Siddharta

Szlovénia első számú rock bandája 1995-ös megalakulása óta sok mindennel megörvendeztette már rajongóit. Most egy magyar nyelvű honlappal…

2006. május 15. A magyar Siddharta-rajongók körében az egyik legfontosabb dátum, mert akkor indult útjára Szlovénia legnépszerűbb együttesének magyar nyelvű honlapja.

 

Az 1995-ben alakult banda 1999-ben adta ki első, Id című albumát, aminek borítója díjat nyert, és ami rövid idő elteltével a toplisták élére került, és egy év múlva már platina volt (13.000 eladott példány). A fiatal tehetségek sorra nyerték el a nevesebbnél nevesebb díjakat (Viktor awards ’99, Zlati Petelin awards). Az albumról két számot másoltak ki: Pot v X, Lunanai.
2001-ben adták ki második albumukat – Nord – ami az Idnél nem kisebb sikereket ért el. A megjelenést követő két hónap alatt 30.000 példányban kelt el, és minden addig felállított szlovén zenei rekordot megdöntött. Ismét megnyerték a Zlati Petelin awards-ot, a Viktor 2001 awards-ot, valamint a Bumerang 2002 díjat – mindegyiket az Év előadója kategóriában. A Nord koncertturné után egy nagyszabású koncertet adtak Ljubljana nyitott színházában, a Križankében a Szimfonikus Zenekarral. A koncertet a rádió és a televízió is közvetítette. A Nordról 4 számot másoltak ki: B Mashina, Platina, Samo Edini és a Klinik.

2002-ben kiadtak egy remix albumot – Silikon Delta -, amin Szlovénia neves DJ-i által feldolgozott számaik kaptak helyet.

A sort 2003-ban az Rh- névre keresztelt album folytatta, ami még nagyobb sikereket hozott a srácoknak. 2003. 09. 13-án Ljubljana legnagyobb stadionjában teltházas (30.000 fő) lemezbemutató koncertet tartottak 3 színpadon: szimfonikusok, az együttes és a 60 táncos. A nagysikerű koncertet később a televízió is leadta. Az albumnak volt egy limited special edition változata is, aminek a csomagolása egy transzfúziós zacskóra hasonlított, és piros folyadékkal volt töltve. Ez a csomagolás több díjat is nyert – Golden Drum, 13th Slovene Advertising Festival (SOF), Magdalena, és a Cesta shortlistjére is felkerült. Az Rh- -ról szintén 4 számot másoltak ki: Ring/My Dice, Napoj/Insane, Rave, T.H.O.R. A Napoj-t/Insane-t a Slovenian Radio Festivalon a rádiós szerkesztők a Legjobb dal kategória győztesének választották. A 2004-ben rendezett Viktor 2003 awards-on két díjat is nyertek: Popularity Viktor, Viktor award for Special Achievements. 2004 februárjában az MTV The Rock Chart c. műsorának zenéjéül választotta a Siddharta Ring/My Dice c. dalát, majd szeptemberben az MTV A Hét Előadójának választotta a szlovén együttest. 2004 nyarán a Rh- gyémántlemez lett.

2005 sem telt eseménytelenül: megjelent az Rh- album angol nyelvű verziója, és egy tavaszi németországi koncertturné után novemberben a Siddharta az MTV EMA Best Adriatic kategóriájának győztese lett.

A Siddharta negyedik albuma – Petrolea – 2006. június 4-én került a boltokba, és ezzel egy időben volt Plastika c. új klipjének premierje is.

Ezeket a híreket és az azt követőeket is a 8 nyelvű honlapon – szlovén, angol, német, magyar, spanyol, szerb, lengyel, horvát –  már magyarul is el lehet olvasni, valamint a magyar rajongók saját, magyar nyelvű S.A.M.O. fórumukon megoszthatják egymással véleményüket (a S.A.M.O. a Siddharta hivatalos fóruma).

