Friss Megjelenések (14. HÉT)

Catacombs-In the depths of R’Lyeh CD (Amerikai funeral doom death) Moribund Records

Drudkh-Blood in our wells CD Supernal Music

Hacavitz-Venganza CD (Ex-Ravager és Impiety members) Moribund Records

Ihsahn-Adversary SLIPCASE-CD (Ihsahn solo albuma) Candlelight Records

Impaled Nazarene-Pro patria Finlandia DIGI-CD Dynamic Arts/Osmose/The End

Impiety-Funeralight DIGI-M-CD

Odroerir-Gotterlieder CD (Melankólikus Folk, Menhir member) Einheit Produktionen

Pentagram-First daze here too 2-CD Relapse Records

Repugnant-Epitome of darkness CD (Old school Svéd death metal) Soulseller Records

Sinister-Afterburner CD Nuclear Blast Records.

Sonata Arctica-For the sake of revenge CD+DVD (Live CD és DVD. 5.1 NTSC.) Nuclear Blast

Taake/Vidsyn-Split 10″M-LP (Limited 1000 copies) Agonia Records

Toxic Holocaust-Critical mass  LP/Picture-LP (Demo, limited gatefold LP + poszter) Hells Headbangers

Uruk Hai-Unholy medieval congregation CD (Grim fast black metal)

 

Tankcsapda

Április 24-én kerül a boltokba a Tankcsapda új stúdiólemeze “Mindenki vár valamit” címmel. A stúdiómunka befejeztével a srácok már forgatják a lemezt beharangozó első klipet, ami a „Nem kell semmi” című dalhoz készül Herz Péter rendezésében.

A klip sztorija egy megtörtént esetet dolgoz fel, melyről Lukács Lacitól, a zenekar frontemberétől tudhatunk meg bővebbet:

„Nagyon régen csináltak Magyarországon olyan klipet, amely megtörtént esetet dolgoz fel. Ez egy kedves sztori, ami Zoliról, egy szekszárdi postásról szól!

Zoli, a postás egy érdekes ember, aki megunta nyomorúságos életét, és elindult a kifizetendő nyugdíjjal a Balatonra, hogy legalább egyszer életében jól szórakozzon. Vett magának egy kényelmetlen cipőt, egy nem éppen jó állapotban lévő autót, beült egy étterembe megebédelni, és vásárolt virágot a pincérnőnek. A szabad életnek azonban hamar vége lett, még a Balatonig sem jutott, amikor elkapták a rendőrök. Ez tehát a történet, ami nagyon jól illeszkedik a “Nem kell semi” című dalunk szövegéhez, így nagyon örülök, hogy belement a megfilmesítésbe, egy jelenet erejéig pedig még látható is lesz majd a klipben.”

A klip már az új lemez megjelenése előtt látható lesz a hazai zenecsatornán, a VIVA TV-n.

Strange Attractor

Strange Attractor – elektro-jazz LPD szaxissal

Aki látta és hallotta már a Legendary Pink Dots szaxofonosát, Niels van Hoorn-t a színpadon játszani, az minden bizonnyal szívébe zárta ezt a kedves, hórihorgas, kopasz hollandust. Van Hoorn úr, aki amúgy a szaxi mellett számos egyéb fúvós hangszerrel is mesterien bánik, ezúttal egy másik zenekarával, a Strange Attractor nevű elektro-jazz bandával érkezik a budapesti Marco Polo Clubba, április 25-én.

A Strange Attractor zenéje borzongatóan keveri a lágy, kellemesen melengető jazz hangulatokat rideg, elektronikus szintetizátor futamokkal. Elfojtott dobok és egy leharcolt szaxofonból előtörő minimál-zajok, nyers hip-hop felütve hátborzongató, lebegő dallamokkal. Tört ütemek – mindegy, hogy elektronikus, akusztikus, vagy a kettő együtt, a lényeg úgyis: a lüktetés. Ezeket szövi össze a Strange Attractor buja szövegekkel a háttérben, elektróval, fúvós és fafúvós hangszerekkel.

