Ossian Interjú

A 20 év szinte csak sikerekkel telt el, kisebb buktatókkal, de jelenleg is igazán erős a bandátok. Pár mondatban össze tudnád foglalni, hogy mi is történt ebben a 20 évben veletek? Rögtön egy nehéz kérdés…:)) Hihetetlenül sok minden történt, ezt nem pár mondatban, de több ezerben sem lehetne taglalni…A lényeg az hogy létezünk és jól […]

Tovább »

Anakron – A Viking Harcos / The Viking Warrior – 2006

A kaposvári egyszemélyes zenekar 1996-97-ben kezdte a zeneírást számítógép segítségével. Célja egyfajta sajátos, népzenei és komolyzenei hatásokkal vegyített metál muzsika megalkotása volt. Az eltelt évek során az Anakron több demót is rögzített. 2005 folyamán a Viking harcost mintegy 3-4 alkalommal írta újra. 2006 tavaszán befejezte az album zenei munkálatait. Kezdem ott, hogy szép borítóval és […]

Tovább »

Casketgarden hírek

Már írjuk a számokat a 3. nagylemezünkhöz. Egy szám készült el teljesen és 4-5 van meg vázlatosan, ezek mondhatjuk viszi tovább az eddigi dallamos death/thrash metal vonalat, érdekes, hogy egyszerre komplexebbek és közérthetőbbnek tűnők, mint az eddigi dalaink. Egyelőre nem ígérünk megjelenési dátumot, okulva a második lemez csúszásaiból. A lemez tervezett címe „Incompleteness In Absence” (olyasmit jelent ez, amikor valaminek/valakinek a távollétében nem érzed teljesnek magad), ami talán iránymutató a lemez témakörére nézve.

A Casketgarden indult az osztrák ABC Tehetségkutató magyar részén, ahol bejutottunk a legjobb negyven zenekar közé, akik már élőben is bizonyíthatnak a zsűri és a legszigorúbb bíráló a közönség előtt november 26-án az A38 hajón. A legjobb bandák (a zsűri és a közönség szavazatai alapján) indulhatnak az osztrák döntőn, ami bécsben a Planet Musicban kerül megrendezésre. Kérjük, hogy akik jelenlétükkel támogatnák a hajón a zenekart keressenek meg minket a www.casketgarden.com honlapon található elérhetőségeken, mert nálunk kedvezményes árú jegyek (800 Forint) lehet kapni az egész délutánt felölelő maratoni hosszúságú rendezvényre.

További érdekesség, hogy a MySpaces oldalunkon (www.myspace.com/casketgardenmetal) most már teljes egészében meghallgatható mit tettünk a Moby Dick „A III. Világháború előtt” című számával.

Úgy néz ki mégis lesz klippünk az „Open The Casket” c. számra, melynek készítője nem lesz más mint Kátai Tamás a Gire, Thy Catafalque stb. agytrösztje, már ha elfoglaltságai engednek neki ennyi szabadidőt J

Mindezek mellett még lesz pár koncertünk is ez évben, de télen két hónapra leállunk a bulikkal, majd tavasz elején pár külföldi fellépés után, már gőzerővel a lemezre fogunk koncentrálni.

Az eddigi őszi/téli koncertek:

14.10.06 Esztergom, Molothow
EMPYEMA, FALLENINTOASHES

20.10.06 Budapest, Blue Hell
+DARKFALL (A)
21.10.06 Mosonmagyaróvár, EK
+DARKFALL (A), EMPYEMA, EMBERS

17.11.06 Budapest, Rocktogon
+NERVEKILLER
26.11.06 Budapest, A38 Hajó,

ABC Tehetségkutató Döntő
03.12.06 Budapest, Kultiplex
+VADER (PL), CENOBITE
08.12.06 Graz (A) Explosive
+DARKFALL (A)
09.12.06 Wien (A) Escape
+DARKFALL (A)

Crest Of Darkness Új Album

A norvég black metál zenekar a Crest of Darkness, már az összes számot elkészítette, felvételeit még ebben az évben elkezdik és egy új videót is rögzítettek.

Megadeth Andy Sneap

Az „United abominations” munkálatait Andy Sneap (Nevermore, MAchine Head, Arch Enemy, Cradle of Fulth) producer végzi. Várhatóan 2007 márciusban jelenik meg a Roadrunner Recordsnál a lemez.

