Blind Myself

Üdv!

Végetért a szavazás a Blind Myself oldalon. Azt kértük, hogy a március 14.-i koncertünk számlistáját állítsátok össze. Nagyon sok szavazat érkezett, köszönjük szépen.
Íme a végső sorrend (első 25):

1. Circle of Pain 165 szavazat
2. Horrified by the Sun 160 szavazat
3. Worst-Case Scenario 160 szavazat
4. Kain 157 szavazat
5. Wise-Men of the West 151 szavazat
6. When One Day Ends 148 szavazat
7. Lava 147 szavazat
8. Understanding of love 147 szavazat
9. Center of everything 134 szavazat
10. The chase 134 szavazat

11. Black Magic Bitch
12. Phantoms of the Past
13. Bullets
14. Labyrinth
15. Ravens
16. March of clowns
17. Sundown
18. One day
19. Spirit of Dead
20. Thief
21. Point of no return
22. Half-breed hand
23. Left Hand Paints
24. Apple
25. Luna

A sorrendből az első 10 dalt holnap eljátszuk!!!! Valamint két, három számot mi is belerakunk a programba!
Az 5 nyertest rövidesen értesítjük!!!!!

**********************

A holnapi Süsis koncert további érdekessége, hogy Lóránt Demeter, aki a Wise-Men Of The West videót rendezte fog vetíteni koncertünk alatt.

**********************

További Blind Myself koncertek:
03/14 Budapest (H), Suss Fel Nap w/Doomriders
03/21 Nis (SCG), Baroom
03/22 Kragujevac (SCG), Sala PMF-A
03/24 Backa Topola (SCG), Panta Rhei
04/06 Graz (A), SUB
04/07 Hanau (D), Metzgerstasse
04/08 Strasbourg (F), Dirty8 Festival, w/HED-PE, Superbutt, S-Core, Housbound
04/11 Gent (B), Frontline
04/21 Szentes (H), Ifjusagi Haz
07/08 Sopron (H), VOLT Festival
07/12 Pecs (H), Rockmaraton Festival

Minden jót
<!–
D(["mb","nBlind
nn
„,0]
);
D([„ce”]);
D([„ms”,”484″]
);

//–>
Blind

Shadows Fall

Brian Fair énekes a „Fallout from the War” albumról (borítója ITT):

„Ez az album tulajdonképpen egyfajta kiegészítése legutóbbi, ‘The War Within’ című lemezünknek, hisz 6 olyan dalt tartalmaz, melyek az arra kerültekkel egyidőn készültek. Nagyszerű hangulatban tértünk haza a Ozzfest 2005 fesztiválsorozatról, és úgy döntöttünk, hogy mivel még nem túl rég jelent meg a ‘The War Within’ így gyorsan felvesszük ezeket a dalok, hogy a rajongók újabb gyilkos hallgatnivalóhoz juthassanak. Maga a felvétel rendkívül gördülékenyen zajlott. Úgy érezzük, hogy Zeuss segítségével sikerült a maximumot kihozunk magunkból, egy stílusilag, érzelmileg és hangualtilag széles skálájú lemez született. Ezek a dalok minden olyat felvonultatnak, amikre tőlünk számítani lehet. Jó lehetőség volt ez arra is, hogy újra felvételre kerüljön néhány olyan régebbi dal, mely ezelőtt csak bónuszként szerepelt kiadványokon, mint pl. a ‘Deadworld’ – ami már több, mint 10 évvel ezelőtt készült! Belőle ez az első verzió, ami már Jason (Bittner) dobossal készült, így lehetősége volt saját ötleteit beletenni. Kissé átdolgoztuk a ‘This Is My Own’ dalunkat is (a ‘The Art of Balance’ albumunkról), új vokál-harmóniák, ötletek, fordulatok kerültek bele.”