 

 

http://www.siddharta.net/hu
forum-hu.siddharta.net  

Fotók: Luka Kaše

Cruachan

Az ír banda az AFM Recordshoz szerződött, így a The Morrigan’s Call című 5. stúdióalbumuk már a német kiadó gondozásában jelenik meg.

Warrel Dane

A Nevermore énekese első szólóalbumán dolgozik. Az ex-Soilwork gitáros Peter Wichers valamint az ex-Sanctuary dobos Dave Budbill fog segédkezni a lemez elkészítésében. A zenei irány és a megjelenés ideje sem ismert még.

Hangpróba #59 – 2006. június 24.

House Of Lords – World Upside Down
Illdisposed – Burn Me Wicked
Gantz – La Chambre Des Morts
Darkthrone – The Cult Is Alive
Lord – Kifutok a világból
Ideas – Ébredés/Revival
Head Control System – Murder Nature
Paatos – Silence of another kind

Aetherius Obscuritas – Layae’s Cradle – 2006

Arkhorrl új művét hallhatjuk, amiben újabb előrelépést fedezhetünk fel. A Northfire Records kiadásában már eleve szélesebb körben terjedt el, igaz 1000 példányra lett limitálva. A borító és a booklet igényesen szerkesztettt, black metal esetében nincs is szükség ennél többre. A zene nem sokban tér el az eddigiektől. Az énekstílus is maradt a sikítás és károgás […]

Tovább »

BPRNR hírlevél

Sziasztok!

Nyilván már legtöbben tudjátok, de azért legyen itt még egyszer: július 4-én, kedden Ignite az A38-on. Jegyek már/még kaphatók, elővételben 3500-ért, a helyszínen 4000 lesz. Az Ignite új lemeze, az Our Darkest Days egybehangzó vélemények szerint nagyon jól sikerült, mindenki belehallgathat a zenekar myspace oldalán (www.myspace.com/ignite).

Ezen a hétvégén megindul a magyarországi fesztiválszezon. A Superbutt március óta először lép fel itthon a Vekeri-tónál szombaton este, majd egy rövid holland túra után két hét múlva Volt, aztán Székelyudvarhely, majd Tokaj. A további koncertek listáját lásd a zenekar oldalán, vagy a bprnr.com-on.
Holnap, szombaton a Tűzraktér indie-rock és metal kevert sorozatán most épp indie: RaiNa és Panic Radio, meg Gumipop DJ-k (mindez belépő nélkül, természetesen), vasárnap pedig szintén ingyenes Hollywoodoo a Zöld Pardonban. A Tűzraktérben jövő szombaton egyébként Isten Háta Mögött, két hét múlva meg Wackor, Chief Rebel Angel és VL45 lesz.

Jövő hétvégén Mezőtúr, Wan2 fesztivál. Ide a BPRNR három külföldi zenekart is hoz: Entombed csütörtökön, First Blood és Agnostic Front pedig pénteken. A mieink közül ott lesz a Blind Myself, az Insane (ők ketten egyébként június 27-én a Soulfly-jal játszanak Németországban, Lindau-ban), a Subscribe (ők pedig ugye a Deftones-szal június 25-én, most vasárnap), a Fish! és a Nuke. Koncertekről egyelőre ennyit, ahogy látszik, a következő tíz-tizenkét napban is el leszünk látva bőven programmal, a fesztiválokon és Pesten is.

Új hír, hogy a Hollywoodoo a Hammer Recordshoz szerződött. A héten elkészült harmadik – és bízvást állíthatjuk, hogy eddigi legjobb – Hollywoodoo lemez, az ‘Isten Lába’ nyár közepén belül a boltokba kerül, sima CD, valamint CD+DVD változatban is. Erről persze még úgyis írunk majd. A Blind Myself is hamarosan stúdióba vonul, az ő új lemezük októberben jön majd ki. A Superbutt oldalára felkerült néhány új fotógaléria a tavaszi turnéról, a BTS friss lemeze pedig szépen fogy. <!–
D(["mb","

