Vintersorg

Vintersorg új albumának Solens Rötter lesz a címe és várhatóan még ebben az évben megjelenik a Napalm Records gondozásában.

 

Demonlord

Húsvét hétfőn a Sonata Artica vendégeként a Petőfi Csarnokban játszik a csapat.

„Furcsa érzés lesz újra előzenekarként színpadra lépni. Az utóbbi 3-4 évben összesen egyetlen egyszer, a 2003-as kisstadionos Iron Maiden koncerten nyitottunk nagyobb bandának, azóta önálló koncertekkel jártuk az országot és persze fesztiválfellépéseink is voltak. Ami azt illeti, meg is lepődtünk a meghíváson, de örömmel vállaltuk el. Különösen azért, mert a Pecsa színpadán mindig kiemelkedő élmény játszani és mert külföldi előbanda ezúttal nem lesz, így teljes programot fogunk játszani mi is. Ami a dalokat illeti, a fellépés jellegének megfelelően ezúttal egy best-of-fal készülünk, a meglepetéseket majd a tavaszi idényt záró szokásos Ráday klubos koncertre tartogatjuk.”

Galar

A norvég viking metal együttes debütalbumának Skogskvad lesz a címe. A lemezt a német Heavy Horses Records jelenteti meg valamikor az ősz folyamán.

Tracklist:

01. Skogskvad
02. Slagmarkens fallende sjeler
03. Kronet til konge
04. Dødsmyr
05. Instrumental
06. Hugin og munin
07. Ragnarok
08. Jotneraid

Axel Rudi Pell

Az énekes (Johnny Gioeli) betegsége miatt csúszni fog az új Axel Rudi Pell album (Mystica) megjelenése. Az új dátum augusztus 28.-a.

De Facto

Április 14-én újra Budapesten lép fel a De Facto. Tóth Gyula és csapata legutóbb tavaly decemberben játszott a fővárosban, akkor egy meghitt hangulatú, máig emlegetett akusztikus koncerten láthattuk őket. A zenekar jelenleg a – 2004-ben megjelent Evangeliomot követő – új albumán dolgozik, amely a tervek szerint még ebben az évben kiadásra kerül, és régen várt videóklippjük is debütál a napokban a magyar zenecsatornán. A most pénteki lemezelőzetes bulin a már kész új nóták némelyikét is meghallgathatjuk majd. További információk a hivatalos De Facto weboldalon, a www.defactoweb.hu címen.

Warmaster

Az oldschool death metalt játszó holland WARMASTER – soraiban André van der Ree-vel (DARK REMAINS, ex-ETERNAL SOLSTICE, MOURNING) és Rik van Gageldonk-al (VUIST, DARK REMAINS) – megnevezte új basszusgitárosát, aki nem más, mint Alex Schlüter (BATTER).

A WARMASTER a VUIST zenekarral készül egy split albumot megjelentetni, a dalok már elkészültek, viszont címe még egyelőre nincs a kiadványnak. Tőlük a ‘Testimony of the Grave” és a „Psychological Suffering” című dalok kerülnek fel a lemezre

A banda jelenleg bemutatkozó albumán dolgozik, melyet ebben az évben szeretnének teljesen elkészíteni.

Antigama – Zeroland – 2006

Lengyelországban elég sok death / grind metal csapat működik, ők az egyik a sok közül. Robbanás-szerűen zúz és őröl végig, rövid másfél perces számokkal. Igazi grind tempók, minden cécó nélkül, sallangmentesen darálják le az iszonyatos zúzást. Teljes káoszérzés uralkodik, sikolyok rikácsolások, üvöltő hörgések, gyötrődést hallhatunk a dalokban. Talán a Cephalic Carnage zenéjét lehetne felhozni hasonlításképpen. […]

Tovább »

Atritas – Where witches burnt (Re-release) – 2005

Az Atritas zenéjét talán dark black metalnak lehetne titulálni, amelyben sokkal inkább a black metal van jelen. Agresszív gitárjátékot hallhatunk, amelyet nem túl meggyőző dob kísér. A billentyűjátékuk ad egy plusz fenséges felemelő érzést a zenének. Érdekes black metálnak mondhatjuk az egész albumot, mert elég gyors témák és részek váltakoznak egymás után megfelelő melankóliával átitatott […]

Tovább »

Incarnated – Pleasure Of Consumption – 2006

A lengyel Incarnated egy teljesen undergroud death metál csapat, kiválóan muzsikálnak ebben a műfajban. Egyszerű rideg és gyors old school témákat hallhatunk, amelyet a 80-as évek vége 90 éves eleji svéd death metal bandák zenéjéhez lehet hasonlítani, pl. Entombed, Dismember. Kitűnő nyers elmebeteg gitár riffeket hallhatunk, ultra gyors király dobhangzással, amely igen nagy erőssége az […]

Tovább »