Negative Art ajánló

 Kollektíva 6

Április 8-án újabb állomásához érkezik az a rendezvénysorozat, amely egy tető alá hozza a magyarországi underground elektronikus és dark zenék képviselőit és kedvelőit. A Kollektíva hatodik estjének helyszíne az egybenyitott Vörös és Kék Yuk lesz, a program pedig összesen 3 koncertet, 11 DJ szettjeit, valamint divatbemutatót és horror-performanszot tartalmaz.

Tavaly novemberben az A38 Állóhajón rendezte meg az ld50.hu negyedik születésnapja alkalmából az ötödik Kollektívát, – 5 fellépővel, 8 DJ-vel, számos promocióval, divat- és fetish-bemutatóval. A rendezvény több száz érdeklődött vonzott, akik ország különböző pontjairól érkeztek az underground zenei találkozóra.

Idén április 8-án két fő zenei stílus mentén osztható fel a program: A Kék Yukban az elektronikus, míg a Vörösben inkább a gitárcentrikus zenék kedvelői érezhetik majd jól magukat. Az előbbi helyszín fellépője a feltörekvő német underground techno-szcéna egyik legnagyobb neve, a Soman, valamint DJ-szettel jelentkezik a legendás londoni underground klub, a Slimelight egyik rezidens lemezlovasa, Matt©. A breakbeat kultúra is beteszi a lábát két neves egri DJ, Lektron és Tesla személyében. Aradi Katta divattervező bemutatója mellett az érdeklődők az ld50.hu berkein belül alakult horror-performansz csapat, az Art Macabre újabb előadását tekinthetik meg, ezt követően pedig elektronikus zenék szólnak hajnalig: EBM, industrial, electro, future pop…

A Vörös Yukban inkább a gótikus rock és metal muzsikák kedvelői érezhetik majd otthon magukat. A hazai szcéna legjobb szelektorai, így Zero, Gelka és Krisztián mellett két zenekar is szerepel: a Temesvári Balázs kortárs zenész által fémjelzett Ion, ill. a legjobb magyar avantgarde metal formáció, a Gire.

Kollektíva 6 – tudnivalók:
2006. április 8., szombat 19-04h
Budapest, Vörös & Kék Yuk (egybenyitott) (III. Fényes Adolf utca 28.)
Belépő: 2000 Ft.

Kapcsolódó weboldalak
További információ, nagyméretű webplakát:
http://www.ld50.hu/article/ld50/kollektiva/k6flyer
Beszámoló és fényképek a Kollektíva 5-ről:
http://www.ld50.hu/article/ld50/kollektiva/kollektiva5x

Kapcsolat: damage@ld50.hu , 06-30-537-1268

In Flames / Sepultura

 In Flames / Sepultura – elővételes jegyek!
 Senki ne felejtse, hogy az április 16-i In
Flames / Sepultura koncertre a kedvezményes árú, 6.200 Ft-os jegyeket március 31-ig lehet megváltani! Április 1-től az elővét már a helyszíni áron folytatódik, úgyhogy aki olcsóbban akar bejutni az év egyik legfontosabb metal eseményére, az siessen a boltokba jövő hét péntekig!

Lullacry

A finn Lullacry zenekar egy koncert videót tett elérhetővé. A felvételen a csapat „Fire Within” című dala látható akusztikus változatban.  A felvétel 2005 július 29-én készült a Semifinal clubban Helsinkiben. A videó letölthető ITT. (MPEG file, 25 MB)

Steel Attack

Nézz bele a Steel Attack zenekar „Diabolic Symphony” című dalára készült videóba ITT. A filmet Owe Lingvall (NOCTURNAL RITES dobos) rendezte. A csapat új nagylemeze április 21-én jelenik meg „Diabolic Symphony” címmel a Massacre Records gondozásában.