A BPRNR webshopban van egy új részleg, Special Offers néven. Mint sejthetõ, ide kerülnek ki azok az akciós termékek, amikbõl sokszor már csak pár darab van, vagy valami másért szánja õket a BPRNR vagy az adott zenekar vevõcsalogatónak. Az elsõ körben többek között az egyes BPRNR válogatás CD-t 500 forintért, egy máshol nem árult Superbutt ‘Better Machine’ pólót pedig 1500-ért lehet beszerezni. A shopban továbbra is minden rendelés mellé ajándék cd-ket küldünk, a nálunk az elmúlt idõben felhalmozódott promók közül.

Köszi a figyelmet, üdv
BPRNR // BUDAPESTROCKNROLL
www.bprnr.com
Aki nem szeretne ilyen hírlevelet kapni, írjon az info@bprnr.com címre. Aki több információt szeretne, az is.

n

nnn”,0]
);
D([„ce”]);
D([„ms”,”4ac”]
);

//–>

A BPRNR webshopban van egy új részleg, Special Offers néven. Mint sejthetõ, ide kerülnek ki azok az akciós termékek, amikbõl sokszor már csak pár darab van, vagy valami másért szánja õket a BPRNR vagy az adott zenekar vevõcsalogatónak. Az elsõ körben többek között az egyes BPRNR válogatás CD-t 500 forintért, egy máshol nem árult Superbutt ‘Better Machine’ pólót pedig 1500-ért lehet beszerezni. A shopban továbbra is minden rendelés mellé ajándék cd-ket küldünk, a nálunk az elmúlt idõben felhalmozódott promók közül.

Köszi a figyelmet, üdv
BPRNR // BUDAPESTROCKNROLL
www.bprnr.com

Buried Beneath

A melodic death-t játszó angol BURIED BENEATH elkészítette „Colossus” címre hallgató kislemezét, mely dalai meghallgathatóak a banda myspace.com -os oldalán.

A zenekart 2003-ban alapította az ex-HER DEADLY RIVAL gitáros Jordan és Joel Blake, valamint az énekes Simon Cleary. Biográfiájukban legfőbb hatásukként az ARCH ENEMY, CANNIBAL CORPSE, THE HAUNTED és SLAYER zenekarokat említik meg.

További infót találhattok róluk a www.buriedbeneath.com weboldalon.

Through the Eyes of the Dead

Ma éjszaka kerül bemutatásra a metalcore/melodic death vonalon mozgó dél-kaliforniai THROUGH THE EYES OF THE DEAD zenekar „Two Inches From A Main Artery” című dalára készült video az  MTV2 „Headbanger’s Ball” műsorában. A dal a banda „Bloodlust” című bemutatkozó albumáról származik. A videó Jonathan Covert (MORTIIS, NINE INCH NAILS) irányítása mellett készült árpilisban Los Angeles egyik külvárosában. A klipp megtekinthető ITT.

További infó a bandáról:
http://www.throughtheeyesofthedead.com/
http://www.myspace.com/tteotd

Terrorizer

Az újjalakult grindcore-veterán TERRORIZER „Darker Days Ahead” címre hallgató második albuma augusztus 22-én jelenik meg a Century Media Records gondozásában.

Az új albumon 11 dal lesz hallható, köztük a „Dead Shall Rise” című daluk újrafelvett formában „Dead Shall Rise V.06” néven.  A felvételek Juan „Punchy” Gonzalez D.O.W. (Diet of Worms) stúdiójában készültek, az eredmény pedig egy régies hangulatú, vészjósló, durva lemez lett Jesse Pintado és Tony Norman (MORBID ANGEL, ex-MONSTROSITY) gitárosok egyből felismerhető, csak rájuk jellemző gitárhangzásával és Pete Sandoval (MORBID ANGEL) blastbeat-jeivel. A brutál énekért Anthony Rezhawk (RESISTANT CULTURE) felelős.