„A feldolgozás dalokkal visszanyúltunk saját gyökereinkhez, és megpróblunk általuk rávilágítani azon bandákra, akik nagy hatással voltak ránk, de amúgy nem igazán letek széles körben ismertek. Például az ONLY LIVING WITNESS egy csodálatos, de nagyon alulértékelt rock banda volt Bostonból – tőlük a ‘December’ című dalt dolgoztuk fel és nagyon ütős lett! Aztán ott a NYHC stílusban nyomuló LEEWAY, akiktől a ‘Mark of the Squealer’-t választottuk. Számomra a LEEWAY volt a tökéletes metal / hardcore crossover banda, beteg thrashes riffekkel és kőkemény szövegekkel. És végül van a DANGEROUS TOYS ‘Teasin’ Pleasin” című party-himnusza, mely feldolgozásnál az erdeti DANGEROUS TOYS énekes Jason McMaster énekelt együtt velem.”

„Ez az utolsó kiadványunk, melyet a Century Media segítségével hozunk ki. Nagyon sokat köszönhetünk nekik abban, hogy eljutottunk arra a szinte, ahol most vagyunk, és úgy godnolom, hogy ez a lemez tökéletes befejezése lesz eddigi közös munkánknak, s remélem a rajongók is kedvelni fogják!”

Leaves’ Eyes

A német/norvég LEAVES’ EYES 5 új dalt rögzített, melyeket egy „Legend Land” című MCD-n jelentetnek meg.

Az kedvezményes árú MCD április végén / május elején jelenik meg a banda minden földrészt érintő turnéjához kapcsolódva.

A dalok címei a következők: „Legend Land”, „Skraelings”, „Viking’s Word”, „The Crossing” és „Lyset”. A férfi énekért felelős Alex Krull így beszélt a kiadványról: „Először csak egy single kiadásák terveztük a ‘Vinland Saga’ albumról. Később azonban úgy döntöttónk, hogy egy teljes MCD-t veszünk fel vadiúj exkluzív dalokkal. Mi ilyen módon szeretnénk köszönetet mondani rajongóinknak. Az előző turnék csodálatosak voltak! Idén is sokat fogunk turnézni, egészen addig, amíg össze nem áll egy újabb album. Ez az 5 új erőteljes és atmoszferikus dal sok nagyszerű új ötletből épült fel.”

Liv Kristine énekesnő hozzátette: „Az új dalok fantasztikusan szólnak. Rendkívül erősek. Nagyszerű volt a viking koncepció továbbvitelén dolgozni és az egész tartogat még jövőbeli meglepetéseket.”

Promethean Horde

A floridai Tampából származó PROMETHEAN HORDE egy új black/death formáció, melyben a PATHS OF POSSESSION és a BLASTMASTERS zenekarok tagjai egyesítették erőiket. Az erőegyesítésnek már füllelfogható eredménye is van: a „Dark Black Catacomb” és a „Voices Visions” című dalok meghallgathatók a bandat  myspace.com-os profiljában.

PROMETHEAN HORDE felállás:
Nick Goodyear (PATHS OF POSSESSION, DARK FAITH) – ének
Jeff Parrish (BLASTMASTERS, ex-EXECRATION) – gitár
Mike W (ex-HELL ON EARTH) – gitár
Jesse Jolly (BLASTMASTERS, CRIMSON MASSACRE) – basszus, vokál
Mike Goodyear (LULL ME TO LARVAE) – billentyű
JR Daniels (ROYAL ANGUISH) – dob

Peccatum

8 év közös munka után befejezi működését az EMPEROR frontember Ihsahn és felesége Ihril alkotta PECCATUM nevű formáció. Úgy döntöttek, hogy zenei pályafutásukat külön utakon folytatják. Ihsahn egy szóló projectben dolgozik tovább, Ihriel pedig a STAR OF ASH-t viszi tovább. Továbbra is a Mnemosyne kiadónál maradnak, és a Symphonique Studio-ban alkotnak, és folytatják a sötét zenék határainak bővítését, ahogy tették ezt eddig is – ‘Bátran járni arra, merre ember még előtte sohasem járt’. Ihriel és Ihsahn köszönetet mond mindenkinek, aki szerette a munkásságukat, és remélik, hogy ugyanannyi fájdalmat és élvezetet okozott a zenéjük a hallgatóknak, mint nekik.

