Saw III

A Warcon Enterprises október 24-én jelenteti meg a „Saw III” soundtrack albumot

Tracklist:

01. ALL THAT REMAINS – „This Calling”
02. STATIC-X – „No Submission”
03. SLAYER – „Eyes Of The Insane” (exclusive remix)
04. LAMB OF GOD – „Walk With Me In Hell”
05. HELMET – „Monochrome”
06. DISTURBED – „Guarded”
07. BLUE OCTOBER – „Drilled A Wire Through My Cheek”
08. DROWNING POOL – „No More”
09. AVENGED SEVENFOLD – „Burn It Down”
10. EIGHTEEN VISIONS – „Victim”
11. OPIATE FOR THE MASSES – „Naked” (unreleased track)
12. BULLET FOR MY VALENTINE – „Suffocating Under Words Of Sorrow (What Can I Do)”
13. MINISTRY – „Fear Is Big Business”
14. MASTODON – „The Wolf Is Loose”
15. HYDROVIBE – „Killer Inside”
16. HOURCAST – „Sakkara”
17. MESHUGGAH – „Shed”
18. THE SMASHUP – „Effigy”
19. GHOST MACHINE – „Siests Loca”
20. CHARLIE CLOUSER – „Score Suite” (exclusive)

Ízelitőként itt www.sawsoundtrack.com belehallgathattok a lemezbe.

Baskíria Interjú

Sziasztok! Bemutatnátok a zenekart pár szóban? 1999ben alakult a csapat, négyen kezdtük, sajnálatos módon másfél év után többen kiléptek a zenekarból. A basszusgitárossal ketten beléptünk egy Sundone nevű csapatba, és ott tevékenykedtünk egy ideig. Miután az szintén feloszlott, 2002/2003 táján újraindítottuk a Baskíriát teljesen új arcokkal, ami ismét kudarcba fulladt másfél év után. Itt is […]

Tovább »

Moonlinght

November 6-án jelenik meg a Moonlight új albuma, „Integrated In The System Of Guilt„. Lengyel és angol verzióban is megjelenik. Augusztusban rögzítették a Fonoplastykon Stúdióban, Marcin Bors zenei producerrel.

 

Wendigo

A csapat legfontosabb híre természetesen a lemezbemutató koncert, melyre október 14-én, szombaton este kerül sor a Kultiplexben. Mivel ez a „Let It Out” megjelenését követő első „egész estés” fellépés, a lemezen hallható vendégek is fellépnek a zenekarral: Egervári Gábor (After Crying) fuvolájával, Miki (Wackor) pedig bársonyosan torokszaggató hangjával teszi tiszteletét, de rajtuk kívül is lesznek meglepetések. A nyitóbanda szerepét pedig a Metallica feldolgozásokat játszó Scary Guyz egy hálátlan ínhüvelygyulladás miatt kénytelen volt lemondani, helyükre a Demonlord érkezett, akiknek viszont az aznapi koncerthelyszínük „betegedett le”, és végszóra estek be a Wendigo elé. Már csak az érdekes stíluspárosítás miatt is érdemes arrrafelé venni az irányt 14-én!

Persze a kreatív munka is folyamatos, már javában íródnak a második lemezre tervezett szerzemények, de a banda közben arra is sort kerített, hogy egy első látásra stílusidegen feldolgozást faragjon át Wendigo dallá. Madonna Frozen című közismert slágerére esett a választás, amely a jelentős átdolgozás hatására hol modern metal zúzdává, hol pedig bivaly brutáldoommá változott. A felvétel teljes egészében a Wendigo „házi demostúdiójának” terméke, és már le is tölthető a zenekar honlapjáról – no és persze élőben is meghallgatható a 14-i koncerten.
Szintén a napokban kerül fel a weboldalra a zenekar frissen elkészült videoklipje, melyet a Asztalos András forgatott a „Thousand Voices” című dalra. A zenekar myspace oldalára már felkerült a klip butított verziója, de napokon belül egy nagyobb felbontású változat is letölthető lesz.

