Isis – letölthető új dal

Egy új dalt tett elérhetővé az Isis zenekar október 31-én megjelenő új „In the Absence of Truth” című lemezéről ITTA korongot a Ipecac Records jelenteti meg.

„In the Absence of Truth” tracklist:

01. Wrists of Kings
02. Not In Rivers, But In Drops
03. Dulcinea
04. Over Root And Thorn
05. 1000 Shards
06. All Out of Time, All into Space
07. Holy Tears
08. Firdous E Bareen
09. Garden of Light

Dan Swanö – vélemény Jon Nödtveidt haláláról

A svéd producer/multi-zenész  Dan Swanö (EDGE OF SANITY, NIGHTINGALE, SECOND SKY, BLOODBATH) a következőket mondta Jon Nödtveidt, a Dissection frontemberének haláláról.

Nödtveidt, 31évesen augusztus 16-án találták holtan saját lakásán. A halál oka lőtt seb volt.

Swanö: „Jon mindig kedves volt velem. Tavaly még együtt játszottunk a Wacken Open Air fesztiválon Németországban. Igazából én soha nem ismertem őt. De ha visszaemlékezek rá, egy pozitív módon gyerekes,csacska embert tudok felidézni akinek mindig ott volt a láng a szemeiben. Ha valamibe bele kezdett abba teljes lényét adta és úgy gondolom ez vezetett a halálához ezzel a hátborzongató sátánista vacakkal………”

Suidakra

A nélmet melodikus black metalt jásztó Suidakra következő albumának címe Caledonia lesz, és a következő számok szerepelnek majd rajta:
01. Highland Hills (8:01)
02. A Blackened Shield (5:15)
03. The Ember Deid (Part II) (3:15)
04. Evoke the Demon (5:27)
05. Forth-Clyde (5:31)
06. Ramble (instrumental) (2:57)
07. Dawning Tempest (5:13)
08. The Distant Call (3:34)
09. On Torrid Sand (3:52)
10. The IXth Legion (5:44)
11. Farewell (1:14)

My Dying Bride – borító, tracklist

Az együttes A Line of Deathless Kings című új lemezének borítója megtekinthető itt. Az albumot az Academy Studios-ban rögzítették, a keverés a Chapel Studios-ban készült. Az albumot a Peaceville/Snapper gondozza, a megjelenés pontos dátuma még nem ismert.

Tracklist:

01. To Remain Tombless (6:06)
02. L’Amour Detruit (9:08)
03. I Cannot Be Loved (7:04)
04. And I Walk With Them (6:37)
05. Thy Raven Wings (5:22)
06. Love’s Intolerable Pain (6:14)
07. One of Beauty’s Daughters (5:40)
08. Deeper Down (6:28)
09. The Blood, The Wine, The Roses (8:21)

Riot-Army of one

Az USA metal legenda a Metal Heaven kiadóhoz szerződött, a lemez megjelenése 2006. október 27.-én lesz.

Az együttes felállása:

Mark Reale – gitár, Mike Flyntz – gitár, Mike DiMeo – ének, Pete Perez – basszusgitár, Frank Gilchrist – dob.

Az album dalai:

1.Army Of One, 2. Knockin At My Door, 3. Blinded, 4. One More Alibi, 5. It All Falls Down, 6. Helpin Hand, 7. The Mystic, 8. Still Alive, 9. Alive In The City, 10. Shine, 11. Stained Mirror, 12. Darker Side Of Light.

 

Musicworld 2000 Bt – A Metal Heaven hazai forgalmazója!

 

Teurgia – új demó

Elkészült a nagykanizsai black metal banda új, A Vég Útján címet viselő demója. A CD-n 6 dal található, ezek közül 3 magyar nyelvű, 2 angol nyelvű (ilyen eddig nem volt), valamitn 1 tétel instrumentális. Saját bevallásuk szerint változatosabb lett az anyag, mint az eddigiek, köszönhetően annak, hogy mostmár öten vannak, két gitárral dolgoznak. Egy kis ízelítő: Vérmezők (mp3)

A szerzői kiadásban megjelent korong 1200 forint + pkg ellenében megrendelhető emailben vagy a banda egyéb elérhetőségein, melyeket a megújult a Teurgia honlapon találhattok meg.

Ősztől koncertezni kezdenek, ahol az demós dalok mellett még újabbak is elhangzanak majd.