Forrás: www.peccatum.com

Exmortem

A dán death metal banda gitárosa, Martin „Sigtyr” Thim a következő híreket tette közzé a banda hivatalos honlapján:

„Újra hosszú idő telt el a legutóbbi frissítés óta… Morten [Siersbaek, dobos] jelenleg Franciaországban van, így ez idő alatt Andreas [Schubert, gitáros] és én munkálkodunk új dalokon. Néhány héten belül készítünk egy próbatermi anyagot is, de ez nem fog kereskedelmi forgalomba kerülni!”

Andreas elfoglalt a LITHIUM-mal, most vetted fel egy MCD-t, kiadót keresnek hozzá, és hamarosan elkészül a weboldaluk is… Simon [Petersen, énekes] befejezett egy új albumot a HORNED ALMIGHTY-val, ami rövidesen megjelenik. Az ILLDISPOSED-el az új album kiadási dátumát várjuk, valamit hogy fixálódjanak le a turnéidőpontok.”

The Plague

Az ideje már nem üzemelő svéd A CANOROUS QUINTET néhány tagja új bandát alapított THE PLAGUE néven.

A CANOROUS QUINTET 1991-ben alakult Fredrik Andersson (AMON AMARTH), Mårten Hansen és Linus Nirbrant által, majd Leo Pignon és Jesper Löfgren csatlakozásával vált teljesség a felállás. A banda kiadott egy EP-t „As Tears” címmel, amit a „Silence of the World Beyond” és a „The Only Pure Hate” nagylemezek követtek. A banda 1998 óta unaktív.

A THE PLAGUE 2005 elején jött létre, azóta 13 dalt raktak össze. Ezekből választottak ki hármat, és a stockholmi Offbeat stúdióban Linus Nirbrant producer segítségével elkészítették a „Let The World Burn” című demót, mely teljes egészében letölthető a banda hivatalos honlapjáról: www.theplague.se.

Deathbound

A finn/svéd grind/death metal  DEATHBOUND – soraiban …AND OCEANS, THE DUSKFALL és ROTTEN SOUND tagokkal – a következő híreket tette közzé hivatalos honalpján:

„Nekiláttunk harmadik albumunk dalainak elkészítéséhez, melyeket szeptemberben szeretnén felvenni. A lemez munkacíme jelenleg ‘We Deserve Much Worse’. Kb 15 dal váza van készen. Néhány koncert is kilátásban van, de sajnos turnéra nem tudunk menni. Szerencsére néhány fesztiválon jelen leszünk, ahol jelentős agysejtpusztítást végzünk rajtatok!”

„A DEATHBOUND NEM vesz rész a KRISIUN AssassiNation European Tour 2006 sorozaton! Az utolsó pillanatban mondták le (és mi semmit sem tudtunk róla). Ennek ellenére nézzétek meg őket!”

Insomnium

A finn melodic death metal INSOMNIUM árpilis elején vonul be a Fantom stúdióba, hogy felvegye harmadik nagylemezét. „Valami kristálytiszta, de mégis brutális megszólalást várunk a Fantom stúdiótól, hisz Finnországban talán náluk készültek a legjobban megszólaló albumok „ – olvasható a banda honlapján. „Néhány felvételre kerülő dal címe: ‘At the Gates of Sleep’, ‘The Mortal Share’, ‘Drawn to Black’ és ‘The Killjoy’. Az új anyag aggresszívebb, ütősebb és erőteljesebb, mint az előző albumok voltak, de a melankólikus hangulat, a sóvár dallamok, és doom-os témák, valamint progresszív elemek is jelen lesznek.”

„Biztos vagyok benne, hogy ez lesz az eddigi legjobb alkotásunk!. Nagyon változatos album lesz, tele apró okosságokkal. Van benne düh és fájdalom. Ahogy egy skandináv melodic death metal albumtól elvárható” – mondta Niilo Sevänen énekes/basszusgitáros.

Az INSOMNIUM harmadik albumát a Candlelight Records adja ki.

Keep Of Kalessin

Az Armada album The Black Uncharted című száma tölthető le innen. A lemez április 24-én jelenik meg.

Tracklist:

1. Surface
2. Crown of the Kings
3. The Black Uncharted
4. Vengeance Rising
5. Many are We
6. Winged Watcher
7. Into the Fire
8. Deluge
9. The Wealth of Darkness
10. Armada