A korábbiakban foglalkoztunk már a holland Asphyx új lemezével kapcsolatos hírekkel. Most következzen a nemrégiben elkészült videklip, a borító, a tracklist és a lemezformátumok.
_ELVALASZTO_
1.
Into The Timewastes
2.
Deathhammer
3.
Minefield
4.
Of Days When Blades Turned Blunt
5.
Der Landser
6.
Reign Of The Brute
7.
The Flood
8.
We Doom You To Death
9.
Vespa Crabro
10.
As The Magma Mammoth Rises
– Limitált 2CD mediabook speciális bónusz lemez
– Normál CD tokban
– Digitális letöltés
– LP fekete 180 gram vinyl (korlátlan)
– LP piros 180 gram vinyl (legfeljebb 300 példányban)
– LP piros-fekete márványos 180 gram vinyl (csak 200 példányban)
– LP 180 gramm tiszta vinyl (csak 250 példányban)
– LP szürke 180 gram vinyl (csak 200 példányban)
A Puscifer csütörtökön a Jimmy Kimmel Live! műsorban lépett fel, amit tegnap sugároztak. Az erről készült felvételt láthatjátok lentebb, konkrétan a Telling Ghosts és a Toma című dalokat, melyek a csoport második, Conditions Of My Parole című lemezéről valók.
Mindig is furcsálltam, hogy bár a Tool egy kultikus csapatnak számít, mégis viszonylag kevés banda utazik hasonló zenében és a Tool-kópiák száma se mondható magasnak. Persze azért évente rendre belefutok 1-2 „Maynardista” társaságba, és mivel egy-egy Tool lemez között simán eltelik akár 6-7 év is, nagy becsben szoktam tartani az olyan muzsikákat, amik magukon hordozzák […]
A csapat bemutatkozásként küldött hírlevelét adjuk közre:
„Sziasztok! A budapesti székhelyű Limbless zenekar vagyunk, jelenlegi felállásban 2010. novembere óta működünk. Hosszas várakozás után végre elkészült a 3 számos bemutatkozó anyagunk, amit ingyenesen elérhetővé tettünk az interneten. Zenénk tartalmaz egy csipet stoner ízt, megfűszerezve némi régi vágású thrash metállal, mindez modern köntösben, meghintve egy kis progresszivitással. Ha nagyot akarunk mondani, mi vagyunk Magyarország első Progresszív ThrashCore zenekara.
Itt tudjátok meghallgatni/letölteni a lemezt, ha pedig tetszett, itt tudjátok jelezni nekünk.”
Március 13-án jön a Soulfly nyolcadik lemeze, az Enslaved. A lemez World Scum c. dalát korábban 48 órára letölthetővé tették, most pedig Max koncepciója alapján Thomas Mignone rendezett klipet láthatjátok.
Soulfly - World Scum - Official Video | Metal Hammer
A Rendermedia jóvoltából elkészült a Beyond harmadik klipje. A készítők, azaz Dusa Tibi és Csirmaz Ági, a szakma legkíválóbb szakemberei és ezt bizonyították ebben a klipben is. Sajnos a zenekar nem lehetett teljesen egész Laci, a dobos halála miatt, de így is tökéletesre sikeredett eme alkotás. A sok szöveg helyett beszéljen a klip:
Ez a szám (Fire In The Mosh Pit) a Beyond 2011-es „Thrash in Black” 10 számos albumán hallható, amin még további 35 szám is helyet kapott mp3 multimédiás tartalomként. Ősi metálos módszerrel lehet még belőle rendelni 1200ft (posta költséggel együtt). A titokzatos ősi metálos módszer leírása a www.beyond.hu -n részletezve.
A következő, negyedik klip sem sokat várat magára. A zene sokkal lassabb lesz és Kb 2-3-hét múlva az is elkészül. Laci emlékére íródott és az egész klip erre épül majd.
A korábban digitális formában megjelent Convalescence kislemez után április 24-én debütál az atmoszférikus prog-deathként behatárolt 7 Horns 7 Eyes. A lemez – melyen az ex-Nevermore gitáros Jeff Loomis vendégeskedik – a Throes Of Absolution címre hallgat és a Century Media gondozza majd.
A szlovákiai 2003-óta aktív csapat 2007-es bemutetkozó anyaga (Dies Ad Quem) után a második albumát már a német Massacre kiadónál jelenteti meg. A The Sun And The Flood c. anyagot még tavaly májusban rögzítették és akkor írtunk is róla. Most a kiadónak hála hamarosan nemzetközi terjesztés is beindul.
Két hét múlva, március elsején kezdődik a zenekar új nagylemezének felvétele a SuperSize Recordings stúdióban. A producer Varga Zoltán lesz. A lemez 4 részletben, áprilisban, júniusban, szeptemberben és novemberben 3 számonként jelenik majd meg, ingyenesen letölthető formátumban a blindmyself.com oldalról!
Egy friss interjúTóth Gergővel, ahol szóba kerül az új lemez és a basszusgitáros Zahorán Csaba kilépése is:
A Blind Myself új klipje a Jó szándék kövei hetedik helyezést ért el a HammerWorld magazin közönségszavazásán, az Év Klipje kategóriában. Ha valaki nem látta volna az animációs videót, akkor ide kattintson:
Blind Myself - Jó szándék kövei (hivatalos videoklip, 2011)
_ELVALASZTO_
A Blind Myself következő nagykoncertje március 15-én, a budapesti Dürer Kertben lesz, az Insane és a Watch My Dying társaságában. Belépő: 1000 Ft!!!
Tóth Gergő (Blind Myself), Szalkai Tibor (The Idoru) és Tóth Balázs (Tesstimony) megalapították a PIMP my ARTZ nevű, teljeskörű menedzsment szolgáltatást nyújtó közös cégüket. A vállalkozás koncertszervezéssel, bandák menedzselésével, promócióval, merchandising termékek gyártásával, lemezfelvételek készítésével és videoklip gyártással foglalkozik majd. Emellett beindítják a tanácsadás szolgáltatásukat, amellyel kezdő, vagy akár jó ideje működő zenekarokat erősítenek meglátásaikkal, tapasztalataikkal. Az első három PIMP my ARTZ csapat a Leander, a Blind Myself és a The Idoru. A következő hetekben-hónapokban további (nem csak rock) zenekarokat szerződtetnek, illetve nyújtanak igény szerinti szolgáltatást. Az első fél évben beindítják az ország egész területére kiterjedő promóciós tevékenységüket is. Elérhetőség: pimpmyartz.hu és facebook.com/PIMPmyARTZ
A PIMP my ARTZ első komoly munkája Tóth Gergő producertől, a The Dillinger Escape Plan (amerikai mathcore) zenekar Parastic Twins videoklipje. Rendezte Merényi Dávid.
A Fintrollból ismert Mathias „Vreth” Lillmånst is felvonultató extrém metál projekt, a The Iniquity Descent bemutatkozó lemeze május 25-én érkezik a Massacre Records gondozásában The Human Apheresis címmel. Lentebb az An Empty Temple című daluk demó verzióját hallhatjátok. A zenekar felállása pedig: Mathias Lillmåns – ének, Mikael Mannström – gitár, Philip Kerbs – gitár, Jonas Frilund – basszus, Kenna Nygård – dob.
THE INIQUITY DESCENT - An Empty Temple (Official Video)