„Diabolic Symphony” tracklist:

01. Diabolic Symphony
02. Dead Forever
03. Shallow Seas Of Hatred
04. Dreaming
05. Embraced By Fear
06. Invisible God
07. Sanctimonious
08. Haunting
09. Show Me The Way
10. Winter Hell
11. I Bow My Head In Shame
12. The Other Side

STEEL ATTACK:

Anden Andersson – Bass
John Allan – Gitár
Ronny Hemlin – Ének
Johan Jalonen Penn – Gitár
Tony Elfving – Dob

Aurora Borealis

Az atlantai death/black metal csapat Aurora Borealis áprilisban jelenteti meg „Relinquish” című új nagylemezét a Nightsky Productions gondozásában.

 „Relinquish” tracklist:

01. Myths of the Light
02. Let The Games Begin
03. Ravaged By Fire
04. God Wills It
05. The Red Flag
06. River Through The Skies
07. Tonight We Feast
08. Black Snow

Smaxone – Regression – 2005

A Dán Smaxone debütáló albuma a Scarlet Records gondozásában jelent meg, ami igen erőteljes kezdésnek mondható. A dalokban tiszta és torz ének váltakozva hallható, sőt szintetizátorral, zúzos gitárokkal még keményebb hangzást érnek el a fiúk. Elég sok sampler és különféle zajok is hallhatóak már megszokott dán stílusban, ezáltal elég modern hangzása van az albumnak. Nagyon […]

Tovább »

Watchmaker – Erased from the memory of man – 2005

A Watchmaker zenekar egy amerikai banda, pontosan Bostonból származik. Gyűlöletes üvöltözős death/grind metál zúzást visznek végig az albumon. Már a rövid számok is jelzik, hogy 26 percen keresztül kőkemény gyors részek várhatók. Az egész albumon semmi más nem történik csak mindenféle üvöltöző hangon próbálnak minél brutálisabbak lenni, már-már az idegesítés határán vannak. A Crust core-on […]

Tovább »

Silent Drive koncert

Bprnr.com bemutatja

2006. április 4. Budapest @ Süss Fel Nap

Silent Drive (USA – Equal Vision Records)
The Hurt Process (UK – Victory Records)
Calico System (USA – Eulogy Recordings)
Shell Beach

Kezdés: 20.00
Belépő: 2.500


2006. április 4-e a modern hardcore/metal/emo kedvelőinek napja. Egy érdekes, és némileg ismeretlenebb csomag érkezik Budapestre, azonban nem árt, ha a főzenekar tagságát végignézzük, hiszen ismerős nevek bukkanhatnak fel.


A Silent Drive bizony a hazánkat jó párszor megjárt Bane két tagját, Pete Chilton basszusgitárost és Zach Jordan gitárost – aki itt énekel – foglalja magában. Emellett a zenekar tagjai megfordultak még a Drowningman-ben, vagy a Bane olyan előfutáraiban, mint a Barrit, vagy az Ink Cartridge Funeral. A Silent Drive zenéje távol áll a Bane hardcore-jától, a Faith No More-tól a Radiohead-en át egészen a Black Flag-ig megy hatásaik listája, és bár láttunk sokszor leírva egy zenekari biográfiában sok jó zenekart, a Silent Drive ezúttal nem viccel… Érett, vibráló modern zene, amelyben mindenki találhat valamit kedvére…


Turnéjuk vendége a brit The Hurt Process, akik Anglia válasza sokmindenre, amit az Egyesült Államok manapság zeneileg kitermel, a Darkest Hour szerű túrástól kezdve a szellősebb témákig mindent meg lehet találni zenéjükben, míg a Calico System pedig egy fiatal amerikai zenekar, a mai jól bevált recept szerint…


A Shell Beach még új névnek tűnhet a hazai zenei színtéren, viszont talán nagyképűség nélkül állíthatjuk, hogy ez egy all-star csapat, amelyben ex-Blind Myself és jelenlegi Subscribe, The Idoru és Velvet Stab tagok teszik a dolgukat, egészségesen keverve a post hardcore rockos világát napjaink olyan progresszív nagyjainak munkásságával, mint a The Mars Volta…


Negative Art hírlevél 2006/4.

N E G A T I V E * A R T * P R O D.
2006/4. hírlevél
2006. március 20. hétfő
http://negativeart.hu

HÍREK

Először is köszönet mindenkinek, aki eljött a MetalMania Fesztiválra, találkozunk jövőre is, bár a tervek szerint egy kicsit más formában jelentkezik a fesztivál. A tervezett dátum: 2007. március 22.