Kreator – revisited

A Record Express-től kaptuk a következő hírt:

A Mille Petrozza által vezérelt német thrash titánok nemsokára ismét felbukkannak egy újabb kiadvánnyal, amely hivatalosan az „Enemy Of God –Revisited” névre fog hallgatni.

Tekintettel arra, hogy a különféle formátumokban napvilágot látó műremek megjelenésére még egy pöttyet várnia kell a mindenre elszánt rajongótábornak ( október 27.-ig), addigis a germán vadállatok kedveskednek egy videóval, már amennyiben nevezhetjük annak ezt a ritka és letális epikus filmszösszenetet. Akik ismerik Mille és a fiúk eddigi pályafutását, azoknak nem lesz szokatlan ez a lehetetlen képi brutalitás by Kreator. Érdemes viszont az alábbi linkre kattintva részesülni ebben a páratlan vizuális élményben, mert a videót a magyar zenei csatornákon nem fogják agyonjátszani éppen extrém agresszív volta miatt.

Nos, a link, amelyről leszedhető a brutál thrash metal halál:
http://spv.de/ra/enemyofgod-revisited.ram

Dimmu Borgir Stúdióban

A norvég black metal együttes az új album felvételét elkezdte a Fredman Stúdióban Fredrik Nordströmmel. A következő a felállás: Shagrath – Vocals, Silenoz – Guitars, Galder – Guitars, Vortex – Bass, Mustis – Keys, Hellhammer – Drums

Helloween – Light The Universe

HELLOWEEN
„Light The Universe (feat. Candice Night)”

számsorrend:
1. Light The Universe ( Candice Night közreműködésével)        5:01
2. If I Could Fly ( Sao Paulo 2006 koncertfelvétel)                4:07
3. Revolution (Európában eddig még kiadatlan)                5:06
4. Light The Universe (videó )                        4:52

A Helloween a rockzenei scéna egyik meghatározó zenekara már jó ideje.
 Weikath, Deris & Co. 2006 novemberében új remekművel örvendezteti meg rajongóit. A „Light The Universe”’ című kislemez rendelkezik egy bájos szereplővel, azaz Blackmore’s Night-ből jól ismert Candice Night hangja csendül majd fel a címadó szerzeményben. Andy Deris és Candice duettje melodikus és Helloweenes fülbemászó refrénnel rendelkező dal lesz.
A szám videója máris letölthető ezen a linken:
http://www.spv.de/ra/helloween_tv_version.ram
E 4 számos kislemez sem lehet extra dolgok nélkül! A single a címadó szám videóját tartalmazza, a videót Alexander Dienzinger ( Negative, L’ame Immortelle, Exilia) rendezte és a felvételek a Veldenstein kastélyben folytak, Németországban.
Pluszként még a Markus Grosskopf basszista által írt nóta, a „Revolution” szerepel még a korongon, a felvétel japánban készült és eleddig még kiadatlan státuszban volt.
Érdekességként került fel még a kislemezre az If I Could Fly Sao Pauloi koncertverziója.
Ez utóbbi extra már a 2007-ben megjelenő Helloween DVD és dupla koncertalbum előfutára. A DVD felvételei Szófiában, Tokyoban, Sao Paoloban és más helyeken készültek.
2006 októberétől turnén lesz a Helloween, de jövő év elejétől már a „Keeper Of The Seven Keys – The Legacy” után következő lemezre koncentrálnak majd Helloweenék
 

www.helloween.org
www.spv.de

Ad Astra – No Contact (Promo 2006) – 2006

Az első angol nyelvű anyagot a No contact-ot a Denevér stúdióban rögzítették. A zene hangzására és minőségére így nincs is panasz. Új számot nem tartalmaz, az előző kislemezből 3 számot vettek fel angol nyelven. Talán így valamilyen nagyobb kiadóhoz is eljuthatnak, akik felfigyelnek a zenére. Igazából sok mindent már nem lehet írni erről a promóról, […]

Tovább »

Amon Amarth szavazás

Ezen a címen lehet szavazni a kedvenc Amon Amarth számokra, és a legtöbb szavazatot elérő 15 számot fogják játszani koncerteken (amerikában a legnépszerűbb 10-et). Mint azt már a honlapon olvashattátok az Amon Amarth a Tyr és a Wintersum együtessel november 12-én lép fel a Wigwamban.