Napalm Death – kész a borító

Elkészült a Napalm Death új „Smear Campaign” című lemezének a borítója. Megtekinthető ITT. A korong szeptember 19-én a Century Media Records gondozásában kerül a boltokba.

 

„Smear Campaign” tracklist:

01. Weltschmerz (1:28)
02. Sink Fast, Let Go (3:23)
03. Fatalist (2:51)
04. Puritanical Punishment Beating (3:26)
05. Well All Is Said and Done (3:01)
06. Freedom Is the Wage of Sin (3:09)
07. In Deference (3:14)
08. Short Lived (3:06)
09. Identity Crisis (2:44)
10. Shattered Existence (3:11)
11. Eyes Right Out (3:12)
12. Warped Beyond Logic (2:00)
13. Rabid Wolves (For Christ) (1:24)
14. Deaf and Dumbstruck (2:46)
15. Persona Nongrata (2:47)
16. Smear Campaign (3:20)

Celesty – októberben jön a harmadik lemez

 A finn metal csapat Celesty új „Mortal Mind Creation” címre keresztelt albuma október 23-án a Dockyard 1 gondozásában jelenik meg. A dalokat a Midas Stúdióban Finnországban rögzítették Sami „Hannu” Koivisto producer közreműködésével.

 

„Mortal Mind Creation” tracklist:

01. Lord of Mortals
02. Unreality
03. Demon Inside
04. War Creations
05. Empty Room
06. Among The Dreams
07. Back In Time
08. Arrival
09. Last Sacrifice
10. Final Pray (Japanese bonus)

Unleashed – megjelenési dátum

A svéd death metal legenda Unleashed új korongja az SPV Records gondozásában jelenik meg október 10-én „Midvinterblot” címmel. A zenekar ezt követően turnéra indul a Grave, Dismember és Entombed zenekarok társaságában.

 

Masters Of Death turné dátumai:

 

Nov 3rdROMEINLEEURWAARDEN (NL)
Nov 4thCARLING ACADEMYLONDON (UK)
Nov 5thJB´SDUDLEY (UK)
Nov 6thTo Be AnnouncedPARIS (F)
Nov 7thTo Be AnnouncedTo Be Announced (BEL)
Nov 8thTUROCKESSEN (D)
Nov 9thGARAGESAARBRÜCKEN (D)
Nov 10thTRANSILVANIAERSTFELD/URI (CH)
Nov 11thTRANSILVANIA LIFEMILAN (I)
Nov 12thLA GABBIAPADUA (I)
Nov 13thKULTURHAUSALTHOFEN (A)
Nov 14thPLANET MUSICVIENNA (A)
Nov 15thMETROPOLISMUNICH (D)
Nov 16thAJZ TALSCHOCKCHEMNITZ (D)
Nov 17thLIVE-FACTORYADELSHEIM (D)
Nov 18thFAUSTHANNOVER (D)
Nov 19thDYNAMOEINDHOVEN (NL)

 

Koldborn – új kiadó, új lemez

A dán death metal csapat Koldborn és a francia Listenable Records kiadó szerződést kötöttek. Így a csapat október 16-án megjelenő új „The Uncanny Valley” című lemeze már a francia kiadó gondozásában jelenik meg. A felvételeket a Smart ‘n’ Hard stúdióban  Jacob Bredahl  producer segítségével rögzítették.

 

„The Uncanny Valley” tracklist:

01. Lords of Stupidity
02. Disconnected
03. The Uncanny Valley
04. Below A Crushing Earth
05. A Destiny Predicted
06. Neural Bound
07. Repression
08. Relativity
09. Hope Transformed Horizon
10. 2:18
11. Last Message

 

A lemezbe bele hallgathatsz a csapat MySpace.com oldalán.

Sparzanza – új dal

A svéd hard rock csapat Sparzanza feltöltötte MySpace.com oldalára „Going Down” című dalát. A felvétel a csapat idén megjelenő harmadik „Banisher of the Light” címre keresztelt korongján lesz majd hallható. A dalokat a Tigra Music stúdióban rögzítették Rikard Löfgren producer segítségével.

