Cephalic Carnage

A CEPHALIC CARNAGE a következő üzenetet tette közzé hivatalos honlapján:

„A Subordinate Records Olaszországban újra kiadta ‘Conforming To Abnormality’ című első albumunkat,  annak ellenére, hogy ebbe mi nem egyeztünk bele, nem adtunk engedélyt rá. Szeretnénk, ha mindenki tudná, hogy ez NEM hivatalos kiadvány, és arra kérnénk mindenkit, hogy NE vásárolja / támogassa semmiképp. Minden esetleges vásárlónak tudnia kell, hogy a CEPHALIC CARNAGE nem támogatja ezt, és semmi profit vagy kompenzáció nem származik ebből a kiadványból.”

Thesyre

A Québec-i black/thrash metal THESYRE a francia Osmose Productions-höz szerződött. A banda harmadik albuma őszre várható „Exist!” címmel. Ezen kívül egy limitált 7″ vinyl kiadvánnyal is jelentkeznek, melyen a norvég AUDIOPAIN-el közösen szerepelnek. A kislemezt a norvég Worship Him Records jelenteti meg.

Slayer

A klasszikus felállású SLAYERTom Araya (basszusgitár, ének), Kerry King (gitár), Jeff Hanneman (gitár), és Dave Lombardo (dob) –  stúdióba vonult, hogy az 1990-es „Seasons In The Abyss” után újra együtt dolgozva elkészítsék következő sorlemezüket. Ráadásul a producere az a Rick Rubin lesz, aki a legendás, mondhatni stílusteremtő „Reign In Blood” (1986) albumnál is velük dolgozott!

Az album gyakorlati elkészítésénél segédkezik még Josh Abraham (KORN, VELVET REVOLVER, ATREYU). „Örülünk, hogy Josh-t a csapatban tudhatjuk” – mondta Jeff Hanneman. „Nagyon kreatív fickó, jó meglátásai vannak, ért a zenéhez, és teljesen vágja mi az a SLAYER és hogy mit csinálunk.” Az eddig még cím nélküli albumot az American Recordings/Warner Bros. Records jelenteti meg.

Dave visszatért hozzánk, játszottunk már élőben, mostmár lassan egy éven át, úgyhogy itt az ideje, hogy a jövőbe tekintsünk és albumot készítsünk” – mondta Tom Araya. „Senki sem hasonlítható Dave-hez – nem gondolja ki előre, hogy mit üssön, csak jön, felkapja a dobverőit, és minden megy magától.” – tette hozzá Kerry King.

„Jó érzés újra együtt azokkal játszani, akikkel az egészet elkezdtem. Fontos, hogy meglegyen a megfelelő összhang, talán a legfontosabb, és ez most megvan.” – mondta Lombardo.

Jeff, Tom és Kerry 2004 szeptembere óta dolgozgatnak az új dalokon. „Ez lesz a legjobban előkészített albumunk a ’80as évek óta” – tette hozzá King. „Hónapokon át írtuk és demóztuk a számokat.”  Néhány munkacím az albumra kerülő dalok közül: „Catalyst”, „Cult”, „Supremist”, és „Consfearacy”. „Szeretek olyan dalokat írni, melyek mást és mást jelentenek különböző embereknek,” – mondta King„amikor az mondják, hogy ‘tudom mire gondolt, tudom mit jelent ez’, de közben a hallgató saját véleménye, saját látásmódja jelenik meg benne.”

2006.06.06-án San Diego-ban indul a SLAYER hét hetes nyári USA turnéja, mely a „The Unholy Alliance Tour ­ Preaching to the Perverted” név alatt fut majd. A túrára a LAMB OF GOD, a MASTODON, a CHILDREN OF BODOM, és a THINE EYES BLEED kíséri őket.

Sepultura

Az SPV Records elérhetővé tett 6 új SEPULTURA e-card-ot, melyek megtekintése közben egy-egy dal hallható a banda „Dante XXI” címre hallgató új albumáról. Az első e-card bal alsó sarkában található Competition feliratra kell kattintani, majd pedig válaszolni egy egyszerű kérdésre, így egy kódhoz lehet jutni, aminek segítségével a következő card elérhetővé válik. (Ugyanígy kell eljárni az összes többinél.) A kódokat meg kell őrízni, mert a végén kéri mindet. Ha minden válaszod helyes volt, akkor részt veszel egy sorsoláson, melynek fődíja egy dedikált Jackson gitár! Az e-card-okat ITT találod.