Niels van Hoorn már időtlen idők óta tagja az angol-holland kultbandának, a Legendary Pink Dotsnak. Szokatlan, elektronikából és szeszélyes pszichedéliából álló keverékük mintha egyenesen Alíz Csodaországából érkezett volna, és el is foglalta méltó helyét az underground szcéna legelismertebb zenészei közt. Niels azonban nem csak pöttyöz: 2002 őszén adta ki első szólóalbumát Colors címmel, az azóta eltelt években pedig rengeteg zenésszel (Voltage, Dead Voices On Air, The Tear Garden (Edward Ka-Spel és Cevin Key a Skinny Puppy-ból), Lydia Lunch, Anubian Lights, Szense ) játszott már.

Niels szoprán-, tenor-, bariton- és basszusszaxofonon, basszusklarinéton, furulyán, valamint Steiner szintetizátoron játszik.

A Strange Attractor másik állandó tagja Richard van Kruysdijk, aki korábban Marie-Claudine Vanvlemennel dolgozott együtt. A Sonar Lodge nevű közös projektjükkel egyre mélyebbre ásták magukat a zenében… az első drum’n’bass hatásokkal átitatott anyaguktól egészen a legutóbbi, jazz-hatásokkal tűzdelt sajátos trip noir lemezig. Richard dobol, billentyűzik, és laptopon is zenél a Strange Attractor-ban.

A Strange Attractor új albuma, az „Everything Is Closer” idén áprilisban jelenik meg a Big Blue Records és a Music For Speakers közös gondozásában. A dalokat – melyeken ezúttal is számos vendég, köztük Edward Ka-Spel is hallható – meghallgathatjuk a

 http://www.rushhour.nl/distribution/music4speakers/m4s29cd.html

címen, élőben pedig április 25-én, pénteken találkozhatunk az európai koncertkörúton lévő együttessel, aki ezen az estén a budapesti Marco Polo Club színpadán mutatja majd be nagybetűs Zenéjét.

Tudnivalók a koncertről:

2006. április 25., péntek 20.00 óra

Budapest, Marco Polo Club (VII. Nyár u. 6.)

Strange Attractor (UK-NL)

Belépő: 1500 Ft.

Jegyek kaphatók a www.ticketportal.hu hálózatában, továbbá előjegyezhetők a press@negativeart.hu címen.

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.negativeart.hu
http://www.myspace.com/attractor
http://www.rushhour.nl/distribution/music4speakers/m4s29cd.html

Max Cavalera & Apocalyptica

A SOULFLY frontembere, Max Cavalera az APOCALYPTICA közelgő új nagylemezén egy dal erejéig együttműködik a neves finn bandával. Ezt az információt tudatta a Soulfly hivatalos weboldalán keresztül a menedzsment a napokban:

„Max Németországba utazott, hogy az APOCALYPTICA új lemezére egy dalt rögzítsenek. Az APOCALYPTICA egyébként már dolgozott együtt Max-al tíz évvel ezelőtt, amikor a SEPULTURA dalt, a „Roots”-ot dolgozták fel. Sőt az APOCALYPTICA más SEPULTURA dal újraértelmezését is elkövette már az évek során, mint a „Refuse/Resist” vagy az „Inquisition Symphony” feldolgozásai.”

További infók:
www.soulflyweb.com
www.roadrunnerrecords.co.uk

Gary Moore

Gary Moore vadonatúj stúdióalbuma, az “Old, New, Ballads, Blues”  a zenész blues zene iránti szenvedélyét ötvözi: kezdve olyan blues klasszikusoktól , mint Otis Rush vagy Willie Dixon szerzeményeitől a saját dalokon át. Gary Moore karriere még a ’60-as években kezdődött el, a neves Thin Lizzy  tagjaként, majd számos zenekar együttműködője volt és szólóban is bizonyított. Moore-t mai napig a blues-rock gitárosok legjobbjai közé sorolják, dalai, eddigi lemezei generációk sorának minőséget és egyedülálló hangzásvilágot jelentenek. Ezt a világot viszi tovább a zenész most megjelent új korongja.

Tracklista:
01. Done Somebody Wrong 
02. You Know My Love 
03. Midnight Blues (2006) 
04. Ain’t Nobody 
05. Gonna Rain Today
06. All Your Love (2006) 
07. Flesh And Blood 
08. Cut It Out 
09. No Reason To Cry 
10. I’ll Play The Blues For You

Vader

Április 22-én vonul stúdióba a lengyel death metal banda, hogy rögzítse legújabb lemezét. Az Impressions in Red című albumot a Regain Records jelenteti meg szeptember 4-én.

