By Night – A New Shape Of Desperation – 2006

A By Night zenekar Falkenberg városából, Svédországból származik. Az ötös brigád 1999-ben indult útjára, és a melodikus technikás death metált kombinálja a hardcore stílus jegyeivel. Egy demo és egy split lemezük már megjelent, amiknek nem is volt olyan rossz a visszhangja. A new shape of desperation a fél perces intro után közvetlenül követi a The […]

Tovább »

Katatonia koncert – elmarad!

Az imént érkezett a Negative Arttól a következő szomorú hír:

„Kedves Mindenki,

Alig egy órája futott be a Katatonia turnéját szervező ügynökség levele,
mely a következőkről tájékoztatott minket: a zenekar amerikai turnéja
miatt, az USA svéd nagykövetsége magánál tartja a zenészek útleveleit,
ez pedig lehetetlenné teszi, hogy a zenészek október 8-án beutazzanak
Szerbiába, belgrádi koncertjükre. Emiatt a belgrádi és az október 7-ei
budapesti koncert is elhalasztásra kerül… erről szól a mellékelt
közlemény, melyből az is kiderül, hogy a halasztást szenvedő rendezvény
új időpontja már október elejére lefixálódik.”

A Katatonia a budapesti és a belgrádi fellépések után egy amerikai turnéra indul: október 20. és november 17. között koncerteznek majd az Egyesült Államokban. Az utolsó pillanatban vált világossá az, hogy a kiutazáshoz szükséges engedélyek, vízumok kiállítása végett az USA svédországi nagykövetsége magánál tartja a zenészek útleveleit. Ez lehetetlenné teszi azt, hogy a zenekar és stábja október 8-án beutazhasson Szerbiába, így a belgrádival együtt a budapesti koncert is elhalasztásra kerül. 

Mind a zenekar, mind a turnét szervező ügynökség, mind a Negative Art Prod. sajnálatát fejezi ki amiatt, hogy egy ilyen, rajtuk kívül álló ok miatt a két fellépés halasztást szenved, és mindenkit biztosítanak afelől, hogy a koncert mielőbb pótlásra kerül: az időpont még október első hetében kiderül. Az elővételben megváltott jegyek természetesen érvényesek az új időpontra is. 

(Október 7-én a másik három fellépő, vagyis az olasz Klimt 1918, valamint a magyar Variola és a P.O.T. koncertjei sem lesznek megtartva.)

Fintroll – új album a láthatáron

Ma vonul stúdióba (Sonic Pump stúdió) a Finntroll, hogy elkészítse 5. nagylemezét. Az album, amelynek még egyenlőre nincs címe, várhatóan 2007 elején fog megjelenni. Egy dolog azonban már biztos, ezen az albumon már az új énekes Vreth fog énekelni.

Ossian PeCsa koncertjegyek

A november 4-i PeCsa koncertre már kaphatóak a jegyek a következő helyeken:

  • PeCsa (Bp. XIV., Zichy M. u. 14. Tel.: 06 1 363 3730)
  • Hammer Zenebarlang (Új helyen: XI. Fadrusz u. 12.)
  • CD-Pince (Bp. VII., Erzsébet krt. 37., Tel.: 06 1 351 9503)
  • Elektromos Krokodil (Bp. VIII., József krt. 2. Tel.: 06 30 934 4968)
  • Viking (XIII. Nyugati tér. 5., Tel.: 06 1 329 2203).

A jegy ára 3000,- Ft

Internetes jegyrendelés a PeCsa honlapján

Obituary – új DVD

Novemberben jelenik meg az ObituaryFrozen Alive új zenei DVD-je a Metal Mind Productions kiadónál. Augusztus 24-ei Warsói koncertet rögzítették, limitáld példányszámban DVD+CD formában is megjelenik. Kiváló színhelyen rögzítették, és top formában játszó Obituary felvételeit láthatjuk, másfél órában, 7 kamerás felvétel megoldásokkal.
 
Line Up:
John Tardy – vokál
Allen West – gitár
Trevor Peres – gitár
Frank Watkins – bassz.
Donald Tardy – dob
 
Tracklist:
Intro: Rain
Redneck Stomp
On The Floor
Insane
Chopped In Half
Turned Insideout
Dying
Intro
Internal Bleeding
Back To One
Find The Arise
Back Inside
Threatening Skies
By The Light
Intro
Kill For Me
Solid State
Stand Alone
Back From The Dead
Drum Solo
Lockjaw
Slow Death
‘Til Death
Slowly We Rot

Azaghal / Fagyhamu – Split EP

Ismét egy régóta tervezett kiadvány a legfeketébb Alvilág két hordájával: a Kárpátok-béli Black Metal-t játszó Fagyhamu és az  Ultra Kíméletlen Északi Black Metal Mániákusok az Azaghal, egyesültek erre a Split 7″ EP-re, hogy a Kibaszott Black Metal Pestist terjesszék ebben a szánalmas világban! Ez az egyesülés a Finn-Magyar bajtársiasságot jelképezi!!

Új dalával a Fagyhamu erősebb, mint valaha.  Rideg és fagyos Black Metal a Kárpát-medencéből, úgy, ahogy csak ez a zenekar tudja játszani. Zord és mély Atmoszféra, Hideg és Tűz, hogy az Ősi Szellemek visszatérhessenek a kövek alól és visszavegyék azt, ami egykoron az övék volt…

Az Azaghal, ez a jólismert északi horda a régóta elfeledett Tiszta Nordikus Black Metal szellemét idézi meg. Éles gitárok, nyers és gonosz hangzás és keresztényellenes vokálok a jó öreg sátáni módon játszva, hogy elpusztítson minden judeo-keresztény söpredéket. Az utóbbi idők egyik legjobb és legszentségtelenebb Azaghal himnusza.
 
Ára : 1.500 .- (ptk-val)
 
Megrendelhető:
Terranis Prod.
3301 Eger, Pf 259.
www.terranisproductions.hu
tp@terranisproductions.hu

Where Angels Fall – Illuminate – 2006

A norvég Where Angels Fall egy igazán színvonalas debüt albumot adott ki, amit a Toproom Studióban rögzítettek. 2004-ben a banda már megjelentetett egy kislemezt Dies irae néven. A stílus leginkább művészi gótikus metál, szimfonikus és elektronikus elemekkel keverve. A számokban dallamos női énekhangot hallhatunk. Úgy vélem Eirin nem is annyira rossz hanggal megáldott énekesnő. Az […]

Tovább »

Psychopathic Terror – Fucker – 2006

A finn Psychopathic Terror az old school svéd death metal műfajban mozog. A lemez kapcsán a Dismember jutott eszembe, amely egy jeles képviselője ennek a stílusnak. Gyors rövid számok jellemzik kicsit thrashelős riffekkel, tulajdonképpen a death és a thrash metal keveredik a zenében. Jó gitármunka jellemzi az albumot, de a dobmunkát is dicséret érdemli. Helyenként […]

Tovább »