Szeptember 27-én érkezik az új, rég várt Fates Warning album!

Már nem sok időt kell kibírnia az éhes progger hadnak, hisz szeptember végén végre-valahára meg fog jelenni a Fates Warning 11. stúdiólemeze, Darkness In a Different Light címmel, és egy érdekes borítóval ellátva. A csapat legutóbbi albuma 2004-ben jelent meg, úgyhogy érthető az új korongot övező hatalmas várakozás. Ray Alder énekes állítása szerint a Darkness In a Different Light közel két év kőkemény munkájának eredménye, melyből minden bandatag kivette a részét. Továbbá úgy véli, hogy a jelenlegi a legerősebb felállás a zenekar történetében, és reméli ez az új dalokon hallatszani is fog. És természetesen nagyon büszke az opuszra, amit szeretnének jól megturnéztatni. Jó hír a magyar rajongók számára, hogy a lemezbemutató turné hazánkat is érinti, október 16-án lesz az A38 Hajón, a Livesound szervezésében! 

My Ruin – Moriendo Renascor klip

A Los Angeles-i székhelyű Tairrie B. Murphy és a multihangszeres Mick Murphy férj-feleség által vezetett My Ruin nyolcadik nagylemeze június 11-én jelent meg. A 2012 augusztusában a Soundtrack Black stúdióban rögzített The Sacred Mood című anyag a TuneCore, a Bandcamp, az iTunes és az Amazon oldalakon vált elérhetővé. Most a Moriendo Renascor című szerzeményhez készített videoklipet láhatjátok:

MY RUIN - Moriendo Renascor (OFFICIAL VIDEO)

Slowrun – Prologue – 2013

Kicsit sarkítva és teljes mértékben szubjektíve számomra a post-rock is az a műfaj, amiből ha hallottál egyetlen lemezt, olyan, mintha az összest hallottad volna. Az instrumentális post-rock albumokra pedig még hatványozottabban igaz ez az önkényes megállapítás. Hisz vannak bevett formulák, hangzatok, harmóniák, akkordbontások, panelek, amik mentén a legtöbb banda a zeneszerzést végzi. Nyilván ez szinte […]

Tovább »

Perfect Symmetry – A közönség forgatta a zenekar új klipjét

A Perfect Symmetry új videóját a közönség vette fel a 2013-as Rockmaratonon.
„Megkértük a nézőket, hogy a mobiltelefonjaikkal rögzítsék a Miért nem vagy itt? című dalunkat. A felvételeket néhány nap múlva megkaptuk és abból készítettük el az új klipet. Eleinte mi is kételkedtünk az ötlet sikerében, vagyis a megvalósíthatóságában, de ahogy érkeztek a felvételek megnyugodtunk. A közönség, a rajongók kitettek magukért. Ezúton is köszönjük nekik a segítséget!” – nyilatkozta a zenekar. A beérkezett videókból elkészült klipet már meg is osztották a Youtube-on. A dal a Tökéletes szándék című albumon található, ami decemberben jelent meg a Nail Records gondozásában):

Perfect Symmetry: Miért nem vagy itt?

Asking Alexandria – Run Free video

A The Death Of Me klip után megérkeztek a brit metálcore alakulat Run Free című szerzeményéhez forgatott képkockák is. A felvételek a január 19-i londoni Brixton O2 Academy-ben adott koncerten készültek. A dal egyébként az Asking Alexandria harmadik, From Death to Destiny című lemezéről való, amely augusztus 6-án lát majd napvilágot a Sumerian Records gondozásában. Az albumot a neves producerrel, Joey Sturgis-szel (The Devil Wears Prada, Emmure) készítette a banda.
A felállás pedig: Danny Worsnop – ének, Ben Bruce – gitár, Cameron Liddell – gitár, Sam Bettley – basszusgitár és James Cassells – dobok.

