Szerző: Armand

Uncle Acid and the Deadbeats – Itt egy új klip

Don’t Let It Control You című kislemeze dalával tért vissza az Uncle Acid and the Deadbeats. A brit pszichedelikus rock/occult rock /doom metal bandának 2018-as Wasteland albuma óta ez az első friss szerzeménye, ami hamarosan megjelenő lemezükön kap majd helyet. Ennek pontos megjelenését még nem tudni, de a dalhoz a banda tagok egy alacsony költségvetésű, Zs-kategóriás horrorfilmek képvilágát megidéző Super 8-as videoklipet is készítettek.

Uncle Acid and the deadbeats- Don't Let It Control You (Official Video)

Scorpions: 60th Anniversary Tour // 2026. június 20., Budapest, MVM Dome

A legendás német rock / heavy metal legenda, a Scorpions idén ünnepelte fennállásának 60. évfordulóját egy hatalmas koncerttel szülővárosukban, Hannoverben, jövőre pedig ismét turnéra indulnak, hogy megünnepeljék ezt a varázslatos, sikerekkel teli hat évtizedet. Természetesen a zenekar ezúttal is gondolt magyar rajongóira, így június 20-án megrengetik az MVM Dome-ot is időtlen slágereikkel.  Belegondolni is furcsa, […]

Tovább »

Blindead 23 – Érkezik az első lemezük

A lengyel progresszív – extrém metal zenekar, a Blindead 23 május 22-én adja ki első nagylemezét Deuterium címmel. A zenekar ez egykori Blindead romjaira épült, olyan jól ismert zenészekkel, mint Mateusz „Havoc” Smierzchalsk gitáros (ex-Behemoth), Roger Öjersson gitáros (ex-Katatonia), Pawel „Pavulon” Jaroszewicz dobos (Vltimas, ex-Vader, ex-Decapitated) és Patryk Zwoliński énekes (ex-Antigama).

A Peaceville Records gondozásában megjelenő hét dalos lemezről eddig Immersion I, valamint Deuterium dalaik videói kerültek bemutatásra.

Blindead 23 - Immersion I - Official Video (from the album 'Deuterium')
Blindead 23 - Deuterium - Lyric Video (from the album 'Deuterium')

Blindead 23 – Deuterium
(Peaceville Records)

1. Immersion I
2. Immersion II
3. Wither
4. Worst Laid Plans
5. Deuterium
6. Towards the Dark
7. You Are the Universe

13Demölisher87 – Minden rohadt rendszer LEROMBOLHATÓ!

Megjelent a hazai underground hardcore-punk / Oi színtér egyik jól ismert csapatának, a 13Demölisher87 új albuma. Május 1-jén, Misantroopers címmel kiadott lemezökre 8 saját, valamint egy Romper Stomper feldolgozás került fel.

Éljenek a melósok!

Gondoltuk ma úgy is többen pihentek, vagy a majálisra készültök, úgyhogy itt van valami amit lehet pörgetni cigi és kávé mellé.

A lemez a Misantroopers címet viseli, ami a mindennapi harcokba, a végtelennek tűnő mókuskerékbe való belekeseredést jelöli, ami sokatoknak elég ismerős lehet. Az Orbán-rendszer adott elég muníciót a dalok megírásához. Valószínűleg csodálatos világunk ezután is dob majd bőven ihletet irányunkba, de sose feledjétek, hogy megvan a törzsünk, és mindig lesz melletted valaki, aki segít újra felállni, és úgy tűnik minden rohadt rendszer LEROMBOLHATÓ!

Jó sok meló van a lemezben, sokat tanultunk közben, nagyon örülünk, hogy elkészült. Jól hallgassátok meg, aztán reméljük tetszeni is fog.

Thorium – Új lemezt adnak ki

Június 6-án Suburban Rot címmel adja ki új nagylemezét a dán death metal veterán Thorium. A lemez a zenekar 30. évfordulójára jön ki és eddigi legsötétebb és legszemélyesebb anyagának ígérkezik. Michael Hvolgaard Andersen énekes szerint „a lemez koncepcióját a koppenhágai külvárosi állomások környékének lepusztult világa inspirálta, ahol a pusztulás, a függőség és a széthullott emberi sorsok rideg valósága egyszerre taszító és különös módon lenyűgöző”.

A 10 dalos lemez első videóját az Abra Macabre kapta meg, amiről gitárosuk, JP elmondta, hogy a dal alapötlet teljesen spontán módon született meg, és bár kezdetben a Dismember klasszikus hangulata lebegett előtte, a végeredmény inkább a Carcass ”Heartwork” korszakát idéző irányba mozdult el. 

