Rockfan tartalom

Rockfan rockmagazin
Fix TV, csütörtök, 22:10

A tartalomból:
– telefoninterjú Smicivel a Moby Dickből
– vendég a Fade out és a Nem mind 1 zenekarok új klipekkel
– Headbanger és Concerto Rage játék jegyért+cdk, pólók, újság
– metal bulvár, rockgyöngyszemek, programok, klippek

Cattle Decapitation

A San Diego-i death/goregrind CATTLE DECAPITATION a „Karma.Bloody.Karma.” címet adta következő albumának. A lemezt a Metal Blade Records jelenteti meg június/július környékén. A CD producecere Billy Anderson (SWANS, MR. BUNGLE, SLEEP) volt, vendégként feltűnik rajta Joey Karam (THE LOCUST) és John Wiese (SUNN0))), BASTARD NOISE).

Az albumcímre vonatkozólag a banda elmondta: „NEM, nincs semmiféle vallásos jelentése a címnek. NEM, a név nem vonja maga után, hogy ‘őrült veganok’ lennénk, akik rá akarják erőltetni másokra saját életmódjukat (ahogy sok internetes idióta pletyka akar minket így beskatulyázni). Ez egyszerűen ‘minden idők legnagyobb természeti katasztrófájáról’, az emberiségről szól, és bosszú a Földre mért hatásaiért.”

„Ez lesz a legnihilistább, pesszimistább és gyűlöletesebb albumunk szövegek szempontjából, de végülis a zene sem kivétel ez alól – ahogy egy barátunk tökéletesen megfogalmazta: ez egy nagyon ‘skizofrániás’ kiadvány! Gondoljatok a  CANINUS-al közös split kiadványunkra, csak nagyobbra minden szempontból.”

„Karma.Bloody.Karma.” (borítója ITT) tracklist:

01. Intro
02. Unintelligent Design
03. Success Is…(Hanging By the Neck)
04. One Thousand Times Decapitation
05. The Carcass Derrick
06. Total Gore
07. Bereavement
08. Suspended In Coprolite
09. Alone At The Landfill
10. Karma.Bloody.Karma.
11. The New Dawn
12. Of Human Pride & Flatulence

További hír, hogy Michael Laughlin dobos „személyes okokra” hivatkozva kiszállt a zenekarból, mely elég rosszkor jött számukra, hisz rövidesen startolna egy turné, melyen a NECROPHAGIST és FROM A SECOND STORY WINDOW társaságában játszanának. Most kb 5 hét van arra, hogy találjanak egy olyan embert, aki a kb 35 perces turnéprogramot gyorsan be tudja tanulni.

Nem csak távozás, de érkezés is történt, konkrétan Kevin „Fetus” Bernier (WATCH ME BURN, FETUS EATERS, DEADFOOD, Vomitcore Records) gitáros személyével bővült a zenekar. „Ő egy nagyszerű barát, már a kezdetek óta ismerjük, és nagyon örülünk, hogy koncertjeinken közösen zenélhetünk” – írta a banda. „Keményen próbálunk vele, hogy készenálljon a NECROPHAGIST-al közös turnéra!”

Krokus

A svájci KROKUS új albumon dolgozik. A banda frontembere, Marc Storace minden egyes dal énektémájának felvételéhez fűzött némi kommentet, ami elolvasható a zenekar honlapján, ITT.


A zenekar nemrég jelentette be új dobosát, aki nem más mint az ex-ACCEPT / U.D.O. / HELLOWEEN ütős Stefan Schwarzmann. A banda új albuma a tervek szerint idén nyáron jelenik meg.

Dissection

Április 30-án jelenteti meg a The End Records a svéd DISSECTION „Starless Aeon” című, limitált CD-single-jét. A következő dalok lesznek rajta:

01. Starless Aeon (album verzió)
02. Xeper-I-Set (album verzió)
03. Starless Aeon (instrumentális verzió)
04. bónusz video: Starless Aeon (eredeti felvétel)

A CD-n lévő bónusz videóhoz a banda énekes/gitárosa, Jon Nödtveidt a következő kommentárt fűzte:
„A ‘Starless Aeon’ videóhoz – mely a ‘Reinkaos’ album dalai közül elsőként jelenik meg vizuálisan is – egy különleges forgatási technikát alkalmaztunk, melynek lényege, hogy a jeleneteket visszafelé vettük fel, tehát a banda szó szerint visszafelé játszott és az ének is így hangzott el. Ezután a részek újra vissza lettek fordítva, és megtörtént az albumon szereplő normális dal megfelelő részeihez való szinkronizálás . A végeredmény nagyon beteg és fekavaró, nagyon sötét.”