ASKING ALEXANDRIA - Run Free (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Doogie White and La Paz – The Dark and the Light – 2013

Remélem mindenki emlékszik még Doogie White and La Paz Granite című lemezére – sőt, sokan azóta is rendszeresen hallgatják -, amit itt ajánlottam az olvasók figyelmébe! Ezért talán nem is kellene most lefutnom a „honnan jöttek, kik is ők” kötelező körét. Aki kihagyta, vagy csupán felelevenítené és nem lusta kattintani egyet, az megnézheti, ha meg […]

Tovább »

Orbweaver – új EP

A miami pszichedelikus zaj művész Orbweaver a Strange Transmissions From The Neuralnomicon című EP-je megjelenése előtt ál. Az öt dal felvételei a szintén miami Pinecrust stúdióban készültek Jonathan Nunez (Torche) irányításával készültek, míg a keverést és a masztert Brian Elliot készítette a Mana Recording stúdióban (Hate Eternal, Cannibal Corpse, Goatwhore, Exhumed).

Az augusztus 2-án megjelenő anyag 100 példányban lesz elérhető kazettán a Primitive Violence Records gondozásában, de CD-n is beszerezhető lesz majd közvetlenül a zenekartól.

A zenekar felállása: Randy Piro – gitár, ének, effektek, Sally Gates – gitár, Jason Ledgard – basszusgitár és Scott Spasiano – dob.

_ELVALASZTO_

1.Xoxotic
2.Those Of Non-Being
3.Crystal Prisms
4.Tragic Orbit: A Doomed Cosmic Starship
5.The Church Warden Procedure

Emeth – stúdióban

A belga tech-death csapat, az Emeth a Tomsterproject stúdióban rögzíti éppen új nagylemezét. Az Aethyr címet kapott anyaghoz a jelenlegi felállás – Tom „Necro” Demuynck (ex-Leptotrichia) énekes, Matty Dupont (ex-Aborted, ex-Agathocles, ex-Suppository) gitáros, Nico Veroeven (Serial Butcher, ex-Leptotrichia) dobos, Pat De Jonge basszusgitáros és Allan Rawson gitáros – kilenc új dalt írt. Az Emeth nyilatkozata szerint a dalok keményebbek, gitérvezéreltebbek, mint az előző, 2008-as keltezésű Telesis című lemez szerzeményei. Néhány új dalcím: Exterminate The Vacillating, Suffering Comes With Thy Name és The Hour of the Great Contempt.
Kapunk betekintést a stúdiózásba is:

Emeth Aethyr guitars studioreport 1

Legion – lemez után jön a klip

Július 30-án jelent meg hivatalosan az ohioi Legion bemutatkozó, Woke című nagylemeze. Az And Then, The Devil Said dal lesz az első klipnóta, amit augusztus 6-án láthat először a nagyközönség, addig is kaptunk belőle egy előzetest. Az albumot egyébként az eOne/Good Fight Music gondozza, a produceri feladatokat pedig Daniel Laskiewicz (The Acacia Strain) látta el, akinek munkájával nagyon elégedett a csapat, hiszen elmondásuk szerint ez az eddigi legvadabb anyaguk.
A Legion tagsága: Michael Guilford – ének, Chris Dragics – gitár, Alex Heiberger – gitár, Mason Prince – basszus, Jake Rodriguez – dob.

Legion "And Then, The Devil Said" Trailer
Legion "He Became Death" (Official Lyric Video)

1.The Fear
2.And Then, The Devil Said
3.Righteous Dictation
4.He Became Death
5.Priest
6.Disclosure Of Sin
7.Kneel Before Order
8.Perverse Icon
9.B.R.F.
10.The Roach

Moss – Horrible Nights – 2013

Rögtön az elején leszögezném, hogy nagy doom metal kedvelő vagyok (a rajongó jelzőt azért nem használnám, de értitek). Ezzel együtt viszont azzal is tisztában vagyok, hogy ez a műfaj azért nem csak újrahasznosított, monoton Black Sabbath riffekből, ’80-as évekbeli garázsfelvételeket idéző hangminőségből és sátánista dalszövegekből kellene, hogy álljon. Én igen, de a szóban forgó zenekar valószínűleg nincs.   Nem […]

Tovább »