VII. Nightbreed Fesztivál 1.nap

Tavalyi évben voltam életem első Nightbreed fesztiválján, ami már akkor került hatodjára megrendezésre ezen név alatt. Az akkori hangulaton és új kedvenc bandákon felbuzdulva idén is ellátogattam a kétnapos rendezvényre, igaz, most csak az első napra. Immár 10 éve De Facto Gyula a főrendező, ha másért nem is, ezért jár neki egy dicséret. Délután háromtól […]

Tovább »

Saturnus – Veronika Decides to Die – 2006

Hat év kihagyás után új lemezzel rukkoltak elő a dán doomsterek, és bizony mondom néktek, kincs született. A viszonylag hosszú szünet mögött elsősorban tagcserék álltak, hárman is távoztak a zenekarból, és megfelelő embert találni pedig nem is olyan egyszerű, korunk humán erőforrás menedzsmentjének kihívása. A banda egyébként 1991-ben alakult, annyira termékenynek viszont nem mondható, van […]

Tovább »

Brutal Assault vol 11.

Igen, immáron 11. éve van, és könnyen lehet nem is hallottál róla.
Három nap, augusztus 10-12, Csehország, olcsó jegy és sör, király bandák.

Noh lássuk akkor nekünk miért is tetszik:

– nincs annyira messze
– olcso a jegyár, kb 8500 huf, ami tartalmaz egy cdt, műsorfüzetet, benne van kb. 500 ft szemét betét díj, amit visszakapsz a végén, és nyílván a sátorozás is benne van. Meg szerintem parkolás is, de ezt majd megkérdem a srácoktól.
– olcsó és finom cseh sör
– kiemeltem en melyik bandákat akarom megnézni, de nyílván nem kötöttprogram 🙂

Bővebb info: www.brutalassault.cz
Fontos: A kocsiban felszabadult egy hely, akit érdekel, írjon a szerkesztőség címére!

A program:

Csütürtök, 2006. augusztus 10.

15:00 – 15:25 … JIG-AI
15:25 – 16:00 … RITES OF UNDEATH
16:00 – 16:35 … CRASHPOINT
16:35 – 17:10 … MORTIFILIA
17:10 – 18:00 … OCEAN, THE
18:00 – 18:45 … CENOTAPH
18:45 – 19:30 … BIRDFLESH
19:30 – 20:30 … GOJIRA
20:30 – 21:40 … ORPHANED LAND
21:40 – 23:20 … FEAR FACTORY
23:20 – 00:15 … SEVERE TORTURE
00:15 – 01:05 … MOURNING BELOVETH
01:05 – 01:45 … SOLFERNUS
01:40 – 02:25 … NEGLIGENT COLLATERAL COLLAPSE
02:25 – 03:05 … ILLIDIANCE


Péntek, 2006. augusztus 11.

10:00 – 10:25 … SACRAMENTAL BLOOD
10:25 – 11:00 … X-CORE
11:00 – 11:40 … DEADBORN
11:40 – 12:20 … GALADRIEL
12:20 – 13:00 … OPHOILATRY
13:00 – 13:40 … TROLLECH
13:40 – 14:20 … INGROWING
14:20 – 15:00 … RASTA
15:00 – 15:40 … VISCERAL BLEEDING
15:40 – 16:25 … DAGOBA
16:25 – 17:10 … ROTTEN SOUND
17:10 – 18:00 … TEXTURES
18:00 – 18:50 … SKYFORGER
18:50 – 19:50 … CARNIVAL IN COAL
19:50 – 21:00 … SICK OF IT ALL
21:00 – 22:15 … AMORPHIS
22:15 – 00:05 … DIMMU BORGIR
00:05 – 01:05 … ILL NINO
01:05 – 01:50 … DISAVOWED
01:50 – 02:35 … BORN FROM PAIN
02:35 – 03:20 … ADOR DORATH

Szombat, 2006. augusztus 12.

10:00 – 10:25 … SACRIST
10:25 – 11:00 … WASTEFORM
11:00 – 11:30 … UPRISE
11:30 – 12:05 … OBSCURA
12:05 – 12:40 … COLP
12:40 – 13:15 … SANATORIUM
13:15 – 13:50 … CEREBRAL TURBULENCY
13:50 – 14:25 … FLESHGORE
14:25 – 15:05 … TISÍC LET OD RÁJE
15:05 – 15:45 … ARSEBREED
15:45 – 16:35 … NEGLECTED FIELDS
16:35 – 17:30 … SKINLESS
17:30 – 18:25 … ROOT
18:25 – 19:35 … GOREFEST
19:35 – 20:50 … MAYHEM
20:50 – 22:05 … DESTRUCTION
22:05 – 23:45 … MORBID ANGEL
23:45 – 00:55 … NAPALM DEATH
00:55 – 01:45 … ONSLAUGHT
01:45 – 02:35 … EPHEL DUATH
02:35 – 03:25 … DEPRESY

Afterparty-ként Prágában az újra aktív Atheist, 2006. augusztus 13-án, mindössze 4 euróért!

