A finn black metal banda, az Acolythus május 8-án adta ki debütáló albumát Unearthly Kingdoms ‘Neath Lifeless Stars címmel, az Inverse Records gondozásában. A lemez az emberi kivitelezést és az ezoterikus tudást testesíti meg. A projektek zenészei készítése közben arra összpontosítottak, hogy az agressziót a legtisztább formájában ragadják meg, a műfaj kortárs hangzásában, viszont a domináns technológiai közvetítés nélkül, ahogyan azt Scholars of Empires Beyond daluk is mutatja.
Acolythus - Scholars of Empires Beyond
Az album témái a mizantrop dalszövegektől az emberiség poszt-apokaliptikus víziójáig terjednek, narratíváját az ezoterikus és okkult tudás feltárására összpontosít. Hét számon keresztül az album egy olyan hangzásvilágot hoz létre, ahol a hagyományos északi dallamok egyszerű ritmikai alapokkal fonódnak össze, céljuk, hogy minden egyes darab a társadalmi és spirituális struktúrák összeomlásával szembesülő gyászénekként működjön.
Az Omega Diatribe május 15-én indítja útjára öt országot érintő nyári turnéját. A körút nyitóállomása hazai pályán lesz, a Barba Negra kék termében, ahol a zenekar a Watch My Dying és az As Karma Brings társaságában zúdítja rá a közönségre súlyos riffjeit és könyörtelen groove-jait.
A budapesti koncert több szempontból is különlegesnek ígérkezik. Ez lesz az első alkalom, hogy az Omega Diatribe kvartett felállásban áll színpadra, miután az év elején a zenekar közösségi felületein jelentette be Kelemen János gitáros távozását. A formáció azonban láthatóan nem vett vissza a tempóból: az új felállás mellett friss szerzeménnyel is készülnek.
A Barba Negrában debütál élőben az Omega Diatribe új dala, a Deadlock, amely hivatalosan június 12-én jelenik meg a streaming platformokon. A dal már előre menthető Spotify-on.
Új fejezet nyílik a nemzetközi felállású heavy/power metal zenekar, a Burning Sun történetében. Az eddig Papi Zoltán basszusgitáros (a Burning Sun fanzine szerkesztője) és Pancho Ireland (Merciless Law) énekes-gitáros párosa alkotta duó két új taggal bővíti felállását Nicolas „Nico” Peter énekes / gitáros (Tyran, Invictus) és Kulcsár Edmond „Edi” dobos (Gift of Grave) személyében. Az új felállás első közös dala a naokban bemutatott Sunbeam, Rise! volt.
„Visszatértünk egy vadonatúj kislemezzel, hogy bemutassuk új felállásunk. Ebben a dalban három különböző hang is közreműködik: gitárvarázslónk, Pancho Ireland, új énekesünk, Nicolas Peter és mint egy nagyon különleges vendég Cederick Forsberg!
A dalhoz a zenét eredetileg az egyik legjobb magyarországi power metal banda, a Demonlord, szerezte. Bár a dal egyik albumukra sem került fel, megtisztelő, hogy a zenekar ránk bízta. Mi ezt új dalszöveggel és barátunk, Cederick Forsberg segítségével (Blazon Stone, Bronz, stb.) vettük fel, hogy tisztelegjünk a power metal előtt, az előtt a műfaj előtt, amelyet mindannyian szeretünk.”
Burning Sun - Sunbeam, Rise! (Official Video)
Az új dal mellé egy másik örömteli hírt is megosztottak:
„Büszkén jelentjük be, hogy lemezszerződést írtunk alá a Pride and Joy Music-kal készülő albumunkra, amely augusztus 21-én kerül megjelenésre CD-n és minden digitális platformon! A Power to Survive is megjelenik az általunk kiadott kazettán a saját „Emaly Productions” logónk alatt.
