My Dying Bride

Az együttes az új lemez készítésével foglalatoskodik és 5 számot már rögzítettek is. Az album illetve a számok címeiről még nincs hír.

Amon Amarth

Technikai okok miatt újra csúszik a Wrath of the Norsemen DVD megjelenése az új időpont május 29-e.

Bridge to Solace

2006. május 26-án kerül sor a BRIDGE TO SOLACE új lemezének bemutató koncertjére a budapesti Süss Fel Napban. A budapesti ötös közel két év hallgatás utána adta ki 9 számos, második nagylemezét Where Nightmares And Dreams Unite címmel és jelenleg egy nagyszabású Európa-turnén vesznek részt a svéd Raised Fist vendégeként.

A vendégzenekarok között találhatjuk a szombathelyi EMBERS-t, akik május végén egy kisebb, egyhetes körre csatlakoznak a Bridge To Solace-hez Európában, a magyar dallamos punk rock / hardcore zenekart a RED LINE OFFSIDE-ot, valamint a fiatal, nagyröszt külföldi, hazánkban tanuló srácokból álló BURY OUR OWN-t (akik szintén új anyaggal készülnek el május 26-ra) és a szentesi QUEST FROM INSIDE-ot, mindkét zenekar a metalcore-t hivatott népszerűsíteni. A magyar hardcore/punk/metal underground jeles eseménye lesz ez a május végi pénteki este, és aki ellátogat, az minden bizonnyal átfogó képet kaphat napjaink energikus és vezető zenekarairól!

Összefoglalva tehát:
2006. május 26. Budapest @ Süss Fel Nap

BRIDGE TO SOLACE – Where Nightmares And Dreams Unite lemezbemutató
EMBERS
RED LINE OFFSIDE
BURY OUR OWN – EP bemutató
QUEST FROM INSIDE

Kezdés: 20.00
Belépő: 1.000

Undead Festival 2006

Idén az Undead 2006 fesztiválon lesz egy komoly szabadtéri színpad, tehát immáron 3 helyszínen folynak majd a koncertek
A tér is jelentősen bővül, mivel a jegyszedés már a gyárkapunál lesz, a rendezvény ideje alatt a Fényes Adolf utca ideiglenesen lezárva!

Újdonsült fellépő: ADULTERY [CZ]

Sziget 2006 hírek

A már korábban bejelentett Fear Factory, Sick Of It All, Cathedral, Exploited és Evergrey mellett a Morbid Angel, a Satyricon és a Cradle of Filth is fellép a Szigeten. A HammerWorld színpad mellett lesz egy kisebb színpad is, mely a Zúzda nevet kapta. Itt főleg punk és hc zenekarok lépnek fel, valamint olyan metálbandák, melyek a nagyobb sátrat nem tudnák megtölteni, de zenéjük mégis figyelemre méltó.

További hír még, hogy a sátrazós/nemsátrazós hetijegyek kérdését úgy oldják meg, hogy a a sátorhelyek be lesznek kerítve, és erre csak sátrazós hetijeggyel lehet belépni. Elvileg ez biztonsági szempontból dejó lesz nekünk, mert őrízve lesz ez a terület. Tovább nő az illemhelyek száma, ezekből is a nem-ToiToi-jellegűek lesznek többen.

Deicide

Elkészült a „The Stench of Redemption” címre hallgató új DEICIDE soralbum borítója, megtekinthető ITT.

Az album felvételei a floridai Morrisound stúdióban zajlottak. Ez az első olyan DEICIDE album, amin már nem a  Hoffman testvérek gitároznak, hanem az újonnan csatlakozott Jack Owen (ex-CANNIBAL CORPSE) és Ralph Santolla (ex-ICED EARTH, DEATH) játéka lesz hallható.

Masterplan

Zenei nézetkülönbségekre hivatkozva kiszállt a dallamos metált játszó MASTERPLAN-ból Jorn Lande énekes. Harmadik albumuk dalainak írása közben kerültek felszínre azok a problémák, melyek miatt elkerülhetetlenné vált a váltás. Jorn inkább a dallamosabb vonalat részesítette volna előnyben, míg a banda többi tagja vissza akarta hozni az első albumra jellemző metálosabb témákat.

Uli Kusch dobos így kommentálta az eseményt: „Nem nagyon örültünk Jorn döntésének, de másfelől nézve nem lett volna értelme folytatni úgy, hogy ekkorák a különbségek. A zene megsínylette volna, és pont a zene az, amiért az egészet csináljuk. Sikeres jövőt kívánunk Jorn-nak, és mindent köszönünk neki. Nagyszerű és érdekes volt az együtt töltött idő!”
A banda már keresi új énekesét.

Amon Amarth

Letölthető egy 1 perces videó, melyen Fredrik Andersson dobos látható a stúdióban, amint épp új dalokat dobolgat fel. A filmecskét ITT találjátok (Windows Media).

A banda hatodik stúdióalbumán dolgozok a svédországi Fascination Street stúdióban Jens Bogren producerrel. Az lemezt a tervek szerint szeptemberben jelenteti meg a Metal Blade Records.

Octavia Sperati

A norvég OCTAVIA SPERATI a következőket tette közzé hivatalos honlapján:

„Sajnos Kikken [dobos] úgy döntött, hogy elhagyja az OCTAVIA-t, mivel nincs ideje két zenekarra. Sok szerncsét kívánunk neki a jövőre nézve!

Jelenleg negyedik albumunk anyagán dolgozunk, és természetesen a leendő új dobos is részese lesz ennek a folyamatnak. Rendszeresen próbálunk, és keresünk Bergen környékén élő dobost.”