Roadrunner Records új A and R –jai: Dante Bonutto and Derek Oliver

A Roadrunner Records büszkén tudatja, hogy két új A & R-ral egészült ki nemzetközi csapata: Dante Bonutto és Derek Oliver csatlakozott a fiatal tehetségeket gondozó A & R team-jükhoz. Az elmúlt két évben a Roadrunner Records nemcsak az USA-ban szerződtetett komolyabb metal bandákat, hanem nemzetközi szinten is erős felhozatalra törekedett, elég csak megemlítenünk a Satyicon, a Shadows Fall, a DragonForce vagy a Within Temptation nevét, akik az elmúlt időszakban bővítették a kiadó zenei repertoárját. Derek és Dante személyével várhatóan egy még aktívabb A & R munka fog kiteljesedni és sok nagy név tűnhet fel a kiadó művészei között. A két új  A & R egyébként a Roadrunner Records londoni irodájának a munkatársai lesznek, akik főleg a klasszikus metál zenei repertoárt fogják a tervek szerint bővíteni.

Valószínűleg a rock/metál zenében jártasok számára mindkét név ismerős lehet, hiszen mindketten komoly karriert tudhatnak maguk mögött a zenei szakmában: elsősorban rock zenei újságíróként váltak híressé a ’80-as évek során, majd számos nagyobb lemezkiadó A & R és marketing csapatában feltűntek már. Olyan nagy nevek albumainál dolgoztak mint a Led Zeppelin, AC /DC, Bad Company vagy a Yes. 2003-ban a páros megalapította a Rock Candy Records-ot, melynek elsődleges célja olyan ritkaságnak számító kiadványok újrakiadása volt, melyek az évek során feledésbe merültek vagy a nagyobb kiadók portfóliójából kiestek, mindemellett pedig egy zeneműkiadót is alapítottak Grind That Axe névvel.

Dante Bonutto az évek során számos rock magazinnál töltött be főszerkesztői pozíciót (Kerrang!, Metal Hammer, RAW), valamint több angol rock/metál műsor vezetője  volt, később pedig a londoni székhelyű East West Records A & R-jaként dolgozott. Innen került át a Universal Music nemzetközi osztályának Marketing és A& R vezető poziciójába, ahol olyan neves zenekarok karrierét indította el, mint a Rammstein vagy Rob Zombie. Ezen felül az angol SikTh banda menedzseri feladatit látja el mai napig( Derek-kel közösen).

Derek Oliver hasonlóan újságíróként kezdte, méghozzá a Melody Maker magazinnál, ahonnan a Kerrang!-hoz ment át, ahol is a mai napig hires ‘Wimpwire’ rovatot elindította, mely főleg a fiatal teheségeket veszi górcső alá. 1998-ban kezdődött kiadós karriere az Atlantic Records – először londoni, majd New York-I irodájában – mint A & R, ahol olyan bandák mellett segédkezett mint a Pantera, The Wildhearts vagy a Dream Theater, mielőtt a New York-I Elektra Records igazgatói székét meg nem szerezte. Itt a metál színtér legnagyobbjaival – többek között a Metallicával és a Mötley Crue-val – dolgozott együtt.

www.roadrunnerrecords.co.uk

Deathstars – Termination Bliss – 2006

A 2 évvel ez előtti Deathstars úgy elhúzott mellettem, mint egy japán kamikáze. Tetszett is, meg nem is, de ott hever meghallgatatlanul a fiókban. A friss (már amennyire friss egy februári lemez) szinte ugyanerre a sorsra jutott. Egyszeri felületes meghallgatás után azt mondtam, hogy „ááááá…. ez se nagy durranás”. A kis ördög azonban ott lapult […]

Tovább »

Bornholm hírek

Hell!