A „Starless Aeon” online premiere április 10-én hétfőn lesz a MP3.com -on.

A „Reinkaos” nagylemezt május 16-án jelenteti meg a The End Records (valamint Európában már április 30-án kapható lesz a Black Horizon Records által, ami a banda saját kiadója).

Sziget 2006 jegyinfók

Megfordul a heti- és napijegyesek aránya a Sziget Fesztiválon, vagyis a korábbi 25 000 és 40 000 helyett idén 40 000 hetijegy és napi 25 000 egynapos belépő lesz majd megvásárolható. A hetijegyek közül 25 000 darab biztosít majd sátrazási lehetőséget, 15 000 pedig a hazajárós, nem sátrazós látogatóknak lesz szánva. Ez utóbbi természetesen olcsóbb: június 15-ig az ára 20 000 Ft, szemben a sátrazós 24 000 Ft-tal.

A napijegyek – melyekből idén tehát csak 25 000 darab jut egy napra – ára 6000 Ft lesz; ezeket is megvásárolhatjuk majd elővételben. A jegyárusítás májusban indul majd.

Shining

Zemial kolléga küldte a hírt, miszerint:

Ludvig Witt, a SHINING dobosa (egyébiránt SPIRITUAL BEGGARS-ban is ő püföli a bőröket) a 2ik vagy 3ik szám után (kb 10-15 perccel a kezdés után) rosszul lett. Ráborult a dobokra, és abba kellett hagyni a koncertet. Az énekes bejelentette, hogy a dobosnak úgy néz ki nagyon komoly problémái vannak és vége a koncertnek. „Ez a Shining. Egy Shining koncerten mindig történik valami!” Ezután kivitték a levegőre. Ekkor még bíztunk abban hogy tudja folytatni a koncertet, de nemsokára már a mentő jött érte, és bevitték az egyik kórházba. A zenekar többi tagja taxival szálltak és úgy követték a mentőt. Semmi mást tudtam meg a dobos állapotáról.

Persze a közönségből páran igen gusztustalanul fuckyou-ztak, abszulút nem érezték át hogy milyen komoly is lehet a helyzet.

Ha valami újabb hír lesz felőle, azt természetesen közöljük.

In Battle

A death metal-t játszó svéd IN BATTLE a Nocturnal Art Productions/Candlelight Records-hoz szerződött, így idén ősszel ők jelentetik meg a banda negyedik, „Kingdom of Fear” címre hallgató nagylemezét. A 2004-es „Welcome to the Battlefield”-et (Cold/Metal Blade Records) követő albumot múlt nyáron rögzítették.

További infó:
www.inbattle.net
www.myspace.com/inbattlenorrland

Aljas Kúszóbab hírlevél

Hírlevél:

Valószínűleg sokan úgy gondolták, hogy az Aljas Kúszóbab tagjai kizárólag a tavaszi turnéval vannak elfoglalva. És ez részben talán igaz is. De most már elárulhatjuk, hogy január elseje óta a legnagyobb titokban és megszakítás nélkül dolgoztak, hogy egy óriási meglepetéssel ajándékozzák meg a tavaszi napsütésre vágyakozó babföldlakókat.

És a meglepetés nem más, mint annak a már-már legendás, California demo albumnak az újra felvett változata, aminek a hangzása nem volt éppen tökéletes, de amivel valójában minden elkezdődött. A feldolgozásokon kívül minden dalt újragondoltak, és anélkül, hogy azokat teljesen megváltoztatták volna, új hangzással rögzítették. A lemezen kizárólag a saját szerzemények hallhatóak, amik egészen biztos lezúzzák a fejedet! Szakítanak a régi dallamok, összesen 8 újra felvett babsláger. A borítón lázárdávid fotóját láthatjátok.