THORIUM - Abra Macabre (music video)

Crippled Fox – Itt a vége, fuss el véle

So Fast, So Good….So Long! címmel megjelent a hazai és nemzetközi színtéren egyaránt jól ismert crossover tharsh/fastcore/hardcore banda, a Crippled Fox legutolsó albuma. A budapesti trió Facebook oldalán jelentette be, hogy befejezi működését.

Sziasztok! Mivel már egy ideje terjed a pletyka, mondjuk ki hivatalosan is…. Igen, ez lesz az utolsó évünk! 2024-ben lett volna az utolsó, de lett egy fantasztikus dobosunk és jött egy fantasztikus mexikói turnét, így még két évet adtunk még magunknak. De most itt az ideje… kimondjuk, hogy VÉGE!

Az utolsó két előadásunk május 2-án a Drinkin’ Beer In Bandana Records által szervezett FASTIVAL-on lesz, valamint október 31-én az Instant klubban!

CRIPPLED FOX - So Fast, So Good....So Long! (full album 2026.)

A lemez digitálisan a zenekar bandcamp oldalán, valamint limintált 12’’ LP formájában a Drinkin’ Beer In Bandana Records kiadásában jelent meg.

Six Feet Under – Hallgasd meg új lemezüket

Next To Die címmel jelent meg a Six Feet Under tizenötödik stúdióalbuma, amiről Mister Blood And Guts dalához friss videó is készült. Erről Jack Owen, a banda gitárosa a következőket mondta:

Amikor fiatal voltam, a helyi tévéállomásokon mindig volt egy műsor, amelyben egy hátborzongató műsorvezető giccses kultfilmeket vetített, jelmezbe öltözött, és érdekességeket mesélt a filmekről. Ez a hagyomány ma is folytatódik egy műsorban, amelyet a legijesztőbb műsorvezető, Svengoolie vezet. A Mister Blood And Guts egy olyan filmről szól, amelyet ilyen műsorokban láthatnánk, bár a cselekménye sokkal erőszakosabb. A gonosz egy feketébe öltözött, köpenyes fantom, cilinderrel a fején, aki gyanútlan mozi nézőkre támad, és vérrel áztatja a folyosókat, a székeket pedig fejekkel tölti meg! Ez is egy olyan dal, amelynek a zenéjét akkor írtam, amikor a szöveg már néhány napja a fejemben járt.

Six Feet Under - Mister Blood and Guts (Official Video)

Next to Die lényegiben két különálló részre oszlik. Jack Owen elárulta, hogy az album egyik felén gyors tempójú death metal hallható, míg a másik fele visszatér a Six Feet Under korai anyagainak groovosabb tempójához:

Chris a tempóra helyezte a hangsúlyt, így én az SFU korai klasszikusainak ütemeit követve írtam egy ízléses, groove-os zenét. A dalszövegek mindegyikét Chris írta.”

Nem szoktuk megbeszélni a szövegek témáit. Mindannyian egyszerűen azt írjuk, amit érdekesnek találunk.” – tette hozzá Chris Barnes.

Six Feet Under - Next to Die (FULL ALBUM)

Beyond – Vérükben folyik a THRASH!

Március végén jelent meg a gyöngyösi thrahs veterán Beyond legújabb albuma A rendszer álarca címmel. Erről Nem fogom mondani hogy gazdag lettem című daluk kapott friss videót.

Thrasherek, figyelem! Ha a véretekben is torzított gitár folyik, és hiányoltátok a valódi, kíméletlen thrash energiát, akkor ez egy ökölcsapás az arcba. Visszahoztuk azt a nyers erőt, amit imádtok. Nincs több sallang, csak az erő és a düh!

Támogasd a hazai metalt egy kattintással, és tekerd fel a hangerőt a maximumra! A szomszédaidtól elnézést kérünk már most. Itt a teljes pusztítás.

BEYOND - Nem fogom mondani hogy gazdag lettem (2026) | Magyar Thrash Metal

A GrundRecords gondozásában március 20-án megjelent 13 dalos A rendszer álarca egy nyers, dühös, kíméletlen társadalomkritika. A lemez dalai az elszegényedésről, a „hazugsággyárakról”, a rendszer széthullásáról és a felemelkedés vágyáról szólnak, érintve a generációváltást is – a pofonokon nevelkedett nemzedékek és a monitorok világában felnövő fiatalok között. Nem ígér gazdagságot vagy könnyű utat, hanem a falak ledöntését és az élet tiszta, zajos megélését a kontrollált társadalommal szemben. 

Ez a lemez kíméletlen társadalomkritika, amely a rendszerből való kitörést, a mókuskerék poklát, a digitális elszigeteltséget és a politikai hazugságokat támadja meg brutális őszinteséggel.” – mondják az anyagról.

