A Damage Control zenekar – soraiban az UFO/Waysted basszeros Pete Way és Robin George – három („Damage Control”, „RAW” és „Freedom”) dalának kevert változatát tette elérhetővé
ITT. A nóták a csapat soronkövetkező CD-jén lesznek majd hallhatóak.
A Damage Control zenekar – soraiban az UFO/Waysted basszeros Pete Way és Robin George – három („Damage Control”, „RAW” és „Freedom”) dalának kevert változatát tette elérhetővé
ITT. A nóták a csapat soronkövetkező CD-jén lesznek majd hallhatóak.

A svéd death metal csapat Dismember már augusztus óta dolgozik hetedik lemezén. A korong 2006 januárjában jelenik majd meg a Regain Records gondozásában. Pár dalcímet már lehet ismerni: „The God That Never Was”, „Feel the Darkness” és „Through the Unbroken Black”. A banda 2006. február 3-án Stockholm-ban tartja lemezbemutató koncertjét,
ahol az Insision zenekar lesz a véndég.

A Stolen Policecar egy új svéd csapat, soraiban az egykori The Crown basszeros Magnus Olsfelt-el. A banda jelenleg bemutatkozó lemezét keveri a Stúdió MT-ben Marko Tervonen (ANGEL
BLAKE, ex-THE CROWN) producer segítségével. A csapat jelenleg kiadót keres művének kiadásához.
STOLEN POLICECAR felállás:
Lars Lörnell – dob
Petri Nenonen – gitár
Marcus Högfeldt – ének, gitár
Magnus Olsfelt – bass
A svéd srácok 2005-ös demoja 5 felvételt rejt, amit
letölthetővé tettek honlapjukon
ITT.
01. Unite!!! Unite!!!
02. No Consequences
03. Breakdown (The Shit)
04. Hard & Confused
05. Thorazine

A Massachusetts-i The Acacia Strain bevonult a stúdióba rögzíteni új lemezét. A korong a „The Dead Walk” címet kapta és 2006 márciusában a Prosthetic Records jelenteti majd meg. A kiadvány produceri munkáit Adam Dutkiewicz (KILLSWITCH ENGAGE, ALL THAT REMAINS)
végzi.

A norvég metal csapat Griffin soraiba új gitáros érkezett Marcus Silver személyében.
A német gitáros Hubi Meisel elkészült új concept albumának munkálataival. A korong a „Kailash” címet kapta és 2006. február 27-én a Lion Music jelenteti majd meg. A lemez dalai az ókori buddhista tan titkairól, a hindu kultúráról és mitológiáról szólnak.
A csapat jelenlegi felállása:
Hubi J. Meisel – ének
Vivien Lalu (LALU) – billentyű
Marcel Coenen (SUN CAGED) – gitár
Jorge Salán (MAGO DE OZ) – gitár
Daniel Flores (MIND’S EYE) – dob
Johan Niemann (THERION) – bass

A norvég thrash metal csapat Blood Tsunami soraiban Bård G. Eithun (a.k.a. Faust; SCUM, ABORYM, ex-EMPEROR) dobossal decemberben vonul stúdióba rögzíteni első nagylemezét. A korong várhatóan 2006 elején kerül majd a nyilvánosság elé.
A csapat 2005 júliusában rögzítette demoját, amit meghallgathattok ITT.
BLOOD TSUNAMI demo tracklist:
01. Evil Unleashed
02. Stabbed To Death
03. Infernal Final Carnage
04. Suicide Anthem
05. Killing Spree
BLOOD TSUNAMI felállás:
Pete Evil – gitár, ének
Bosse – bass, ének
Faust – dob
Dor Amazon – gitár, ének

A svéd metal csapat In Grey végzett második lemezének munkálataival. A korong a „Liyah” címet kapta és 2006 elején jelenik majd meg. A bandából mindeközben távozott Fredrik Klingwall
billentyűs, egyenlőre nem lehet tudni mi vezetett a szakításhoz.
„Liyah” tracklist:
01. The End Is The Beginning
02. Once Again
03. My Nectar
04. Everytime I Burn
05. Bittersweet
06. Into Oblivion
07. Heaven’s Cry
08. Emptiness
09. Alone I Weep
10. Liyah
11. Black River
A lemezről letölthető a „My Nectar” című dal
ITT.

Megtekinthető a H.I.M. legújabb videóklipje amely a Killing Loneliness című számra készült.
Alakul a német Ragnarök fesztivál programja. A 2006. április 7-8-án (Lichtenfels) Németországban megrendezésre kerülő bulin már biztos fellépő a Skyforger és a Helheim is.
BLACK MESSIAH
CREATURE
EQUILIBRIUM
FALLEN YGGDRASIL
GERNOTSHAGEN
HELHEIM (Norway)
KORPIKLAANI (Finland)
MENHIR
MOONSORROW (Finland)
ODROERIR
ORLOG
RIGER
SKYFORGER (Latvia)
SYCRONOMICA
THRUDVANGAR
XIV DARK CENTURIES
További információk
ITT.