És, ha mindez nem lenne elég, a srácok két, a California album idejében, 2001-ben íródott dal szövegére komponáltak vadonat új dallamot. Így aztán az öt évvel az eredeti album megjelenése után megszületett a címadó szerzemény, a „California” és mellette a „Gördülő kövek”. Végül fogták a nyolc ismert dalt és betöltötték a két vadonat új közé.

Persze nem is lehetne április elsejénél, a Bolondok Napjánál jobb alkalmat találni, hogy ezt az ajándékot a srácok átnyújtsák nektek, hiszen ez a nap ahogy cOOpe mondta, „Minden évben a mi közös ünnepünk!”

Rohanj hát a shopba, bontsd ki és hallgasd meg a California Demo fölött, a babok ajándékát, a legújabb Aljas Kúszóbab albumot!

Koncertek:

VESZPRÉM – VÁROSI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT
Április 07. Péntek
Kapunyitás:  18:30
Belépő: 1.400.- Ft

BAJA – HONVÉD CLUB
Április 15. Szombat
Kapunyitás:  18:30
Belépő: 1.400.- Ft

SZEGED – IFJÚSÁGI HÁZ
Május 05. Péntek
Kapunyitás:  18:30
Belépő: 1.400.- Ft

Firebox Europe játék

Új játék a Firebox Europe-nál – Real Metalmania afterparty?

Csak a következő kérdésre kell válaszolnod:

Melyik magyar zenekar adta a legjobb buli a márciusi Metalmania fesztiválon?

Küld a válaszodat e-mailben a következő címre:
FireboxEurope@Yahoo.com.
A tárgy vonalába írd: Firesampler.
Kérjük, hogy írd meg a postacímedet is, hogy a nyereményt el tudjuk küldeni. Az első 250 válaszoló a Firesampler harmadik válogatásalbumát kapja. A CD-k postázása április 17-én kezdődik.

Firesampler # 3 info:
http://www.fireboxmagyarorszag.hu/?page=album_hu&pid=5910
01. Gojira – The Heaviest Matter of Universe
02. Enochian Crescent – Hendekagrammaton
03. Misery Inc – Fallen Rage
04. Aborym – A Dog-Eat-Dog World
05. Manitou – State of Mind
06. Raunchy – This Legend Forever
07. Deviant – Venom of Mankind
08. Manegarm – Sirgblot
09. Manes – Knife & Kleenex
10. Velvetcut – Room of our Existence
11. Ablaze in Hatred – To Breathe and To Suffocate
12. Poema Arcanus – Dream Secretary
13. Wraith of The Ropes – Ada – The Red Door
14. Let it Flow – Mourning
15. My Shameful – It Can´t Get Any Worse

Teljes hossz: 73:50

– – –
Firebox Europe, Csongrád, Fő utca 20-24, 6640
http://www.fireboxmagyarorszag.hu

NO koncert

A NO zenekar ad koncertet április 8-án szombaton, este 10 órai kezdettel a Josefina Blues Bell klubban. (X. ker. Kerepesi út 97.)

Egy rövid ismertető a zenekarról:
A zenekart az EDDA MŰVEK-ből való távozása után Slamovits István zeneszerző, szövegíró, gitáros alapította 1987-ben. A NO egyedi zenéjével, sajátos hangulatú koncertjeivel, gyorsan kivívta a szakma és a közönség elismerését. Slamo gitárjátéka és Szatai Gábor hangja hamar védjeggyé vált. A NO több hazánkba látogató világsztár vendégeként bizonyította, hogy állja az összehasonlítást a nemzetközi élmezőnnyel.
A NO több mint 10 éves működés után 1998 elején függesztette fel a közös zenélést. Ez idő alatt 4 nagylemez jelent meg. Sallangmentes, erőteljes, de mégis populáris rockzenéjével a NO máig is időt állóan  kiemelkedőt alkotott.
2005-ben a zenekar két meghatározó egyénisége Slamovits István gitáros, és Szatai Gábor énekes újra életre hívta a zenekart. A koncerteken a jól ismert NO-slágerek (Hallottalak sírni, A folyónál…) mellet új dalok is elhangzanak, valamint felcsendül néhány legendás Slamovits szerzemény is az ős Eddás időkből.