Fish!

 

 Fish! a Zöld Pardonban

A tavaszi országjáró klubozás befejeztével hivatalosan is lemezbemutató a Fish! zenekar, június 1-jén a Zöld Pardon színpadán. A koncerten több vendég is részt vesz, illetve lesznek meglepetések is a műsorban, a zenekar mindenkit üdvözöl és persze szeretettel vár. A First of Many című anyag továbbra is rendelhető, kapható, illetve meg is hallgatható a www.fishonline.hu oldalon.

A Negative Art bemutatja

 A Negative Art bemutatja: június 9-ei deathrock estünk után június 16-án a stoner rock híveitvárjuk a Marco Poloba, ahol a Stereochrist, valamint Brant Björk és zenekara lép majd fel

 

Brant Björk: stoner est a Kyuss dobosával

 

A címben szereplő név bizonyára ismert a stoner zenék kedvelői számára: Brant Björk alapító tagja volt a Josh Homme nevével fémjelzett Kyuss-nak, és 1993-as kiválása után is a stílus emblematikus figurája maradt: saját kiadót alapított, és számos együttesben, többek közölt az általa támogatott Fu Manchuban is játszott. Június 16-án saját nevét viselő zenekara, a Brant Björk and The Bros élén lép fel Budapesten, a Marco Polo Clubban… Desert Rock a Nyár utcában.

 

 

Hogyan születik a stoner zene? Képzeljük el, ahogy valahol az Egyesült Államok keleti partja közelében, egy poros sivatag mélyén néhány mámoros állapotban lévő (ti.: „besztondult“) fiatal összeáll, és ösztönösen, improvizatív módon zenébe önti mindazt, ami életük addig eltelt néhány évtizede alatt nyomot hagyott bennük. Az így születő muzsika valahol a rock és a metal határán helyezkedik el: lassabb vagy középtempós darabok, súlyos bassz-riffek és a pszichedelikus jammelés jellemző rá. Mindez reszelős vokálokkal, nyers hangzással egészül ki – ezt nevezzük stonernek, és ezt a műfajt teremtette meg a Kyuss.

 

 

Brant Björk dobos, gitáros és producer a stílus egyik legmarkánsabb figurája, a Kyuss alapító tagja. Brant 1993-ban – a Welcome to Sky Valley című album kiadását követően – hagyta ott a bandát, és még ugyanabban az évben magára vállalta a Fu Manchu debütáló albumának, a No One Rides for Free-nek produceri szerepét. 1997-ben aztán fogta magát, és az Action is Go lemez felvétele alatt beült a dobok mögé. Ezután alapította meg saját kiadóját, a Duna Records-ot (korábban El Camino), és kiadta szólóalbumát, a Jalamanta-t. A következő együttese a Che volt, ahol a dobokat gitárra cserélte. Ezzel a csapattal csak egy kislemezt adtak ki – a kritikusok jó fogadtatása ellenére meglehetősen kevés sikerrel.

 

 

Legújabb, Brant Björk and The Bros nevű projektje azonban ismét tarolt: a mindezidáig több mint húsz albumon szerepelt Björk 2005-ben adta ki első lemezét a – Dylan Roche bőgőst, Mike Peffer dobost, és Cortez gitárost takaró – The Bros-szal. Ezt követően a négy fiatalember nyakába vette a világot, és az elmúlt két évet csaknem folyamatos turnézással töltötték: öt alkalommal jártak Európában, kétszer az Egyesült Államokban, és még Ausztráliába is eljutottak. Koncertjeikről az a hír járja, hogy a legjobb élő rock n roll, amit mostanság hallani lehet, vagy ahogy az ausztrál Beat írta: „Ennél valószínűleg semmi sem viszi ma közelebb az embert ahhoz az élményhez, amit úgy hívunk: Jimi Hendrix“.

 

 

A stoner est magyar vendége a Stereochrist, akik a magyarországi stoner-doom színtér vezető, elismert zenekara. Dead River Blues nevű, 2004-ben megjelent albumuk a PsycheDOOMelic Records gondozásában került kiadásra, csakúgy mint az új, idén nyárra várható anyag, ami a Live Like A Man (Die As A God) címen jelenik majd meg, és 11 dalt fog tartalmazni.

 

Tudnivalók a koncertről:

2006. június 16., péntek 19.00 óra

Budapest, Marco Polo Club (VII. Nyár u. 6)

Brant Björk and The Bros, Stereochrist koncertek

Afterparty: Fraser (JATE Klub, psychedelic rock), Jesper & Zero

Belépő: 1500 Ft, elővételben 1200 Ft.