 

Sparzanza felállás:

Fredrik „Fred Washburn” Weileby – Ének
Johan „Joey DeJaneiro” Carlsson – Bass
Calle „City” Johannesson – Gitár
David „Demon Dave” Johannesson – Gitár
Anders „Evil” Åberg – Dob

Stereochrist Interjú

Megjelent a második teljes albumotok, mesélnél egy kicsit arról, hogy hogyan is sikerült megvalósítani ezt az új remekművet? Hat nap alatt a próbatermünkben, Hidasi Barnával, és az ő mobil stúdiójával. Teljesen élőben dolgoztunk, az alapok két nap alatt, egyben mentek fel, ezzel is az élő hangzásra törekedve. Utána jöttek a vokálok, a gitárszólamok, és a […]

Tovább »

Angtoria – God Has A Plan For Us All – 2006

Sarah Jezebel Deva neve azt gondolom rengeteg embernek sokat mond aki metal zenével színesíti életét. A hölgy kellemes hangját eddig Cradle of Filth, Covenant, The Kovenant, Mortiis, Therion, Gathering és Tulus lemezeken csillogtatta. Most pedig itt az Angtoria bemutatkozó korongja, ahol az énekesnő már mint alapító tag jelenik meg. A 2001-ben Chris Rehn-el útjára indított […]

Tovább »

BPRNR – Idénykezdet!

Bár a szeptember 5-ére tervezett SUBZERO (NY, USA) koncert elmarad, mivel a zenekar az egész turnét lemondta, büszkén és izgatottan várjuk, hogy megkezdjük a 2006/2007-es idényt, azon belül is az őszi szezont (igen, lehet, hogy a futballmánia felülkerekedett rajtunk)

 

1. 2006. szeptember 12. Budapest @ Süss Fel Nap

 

SHAI HULUD (USA – Metal Blade Records)

REMEMBERING  NEVER (USA – Ferret Records)

PARKWAY DRIVE (AUS – Epitaph Records)

THE ARCHITECT (NL)

 

Kezdés: 20.00

Belépő: 3.000 FT (elővét) / 3.500 FT (helyszín)

Jegyelővétel: Speed Westend, Underground Store

 

Szóval a tények felül, nézzük a részleteket. A SHAI HULUD utoljára két éve járt hazánkban, akkor ez a koncert elvileg egy búcsúturné része volt, mivel a zenekar a turné után megvált énekesétől és The Warmth Of Red Blood néven folytatta volna pályafutását, azonban másfél év elteltével mégis úgy döntöttek, hogy a zenekar az eredeti néven folytatják, új énekessel. A zenekar nem is tétlenkedett, otthagyták a legendás Revelation kiadót és leszerződtek a Metal Blade-hez, és talán ez a kiadó végre olyan pozícióba juttatja a zenekart, amelyet megérdemelnek, hiszen modern hardcore zenéjük előfutára volt a manapság oly népszerű metalcore trendnek.

Két vendégzenekarral érkeznek Budapestre, ezek közül a Ferret kiadó (igen, az a kiadó, amely az In Flames utolsó lemezét az USA-ban gondozta) istállójához tartozó REMEMBERING NEVER az egyik. A dél-floridai zenekar méltó módon ápolja szűkebb hazájának zenei örökségét, ki ne tudná az underground zenei körökben, hogy a floridai színtér bölcsője a minőségi death metal-nak és a 90-es évek közepének jelentős new school hardcore/metalcore hulláma is ezen helyhez köthető. Ami kiemeli a zenekart a mai masszából, hogy egyrészt azért hangyányival több zenéjükben a core, mint a metal (ellentétben pályatársaikkal) és szövegeikben is sokkal inkább feszegetnek szociopolitikai kérdéseket, mint tönkrement kapcsolatokat (ellentétben pályatársaikkal)…

A turné harmadik résztvevője ismert lehet már hazai terepen, hiszen az ausztrál PARKWAY DRIVE júniusban már járt itt a Darkest Hour vendégeként és közmegelégedésre adtak egy nagyon ütős bulit. A banda azóta már a tekintélyes Epitaph istállóhoz tartozik, úgyhogy lehet örüljünk nagyon, hogy kétszer is láthatjuk őket kisebb klubbulin…

Az est tartogat még egy külföldi fellépőt, ez pedig a holland THE ARCHITECT, egy vadonatúj zenekar, akik énekesük lévén kötődnek a főzenekarhoz, hiszen Geert van der Velde a Shai Hulud énekeseként vált ismertté, többek között az ő hangja hallható a zenekar ezidáig utolsó nagylemezén is. A The Architect – bár ez nem meglepő – zeneileg szintén a metal és hardcore határán egyensúlyozik, így egy igen masszív koncerttel kezdődik meg az új idény…