A sötétebb, nehezebb és hidegebb megtorlás után újra felemelkedünk. 10 új dal tele felemelő energiával, fülbemászó dallamokkal, gigantikus kórusokkal a tiszta power metal szellemében. A Helloween, Edguy, HammerFall és a klasszikus ’90-es évek power metal rajongói – ez határozottan neked szól!
A Power to Survive nem csak az eddigi leghosszabb albumunk, hanem a legkidolgozotabb is. A „csak gyilkolás, semmi filter” szellemében lett kovácsolva, garantáljuk, hogy nem fogsz csalódni. Hihetetlenül büszkék vagyunk az eredményre, és alig várjuk, hogy megoszthassuk veletek.
Hamarosan bemutatjuk az albumborítóját a teljes számlistával. A Burning Sun új felállással visszatér, erősebb, mint valaha, olyan dalokat hoz el nektek, amelyek erőt adnak a túléléshez.
A Doom’s Day egy visszatérés a gyökerekhez, amikor a metálzene maga volt a Sátán, a punkzene pedig a lázadás igazi jelentését hordozta. A kanadai okkult vonalú heavy/doom/punk formáció május 22-én A Church for the Damned címmel adja ki új albumát, amiről máris itt van In the Woods daluk szöveges videója.
Doom’s Day – In the Woods (Official Lyric Video)
A Doom’s Day 2011-ben olyan legendás zenekarok hatására, mint a The Misfits, a Venom, a Black Sabbath és a Mercyful Fate kezdte útját. Ötödikként megjelenő A Church for the Damned című albumuk témáiban csak az áldozatok, orgiák és más rituálék számítanak, de szó lesz a modern társadalom gonoszságáról, függőségeiről és egyéb őrültségeiről. Ahogyan azt a lemez másik két dala, az Annabelle és a Sulfuric Skies videói is érzékeltetik.
Doom’s Day – Annabelle (Official Music Video)
Doom's Day - Sulfuric Skies (Lyric Video) — New Single from “A Church for the Damned”
„Új prédikációk szállnak fel az árnyékokból!
Ami 2011-ben magányos kreatív impulzusként kezdődött, az 15 éves zarándoklat lett a Heavy Metal legsötétebb folyosóin keresztül. A Doom’s Day abból a vágyból kovácsolt, hogy egyesítsek minden bennem formálódó hangot – a klasszikus heavy metal acéljától a földalatti okkult visszhangokig.
A készülő A Church for the Damned album visszatér a korai évek ősi lényegéhez. A hangzás, az esszencia nyers és old‐school lesz. Az itt látható kép az album spektrumát jelképezi – múlt, jelen és jövő.
Hamarosan érkezik a következő fejezet. Hamarosan kezdődik az átkok prédikációja.” – mondta DooM, polgári nevén: Dominic St-Laurent, a zenekar énekese.
A lengyel Baalzagoth a death metal azon pokoli hagyatékából merít, amit a Morbid Angel könyörtelen ereje, az Incantation fojtogató káosza, az Immolation rituális súlyossága és az Hate Eternal gyűlölete, valamint extrém intenzitása képvisel. A blackened death metal vonalas banda június 6-án, a Putrid Cult kiadásában jelenteti meg No God, No Savior című albumát, amin nincs helye semmilyen kompromisszumnak, megváltásnak vagy kegyelemnek.