Jegyek kaphatók a Ticketportal hálózatában (www.ticketportal.hu ), és a helyszínen.

 

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.negativeart.hu

http://www.dunarecords.com

http://www.stereochrist.com

Citriniti – Between The Music And Latitude – 2006

A Citriniti zenekart 2 testvér, Danilo és Domenico Citriniti alkotja, a gitárnál pedig Fabrizio Leo hallható. Technikás progresszív instrumentális gitárjátékot hallhatunk tőlük felsőfokon. Tekervényes bonyolult témák sora követi egymást, ami azt mutatja, hogy milyen jól is tudnak bánni a hangszereikkel. Ez a hármas egy igazán kiváló projektet alkot. A hatalmas kavalkádban (jó értelemben gondolva), alig-alig […]

Tovább »

Crowpath – Son Of Sulphur – 2006

A beteges svéd Crowpath zenéje évek elteltével is megmaradt a komplex, súlyos, idegtépő elemeknél. Death grind tempók követik egymást, amelyet iszonyat káosz, zúzás jellemez, majd átmegy sludge doom metal zenébe, kőkemény több tonna súllyal. Hallhatunk modern elemeket is, amik jót tesznek ennek az extrém zenének. Évek során sok rajongót szereztek az intenzív perverz zenéjükkel és […]

Tovább »

Antimatter

Az együttes június 9-én kezdi el rögzíteni 4. stúdióalbumát. A Leaving Eden című lemez az év végén jelenik meg a The End Records gondozásában. A lemez elkészítésében a következő vendégzenészek is segédkeznek: Danny Cavanagh (gitár, zongora), Ste Hughes (bass), Rachel Brewster (hegedű) és Chris Phillips (dob).

A tervezett tracklist:

01. Another Face In A Window
02. Ghosts
03. Redemption
04. Landlocked
05. The Freak Show
06. Fighting For A Lost Cause
07. Leaving Eden
08. The Immaculate Misconception
09. Conspire

Hangpróba #57 – 2006. május 27.

Korpiklaani – Tales Along This Road
Persuader – When Eden Burns
Callisto – Noir
Impaled Nazarene – Pro Patria Finlandia
Road – Második harapás
Voivod – Katorz
Boards Of Canada – Trans Canada Highway

La Rumeur des Chaînes

A francia La Rumeur des Chaînes (The Murmur of Chains) egy stúdió-project, mely zenéje a black metaltól egészen a romatikus / jazz stílusig terjed, tehát szeretnének nyitottak maradni, és nem a megszokott kliséket alkalmazni.

A 3 számos, 30 perces EP-je teljes egészében letölthető a banda honlapjáról 192kbps tömörítési rátájú mp3 formájában.

Willy

Május 24-én autóbalesetben elhunyt Willy, a Hétköznapi Csalódások basszusgitárosa. RIP.

Power Rock Girls fesztivál

Csak női vagy női frontemberes bandák!

Kék Yuk-Vörös Yuk egybenyitott!
06.04. vasárnap 20h | 600 Ft
<!–
D(["mb","

n

n

n

KY 20:30-21:00 METAL CICUS ÉS A SEX DISZNÓK

n

VY 21:00-21:30 REEFS

n

KY 21:30-22:00 ROOF TOP ROLLERS

n

VY 22:00-22:30 SOFFI

n

KY 22:30-23:00 6TEST

n

VY 23:00-23:30 ANGELUS

n

KY 23:30-00:00 MITHRIL

n

VY 00:00-00:30 CLUB TEQUILA

n

KY 00:30-01:00 SUSHI TRAIN

n

n

A Kék és a Vörös Yukat akkor szokták összenyitni, ha igazán nagy buli nvárható. Nem csoda tehát, hogy a június 4-ei Power Rock Girls buli szervezői így ndöntöttek. Az este apropója: nők a színpadon! Bizony. A két Yukban felváltva nlesznek a bulik, tehát lehet választani a cikázás és a nyugis pihenés között. Én ninkább a cikázást választanám, ugyanis igen erősnek tűnik a nprogram.

n

n

Nem nkezdő együttes a Roof Top Rollers. Dallamos, feszes, tempós, kellemes n(néhol viszont igen kemény) rockzenére számíthatnak az eseményt előre megfontolt nés meg nem fontolt szándékkal meglátogatni kívánó egyedek. Az emancipált női ntársadalmat itt Benkó Judit énekes hölgy testesíti meg, méghozzá elég nmeggyőzően.