Lassan elkészül az új lemez, ami immár „March For Glory And Revenge” címmel jön majd ki. 9 szám lesz a lemezen és minden bizonnyal már nem a francia melancholia, hanem a holland Vic Records szárnyai alatt jelenik majd meg. A zene az előző lemez nyomdokain halad, azonban jóval komplexebb, szélsőségesebb dolgok is helyet kapnak. Egyenlőre
a megjelenési dátum még nem tisztázott, ősz-tél környékére tehető. A lemezfelvétellel egy időben jelentős változások történtek a zenekaron belül. Új gitáros érkezett Gazdag Péter személyében, aki az őszi koncerteken már látható lesz. A lemezfelvétel kezdetén Melkor(dob) távozott közös megegyezés szerint, egyéb zenekaraira hivatkozvaezért a lemez dobjait Moldoványi János segítségével fejeztük be az Audioplanet stúdióban, ezúton is köszönet neki.
A koncerteken is valószínűleg kisegítő dobossal játszunk majd – viszont olyan dobosok jelentkezhetnek, akik éreznek magukban kellő elszántságot, tudást, valamint rendelkeznek cuccal is. Valamikor nyár vége felé elkezdjük a második videoklipünket a „Spear Of Longinus” című számra ugyanazzal a gárdával akikkel korábban is dolgoztunk.
Mindenképp komor, sötét képi világot szeretnénk, nem mellőzve apogány szimbólumokat. A klip remélhetőleg felkerül a lemezre is.”The chosen ones will drown in blood…”

Üdv:
Astaroth
BORNHOLM

VOLT Fesztviál – 1. nap – programajánló

A VOLT Fesztivál nem pipiskedik, természetesen azonnal a közepébe csap – hogy mást ne mondjunk: a bulifolyam a Kispál és a Borz csendesülős koncertjével kezdődik. Íme az első nap szubjektív ajánlója. Július 5., szerda – tessék válogatni. Nem lesz könnyű…

Nos, tehát irány a Kisalföld Buliszínpad, ahol 16.00-tól a VOLT-on több inkarnációban is fellépő Kispál nyit méltán népszerű akusztikus, úgynevezett csendesülős koncertjével. Érdemes megnézni, hiszen olyan számok is felhangzanak, amelyek a zenekar „hangos, állós” koncertjein nem biztos, hogy hallhatóak, sőt: még a Bandi, a hegyről albumról is becsúszhat ez-az. <!–
D(["mb","
n
n 18.00-tól ugyanitt a quimby-a Varga Livius zenekara, a
Kutya Vacsorája a maga izgalmasan kevertn programjával. Livius-os hazai stand up comedy-féleség, blues, hiphop,n funk, experimentália, őrület. Aki visszanéz ide (vagy el se megyn innen), annak 22.00-tól Supernem rakenroll-tornádó.
n
n
Mindeközben egy másik helyen, pontosabban a Soproni Nagyszínpadon a 16.00-kor kezdődő VOLT Fesztivál Diszkó a VOLT másik nyitóeseménye,n melyet „,1]
);

//–>

18.00-tól ugyanitt a quimby-a Varga Livius zenekara, a Kutya Vacsorája a maga izgalmasan kevert programjával. Livius-os hazai stand up comedy-féleség, blues, hiphop, funk, experimentália, őrület. Aki visszanéz ide (vagy el se megy innen), annak 22.00-tól Supernem rakenroll-tornádó.

Mindeközben egy másik helyen, pontosabban a Soproni Nagyszínpadon a 16.00-kor kezdődő VOLT Fesztivál Diszkó a VOLT másik nyitóeseménye, melyet <!–
D(["mb","18.00-tól a legendás
KFT, majd 19.00-tól a Megasztárok egyesült parádéja követ. Aki nemn óhajt a legnagyobb színpadtól tágítani, az egyáltalán nem jár rosszul,n sőt jól jár, hiszen 21.00-tól Fenyő Miki énekel többek közt azn angyalföldi pálmafákról, majd 23.00-tól jön a német De Phazz, a maga eklektikus, pörgős,n félretrós modern táncdalaival.
n
n Aki lép, nos, az is jól jár. A
djuice Nokia Arénában egy igazi csemege, a punkos,n funkos, hiphopos, népzenés mexikói „,1]
);

//–>18.00-tól a legendás KFT, majd 19.00-tól a Megasztárok egyesült parádéja követ. Aki nem óhajt a legnagyobb színpadtól tágítani, az egyáltalán nem jár rosszul, sőt jól jár, hiszen 21.00-tól Fenyő Miki énekel többek közt az angyalföldi pálmafákról, majd 23.00-tól jön a német De Phazz, a maga eklektikus, pörgős, félretrós modern táncdalaival.

