Stone Sour

2006. június 8-án a budapesti Petőfi Csarnok Szabadtéri Színpadán az Alice in Chains és a Bloodsimple bandák társaságában hazánkba érkezik a STONE SOUR, mely a SLIPKNOT tagjaiként ismertté vált Corey Taylor énekes és James Root gitáros zenekara! A Stone Sour idén – kihasználva a Slipknot idei pihenőévét – augusztusban új albummal jelentkezik, a „Come Whatever May” c. anyaggal, melyet megelőzően a nyári hónapokban világkörüli turnéra indulnak, aminek egyik jeles állomása lesz Budapest! A Slipknot rajongótáborának egy kiváló alkalom, hogyha nem is a teljes legénységet, de Corey Taylort és Jim Rootot élőben hallhatják/láthatják, persze egy teljesen más formáció élén, és ugye immár maszkok nélkül!

A koncertet a Multimedia Concerts szervezi, további információk a www.muco.hu vagy a www.ticketpro.hu oldalon találhatók!

BloodRainbow – Smelteries of damnation – 2006

A Bloodrainbow zenekar sokak számára nem túl ismerős banda, pedig már 4 éve megalakultak. Már néhány demójuk és egy nagylemezük jelent meg ezelőtt, minden hanghordozón egy kicsit továbbfejlődtek és így már egész szép teljesítményt nyújt a banda ezzel az új anyaggal. Dallamos és egyben brutális death metalt játszanak, nem kevés egyéniséggel. Egyaránt meg lehet találni […]

Tovább »

Remorse

Szomorús hír a REMORSE házatájáról, hogy Krisz a Thrash Team Felvidéki harcosa Norvégiába szökött – mi reméljük csak rövid idõre -, hiszen Õ egyben a csapat lelke, békebírója és legnagyobb Thrash Man-e… Sajnos rendszeresen rá kell döbbenie az embernek, hogy a „Harc!” a körülményeinkkel tényleg létezik, pengetni jó meg minden, de használt gitárhúrért, pengetõért nem adnak kenyeret a boltban – pedig akkor jól élnénk… 🙂 Tehát Kriszky dolgozni ment, nyárra szeretne is már visszaérkezni (írjatok neki a Fórumban, olvasgatja a honlapunkat telefonján keresztül), de persze ez nem olyan egyszerű azért. Mi minden jót kívánunk neki és várjuk mihamarabbi érkezését, addig Gáti Sándor helyettesíti a Nervekiller zenekarból – neki köszi a segítséget elõre is, Õ is iszonyatosan jó pengetõs ember csak így átlagmagasságunk 160 körül lesz… :).

Rengeteg fesztiválon leszünk ott ezek nemsokára olvashatóak a honlapunkon és folyamatosan kerülnek ki új anyagok videók stb… Megpróbálom a hétvégi koncertünket (Békéscsaba) is összevágni, mert rendkívül érdekes volt ahogy fokozatosan egészült ki a csapat a színpadon, 4 nóta énekes és bass nélkül…húúúúúúú… 🙂 ROCK!

www.remorse.hu

Zonaria

A dallamos death metalt játszó svéd ZONARIA kíséri a finn IMPALED NAZARENE-t az április 22-én Svájban startoló Európa-turnéján. A koncertsorozat hazánkat is érinti, május 2-án a Kék Yukban a helye azoknak, akik látni szeretnék őket. (Rajtuk kívül fellép még az olasz RESSURECTURIS és az észt MANATARK is.)

A ZONARIA 2001-ben alakult, legutóbbi demójuk „Evolution Overdose” címmel 2005 júniusában készült el. A jelenleg szerződés nélküli banda egy új, három számos kislemezen dolgozik a Fruitstar és Dimrakk stúdiókban.

www.zonaria.com
www.myspace.com/zonaria

Exodus nem, Edguy igen

Technikai okok miatt elmarad az EXODUS fellépése a mezőtúri Wan2 Fesztiválon, június 29-én, viszont EDGUY visszaigazolta fellépését ugyan arra a napra.

Astarte

A csajokból álló görög ASTARTE új, „Demonized” című albumán vendégként részt vesz Angela Gossow, az ARCH ENEMY énekesnője. Angela egy dalban énekel duettet az ASTARTE basszgitáros/énekesével. Az lemezen más vendégek is hallgatóak lesznek: Martin Walkyier (THE CLAN DESTINED, ex-SKYCLAD) a „God Among Men” dalban, míg Henri Sattler (GOD DETHRONED) on „Queen Of The Damned” című nótában szerepel.
A CD keverési munkálatai a finn Tico Tico stúdióban zajlanak, a borítót Timo Wuerz készíti. A lemezt az Avantgarde Records jelenteti meg valamivel az év vége előtt.

Ensiferum

A folk hatásokkal tűzdelt metált játszó finn ENSIFERUM 10 éves fennállását ünneplő koncertjét tartalmazó DVD június 14-én kerül a boltokba. A buli 2005. december 31-én zajlott a Helsinkiben.

A banda a tervek szerint novemberbwn vonul stúdióba, hogy rögzítse harmadik nagylemezét, melyet 2007 februárjában szeretnének megjelentetni.

In Flames Interjú

A vasárnapi In Flames koncert előtt sikerült interjút készíteni a láthatóan fáradt, de készséges Anders Fridén énekessel. Elégedett vagy az új lemezetekkel? Igen, különben nem adtuk volna ki. Miért a Take This Life című dalból készült az első videóklip? Kemény, arcbamászó nyitódalt szerettünk volna, és szerintem jó ötlet ilyen dalra készíteni klipet, nem túl kiszámítható […]

Tovább »

Monastery – Play with the truth Ep – 2006

A Monastery zenekar egy maxi kislemezt jelentetett meg szerzői kiadásban. Kicsit talán, mintha modernebbé váltak voltak az évek elteltével, a régi zenéjüket még teljesen death metalnak lehetett nevezni, itt az új anyagban már rengeteg új elem is felfedezhető. Na igen, sok tagcserén is keresztül mentek, meg aztán fejlődni is kell valamilyen irányban és jelenleg valószínűleg […]

Tovább »

Herod – Rich Man’s War… Poor Man’s Fight – 2006

A Herod zenekar albuma az Assimilation számmal kezdődik, ami heavy power metal stílusban játszódik, erős heavy metal gitárjátékkal, epikus vokállal. A zenében rock és hard rock elemek befolyásait is felfedezhetjük. Kiváló technikás szerelmes balladákkal is találkozhatunk. Egyszerre érezhető a keménység és a szerelem harmóniája, Herod ezt igazán jól csinálja. A Lies and Betrayal egy igazán […]

Tovább »