n

n

Szintén jól űzi az ipart az 5 fiú + 1 lány összeállításból létrejött n6Test, a következő kör Kék Yukas fellépője. Dallam, keménység, nrap-betétek, melodikus refrének, néhol húzós gitártémák, samplerek és scratch – nkb. ezzel jellemezhető a banda által produkált ügyes muzsika. Aki szereti a nLinkin Parkot (meg az is, aki nem), nem fog csalódni.”,1]
);

//–>

KY 20:30-21:00 METAL CICUS ÉS A SEX DISZNÓK
VY 21:00-21:30 REEFS
KY 21:30-22:00 ROOF TOP ROLLERS
VY 22:00-22:30 SOFFI
KY 22:30-23:00 6TEST
VY 23:00-23:30 ANGELUS
KY 23:30-00:00 MITHRIL
VY 00:00-00:30 CLUB TEQUILA
KY 00:30-01:00 SUSHI TRAIN


A Kék és a Vörös Yukat akkor szokták összenyitni, ha igazán nagy buli várható. Nem csoda tehát, hogy a június 4-ei Power Rock Girls buli szervezői így döntöttek. Az este apropója: nők a színpadon! Bizony. A két Yukban felváltva lesznek a bulik, tehát lehet választani a cikázás és a nyugis pihenés között. Én inkább a cikázást választanám, ugyanis igen erősnek tűnik a program.


Nem kezdő együttes a Roof Top Rollers. Dallamos, feszes, tempós, kellemes (néhol viszont igen kemény) rockzenére számíthatnak az eseményt előre megfontolt és meg nem fontolt szándékkal meglátogatni kívánó egyedek. Az emancipált női társadalmat itt Benkó Judit énekes hölgy testesíti meg, méghozzá elég meggyőzően.


Szintén jól űzi az ipart az 5 fiú + 1 lány összeállításból létrejött 6Test, a következő kör Kék Yukas fellépője. Dallam, keménység, rap-betétek, melodikus refrének, néhol húzós gitártémák, samplerek és scratch – kb. ezzel jellemezhető a banda által produkált ügyes muzsika. Aki szereti a Linkin Parkot (meg az is, aki nem), nem fog csalódni.
<!–
D(["mb","

n

n

Az nélet nagy körforgásának törvénye idővel visszatereli a népet a Kék Yukba, ahol naz előzőekhez képest teljesen más stílusban nyomuló Mithril együttesé nlesz a főszerep. Itt meg a Nightwish-rajongók szája fog széles mosolyra nkerekedni. Ezt úgy kell érteni, hogy Pádár Nóri közvetíti az énektémákat, a ntöbbiek pedig mindenféle dallamos ügyességeket (változatos billentyűtémákat, ngitárszólókat stb.) követnek el. Az eredmény: vidám, könnyed északi nmítosz-mese-álommetal.

n

n

Az nutolsó fordulóban a Nagy Kati énekesnő által vezetett Sushi Train zárja a nPower Rock Girls koncertsorozatot, de nem akárhogy ám! A tehetséges zenészekből nálló csapat dallamos hardcore-t játszik, méghozzá kellő hitelességgel. Lesz nletolt gitár, sampler, scratch, erőteljes női ének és a saját dalok mellett nminden bizonnyal a Before I Forget. Nekem nagyon bejött, amit csinálnak, jöjjön nbe nektek is!

n

n

További információk itt:

n

http://www.rooftoprollers.hu/

n

http://www.6test.hu/

n

http://www.mithril.hu/„,1]
);

//–>


Az élet nagy körforgásának törvénye idővel visszatereli a népet a Kék Yukba, ahol az előzőekhez képest teljesen más stílusban nyomuló Mithril együttesé lesz a főszerep. Itt meg a Nightwish-rajongók szája fog széles mosolyra kerekedni. Ezt úgy kell érteni, hogy Pádár Nóri közvetíti az énektémákat, a többiek pedig mindenféle dallamos ügyességeket (változatos billentyűtémákat, gitárszólókat stb.) követnek el. Az eredmény: vidám, könnyed északi mítosz-mese-álommetal.