Libra

„Március elején Adam Martyn énekestől elbúcsúzott a zenekar –mondja a csapatból Koós Ákos-. Mivel túlságosan távol álltak elképzeléseink egymástól, így a leglogikusabb lépést a távozása jelentette. Reméljük máshol jobban beválnak a számításai! Távozása sajnálatos módon azzal a következménnyel jár, hogy kénytelenek vagyunk a közeljövőben esedékes koncerteket ének nélkül lebonyolítani. Ezek dátumai (a honlapunkon is szerepelnek):
 márc. 18 – Szeged EKO-park a Dystopia zenekarral
 márc. 24 – Kecskemét Rock Cafe az Xtigmatic zenekarral
 Természetesen keresünk új énekest. Bárki kipróbálhatja magát.
 Info: libra.uw.hu és librazenekar@freemail.hu, vagy 20-924-67-05 (menedzser)”

Dagoba

Most kaptuk a hírt, hogy az In Flames/Sepultura turné elõzenekara a francia Dagoba lesz, így Budapesten is õk nyitják majd az estét. Aki szívesen látna további információkat a szóban forgó zenekarról, az nézze meg az oldalukat itt: www.dagobaonline.com

upcoming shows:
2006.03.02 @ Kultiplex
Good Riddance (US)
Chaser (US)
 
2006.04.16 @ Petofi Csarnok
In Flames (S)
Sepultura (Br-US)
+support

Demonlord lemezbemutató koncert

Este 10 órára volt kiírva kezdésnek, és majd’ egy órát csúsztunk mire az első zenekar, a Blandish a színpadra lépett. Keveset hallottam róluk ezelőtt, csak annyit tudtam, hogy öt lány alkotja a zenekart. Mivel valószínűleg ez volt az első komolyabb fellépésük, ennek tudom be a pontatlanságokat. Viszont lányok! Nincs struktúrája a nótáknak, nincsenek visszatérő motívumok, […]

Tovább »

II. Bootleg Music tehetségkutató

II. BOOTLEG MUSIC TEHETSÉGKUTATÓ
a SZENTESI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT és az Életjel egyesület közös szervezésében

2006. április 21-22. – Szentesi Művelődési és Ifjúsági Ház

VÁRJUK FIATAL ZENEKAROK JELENTKEZÉSÉT!
 
Nevezési feltételek:
– A zenekar nem rendelkezhet kiadói szerződéssel
– A nevezési lap visszaküldése
– Nevezési díj (8.000 Ft) befizetése + demo
– Nevezési határidő: 2006. április 10.

Díjak:
Fődíj: nincs
Vigaszdíjak:
– Demo megjelentetés (stúdió, gyártás, nyomda stb.)
– Fesztiválfellépések ( Hegyalja – Tokaj, Bootleg Punkfeszt. – Csongrád stb.)
– Stúdióidő (Murphy stúdió Szentes 30 óra)
– Bemutatkozási lehetőségek (Rockinform stb.)
– Plakát nyomtatás

Nevezési lap és bővebb információk:
Bootleg Music zenebolt, Szentes, Szabadság Tér
30/9977597 vagy 70/250-46-68

Koncertek

Start Produkciós Iroda koncertek:

Március 10: Salgótarján, Somoskőújfalu Művelődési Ház
Moby Dick, Wackor, Beyond, Aquincum. 18 órás kezdés

Március 10: Nyírbátor, Port Side
Hard, Radar, Arizona

Március 11: Nyíregyháza  Arzenál
Hard, Radar, Arizona

Március 17: Pécs, LégszeszGyár
Black-Out, Fade Out

Remorse

A Remorse zenekar az internetes rockzenei sajtó által szervezett
Hungarian Metal Awards 2005 szavazáson elnyerte a legjobb album és
a legjobb lemezborító kategóriát a „Harc!” című lemezükkel. Köszönjük
ezt a pozitív energiát az illetékeseknek!
Aktuális infó hogy honlap címük www.remorse.hu-ra változott rengeteg
letölthető anyagot (komplett heavymetal.hu feszt., stúdió film,
koncertrészletek, kritikák. interjúk, fotótár) tartalmaz és a fórumban
vérthrasherek gyalulják egymás agyát…vagyis szerettettel várnak
mindenkit:). A nyáron megpróbálunk minnél több fesztiválra eljutni és
ha minden jól megy dolgozni az új albumon is esetleg elérhetővé tenni
a régieket (In Versio, Álmatlanság).ROCK!