Vengeance – Back in the Ring – 2006

A Holland hard rockerek utolsó albuma, a Back from the light 19 óta már majdnem tíz év telt el, hiszen 1997-ben jelent meg. Közben persze jelent meg best of albumuk, így azért nem teljesen hangtalanul voltak jelen a metál világban. A 11 számot magában foglaló Back in the ring album, bár én a promón csak […]

Tovább »

Deranged – Obscenities In B-Flat – 2006

A Deranged zenéje a death metal műfajon belül a legkiemelkedőbb zenekarok közé tartozik. Igazán színvonalas tömény zúzás, darálást, grindolást testesítenek meg profi szinten. Ezen az albumon is folytatják az igazán beteges death metal zenéjüket, kicsit corpse-os beütéssel. Ha ülve hallgatja az ember a zenéjüket, könnyen előfordulhat, hogy pár perc után igazán pogózhatnékja támad és a […]

Tovább »

Swallow the Sun játék

A játék tehát a Firebox jóvoltából zajlik, a tét a Swallow the Sun zenekar The Morning Never Came Slipcase című lemeze, mely egy 500 példányra limitált, speciális kiadvány.

Aki játszani szeretne, nem kell mást tennie, csak írni egy emailt augusztus 10-ig a FireboxEurope@yahoo.com címre, Slipcase tárggyal, és ne felejtsétek el megírjni a  levelezési címeteket is!

Remorse – hírek

„Hell! Elkészült a csapat myspace oldal Pampalíni Ricsárd segítségével
köszi neki!  http://www.myspace.com/remorsetrashmans   itt elég
sokminden van olyan dolgok is amik a web oldalon nem.
A rengeteg nyári party után kis pihenőt tartunk ez már biztosnak
látszik..új dalok gatyába rázása végett, A honlapunk addig is
folyamatosan bővül ha minden jól megy most régebbi anyagokkal.
Kikerül minden eddigi Remorse Thrash Team tag adatlapja az oldalra
(mindenki elérhető e-mailben) és régi videók is. www.remorse.hu
Készülünk a szigetre a Micimackó már megy a Paff-al vannak még
gondok némelyik kiállásnál…:).
Még 2 hét és itt az Arló Tóparti Rockparty is reméljük jó idő lesz és
mehet a meztelen fürdőzés!:) Ilyen és hasonló dolgokról találhatóak it
t videók http://www.remorse.hu/arlohonlap/index.htm

További kellemes nyarat mindenkinek..búcsúzóul megmutatjuk hogyan
kell kinézni egy designolt THRASPORTERNEK! ROCK”

Vissza Interjú

Kezdjük a beszélgetést egy rövid, de tömör bemutatkozással, a csapatról, a tagokról. Értem ezalatt, hogy mióta zenéltek külön-külön, mely zenekarokban fordultatok meg, a Vissza alakulásáról, a jelenlegi felállásról. Kb. 8-10 éve kezdtük külön-külön más és más bandákban. A mostani (remélhetőleg végleges) felállást tekinthetjük úgy, mint a kunhegyesi Holtsáv (Lanyi, Tibibá) és a szolnoki Evildance (Bálint, […]

Tovább »

Vicious Rumors

Elkészült új lemezével a veterán US Power Metal banda. A Warball címet viselő album októberben jelenik meg a Mascot Records-nál. Ez lesz az első olyan lemez, amin James Rivera (Helstar, Killing Machine, Seven Witches) fog énekelni. Az ígéretek szerint az 1987-es Digital Dictator album egy sötétebb és agresszívabb változatára számíthatunk.

Satyricon – októberben buli!

Október 6-án pénteken a budapesti A38 hajón vendégeskedik a norvég black metál szcéna egyik legkiemelkedőbb zenekara, a SATYRICON. A csapat első alkalommal lép fel a magyar közönség előtt, ezért is különlegesnek számít az őszi koncertjük, mely egyben legutóbbi albumuk, a tavasszal boltokba került ’Now, Diabolical’ lemezbemutatója is lesz.

 

A Satyricont a ’90-es évek elején Satyr és Frost tagok alapították meg, zenéjükben a black metal sajátos és egyben formabontó felfogását valósították meg, a tradícionális black metal műfaj határait feszegető, egyedi hangzásvilágot képviselnek. A Satyricon mára már a black metal egyik legmeghatározóbb bandájának számít.

 

A legutóbbi – 2002-ben megjelent –  ‘Volcano’ címet viselő albumukért Norvég Grammy- díjban részesültek, ‘A legjobb Black Metal Album’ kategóriájában, valamint ‘Az év dala’ lett a lemezről kimásolt  ‘Fuel For Hatred’ című daluk az Alarm Awardson, az Oslo Awards-on pedig ‘Az év metal albuma’ címet hozták el, mindemellett a norvég lemezeladási listán a dobogós, második helyen nyitottak.

 

A Satyricon idén igazolt át a világ egyik legnagyobb metálkiadójának számító Roadrunner Records-hoz, akiknél tavasszal jelent meg legutóbbi lemezük ’Now, Diabolical’ címmel, melynek producere az a Mike Frasier volt, aki korábban a Metallica és az AC/DC mellett tevékenykedett.