Casketgarden – megjelent az album

A Casketgarden The Estrangement Process című nagylemeze már országszerte kapható a HammerWorld magazin februári számának (Cliff Burtonnal a borítón) mellékleteként. 

A bolti és a nemzetközi verzió márciusban jelenik meg, de már most megrendelhető a zenekartól, mégpedig speciális, kézzel számozott választhatóan fehér vagy fekete slipcase-ben. Ha valaki érdekel, írjon a casketgarden666(kukac)freemail(pont)hu címre. PayPal számlával rendelkezőknek talán a legegyszerűbb a zenekar Bigcartel.com oldalán rendelni.

További terveik: koncertek, illetve profi videoklip a Black Hole Maelstrom című dalra.

Következő koncertek:
_ELVALASZTO_
Március 9 – Budapest/Dürer Kert – LEMEZBEMUTATÓ
Március 10 – Debrecen/Lovarda
Március 23 – Révkomárom/Komárno

Slayer – frissen és energikusan

Kerry King a következőket nyilatkozta a brit Metal Hammernek az új Slayer lemezzel kapcsolatban:
„Jelenleg pihenőt tartunk, de három dalt már összepakoltunk Davevel (Dave Lombardo – dobos), amik frissen és energikusan hatnak. Biztos vagyok benne, hogy mire újra összejövünk, három másik dal is komplett lesz. És ugye ott lesznek még Jeff (Jeff Hanneman – gitáros) témái is. Egy biztosat mondhatok: ismét klasszikus Slayer dalokra kell számítanotok, nem fogunk akusztikus témákat hozni.” Kerry azt reméli, hogy mint a legutóbbi, World Painted Blood lemeznél, ezúttal is a Greg Fieldman társproducer és Rick Rubin producer párossal dolgozhatnak: „Ez a terv legalábbis. Persze attól függ, hogy Greg mennyire lesz elfoglalt. Nem hiszem hogy sok időt fogunk tölteni a stúdióban. Old-schoolosra vesszük a figurát, feljátszuk a témákat gyorsan. A lemezt készen akarjuk tudni jóval a megjelenés előtt, amit nyárra tervezünk. Nem tudom még, milyen tervei vannak a kiadónak, de mi szeretnénk, ha nyáron hallhatnák a rajongók.”

Torture Division – három számos kislemez

A svéd The Project Hate MCMXCIX három tagja (Lord K. Philipson – gitár,  Jörgen Sandström – basszusgitár, vokál, Tobias „Tobben” Gustafsson – dob) Torture Division néven összehozott egy death metal projektet. 

1.Cirkelstryk
2.Otukt
3.Satan, Sprit Och Våld

Ez a felállás három nótát rögzített, s ezt Satan, Sprit Och Våld címmel szabadon letölthetővé is tették a TortureDivison.net oldalról. Az anyagotDan Swanö keverte és masterelte.

Alteriah – hírlevél

„A Depths of Desecration nevű melodeath brigád megmaradt tagjaiból tavaly májusban alakult Alteriah zenekarnak újra teljes a tagsága. 2011 végén a Black-Out előtt, a Barba Negra klubban volt a zenekar utolsó koncertje, ám az azóta távozott Vas Erzsébet helyére a kárpátaljai Solymos Tünde érkezett az énekesnői posztra. Újdonság hogy a Die Before Brekfast-ből ismert Gombik Dominik is csatlakozott, így ismét előkerülnek a hörgős/üvöltős vokálok is ezzel is színesítve a produkciót. Jelenleg a tanulási időszak zajlik, de a zenekar várhatóan még tavasszal elkészíti a régóta csúszó első nagylemezét, és májustól kisebb országjárásba kezd.

Júliusban megrendezésre kerül a Tatabányán már negyedik alkalommal dübörgő Death Night ahová a döngölősebb stílusok képviselői a zenekar facebook oldalán, vagy az e-mail címén jelentkezhetnek fellépőnek. Az elmúlt években tiszteletét tette a rendezvényen többek között a dallamos death metalt újraértelmező Scerra, vagy a hardcore/grindcore-ban bivaly osztrák Prosperity Denied.

Folyamatban van ezen kívül egy street team szervezése is, aminek tagjai különböző kedvezményeket és ajándékokat kapnak (ajándék CD / póló, ingyenes koncertbelépő, saját oldal promója, stb.), ebbe szintén a fent adott elérhetőségeken lehet jelentkezni.

Remélhetőleg mihamarabb találkozunk a koncerteken!”

Magor hírek

A hír a Magor zenekartól érkezett:

„METÁL!

