Forsaken életjelek

 

Az 1990 óta létező, underground körökben kult státusznak örvendő máltai Forsaken zenekar utolsó lemeze még 2009-ben látott napvilágot After The Fall címmel. Mint minden kiadványuk, ezt is szívükbe zárhatták az epikus doom rajongói, most azonban elérkezettnek látták a folytatást. A Leo Stivala énekhangjával fémjelzett zenekar Facebook oldalán közzétett információi szerint már az utolsó dalt rögzítik, céljuk pedig eddigi legjobb lemezük, a Dominaeon színvonalának elérése. Itt egy kis emlékeztető, hogy miről is lenne szó:

Forsaken: Dominaeon

David Vincent és a Nero 54/68

A Morbid Angel frontember, David Vincent Niclas Engelin (In Flames, Engel) gitárossal és Magnus „Adde” Andreasson (Hardcore Superstar) dobossal együtt új projekten, a Nero 54/68 nevűn ügyködik.
„Nagyon izgatott vagyok a banda miatt. Már évek óta együtt dolgozunk, de az utóbbi időkben végre felgyorsultak az események, amik lehetővé tették, hogy hamarosan stúdióba vonulhassunk” – mondta Vincent.
A Morbid Angel egyébként most fogja megünnepelni Covenant lemezének 20. évfordulóját, ennek apropójából november-decemberben egy „Covenant: 1993-2013” elnevezésű turnét bonyolítanak le.

Space Mirrors – The Other Gods – 2013

Amikor először volt szerencsém Space Mirrorst hallgatni, azt mondtam: hát ez meg mi a nyavalya??? Azt sem mondhatnám, hogy túl kellemes élmény volt, de a szokásos történet esett meg… Muszáj volt újra meghallgatnom. Azóta a groteszkségével, elvontságával belopta magát a szívembe, nem mellesleg Alisa kisasszony mostanra egész neves zenészgárdát toborzott maga köré. A zenekar jelenleg […]

Tovább »

Diamond Plate – új dal a második lemezről

Walking Backwards a címe annak a vadonat új dalnak, amit a Decibel Magazin jóvoltából most meghallgathattok a chicagoi Diamond Plate zenekartól. A szerzemény a csapat második albumán, a Pulse címűn fog szerepelni, ami augusztus 19-én érkezik Century Media/Earache gondozásában. A 2011-es Generation Why? lemez utódját Neil Kernon (Deicide, Judas Priest, Nevermore, 3 Inches Of Blood) hangmérnökkel rögzítették a Studio Chicago-ban.

Lux Occulta – Kis lemez és album részletek

A lengyel black metal illetve avantgarde zenekar a Lux Occulta 12(!) évnyi hallgatás után megtörni látszik a csendet. A formáció egy kislemezzel jelentkezett, a „Dymy”-vel. A dalocskát meg is hallgathatjátok itt. – Bizonyára nem ilyenre számítottatok, vagy igen?

Ezek után nem meglepő, hogy a single tulajdonképpen előfutára annak az albumnak amely a zenekar 5. albuma, a Kołysanki, – lengyelül Altatódal – címet viseli, és még ez év őszén fog megjelenni valamikor.

„Étvágygerjesztőnek” pedig álljon itt az albumborító és a trackek címei:

01. Dymy
02. Samuel wraca do domu
03. Mieczów siedem
04. Serca tu mają tylko dzwony
05. Sen jest lżejszy od powietrza
06. Karawanem fiat
07. Bieluń i chryzantemy
08. Bądź miłościw

Annihilator – koncertfelvétel

A perui ElCuartelDelMetal.net által feltöltött június 4-i Lima-beli Annihilator koncertet nézhetitek meg teljes egészében. Lentebb a Jeff Waters-szel a fellépés előtt készített interjú látható.
Az Annihilator augusztus 27-én érkező 14. lemezéről itt ejtettünk néhány mondatot.

ANNIHILATOR LIVE IN LIMA, PERÚ 04.06.2013 (BOOTLEG AUDIO MIX + VIDEO)

_ELVALASZTO_

Entrevista a ANNIHILATOR por Elcuarteldelmetal.net

Fleshgod Apocalypse – Újabb dal előzetes

Az olasz Fleshgod Apocalypse legénysége volt olyan kedves, hogy egy újabb dalt mutasson be a hamarosan megjelenő albumról. A Labyrinth opusról most a választás a „Minotaur (The Wrath Of Poseidon)”-ra esett. Ha lemaradtál volna az előző, „Elegy” nótárol, akkor azt itt megtekintheted.

FLESHGOD APOCALYPSE - Minotaur (The Wrath of Poseidon) (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

HellLight – No God Above, No Devil Below – 2013

       A metal világban 3 útirány van: nagyot robbantani a karrier elején és utána nyomni a reset gombot, vagy eleve csak füstölögni és eltűnni a feledés homályában. A harmadik út talán a legnehezebb és a kedvencem is egyben: a lassú fejlődés, érlelődés útja, ahol a végeredmény egy profi, kikezdhetetlen produkció. Ha mindeközben a […]

Tovább »

Fehérvár újra vár

Jövő évben lép nagykorba a fesztivál, amihez minden bizonnyal készülnek valami igazi nagy dobással a szervezők. Mondjuk nagy dobásokból eddig sem szenvedhettek hiányt a „fezenezők”; Székesfehérvár legkomolyabb nyári fesztiválja ugyanis olyan nagyobb neveket hozott el eddig, mint pl. Machine Head, Therapy?, Dream Theater, Paradise Lost, Kreator, Sepultura, Uriah Heep vagy a Rhapsody Of Fire. Idénre […]

Tovább »