Spock’s Beard

SPOCK’S BEARD :     Spock’s Beard
Megjelenés : November 20 (Europe)
 
Számsorrend:
 
1.       On A Perfect Day                        8:20
2.       Is This Love                               3:00
3.       Skeletons At The Feast               6:35
4.       All That’s Left                            4:45
5.       With Your Kiss                            11:30
6.       Sometimes They Stay                  4:00
7.       Slow Crash Landing Man               5:30
8.       Hearts Of All Men                        5:00
9.       Hereafter                                  5:10
10.     As Far As The Mind Can See         17:00
11.     Rearranged                                6:20

zenészek:
 
Nick D’Virgilio – ének, dob, gitár
Alan Morse – gitár, háttérének
Dave Meros – basszusgitár, héttérének
Ryo Okumoto – billentyű, háttérvokál
 
Info:
 
A világ egyik legjobb progresszív rock zenekara kilencedik stúdióalbumának kiadására készül. Az új lemez címe egyszerűen és nagyszerűen : “Spock’s Beard”
Több, mint 78 perc magas színvonalú muzsikára számítson a potenciális hallgatóság. Nomeg egy európai turnéra 2007 februárjában. Nem lenne gond ha a közelben, netán éppen Magyarországon is megfordulnának a progmetal nagyjai!

Beyond Fear

Heavy metal est a Priest és az Iced Earth énekesével

Zsíros gitárriffek, magabiztos zakatolás, és az elmúlt évtized egyik legtisztább hangú heavy metal énekesének orgánuma fogad majd minket október 31-én a Wigwam Rock Clubban. A Judas Priest és az Iced Earth frontembereként megismert Tim „Ripper” Owens végre saját bandát toborzott: a Beyond Fear első albumát mutatja be nekünk ezen az estén, egy igazi veterán gárda, a Vicious Rumors és a német Courageous társaságában.

A Beyond Fear mindössze egy évvel megalakulása után, a debütáló albumának bemutatása végett érkezik a budapesti Wigwamba, egyenesen az Amerikai Egyesült Államokból. A hír elsőre kicsit furcsának tűnhet, de ha megvizsgáljuk, hogy kik zenélnek az elsőre ismeretlennek tűnő csapatban, ismerős nevekre bukkanhatunk: az énekesi poszton azt a Tim „Ripper” Owens-t találjuk, aki az elmúlt évtizedet a Judas Priest és az Iced Earth zenekarok élén töltötte, így ismertetve meg nevét minden fémzene hallgatóval.

Az 1967-ben született Owens története amúgy igazi metál-tündérmese: a fiatal énekest a Priest dobosának haverjai fedezték fel egy amerikai kiskocsmában, s így a korábban ismeretlennek számító srác 1996-ban már kamaszkori kedvence, a Judas Priest énekeseként lépett a színpadra, egészen Halford 2001-es visszatéréséig. Ekkor azonban a power metal klasszikus Iced Earth csapott le a remek torkú férfiúra, aki azóta is együtt dolgozik a jó húszéves csapattal.

Owens hangját így már ismerhetjük a Priest ‘Jugulator’ és ‘Demolition’ című stúdióalbumairól, és az Iced Earth ‘The Glorious Burden’ című korongján is ő énekel.. azonban szerette volna saját elképzelésit is mihamarabb stúdióba vinni. Így született meg a Beyond Fear együttes, mely már kifejezetten Owens köré szerveződött. Ennek ellenére nem szólóprodukcióról, hanem valódi zenekarról van szó, amit az is mutat, hogy a csapat nevét viselő, májusban megjelent debütáló anyag 14 dalából hét már az új gitáros, John Comprix és Owens közös alkotása. A lemezt hallgatva kétségünk sem maradhat afelől, hogy a műfaj továbbra is heavy metal, és egy így is van rendjén, hiszen Owens kiváló, erőteljes orgánumával hiba lenne bármi másba kezdeni.