V. The Chromized Land fesztivál

Augusztus 25-én és 26-án immár 5. alkalommal kerül megrendezésre a debreceni The Chromized Land black/death metal fesztivál a Neochrome zenekar szervezésében. Saját szöveg helyett álljon itt a fesztivál honlapjáról származó beköszöntő szöveg:

Nos, hihetetlen, de elérkeztünk a The Chromized Land Fesztivál ötödik évfolyamához. Az idő tényleg hihetetlenül gyorsan telik, és öt évvel ezelőtt ha valaki azt mondja, hogy a hirtelen jött „csináljunk egy jó kis bulit két zenekarral” ötletből négy-öt év alatt egy 12 zenekart felvonultató, 2 napos fesztivál fejlődik majd ki, bizonyára el se hittük volna. Az első három évad kielégítő érdeklődési szintje után tavaly robbanásszerű emelkedés következett be a nézettséget illetően. Egybehangzó vélemény, hogy a sokat látott Új Vigadó falai régen fogadtak be annyi embert egy rockzenei rendezvény alkalmából, mint 2005. augusztus 19.-én.

Ez már csak azért is nagy szó, hiszen nem holmi divatos, agyonsztárolt médiakedvenc üdvöskék játszottak hasonszőrű közönségüknek, hanem a Magyarországon mindig is elnyomott, perifériára szorított Black/Death Metal műfaj képviselői. És ez a közönség nem arról híres, hogy a divatos zenei csatornákon keresgéli a legújabb 3 napig tartó csodabandákat, hanem inkább arról, hogy koncertekre jár. A fesztivál léte is ennek köszönhető. A tavalyi sikeren felbuzdulva idén egy merész húzással egyből 12 bandát hívtunk meg 2 napos leosztásban. Lehetett volna több bandát is egy napra, lehetett volna 3 napos is a fesztivál, de saját tapasztalatokból kiindulva ez az a mennyiség, ami még nem túl fárasztó és főleg anyagilag is kivitelezhető valamint megfizethető.

Persze vannak nagyobb fesztiválok több bandával, ahol a cél minél több pénz legombolása minél több emberről (dögunalmas zenekarokért), de nálunk a cél egészen más. A mi célunk, hogy minél kevesebb pénzért minél több minőségi zenekart mutassunk be, különleges meglepetésekkel, engedményekkel fűszerezve. Igyekszünk valami pluszt adni az elővételben vásárolt jegyekhez és bérletekhez, és aki most előre megveszi jegyét, illetve bérletét, részt vesz egy, a fesztivál utáni sorsoláson. Mivel az összes fellépő zenekar ajánlott fel CD-ket és/vagy pólókat, érdemes játszani, hiszen értékes ajándékokkal lehettek gazdagabbak. A nyertesek listája a fesztivált követő napokban ezen a honlapon tesszük közzé, de értesítjük őket külön is. Nyereményeiket a debreceni Rock-Ness hanglemezboltban vehetik majd át, ha ennek akadálya lesz, postán küldjük el nekik.

Szóval, mint írtuk az újabb hírekben, az idei koncert vízválasztó lesz a fesztivál történetében, hiszen az ez évi fogadtatástól nagymértékben függ a jövő évi koncert sorsa is. Úgy érezzük, erős összeállítást sikerült összehoznunk, de ha minden jól alakul, jövőre feltett szándékunk nemzetközivé tennünk a fesztivált. A koncertek mindkét napon 19 órakor kezdődnek, a kapunyitás pedig 18 órakor lesz.