Beyond - A rendszer álarca (teljes album) - 2026.

Túloldal – Ha fékezünk – új dal és videó

A Túloldal egy Debreceni modern, energikus rock / metal zenekar, akik a napokban Ha fékezünk címmel mutatták be új daluk videóját. A dalról fontemberük, Bikfalvi Balázs a következőket osztotta meg:

Ez a dal akusztikus gitáron született. Szerzési körülménye egyébként az, hogy túlságosan rá tudok pörögni a zenei és zenekari dolgokra, sokszor csak ülök egy jegyzettömb felett, és ontom ki magamból az ötleteimet, albumkoncepciót, dalötleteket, dalszövegrészleteket, közösségi médiával kapcsolatos terveket, bármit, ami előre lendítheti a zenei utamat. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy nem tudok ezzel leállni, mert úgy éreztem, hogy ha lefékezek, akkor minden szét fog körülöttem esni – akkoriban éppen kezdtek felgyorsulni a dolgok előző zenekarom körül. Ez volt az a pillanat, amikor rájöttem, hogy én is a rohanó világ csapdájába estem, az örök versenyfutás monotonitásába. Egy versenypályán, amin azért körözünk egyre gyorsabban, hogy leelőzzük saját magunkat és azért, hogy lépést tudjunk tartani a körülöttünk zajló eseményekkel. Ezt az érzést megragadtam, hogy megzenésítsem, mielőtt elillan – és mivel ekkor éppen egy akusztikus koncertre készültem, ez a dal akusztikus gitáron született meg. A dal további érdekessége, hogy a dobtémát jóbarátunk, Menyhárt Zalán (Hatred Solution) készítette, aki a Túloldal első (2016-2020-as) időszakának legutolsó koncertjén is kisegített minket a dobok mögött; ráadásul a Rémálombazár projektem java részében is Ő alkotta meg a dobtémákat.

Túloldal - Ha Fékezünk

A zenekar bő egy hónapja mutatta be Hol a Mennyem? című dalát, ami egy új fejezetük kezdetét is jelenti. Erről Bikfalvi Balázs a következőket mondta:

A Hol a Mennyem? volt az egyik első elkészült dalunk, ami azóta is rengeteget fejlődött, mivel mindenki hozzátett valamit a saját zeneiségéből, aki tagja volt a zenekarnak az elmúlt tíz év során. Így ez a felvétel nemcsak az új fejezetünk hírnöke, de egyben a Túloldal múltjának öröksége is. Úgy gondolom, hogy ez a dal MOST lett igazán kész, ebben a formájában és hangzásában, úgyhogy már egyáltalán nem bánom, hogy ilyen sokat kellett várnunk arra, hogy stúdióba vonuljunk vele.

A dal egyébként egy fiatal srác vívódásairól szól 2016-ból, ő az, aki nem tud megbékélni a gondolattal, hogy egyszer mindennek vége. Aki minél többet szeretne igazán élni azelőtt, hogy ahhoz a bizonyos válaszúthoz érkezne, és aki fél attól, hogy talán sosem fogja elérni a kitűzött céljait, beteljesíteni álmait. Egy olyan vívódásról, ami állandóan körülvett már akkoriban is. Egy egyszerű kérdés: „Vajon helyes úton járok?” Az a helyzet, hogy hiába telt el tíz év e gondolatmenet óta, ma is pont ugyanannyira aktuális és önazonos.”

Túloldal - Hol a Mennyem?

Dimmu Borgir – Ascent – új videó

Ascent címmel látott napvilágot a Dimmu Borgir új klipje. A norvég szimfonikus black metal veterán zenekar nyolc év után tér vissza új nagylemezével, ami Grand Serpent Rising címmel május 22-én fog megjelenni a Nuclear Blast kiadásában.

DIMMU BORGIR - Ascent (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

A Dimmu Borgir új 13 dalos albumát az alapító tagok, Shagrath és Silenoz készítették el. Shagrath elmondta, hogy az új album elkészítése különösen izgalmas volt a számára:

Úgy érzem, hogy zeneileg az eddigieknél is felülmúltuk magunkat ezen az albumon. Hosszú és igényes folyamat volt, de látva, hogyan állt össze az egész, hihetetlenül kifizetődőnek neveznám. A Grand Serpent Rising a Dimmu Borgir minden korszakát tükrözi – ez az album a Dimmu Borgir örökségének minden fejezetét magában hordozza. Hiszem, hogy a rajongóink felismerik ezt, és megtalálják benne az a valamit, ami valóban megérinti őket.