Az új évben olyan hévvel és elszántsággal támadunk mint még soha! Amint látjátok, megújult a honlapunk, és a Facebook oldalunk is. A BandPage-re kattintva belehallgathattok az eddigi nótákba!
Ezentúl igyekszünk gyakrabban ellátni titeket friss infókkal. De ami ezeknél is fontosabb, hogy a zenekar is megújult. Ismét! 🙂
Ecce az első kép az új felállásról.

Az új gitárosunk Tari Botond. Hatvani srác, olyan zenekarokban zenél még mint a Fight Club, vagy a Machine Mouse. …jelenleg az átnevelése folyik.
Egyelőre gőzerővel próbálunk, de azért igyekszünk a külvilág felé is jelt adni. Most a Wild magazin előfizetői járnak jól a februári kiadvánnyal. A Magor „Végig az úton” demo cd-je – a „Nem kell hogy félts” című új, klippes dallal felturbózva – az újság melléklete. A dalt egyébként most már ti is letölthettek a média menüpontra kattintva.
És hogy hol találkozhattok a megújult Magor zenekarral legközelebb? Március 10-én egy kedves meghívásnak teszünk eleget: a tokodaltárói Hungarikum klubban lépünk színpadra. Részletek a koncerttel kapcsolatban hamarosan.
Készüljetek! 2012 a Magor éve lesz!

P.S.:
Osszátok rommá a Magor oldalait, klipjeit! Az élmunkások között Cd-t sorsolunk ki!

Üdv.:
Magor
lml”

The Haunted – 99-es videó

A svéd The Haunted némileg visszanyúlt az időbern. A most közzétett klipjüket még 2004 nyarán forgatták a Sweden Rock Fesztiválon Kim Lantto, Jonas Olsen és Sirnir Einarsson közreműködésével. A nóta eredetileg a 2004-es rEVOLVEr albumon jelent meg, de szerepelt a 2010-es élő anyagukon, a Roadkill-en is.

"99" Unreleased Promo Video

Enter Shikari – A Flash Flood of Colour – 2012

Érdekes dolog ám a kíváncsiság! Bizonyos szempontból az élet egyik mozgatórugója. Mert ha nem létezne ez a minden emberben benne lévő érzés, akkor most egész biztos, hogy nem olvashatnátok ezt az írást. Ugyanis teljes mértékben a kíváncsiságomnak köszönhető, hogy megismerkedtem az Enter Shikari legénységével. Persze valószínű, hogy tudat alatt (vagy nem is annyira…) a Shikari […]

Tovább »

Vallenfyre – megvolt az első koncert

A Paradise Lost gitáros Greg Mackintosh által életre hívott – My Dying Bride, At The Gates és Doom tagokból álló – Vallenfyre túl van az élő bemutatkozáson is. A tavaly október végén megjelent A Fragile King c. bemutatkozó lemezüket elsőként február 2-án Helsinkiben mutatták  be.

Vallenfyre live @ Tavastia, Helsinki

_ELVALASZTO_

Vallenfyre - Cathedrals of Dread (Live at Tavastia Club, Finland, 02.02.2012)
Vallenfyre - All Will Suffer: First song off the first ever gig

Naglfar – új dal, borító, dalcímek…

Itt írtunk arról, hogy a svéd Naglfar készíti a Téras című hatodik nagylemezét. Nos, a felvételek elkészültek, úgy mint a borító, melyet Niklas Sundin (In Flames, Ach Enemy, At The Gates) kreált a csoportnak, sőt az egyik dalt, nevezetesen a Pale Horse-t elérhetővé tette a Century Media. A megjelenés március 27-e, a formátumok pedig: CD, deluxe CD (papírcsomagolásban, Tired Vones című bónuszdallal), digitális letöltés, illetve 2×180 grammos bakelit gatefold csomagolásban a fent említett bónusszal a D oldalon). A korábban említett kislemez pedig 500 pédányos limittel 7 hüvelykes bakelit formájában érkezik An Extension Of His Arm And Will címmel, amin az As Long As They Fear című nagylemezre fel nem kerülő szerzemény is helyet kap. A Naglfar jelenlegi felállása: Kristoffer W. Olivius – ének, Norman E. Marcus – gitár, Andreas Nilsson – gitár.

NAGLFAR - Pale Horse (OFFICIAL ALBUM TRACK)

_ELVALASZTO_

1.Téras
2.Pale Horse
3.III: Death Dimension Phantasma
4.The Monolith
5.An Extension Of His Arm And Will
6.Bring Out Your Dead
7.Come Perdition
8.Invoc(H)ate
9.The Dying Flame Of Existence