Aki lép, nos, az is jól jár. A djuice Nokia Arénában egy igazi csemege, a punkos, funkos, hiphopos, népzenés mexikói <!–
D(["mb","
Los de Abajo, David Byrne és Peter Gabrieln egyik kedvence követ. Ugyanitt éjféltől a brit Mattafix táncoltat, 02.00-től pedig az Anima Sound System pörgeti meg új lemezanyagát.
n
n Az hagyományörző fejek se szomorkodjanak. A
Coca Cola Soundwave színpadon a hazain rock-kulturális örökség hordozói adják egymásnak a kilincset (?), vagyn valami hasonlót. 19.40-től P. Mobil, 21.20-tól „,1]
);

//–>Los de Abajo, David Byrne és Peter Gabriel egyik kedvence követ. Ugyanitt éjféltől a brit Mattafix táncoltat, 02.00-től pedig az Anima Sound System pörgeti meg új lemezanyagát.

Az hagyományörző fejek se szomorkodjanak. A Coca Cola Soundwave színpadon a hazai rock-kulturális örökség hordozói adják egymásnak a kilincset (?), vagy valami hasonlót. 19.40-től P. Mobil, 21.20-tól <!–
D(["mb","Bikini
, 23.00-tól Republic, 00.40-tól Beatrice. Hórukk!  
n
n És ne feledkezzünk el a VOLT egyik legkellemesebb helyéről, a mindn fogyasztói, mind műélvezeti szempontból ideális Caféról. Ittn nyomja 22.00-tól a
ColorStar, majd éjféltől a csodás Váczi Eszter „,1]
);

//–>Bikini, 23.00-tól Republic, 00.40-tól Beatrice. Hórukk!  

És ne feledkezzünk el a VOLT egyik legkellemesebb helyéről, a mind fogyasztói, mind műélvezeti szempontból ideális Caféról. Itt nyomja 22.00-tól a ColorStar, majd éjféltől a csodás Váczi Eszter <!–
D(["mb","és
nagyszerű zenekara, a Szörp.
n
n Aki a koncerteken kívül mondjuk táncolna is, vagy éppen filmet nézven szeretne meditálni, annak is van ötletünk: ott van például a
Jim Beam Disko Palota, ahol 21.00-tól dobhatjuk el azn agyunkat, úgy, hogy ráadásul a VOLT házigazdái és az Állat Kannibálokn pakolják a jobbnál-jobb lemezeket. És ott a Filmúzeum Bisztró és a „,1]
);

//–>és nagyszerű zenekara, a Szörp.

Aki a koncerteken kívül mondjuk táncolna is, vagy éppen filmet nézve szeretne meditálni, annak is van ötletünk: ott van például a Jim Beam Disko Palota, ahol 21.00-tól dobhatjuk el az agyunkat, úgy, hogy ráadásul a VOLT házigazdái és az Állat Kannibálok pakolják a jobbnál-jobb lemezeket. És ott a Filmúzeum Bisztró és a <!–
D(["mb","
Spektrum Zóna, a színházi programok, a Kultúrház, a Dob+Basszus Sátor, „,1]
);

//–>Spektrum Zóna, a színházi programok, a Kultúrház, a Dob+Basszus Sátor, <!–
D(["mb","a VOLT Mozi
, a civil szervezetek sátrai ésn még annyi minden más. Ami innen kimaradt, az bent van a programban.n Nézzetek be oda is! 

n

 

n

www.sziget.hu/volt

n

 

n


n  

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

„,1]
);

//–>a VOLT Mozi, a civil szervezetek sátrai és még annyi minden más. Ami innen kimaradt, az bent van a programban. Nézzetek be oda is! 

 

www.sziget.hu/volt

Agregator Interjú

Az ősszel megjelent 2 számos Útfélen előzetest követi ez a teljesen új anyagotok. Az elmúlt félév eseményeit fel tudnád vázolni? Szia! Az Útfélen demó elkészítése óta némi változás állt be a zenekar életében. Tolner Zoltán kilépett bandából, hogy másik zenekarára (Astrodust) tudjon koncentrálni. Helyére Szabó Dávid érkezett a tatai Sable zenekarból. Toló még elvitte a […]

Tovább »

Symphonium – Ördögtánc ‘demo – 2006

A zenekar 2005 novemberében alakult Budapesten. A csapat alapító tagjai Papp Béla gitár-dob-billentyú valamint Szaládi Károly ének. A stílus neo-klasszikus metal zene. A bemutatkozó demo 2006 március április körül került rögzítésre. A demo két énekes valamint két instrumentális tételt tartalmaz. Az Ígéret mit sem ér egy nagyon hangulatos élvezhető kedves kis muzsika. Nekem néha egy-egy […]

Tovább »