Mozgalmas hét előtt állunk:
– holnap, azaz március 21-én, kedden lesz az LD50 és a Negative Art első közös szegedi bulija, ahol az LD50, a Gothic.hu és a Gyáripari Romantika legjobb DJ-i mellett fellép három helyi DJ és két kiváló olasz tribute-banda is. Az In.DUST néven futó buliról bôvebben lejjebb, a programok közt olvashattok.

– szerdán feketére festjük az A38 állóhajót, a remek albummal kirukkoló svéd Dark Funeral érkezik három vendégzenekar társaságában. Jegyek még kaphatók a szokásos lemezboltokban és a Ticketportal.hu eladóhelyein.

– csütörtökön dél-dunántúli olvasóink számára ajánlunk egy tribute bulit a fent említett két olasz bandával, akik Marilyn Manson és a Nine Inch Nails szellemét idézik majd a pécsi Sörházban.

– péntek este az általunk szervezett Marco Polo Clubos Nulladik Változat + Late buli mellett számos egyéb szórakozási, művelôdési, tombolási lehetôség is adódik. Ezek közül kiemelkedô az ACTUS koncertje az Artus színházban (19:00). A zenekar kilenc év elteltével lép újra magyar színpadra, előadásukat különleges vizuális hatások, valamint elsőosztályú hangtechnika teszi különlegessé, az új (Mandala) és régi lemezek anyagai mellett. A koncert után irány a Kék Yuk, ahol a már harmadjára emlegetett két olasz tribute csapat zárja rövid magyar turnéját az LD50 által szervezett SONIK.003 party keretein belül.

– szombat este a Moby Dick látogat Szegedre, az Ifjúsági Házban folytatódik a 25 éves jubileumi turné, vendégzenekarok: Wisdom, Beyond, Dying Wish, 6test. Jegyek már kaphatók a Bahiában, az IH-ban és a Csermák Hangszerboltban.

További hírek:
– a Planetnoir Industries és a Negative Art két buli érdekében is egyesíti erejét. Április 25-én a Nile és a Kampfar (valamint vendégzenekaraik) érkeznek az A38-ra, május 5-én pedig a Carpathian Forest pótolja elmaradt MetalMania fellépését a Keep of Kalessin társaságában a Kultiplex színpadán.

– sajnos ma este nyit ki utoljára a szegedi Városi Rock Klub, mivel a tulajdonosok eladták a klubnak otthont adó épületet. Ezáltal az összes oda meghirdetett koncertünk is elmarad. Nagyon sajnáljuk, még jobban, mint azt bárki gondolná 🙁 (Remélhetôleg hamarosan új helyen nyit meg a számos helyi zenekarnak próbahelyként is szolgáló intézmény)

– stábunk részt vesz az új helyszínen, Vésztő-Mágoron megrendezésre kerülő MAMF szervezésében, ezzel kapcsolatban hamarosan nagy híreket olvashattok a www.mamf.hu weboldalon!

– maradt 11 db MetalMania pólónk, 2000 Ft-os egységáron megvásárolhatók, illetve e-mailben is megrendelhetők. Elkészültek a Rémálom a Nyár utcábanpólók is, ezeket is 2000 Ft-os egységáron értékesítjük péntek esti partyjainon.

– a Marco Polo Clubos pénteki bulikra kisegítő DJ-t, vagy inkább selectort keresünk 1-2 órás szettekre. Zenei vonal: dark-goth-black-metal és hasonlók, tehát zenei stílusban nem tervezünk váltást. Jelentkezés: zero@negativeart.hu – tárgy: Rémálom

– dolgozunk a Gire és a Variola bemutatkozó nagylemezének megjelentetésén is, ezzel kapcsolatban pár héten belül várhatóak hírek.

– a Negative Art és az azt működtetô Szinkron KHE támogatókat, reklámpartnereket, szponzorokat keres rendezvényekre és egész éves működésre. Aki tud ebben segíteni, keressen bennünket ismert elérhetőségeinken, jutalékkal viszonozzuk a közvetítést.

