Hammer Of The Gods

A Dream Theater dobos Mike Portnoy mellett Paul Gilbert (RACER X, ex-MR.BIG) gitár, Dave LaRue (DIXIE DREGS, PLANET X) bass és  Daniel Gildenlöw (PAIN OF SALVATION) ének alkotják a Hammer of The Gods névre keresztelt Led Zeppelin tribute zenekart. A csapat egy dupla cd és dvd kiadványt jelentett meg „Two Nights In North America” címmel. Az anyag kizárólagosan egy online bolton keresztül lesz elérhető —-> www.mikeportnoy.com

„Two Nights In North America” tracklist:

One Night In Montreal:

01. The Song Remains the Same
02. Heartbreaker
03. Livin’ Lovin’ Maid (She’s Just a Woman)
04. The Rover
05. Houses of the Holy
06. Misty Mountain Hop
07. Immigrant Song
08. The Rain Song
09. Dazed and Confused

One Night In New York City:

01. In the Light
02. Celebration Day
03. Night Flight
04. The Wanton Song
05. Out on the Tiles
06. Moby Dick / Drum Solo
07. Ten Years Gone
08. Black Dog
09. The Ocean
10. Thank You
11. How Many More Times
12. I’m Gonna Crawl

DVD trailer megtekinthető ITT

Manowar

Karl Logan, a MANOWAR szólógitárosa 2006. január 24-én megsérült egy motorbalesetben. A bal kezét ért komolyabb sérülések miatt hosszabb időre le kell állnia a gitározással. „A MANOWAR-nak újra kell gondolni a terveit, de a lényeg, hogy Karl jól van, és erősebb lesz, mint valaha” – mondta Joey DeMaio, a zenekar basszusgitárosa.

Logan épp a következő – egyelőre még cím nélküli – MANOWAR anyag gitártémáinak felvételeire készülődött, mely így most természetesen csúszni fog. A turnétervek is értelemszerűen megváltoznak. „Nem tudunk egyelőre mást mondtani, de mint eddig soha, ezután sem állíthatja meg semmi a MANOWAR-t!”

Stephen Pearcy

A Perris Records március 7-én jelenteti meg az egykori Ratt frontember Stephen Pearcy, „Fueler” címre keresztelt szóló albumát. A CD tartalmazni fog négy vadonatúj stúdiódalt, ami nem található meg az album amerikai verzióján: „Novocain”, „Red Licorice”, „Wide Open” és „Under World”.

Pearcy a tavasszal indul Európai turnéra, hogy promotálja új anyagát.

Enemynside

Az olasz thrash metal csapat Enemynside március 13-án vonul be a Cellar Stúdióba, hogy Stefano Morabito (HOUR OF PENANCE, THEATRES DES VAMPIRES) hangmérnök segítségével rögzítse második lemezét. A korong az „In the Middle of Nowhere” címre hallgat majd és nyáron kerül a boltokba. A borítót Davide Nadalin készíti majd aki a  Nerve Design munkatársa.

Hatebreed

Meghallgatható a hc / metal HATEBREED zenekar „Bound to Violence” című száma a következő linken: www.myspace.com/hatebreed. A dal megtalálható lesz a banda idén mejelenő új albumán, melyet majd a Stillborn Records jelentet meg. A srácok egy DVD-n is dolgoznak.

A „Bound to Violence” című dal szerepelt a „Punisher” című film soundtrack albumán, melyet 2004 márciusában jelentetett meg a Wind-Up Records.

Communic

A norvég progresszív power metal csapat Communic február 3-án vonul be a Hansen stúdióba (Ribe) Daniában, hogy rögzítse következő „Waves of Visual Decay” címre keresztelt lemezét.

„Waves of Visual Decay” nem végleges tracklist:

01. Under a Luminate Sky
02. Frozen Asleep in the Park
03. My Bleeding Victim
04. Watching It all Disappear
05. Fooled by the Serpent
06. Waves of Visual Decay
07. At Dewy Prime

A csapat így fogalmazott készülő lemezéről: ” Az album folytatása lesz a bemutatkozó ‘Conspiracy In Mind’ lemez dalainak”

Grotesqueuphoria

A New York-i death metal csapat Grotesqueuphoria elérhetővé tette „Cursed to Live” című dalának videóját ITT. A dal a banda 2002-es „Euphoric Discordance” című bemutatkozó lemezén hallható.

Dissection

A svéd DISSECTION egy DVD kiadását tervezi, mely a „Rebirth of Dissection” címet viseli, és egy 2005. december 30-án Stockholmban tartott koncerten készült felvétel szolgáltatja az alapanyagát. Az élő felvételen kívül lesz még rajta dokumentációs rész is, mely a DISSECTION győzedelmes útját” mutatja be.

A bandához kapcsolódó hír még, hogy a régóta várt harmadik albumuk „Reinkaos” címmel fog megjelenni idén tavasszal a Black Horizon Music által (ami a zenekar saját kiadója). A Black Horizon Music újra kiadja a banda régebbi anyagait is.
Az album felvételeit már 2005 februárjában elkezdték. Aki még eddig nem tette volna, az meghallgathat két nem végleges keverésű számot – „Xeper-I-Set” (mp3, szöveg) és „Starless Aeon” (mp3, szöveg) – melyek a banda hivatalos honlapján találhatóak.