 

Linkek:

http://www.hulud.com

http://www.rememberingnever.net

http://www.parkwaydriverock.com

http://www.myspace.com/thearchitectnl

http://www.metalblade.com

http://www.ferretstyle.com

http://www.epitaph.com

 

2. BACKYARD BABIES MAGYARORSZÁGON

 

2006. szeptember 16-án a BACKYARD BABIES személyében egy igazi svéd rockandroll gépezetet köszönthetünk hazánkban, mégpedig a Magyar Zenei Exportiroda és a HANOSZ által szervezett Hangfoglalás zenei vásár keretében a Jövő Házában (ex-Millenáris). Bővebb infó hamarosan, a koncert vendégei az osztrák King Tinger (sógoraink válasza a Hellacopters-re) a Shell Beach (BPRNR szuperproject) és a Nomád (ex-Bedlam!)

Jegyinformáció és net banner és flyer jövőhéten!

 

3. ENEMIES OF THE MUSIC BUSINESS

 

Igen, írhattuk volna azt is egyből, hogy NAPALM DEATH. A brit legenda a holland metal/hardcore gépezet, a Hegyalja fesztivált is megjárt BORN FROM PAIN társaságában október 30-án a Kultiplexben. Jegyek 3.800 forintért (elővétel) és 4.200 forintért (helyszín) válthatók szeptember közepétől!

 

4. HARDCORE LEGENDÁK ÚJRA

 

Sokan akár még gyilkoltak is volna 10-12 éve, ha bármi esély lett volna arra, hogy a CRO-MAGS (tekintsünk most el a Fearless Vampire Killers fedőnévtől!) évente kétszer járt volna nálunk. Sokan még mindig minden eszközt megragadnának, hogy ez 2006-ban is így legyen, többek között a BPRNR legénysége, ezért újfent Cro-Mags, újfent Kultiplex, ezúttal november 13-án!

Glaukom Synod – rendelj demót

A francia Glaukom Synod zenekar elkészült „Uczulony” című demojával. Az anyag több mint 40 perces és Industrial, Dark electronic, és Indus metal elegyeként jellemezhető. A lemezen 5 remix is hallható, többek között a Abyssal Suffering ( Brutál Death Metal) és Kabutogani (Electronic/ experimental) csapatok egy-egy dala. A korongot a csapat hivatalos oldalán meg lehet rendelni, fénymásolt borítóval.

„Uczulony” tracklist:

1. One Step To Heaven
2. Intense Underground Brainstorm (Original Version)
3. The Iron Tongue (Eroded Eyes 226)
4. The Hypocritical Anonymous (Emptiness pride) (Extended)
5. Le Traitement De Grace
6. Propulse
7. Transluminiscence To The Cube
8. Dawn Of The Miserable (Remix Of Abyssal Suffering)
9. Intense Underground Brainstorm (Shredded Metal Version)
10. Rewind The Spiral
11. Revealator 0.21.0
12. Propulse (Suspend)
13. Closure (Of The Uxul)
14. Barbed-Wired to Nothingness
15. Centrigufal Morgh Rigsore (Remix of Squeller)
16. Apnoia (Remix Of Kabutogani)
17. The Spirit Of The Well (100 Years)
18. Perplexity

http://glaukomsynod.site.voila.fr

Remorse – Arló Tóparti Rockparty

A hétvégén kánikula, meztelen fürdőzés ROKKKKAL fűszerezve az Arlói
 Tónál!18 zenekar,női mell. férfi fenékszépségverseny értékes díjjakért,
 tetoválózás, piercing, motoros bemutató, szombat délelőtt gyermek
 rajzverseny, sportversenyek. a Belépő 2 napra 3000 Ft ami tartalmazza
 a sátorhelyet is!1 napra 1700 Ft
 Mint minden rendes fesztiválon az Arló Tóparti Rockparty programjában
 is változások vannak az utolsó héten a Vírus és a Nervekiller zenekarok
 kiestek a Zord és at Ad-Astra csapatok napot cseréltek stb…
 
 Részletes program, fotók, videók a
 
http://www.remorse.hu/arlohonlap/index.htm oldalon