Az ifjú amerikai csapatot egy igazi acéldinoszaurusz és ifjú német titánok kísérik el a budapesti koncertre; az 1979-ben alakult Vicious Rumors mindenesetre halad a korral: a napokban megjelenő ‘Warball‘ albumukat az eddigi legütősebb produkciójuknak ígérik, és nemrég egy DVD-t is kiadtak. Harmadikként egy tehetséges fiatal banda, a Nevermore nyomdokain haladó német Courageous vesz részt az európai turnén, melynek Budapest lesz az első állomása, így a három zenekar nagyon várja már a wigwamos koncertet, melyre október 31-én kerül sor. Jegyek már kaphatók a Ticketportal országos hálózatában!

Tudnivalók:

2006. október 31., kedd 19:00 óra
Budapest, Wigwam Rock Club
Beyond Fear, Vicious Rumors, Courageous koncertek
Belépő: 4500 Ft.

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.concerto.hu/
http://www.timripperowens.com
http://www.viciousrumors.com/
http://www.ticketportal.hu
http://www.myspace.com/timtheripperowens
http://www.courageousmusic.de

Wisdom – Hírlevél

Sziasztok!

Elkészült a Words of Wisdom nagylemezünk. Ma kaptuk meg a kész anyagot Finnországból, így már semmi akadálya, hogy pontosan 1 hónap múlva, 2006. november 6-án végre megjelenhessen.

A mai naptól lehet előrendelni honlapunkon (www.wisdom.hu) a nagylemezt, az új Wisdom pólót, pulóvert, és különböző akciós csomagokat is. Minden rendeléshez Wisdom öngyuszit adunk ajándékba. Nagyon fontos, hogy aki így rendeli meg a lemezt, vagy a többi terméket, az a hivatalos megjelenés előtt 3 nappal megkapja, és ha a mi hibánkból nem érkezik meg időben a csomag, akkor egy régebbi Wisdom pólót is küldünk hozzá ajándékba.

A november 18-i lemezbemutató koncertre is meg lehet elővételben venni a jegyeket, ezt szintén a honlapunkon lehet megtenni. 5db. jegy vétele esetén ennek is engedünk az árából 1000Ft-ot.

Üdv mindenkinek

Wisdom

Blind Myself Hírek

Blind stúdió update:
Rövidesen befejezzük 4. lemezünk munkálatait. Az album címe Ancient Scream Therapy (Ősi Sikoly Terápia) lesz. Megjelenési dátum november legelején várható. Több számban lesznek vedégek. Téglás Zoli énekel a Lost In Time refrénjében, A The Buried Alive Excercise-ban Berger Dalma az Esclin Syndo-ból, az album utolsó nótájában pedig Palika az IstenHátaMögöttből fog feltűnni. Ezen kívül szerepel majd egy kórus egy-két dalban, valamint Cséri Zoli (többek között: Ganxta Zoli és a Kartell billentyűse) is játszik az anyagon.
További hír, hogy Bodnár Péter most már teljes jogú Blind Myself taggá vált, ő felelt egyébként a produceri munkáért valamint a keverésért is. A borítót Lóránt Demeter tervezi, aki a Wise-Men of the West videónkat rendezte.
A lemezbemutató koncertről is többet tudunk már. a 3. Blind Revolution Festival fellépői: BLIND MYSELF, INSANE, WACKOR, Esclin Syndo, Oneheadedman feat. IHM Palika, The Ministers. December 1. A38 hajó.

További Blind Myself koncertek itthon:
10/21 Balassagyarmat (H), Rock Táncház w/the Idoru
10/28 Pécs (H), Lokál szeszgyár
11/11 Kazincbarcika (H), Sport
12/01 Budapest (H), A38 3rd Blind Revolution Fest
12/02 Szombathely (H), Olady Mûvház w/Superbutt
12/08 Debrecen (H), Lovarda
12/09 Mátészalka (H)