Az első napon, azaz 25.-én a nyírségi MORTEM kezd, akiknek ez lesz az első nagyobb debreceni bemutatkozásuk. A zenekar egyfajta indusztriális hangulattal kevert death metalt játszik, nemrég jelent meg új EP-jük, mely által a banda kezd egyre ismertebb lenni. Őket követi a helyi AUTUMN, akiket a debreceni koncertlátogatók már jól ismernek. Angolszász doom-death zenéjük 2004-ben volt hallható először nagylemezen, de már fel is vették a második lemezt, melynek megjelenési ideje még ismeretlen. Az első nap harmadik fellépője a
BORNHOLM lesz, akik az utóbbi években látványosan lépkednek előre az ismertté válás rögös útján és intenzív koncertjeikkel hamar kedveltté váltak a műfaj rajongóinak körében. Hamarosan megjelenik második teljes lemezük, melyről alapos ízelítőt fog nyújtani a banda, amely most játszik először Debrecenben. Utánuk következik zenekarunk, a NEOCHROME. Ezen a bulin ünnepeljük ötödik születésnapunkat, valamint a készülő új lemez számaiból is játszunk párat. Az ötödikként fellépő CHRISTIAN EPIDEMIC-ről talán nem is kell semmit leírni, a közönség valószínűleg az első hangtól az utolsóig eufóriában fog tombolni műsoruk alatt. Az első nap zárásaként a RAVENTOR lép a világot jelentő deszkákra és első demójuk dalai mellett valószínű új számokkal is igyekeznek majd sokkolni az egybegyűlteket.

A második nap első produkciója egy régi-új zenekar, a némileg módosult felállású és névváltoztatáson átesett egykori Chrysos Calva zenekar lesz, immáron HARM INC. néven. Habár a név új, a lendület és a műfaj maradt a régi, kiegészülve a hamarosan várható új lemez számaival. A második nap második fellépője egy vérbeli Bay Area thrash hangzással és zenével rendelkező csapat, a budapesti ARSENIC lesz. Ők is most játszanak először Debrecenben, és akinek mond valamit a Testament és a Slayer neve, annak ott a helye! A TURULVÉR szintén most debütál debreceni pályán, az érdeklődés garantált, hiszen aki kedveli az ősmagyar érzésvilággal kombinált, népzenei elemekkel tarkított Black Metalt, az ismeri a zenekart, és nem fogja elmulasztani őket, miközben a srácok első nagylemezük dalait mutatják majd be. Az AHRIMAN következik, rájuk nagyjából ugyanaz igaz, mint az Epidemic-re, azaz minden igaz Black Metal rajongónak kötelező végighallgatnia a Mistpain Path CD élőben előadott agypusztító tételeit. Ötödikként a TESSTIMONY új felállása mutatkozik be a Vigadóban, régi és új dalok egyaránt várhatóak, a jó öreg Death Metal stílus Tesstimony-féle értelmezésében. Nemsokára náluk is érik az új lemez. A második nap végén a DIM VISION fogja mindenkiből kipréselni a maradék energiát, első teljes lemezük dalainak súlyos előadásával, valamint brutális Death Metal zenéjükkel.

Ez tehát a fesztiválon fellépő zenekarok rövid jellemzése, a tavalyi IV. The Chromized Land Fesztivál hivatalos műsorfüzetében található róluk bővebb információmennyiség. A fesztivál helyszínén CD, póló és fanzine árusítás lesz, érdemes tehát egy kevés többletpénzzel érkezni. Előre is jó szórakozást kívánunk mindenkinek, vigyázzatok egymásra, találkozunk 25.-én és 26.-án!

Fellépők:
augusztus 25. (péntek)
MORTEM, AUTUMN, BORNHOLM, NEOCHROME, CHRISTIAN EPIDEMIC, RAVENTOR

augusztus 26. (szombat)
HARM INC., ARSENIC, TURULVÉR, AHRIMAN, TESSTIMONY, DIM VISION

Belépő:
napijegy elővételben 890 Ft, a helyszínen 990 Ft
bérlet 2 napra elővételben 1390, a helyszínen 1590 Ft

V. The Chromized Land fesztivál

Turulvér

A következő infókat tette közzé az új lemezről a banda hivatalos honlapján:

Még élünk, bár a honlap elég régen volt frissítve. Sajnos sok gondunk volt a lemez körüli munkálatokkal (borító, sokszorosítás, stb), ezért ez a nagy csúszás a tervezetthez képest, de most már célegyenesben vagyunk. A borító kész a CD gyártás pedig elindult. Hamarosan rakok ki képeket a borítóról. Ha minden a tervek szerint alakul az augusztusi debreceni koncerten már kapható is lesz a CD az újfajta pólókkal együtt.

Hangpróba #63 – 2006. augusztus 19.

Ten – The Twilight Chronicles
Lunatica – The Edge Of Infinity
Slayer – Christ Illusion
Insomnium – Above the Weeping World
Terrorizer – Darker Days Ahead
Witchcraft – Years Of Blood
Demons Gate – Demons Gate (Demo)