Szerző: Armand

Shewolff – Koszos energiák

A belga black/metalpunk banda, a Shewolff május 22-án adja ki debütáló anyagát. A zenekar a belga undergroundból ismert K. Von Shewolff (ex-Last Legion Alive, ex-Nocturnal Scum, ex-Saturnine) szólóprojektjeként indult 2023-ban, ám csak hamar trióvá duzzadt. Még az évben bemutatkozásukként kiadta egy ötszámos demót, ami a Hellhammer, a Darkthrone, a Lucifuge, a Venom, vagy épp a Midnight koszos esztétikáját hordozta.

Nem lesz ez másként a május 22-én a Dying Victims Productions gondozásában, We’re All Gonna Fukking Die címmel megjelenő debütáló EP-jük esetében sem. A hat dalos anyagról címadó dalukkal lehet megismerkedni.

Shewolff - We're All Gonna Fukkin' Die (2026)

Sandstorm – EP előzetesek

A heavy metal újhullámát képviselő svéd/kanadai felállású Sandstorm öt év után tér vissza új EP-jével, ami Dungeon of Death címmel május 22-én, a Dying Victims Productions gondozásában jelenik mei. A power-trió zenéjében továbbra is ragaszkodik az ősi heavy metal rock ‘n’ roll gyökereihez, amit most még jobban előtérbe helyeznek. Hat dalos mini-lemezükről máris itt vannak a ’80-as évek vintage korszakába visszarepítő Slave to Sin, valamint Close Combat dalaik. Ez utóbbi klipet is kapott.

Sandstorm - Slave to Sin (Dungeon of Death 2026)
Sandstorm - Close Combat (Official Video)

Hexistence – Társadalmi-politikai állásfoglalás

Nagyjából három hete mutattuk be a modern groove metal vonalán mozgó budapesti Hexistence  zenekar új klipjét Problemsolver címmel. A zenekar nem tétlenkedik, máris itt van újabb videójuk az Enjoy the Fall. Ez nem csak egyszerűen egy új dal tölük, hanem egy egyértelmű társadalmi-politikai állásfoglalás is, amely a zenekar az elmúlt másfél évtized magyar valóságára reflektál.

Személyes tapasztalataikat, generációs élményeiket és a társadalmi légkörrel kapcsolatos csalódottságukat sűrítettük ebbe a dalba, amely nem segélykiáltás, hanem egyfajta keserű üzenet a hatalom felé. Az Enjoy the Fall központi gondolata a kiábrándultság, az elhallgatás elutasítása és a rendszerrel szembeni nyílt düh megfogalmazása.”

Hexistence - Enjoy the Fall (Official Music Video)

Új daluk videója mellé örömmel mondták, hogy tavasz végén egy vadonatúj háromszámos EP-t is kiadnak Point of No Return címmel.

Az EP három különböző dalon keresztül járja körül az élet „nincs visszaút” helyzeteit. Témái között az érzelmi kiábrándulás, a szakmai felelősségvállalás, valamint a politikai és társadalmi kilátástalanság is helyet kap, utóbbi esetében némi reménnyel árnyalva.”

Nervosa – Az élet egy vihar, ami a soha sem csillapodik le

Április 3-án Slave Machine címmel adta ki új albumát a Nervosa. A brazil thrash/death metalos csajbandának ez már a hatodik stúdiólemeze, amiről Impending Doom dalukhoz készült új videó.

Ez új albumunk, a Slave Machine harmadik kislemeze, egyben a Nervosa legepikusabb dala. Ez a dal akár az élet egy vihar, ami a sírig soha sem csillapodik le.

NERVOSA - Impending Doom (Official Video) | Napalm Records

 „A Slave Machine a Nervosa legbrutálisabb és legmelodikusabb albuma. Büszkék vagyunk rá, hogy sikerült tovább fejlődnünk, miközben hűek maradtunk a gyökereinkhez.

Heiden – Még mélyebbre a Kárpátok és belső énünk tudatában

Három évvel jól sikerült Andzjel albuma után új lemezével tér vissza a post-black metal vonalas cseh Heiden. A Brno-i zenekar tizedik nagylemeze Cma címmel április 24-én fog megjelenni az Epidemie Records égisze alatt. Az album a zenekar előző lemezének a folyatása, melyen most mélyebbre ereszkednek a Kárpátok tájainak szépségében és sötétjében, egyben belső terepként is szolgál az emlékezet, a bűntudat és a félelem hullámainak összeolvadása között.

A Cma kilenc dala a csendből és a hamuból emelkedik ki, valamint olyan távoli hegyi falvak képeiből, ahol megállt az idő, elmesélve olyan emberi történeteket, amelyekben a határok már nem magában a földben, hanem az emberekben kezdődnek.  Az egész olyan, mint egy éjszakai repülés egy olyan tájon keresztül, amely már nem nyújt menedéket. A lemezről eddig két daluk, a Temnoplodec és a Vodě hangulatos, atmoszférikus természetfilmes videói kerültek bemutatásra.

