark Angel újra összeáll néhány bulira. Ezek között a németországi Keep It True XVII fesztiválon is. A csapat a Don Doty – ének, Gene Hoglan – dob, Eric Meyer és Justin Zych – gitár, valamint Mike Gonzalez – bőgő felállásban fog koncertezni.
A német Radio Gehacktes csütörtöki műsorában Uwe Harms Don Doty-val készített interjújában (lásd/halld lentebb) az énekes elmondta, hogy szeretne egy új esélyt adni a csapatnak, megnézni működik-e.
A folytatásban elmondta: „Mike még mindig játszik egy vagy két másik bandában, ahogy Gene is. Mindketten benne voltak abban, hogy folytassuk és átütemezték a dolgaikat. A Dark Angel lesz az első. Bár ahogy azt mindannyian tudjuk Gene nagyon elfoglalt, (l. Testament, Deathklok), nem akarja kihagyni a lehetőséget és itt akar lenni a „fedélzeten”, negyon izgatott emiatt, ahogy én is.”
Az 1999 óta létező brazil – a Metal-Archives szerint – dallamos death/power metalos Ecliptyka bevonult a Family Mob Stúdióba, hogy Jean Dolabella (ex-Sepultura dobos) produceri irányítása mellett rögzítse második lemezét. Az egyelőre cím nélküli anyagot még idén meg is jelentetik a tervek szerint.

A csapat énekesnője Helena Martins és gitárosa Hélio Valisc nemrégiben felvette az Alter Bridge Blackbird c. dalának akusztikus változatát, amiről videó is készült: