Krokus

A svájci KROKUS új albumon dolgozik. A banda frontembere, Marc Storace minden egyes dal énektémájának felvételéhez fűzött némi kommentet, ami elolvasható a zenekar honlapján, ITT.


A zenekar nemrég jelentette be új dobosát, aki nem más mint az ex-ACCEPT / U.D.O. / HELLOWEEN ütős Stefan Schwarzmann. A banda új albuma a tervek szerint idén nyáron jelenik meg.

Dissection

Április 30-án jelenteti meg a The End Records a svéd DISSECTION „Starless Aeon” című, limitált CD-single-jét. A következő dalok lesznek rajta:

01. Starless Aeon (album verzió)
02. Xeper-I-Set (album verzió)
03. Starless Aeon (instrumentális verzió)
04. bónusz video: Starless Aeon (eredeti felvétel)

A CD-n lévő bónusz videóhoz a banda énekes/gitárosa, Jon Nödtveidt a következő kommentárt fűzte:
„A ‘Starless Aeon’ videóhoz – mely a ‘Reinkaos’ album dalai közül elsőként jelenik meg vizuálisan is – egy különleges forgatási technikát alkalmaztunk, melynek lényege, hogy a jeleneteket visszafelé vettük fel, tehát a banda szó szerint visszafelé játszott és az ének is így hangzott el. Ezután a részek újra vissza lettek fordítva, és megtörtént az albumon szereplő normális dal megfelelő részeihez való szinkronizálás . A végeredmény nagyon beteg és fekavaró, nagyon sötét.”

A „Starless Aeon” online premiere április 10-én hétfőn lesz a MP3.com -on.

A „Reinkaos” nagylemezt május 16-án jelenteti meg a The End Records (valamint Európában már április 30-án kapható lesz a Black Horizon Records által, ami a banda saját kiadója).

Sziget 2006 jegyinfók

Megfordul a heti- és napijegyesek aránya a Sziget Fesztiválon, vagyis a korábbi 25 000 és 40 000 helyett idén 40 000 hetijegy és napi 25 000 egynapos belépő lesz majd megvásárolható. A hetijegyek közül 25 000 darab biztosít majd sátrazási lehetőséget, 15 000 pedig a hazajárós, nem sátrazós látogatóknak lesz szánva. Ez utóbbi természetesen olcsóbb: június 15-ig az ára 20 000 Ft, szemben a sátrazós 24 000 Ft-tal.

A napijegyek – melyekből idén tehát csak 25 000 darab jut egy napra – ára 6000 Ft lesz; ezeket is megvásárolhatjuk majd elővételben. A jegyárusítás májusban indul majd.

Shining

Zemial kolléga küldte a hírt, miszerint:

Ludvig Witt, a SHINING dobosa (egyébiránt SPIRITUAL BEGGARS-ban is ő püföli a bőröket) a 2ik vagy 3ik szám után (kb 10-15 perccel a kezdés után) rosszul lett. Ráborult a dobokra, és abba kellett hagyni a koncertet. Az énekes bejelentette, hogy a dobosnak úgy néz ki nagyon komoly problémái vannak és vége a koncertnek. „Ez a Shining. Egy Shining koncerten mindig történik valami!” Ezután kivitték a levegőre. Ekkor még bíztunk abban hogy tudja folytatni a koncertet, de nemsokára már a mentő jött érte, és bevitték az egyik kórházba. A zenekar többi tagja taxival szálltak és úgy követték a mentőt. Semmi mást tudtam meg a dobos állapotáról.

Persze a közönségből páran igen gusztustalanul fuckyou-ztak, abszulút nem érezték át hogy milyen komoly is lehet a helyzet.

Ha valami újabb hír lesz felőle, azt természetesen közöljük.

In Battle

A death metal-t játszó svéd IN BATTLE a Nocturnal Art Productions/Candlelight Records-hoz szerződött, így idén ősszel ők jelentetik meg a banda negyedik, „Kingdom of Fear” címre hallgató nagylemezét. A 2004-es „Welcome to the Battlefield”-et (Cold/Metal Blade Records) követő albumot múlt nyáron rögzítették.

További infó:
www.inbattle.net
www.myspace.com/inbattlenorrland

Aljas Kúszóbab hírlevél

Hírlevél:

Valószínűleg sokan úgy gondolták, hogy az Aljas Kúszóbab tagjai kizárólag a tavaszi turnéval vannak elfoglalva. És ez részben talán igaz is. De most már elárulhatjuk, hogy január elseje óta a legnagyobb titokban és megszakítás nélkül dolgoztak, hogy egy óriási meglepetéssel ajándékozzák meg a tavaszi napsütésre vágyakozó babföldlakókat.

És a meglepetés nem más, mint annak a már-már legendás, California demo albumnak az újra felvett változata, aminek a hangzása nem volt éppen tökéletes, de amivel valójában minden elkezdődött. A feldolgozásokon kívül minden dalt újragondoltak, és anélkül, hogy azokat teljesen megváltoztatták volna, új hangzással rögzítették. A lemezen kizárólag a saját szerzemények hallhatóak, amik egészen biztos lezúzzák a fejedet! Szakítanak a régi dallamok, összesen 8 újra felvett babsláger. A borítón lázárdávid fotóját láthatjátok.

És, ha mindez nem lenne elég, a srácok két, a California album idejében, 2001-ben íródott dal szövegére komponáltak vadonat új dallamot. Így aztán az öt évvel az eredeti album megjelenése után megszületett a címadó szerzemény, a „California” és mellette a „Gördülő kövek”. Végül fogták a nyolc ismert dalt és betöltötték a két vadonat új közé.

Persze nem is lehetne április elsejénél, a Bolondok Napjánál jobb alkalmat találni, hogy ezt az ajándékot a srácok átnyújtsák nektek, hiszen ez a nap ahogy cOOpe mondta, „Minden évben a mi közös ünnepünk!”

Rohanj hát a shopba, bontsd ki és hallgasd meg a California Demo fölött, a babok ajándékát, a legújabb Aljas Kúszóbab albumot!

Koncertek:

VESZPRÉM – VÁROSI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT
Április 07. Péntek
Kapunyitás:  18:30
Belépő: 1.400.- Ft

BAJA – HONVÉD CLUB
Április 15. Szombat
Kapunyitás:  18:30
Belépő: 1.400.- Ft

SZEGED – IFJÚSÁGI HÁZ
Május 05. Péntek
Kapunyitás:  18:30
Belépő: 1.400.- Ft

Firebox Europe játék

Új játék a Firebox Europe-nál – Real Metalmania afterparty?

Csak a következő kérdésre kell válaszolnod:

Melyik magyar zenekar adta a legjobb buli a márciusi Metalmania fesztiválon?

Küld a válaszodat e-mailben a következő címre:
FireboxEurope@Yahoo.com.
A tárgy vonalába írd: Firesampler.
Kérjük, hogy írd meg a postacímedet is, hogy a nyereményt el tudjuk küldeni. Az első 250 válaszoló a Firesampler harmadik válogatásalbumát kapja. A CD-k postázása április 17-én kezdődik.

Firesampler # 3 info:
http://www.fireboxmagyarorszag.hu/?page=album_hu&pid=5910
01. Gojira – The Heaviest Matter of Universe
02. Enochian Crescent – Hendekagrammaton
03. Misery Inc – Fallen Rage
04. Aborym – A Dog-Eat-Dog World
05. Manitou – State of Mind
06. Raunchy – This Legend Forever
07. Deviant – Venom of Mankind
08. Manegarm – Sirgblot
09. Manes – Knife & Kleenex
10. Velvetcut – Room of our Existence
11. Ablaze in Hatred – To Breathe and To Suffocate
12. Poema Arcanus – Dream Secretary
13. Wraith of The Ropes – Ada – The Red Door
14. Let it Flow – Mourning
15. My Shameful – It Can´t Get Any Worse

Teljes hossz: 73:50

– – –
Firebox Europe, Csongrád, Fő utca 20-24, 6640
http://www.fireboxmagyarorszag.hu

NO koncert

A NO zenekar ad koncertet április 8-án szombaton, este 10 órai kezdettel a Josefina Blues Bell klubban. (X. ker. Kerepesi út 97.)

Egy rövid ismertető a zenekarról:
A zenekart az EDDA MŰVEK-ből való távozása után Slamovits István zeneszerző, szövegíró, gitáros alapította 1987-ben. A NO egyedi zenéjével, sajátos hangulatú koncertjeivel, gyorsan kivívta a szakma és a közönség elismerését. Slamo gitárjátéka és Szatai Gábor hangja hamar védjeggyé vált. A NO több hazánkba látogató világsztár vendégeként bizonyította, hogy állja az összehasonlítást a nemzetközi élmezőnnyel.
A NO több mint 10 éves működés után 1998 elején függesztette fel a közös zenélést. Ez idő alatt 4 nagylemez jelent meg. Sallangmentes, erőteljes, de mégis populáris rockzenéjével a NO máig is időt állóan  kiemelkedőt alkotott.
2005-ben a zenekar két meghatározó egyénisége Slamovits István gitáros, és Szatai Gábor énekes újra életre hívta a zenekart. A koncerteken a jól ismert NO-slágerek (Hallottalak sírni, A folyónál…) mellet új dalok is elhangzanak, valamint felcsendül néhány legendás Slamovits szerzemény is az ős Eddás időkből.

Godsmack

Elkészült a GODSMACK „Speak” című dalának videója. Audioban meghallgatható ITT, a klipp pedig megtekinthető IDE kattintva.
A forgatás március 7-én zajlott. A zenekar összebandázott a  Las Vegas-i székhelyű Count’s Kustoms -al (USA motorok témája, weblap), akikre véletlenül akadt rá netes keresgetés közben a banda produkciós csapata. A zenekar frontembere, Sully Erna és a többi tag is egyből ráizgult a Count’s Kustoms motorakra, úgyhogy a videóban jó néhány egyedi chopper és hot rod zúzza az utakat.

A „Speak” a banda április 25-én megjelenő „IV” című albumáról származó single. A lemezt a Republic/Universal jelenteti meg.