„No God, No Savior nem csak egy album – ez a szélsőségek kiáltványa. A megváltás eszméjének elutasításáról, a káosz megerősítéséről és a sötétség diadaláról az értelem illúziója felett. Baalzagoth nem próbálja újra feltalálni a death metalt. Emlékeztetünk, hogy mi is ez a műfaj valójában: az agresszió, a tagadás és a hang féktelen erőszakossága. Nincs kompromisszum. Nincs Isten. Nincs megváltás.„
A Baalzagoth 2019-es megalakulása óta folyamatosan formálta saját identitását: vallásellenes, sötét és könyörtelen. Ennek az utazásnak a csúcspontja a No God, No Savior, ami a zenekar legcsiszoltabb, legkegyetlenebb és legintenzívebb kiadványa. A blackened death metal esztétikáját felölelve a banda brutális, közvetlen és tudatosan vallási dogmára irányuló zenét szállít. A hangjuk egy szónikus kivégzés – nehéz, sűrű és sötétséggel átitatott, amely nemcsak kísér, hanem eláraszt. Intenzív és konceptuálisan koherens anyag, tudatosan fejleszti a meglévő hangzását még nagyobb szélsőségek és kifejezőképesség felé. Kedvcsinálójaként címadó daluk hivatalos videója nézhető meg.
Baalzagoth - No God No Savior (Official Music Video 2026)
Mindenki tapasztalhatja, hogy a világban egy generációváltás megy végbe – minden téren. így van ez a metal műfajában is. Nap, mint nap érkeznek hozzánk fiatal zenekarok demói, EP-i, bemutatkozó dalai. Ezért úgy gondoltuk, indítunk egy új cikksorozatot Feltörekvő generáció néven, melyben ezeknek a csapatoknak adunk és kínálunk bemutatkozást a hazai metalkedvelő réteg felé. A cikk tematikája egyszerű, […]
Egy új dallal jelentkezett a modern metalt popzenei, valamint elektronikus elemekkel ötvöző Phrenia. A Never Giving In a csapat első olyan dala, amiben igazi akusztikus gitár is megjelenik.
“Ebben a dalban egy kicsit félretesszük a ránk jellemző elektronikus zúzást, és egy bensőségesebb, őszintébb hangnemet ütünk meg. A dalt azok a csendes áldozatok ihlették, amelyeket az ember sokszor nem mond ki: az otthon hagyott pillanatok, a hiány, a szeretteink türelme, és a hit. Arról a láthatatlan kötelékről szól, amely összeköt minket azokkal, akik nélkül minden megtett lépés és minden apró siker üresebb lenne. Nézzétek, hallgassátok és vigyétek magatokkal azt a gondolatot, hogy néha a legnagyobb küzdelem nem az előrejutás, hanem megőrizni mindazt, amiért egyáltalán elindultunk.”
A dalhoz egy videoklip is készült, amelynek forgatása az aracsi pusztatemplomnál zajlott, a kisfilm rendezője Kiss Tamás (Die Boutique Filmproduktion), akivel a csapat már sokadjára dolgozott együtt.
A skate punk és thrash robbanékony energiáival dolgozó amerikai Forsaken Profits május 8-án adja ki újabb lemezét Road Rash címmel. A lemezre nyolc, nyers, hangos és bocsánatot nem kérő dal kerül fel, amelyek a leégett erősítők, a késő éjszakák és a zéró habozás káoszát ragadják meg. Kedvcsinálójukként Decayed, valamint Knives dalaikat hallgathatjátok meg.
A Road Rash bakeliten és ingyenes digitális letöltéssel lesz elérhető.
E-heti EP válogatásunkban öt újabb figyelemre méltó zenekar friss anyagait, illetve bemutatkozását hoztuk el Európából kiindulva Dél- Amerikán át egészen a kenguruk földjéig. A felhozatal most is sokszínű, stílusilag széles rétegeken átívelő. Foulpest A Foulpest egy abszolút új banda a lengyel black metal színterén. A zenekar még egy éve sincs, hogy megalakult polák undergroundból jól […]
Több mint kétévnyi csend után új dalának videójával tért vissza a budapesti modern metal vonalas Before We Fall zenekar. Synthetic Life című daluk videója egyben készülő első nagylemezük felvezetőjeként is szolgál.
„Megjelent első nagylemezünk címadó dala, a Synthetic Life és a hozzá készült videóklip!”
Before We Fall - Synthetic Life (Official Music Video)