Gorgoroth

A norvég black metal horda befejezte Ad Majorem Satanhas Gloriam című új albumát. A lemezt a Regain Records gondozza és valamikor a nyár folyamán jelenik meg.

Fish!

Zajlik a Fish! országos klubturnéja a „First of Many” címet viselő debütáló lemezük megjelenésének apropóján. Az eddigi bulik sikeresen zajlottak, a zenekar szeretettel vár mindenkit, mindig, mindenhova. Íme az aktuális dátumok és helyek:

04/07 Veszprém, Expresso  +Sun Workshop

04/08 Várpalota, Alagsor  +Nuke

04/14 Szarvas, Zebra Klub  +Heaven Street Seven

04/15 Budapest, Szociál  +Sun Workshop, Nuke

04/21 Dunaújváros, 108-as Klub  +Sun Workshop

04/28 Tiszaújváros, Traffic  +Insipid, MZ/X

05/03 Debrecen, Unplugged  +Sun Workshop

05/20 Salgótarján, Klubház  +Sun Workshop

06/01 Budapest, Zöld Pardon

További infók: www.fishonline.hu

Rockfan tartalom

Rockfan rockmagazin
Fix TV, csütörtök, 22:10

A tartalomból:
– telefoninterjú Smicivel a Moby Dickből
– vendég a Fade out és a Nem mind 1 zenekarok új klipekkel
– Headbanger és Concerto Rage játék jegyért+cdk, pólók, újság
– metal bulvár, rockgyöngyszemek, programok, klippek

Cattle Decapitation

A San Diego-i death/goregrind CATTLE DECAPITATION a „Karma.Bloody.Karma.” címet adta következő albumának. A lemezt a Metal Blade Records jelenteti meg június/július környékén. A CD producecere Billy Anderson (SWANS, MR. BUNGLE, SLEEP) volt, vendégként feltűnik rajta Joey Karam (THE LOCUST) és John Wiese (SUNN0))), BASTARD NOISE).

Az albumcímre vonatkozólag a banda elmondta: „NEM, nincs semmiféle vallásos jelentése a címnek. NEM, a név nem vonja maga után, hogy ‘őrült veganok’ lennénk, akik rá akarják erőltetni másokra saját életmódjukat (ahogy sok internetes idióta pletyka akar minket így beskatulyázni). Ez egyszerűen ‘minden idők legnagyobb természeti katasztrófájáról’, az emberiségről szól, és bosszú a Földre mért hatásaiért.”

„Ez lesz a legnihilistább, pesszimistább és gyűlöletesebb albumunk szövegek szempontjából, de végülis a zene sem kivétel ez alól – ahogy egy barátunk tökéletesen megfogalmazta: ez egy nagyon ‘skizofrániás’ kiadvány! Gondoljatok a  CANINUS-al közös split kiadványunkra, csak nagyobbra minden szempontból.”

„Karma.Bloody.Karma.” (borítója ITT) tracklist:

01. Intro
02. Unintelligent Design
03. Success Is…(Hanging By the Neck)
04. One Thousand Times Decapitation
05. The Carcass Derrick
06. Total Gore
07. Bereavement
08. Suspended In Coprolite
09. Alone At The Landfill
10. Karma.Bloody.Karma.
11. The New Dawn
12. Of Human Pride & Flatulence

További hír, hogy Michael Laughlin dobos „személyes okokra” hivatkozva kiszállt a zenekarból, mely elég rosszkor jött számukra, hisz rövidesen startolna egy turné, melyen a NECROPHAGIST és FROM A SECOND STORY WINDOW társaságában játszanának. Most kb 5 hét van arra, hogy találjanak egy olyan embert, aki a kb 35 perces turnéprogramot gyorsan be tudja tanulni.

Nem csak távozás, de érkezés is történt, konkrétan Kevin „Fetus” Bernier (WATCH ME BURN, FETUS EATERS, DEADFOOD, Vomitcore Records) gitáros személyével bővült a zenekar. „Ő egy nagyszerű barát, már a kezdetek óta ismerjük, és nagyon örülünk, hogy koncertjeinken közösen zenélhetünk” – írta a banda. „Keményen próbálunk vele, hogy készenálljon a NECROPHAGIST-al közös turnéra!”