– SZJA 1%: idén is támogathatóak vagyunk, annyi különbséggel, hogy egy számjegy változott az adószámunkban: 18382127-2-04 – Köszönjük a segítséget!

KONCERTDÁTUMOK

Budapesti koncertek

2006. március 22. szerda 18:30
Budapest, A38
DARK FUNERAL (SWE)
NAGLFAR (NOR)
AMORAL (FIN)
ASMODEUS (AUT)
Jegyár: elővételben 3800, a helyszínen 4300 Ft

2006. március 24. péntek 19:00
Budapest, Artus Színház
ACTUS koncert
Jegyár 3000 Ft, elővételben 2500 Ft (március 21-ig)
(nem Negative Art szervezés)

a Planetnoir és a Negative Art bemutatja:
2006. április 25. kedd 18:30
Budapest, A38
NILE (USA)
KAMPFAR (NOR)
YYRKOON (FRA)
HEIDEVOLK (GER)

2006. április 25. kedd 20:00
Budapest, Marco Polo Club
STRANGE ATTRACTOR (UK-NL)
a Legendary Pink Dots fúvó Niels van Hoorn electro megközelítésű zenekara.
Afterparty DJ-t még keresünk, ha valakinek van ötlete rá, mailezzen.
Jegyár: 1500 Ft

a Planetnoir és a Negative Art bemutatja:
2006. május 5. péntek 18:30
Budapest, Kultiplex
CARPATHIAN FOREST (NOR)
KEEP OF KALESSIN (NOR)
+ support
Jegyár: 3500 Ft (elővétel) / 4000 Ft (helyszín)

RÉMÁLOM A NYÁR UTCÁBAN
MARCO POLO CLUB (Bp. VII. ker. Nyár u. 6.)
minden pénteken 19 órától hajnal 4-ig

03.24. péntek
NULLADIK VÁLTOZAT
LATE

03.31. péntek
MOON OF SOUL
AEBSENCE
MANIKIN FAINT

04.07. péntek
JOHNNY HOTROD
EL TOPO (UK-H)
ZUZU PETALS

04.14. péntek
VIATIVE
+ vendégzenekar
(a koncert még nem 100%-os. figyeljétek a zenekar és a Negative Art honlapját)

04.21. péntek
INURNMENT
CENOBITE (róluk igen pozitív kritika olvasható a márciusi HammerWorld demonstráció rovatában)
DAMNED SPIRITS’ DANCE

04.28. péntek
AUTUMN TWILIGHT
AMADEA
+ vendég

05.05. péntek
STEREOCHRIST
+ vendégzenekarok

SZEGEDI BULIK:

2006. március 21. kedd 18:00
Szeged, JATE Klub
In.DUST – a sötét zajok éjszakája
fellépôk: Posthuman (Marilyn Manson tribute – ITA)
The Spiral (Nine Inch Nails tribute – ITA)
afterparty:
nagyterem – LD50 Night
Hatemachina, d4m4g3, NINth, Zero
resident: Fraser

kisterem: Kripta Party
Gelka (Gothic.hu)
Krisztián (Gyáripari Romantika)
Jocó (Szeged)

Performance: Puppetmaster
Design: Laserdesigner.hu
Belépő: 1000 Ft, SZTE-hallgatóknak 800 Ft

2006. március 25. szombat 17:00
Szeged, Ifjúsági Ház
MOBY DICK
vendégek: DYING WISH, BEYOND, WISDOM, 6TEST
a koncertek után: ANTIPARTY
Jegyár: 1500/1800 Ft

2006. április 8. szombat
Szeged, Texas söröző
JOHNNY HOTROD
EL TOPO (UK-H)
ZUZU PETALS

Valamint ajánljuk figyelmetekbe a március 30-i SALVUS + DYSTOPIA bulit is, helyszín: Szeged, Ifiház

KONTAKT
info@negativeart.hu
30.359.7766
http://negativeart.hu

sajtókapcsolatok:
Rákász István
press@negativeart.hu