Heiden – Temnoplodec (Official Music Video) | CMA
Heiden – Vodě (Official Music Video) | CMA

Corrosion Of Conformity – Hallgasd meg új lemezüket

Good God / Baad Man címmel megjelent a Corrosion Of Conformity új, dupla-nagylemeze. Az április 3-án napvilágot látott lemezről Asleep On The Killing Floor című daluk kapott friss klipet.

CORROSION OF CONFORMITY - Asleep On The Killing Floor (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

 „Mindkét album egy-egy külön kis univerzum, saját identitással. A Good God a skála súlyosabb, dühösebb felén helyezkedik el, a Baad Man pedig inkább a rockosabb irány felé tendál. Ahogy születtek a dalok, úgy vált egyértelművé, hogy melyik hová kerül majd.” – mondta Pepper Keenan. ”Ahogy haladtunk a lemez munkálataival, eszméletlen mennyiségben születtek a dalok, és csaknem két teljesen eltérő irányban. Tudtuk, hogy két külön albumra kell szétválasztani őket, így aztán ez is lett a koncepció. A producerünk, Warren Riker folyamatosan csak Dark Side Of The Doomként emlegette a lemezt. Én a rock’n’rollhoz írt bizarr szerelmeslevélként tekintek az albumra, és kihasználtuk a szabadságot, hogy mindenféle irányba elkanyarodjunk.

Corrosion of Conformity - Good God / Baad Man (Official Full Album Stream)

Nidhogg – Narcissus (2025)

A lengyel underground black metalból ismert Nidhogg előadóművész, énekes, dalszerző 2019-ben a multi-zenész Louveval közösen megalapította Wilczyca nevű zenekarát. Ezzel a formációjával összesen négy lemezt adtak ki, a legutóbbi 2023-ban megjelent Magija volt. Miután a Wilczycával töltött időszaka 2024-ban véget ért, Nidhogg szólókarrierbe kezdett. Egy éve a Patriarkh vendégeként Budapesten, az Analog Music Hall-ban is fellépet, ahol is rövidke, közel félórás koncertjének […]

Tovább »

Order – Sötét gondolatok szorításában

Az Order egy új elektronikus alapú gothic rock / cyberpunk duó, melyben a finn metal színtérről ismert két zenész tevékenykedik S.P. és D.V. álnevek alatt. Bemutatkozásukként Terminal Phase daluk videóját ismerhetitek meg.

A Terminal Phase egy olyan helyzetbe kalauzol el minket, amely bizonyos mértékig mindannyiunk számára ismerős, az ORDER disztópiájának árnyékában játszódó jelenetbe. A dal egy egyén szenvedését és leépülését ábrázolja, miközben a függőség és a sötét gondolatok szorításában vergődik. Azt a pillanatot jeleníti meg, amikor megértjük a vég elkerülhetetlenségét, de ugyanakkor elfogadjuk a dolgok végének bekövetkeztét.” 

ORDER - Terminal Phase (Official music video)

Converge – Idén már a második albumukat fogják kiadni

Hum Of Hurt címmel június 5-én adja ki új albumát a Converge. Az album a Deathwis és az Epitaph közös gondozásában fog megjelenni. Az amerikai hardcore-punk legendának 2026-ban ez lesz a második lemeze. Idén február 13-án jelent meg a Love Is Not Enough című albumuk, amihez hasonlóan új lemezük is egy komor, mégis empatikus képet fest az emberi sorsról és annak folyamatos romlásáról, dalaik viszont nyersebb és őszintébb hangnemben szólalnak meg.

Ezen a lemezen a dalok nyersebbnek és őszintébbnek tűnnek.” – mondta Jacob Bannon énekes. „Amikor elkezdtük írni, rengeteg anyaggal, ötlettel álltunk elő. A munka előrehaladtával rájöttünk, hogy két különálló albumot hoztunk létre, és úgy is kezeltük őket. Ezek a dalszövegek azt az énem tükrözik, ahogy amikor a tükörbe nézek, felismerem, hogy nem az az ember vagyok, aki lenni szeretnék. Változásra van szükségem, és még van dolgom.”

A lemez első videóját címadó daluk kapta meg.

Converge - "Hum of Hurt"

Converge – Hum Of Hurt
(Deathwish/Epitaph)

1. Slip The Noose
2. Doom In Bloom
3. It Only Gets Worse
4. Detonator
5. I Won’t Let You Go
6. It’s Not Up To Us
7. Dream Debris
8. It Used To Matter
9. Hum Of Hurt
10. Nothing Is Over

GOUGE – A’80-as évek sötét halálkultusza

Bár már egy évtizede, hogy kiadta kultikus debütáló albumát (Beyond Death) a norvég raw death/punk duó, a GOUGE. A várakozásnak azonban hamarosan vége. A banda ugyanis hamarosan új EP-jével rombolja hallójáratainkat. Tíz perc hosszúságú, öt dal tartalmazó Pure Deathfuck című kislemezük május 29-én a Hells Headbangers kiadásában fog megjelenni.

EP-jükön ugyanazt a nyers, veszett agresszív hangzásukat folytatják, mint debütáló albumuk ősmocskában áztatott dalaikon. Kedvcsinálóként máris itt van Sadist című alkotásuk, ami visszarepít a ’80-as évek sötét halálkultuszába.

GOUGE "Sadist" [from 'Pure Deathfuck' MLP 2026]