Az utolsó fordulóban a Nagy Kati énekesnő által vezetett Sushi Train zárja a Power Rock Girls koncertsorozatot, de nem akárhogy ám! A tehetséges zenészekből álló csapat dallamos hardcore-t játszik, méghozzá kellő hitelességgel. Lesz letolt gitár, sampler, scratch, erőteljes női ének és a saját dalok mellett minden bizonnyal a Before I Forget. Nekem nagyon bejött, amit csinálnak, jöjjön be nektek is!


További információk itt:

http://www.rooftoprollers.hu/

http://www.6test.hu/

http://www.mithril.hu/
<!–
D(["mb","

n

http://www.sushitrain.hu/

n

n

HCD

n

 

n

IN MEMORIAM WILLY /HétköznaPI nCSAlódások/

n

Vörös Yuk

n

06.08. csütörtök 19h | 500 nFt

n

NEURODISNEY ’82

n

SOFFI

n

NEM MIND1

n

RATTUS HUNGARICUS

n

n

„,1]
);

//–>

http://www.sushitrain.hu/

Cinema Strange koncert

Kék Yuk
06.09. péntek 21h | 1800/2000 Ft
CINEMA STRANGE *USA*
DJ. GELKA

Ugyan a deathrock zene fénykora az ameikai Christian Death, vagy az Alien Sex Fiend nyolcvanas évekbeli tevékenységéhez köthető, mind a mai napig találhatunk olyan alkotókat, akik eredetiségükkel friss lendületet adnak e műfajnak. Ilyen például az 1985-ben alakult, de új generációsnak számító CINEMA STRANGE, mely június 9-én végre Budapesten is fellép majd.

A deathrock stílus valamikor a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján született, amikor egyre több punk, poszt-punk együttes kezdett horrorisztikus elemeket, borzongató hangulatokat társítani zenéjéhez. Hogyan képzeljünk el egy ilyen bandát? Karcos négynegyedek gitáron, különleges effektek szintetizátoron, s mindehhez bizarr, kihívó énekhangok szürreális, gyakran ironizáló dalszövegekkel. Az öltözködés is fontos: a deathrockerek körülbelül úgy néznek ki, mintha egy punk halála után holmi pimasz zombiként tért volna vissza az evilágra. A jó két évtizede létező stílus angol képviselőit – az egykori legendás londoni szórakozóhely után – batcave együtteseknek kezdték nevezni, míg a Christian Death nevével fémjelzett Los Angeles-i vonalat deathrocknak hívták. A deathrock/batcave a mai goth szubkultúra elődjének tekinthető, hiszen később ebből fejlődtek ki a különböző dark-goth zenei irányzatok.

A nagy zenekarokkal együtt a stílus is elhalványult a kilencvenes évekre, de nem sokkal később, nagyjából 1998 táján újjáéledt Los Angelesben, ahol a gyökerekhez visszanyúló zenekarok koncertjei, kulturális programok és persze horrorfilm-vetítések biztosítják a szubkulturális pezsgést.

Ezen új generáció képviselői közül talán a kaliforniai Cinema Strange a legismertebb. A három zenészből és számos további kreatív segítőből álló csapat nemrég egy igazán meglepő dobással került a lapok címoldalaira: megalkották a Big Ben 1:20 arányú mását – fogpiszkálókból, légylábakból és köröm-nyesedékből. Ahogy a kiszámíthatatlan társulat nyilatkozta: „Tucatszor zenéltünk Európában, csináltunk már filmet táncoló katonákról és zombikról, az utolsó albumunk meg olyan, mint egy mesekönyv. A Big Ben volt az egyetlen logikus folytatás.”

Az LA-i szcénában nagy ismertségnek örvendő banda egyedi és teátrális, néha 10 színészt vagy performert is felvonultató előadásainak is köszönheti hírnevét, meg persze a védjeggyé vált bizarr poszt-punknak. Az már biztos, hogy a két saját kiadású, ill. a további két, a Trisol kiadó által jegyzett albummal a Cinema Strange nyomot hagyott a világ gótjaiban, és mindenképp érdekes: mi lesz a következő meglepetésük?

A zenekar 2000-ben járt először Európában, egy évvel később pedig már a gótok legnagyobb nyári fesztiválján, a lipcsei Wave Gotik Treffenen szerepeltek. Azóta is rendszeresen visszatérnek az öreg kontinensre, ahol elsősorban Németországban turnéznak, hiszen ma itt a legerősebb a deathrockerek közössége. Magyarországon most járnak először; koncertjükre június 9-én, a budapesti Blue Hellben kerül sor.