Eddig csak számonként csepegtettük nektek a St. Louis-i blackened sludge csapat Existence Is Horror lemezét, így hát ideje volt már, hogy a The Lion’s Daughter megossza a teljes albumot a műfaj kedvelőivel. Aki fizikai formátumot is szeretne, annak január 8-ig kell csak kibírnia, ugyanis a Season of Mist kiadó ekkor jelenteti meg hivatalosan. Addig is itt a digitális változat:
Nyolc év telt el Diamond Head nagylemez nélkül, így hát az ikonikus gyémántfejek úgy határoztak, hogy március 11-én kihoznak egy definitív albumot, amelynek egyszerűen csak Diamond Head lesz a címe. Az új énekessel (Rasmus Bom Andersen) dolgozó csapat a korai albumok hangulatát ígéri az új dalokban, ugyanakkor ismét valami újat akartak alkotni.
Rasmus szerint minden korábbi Diamond Head albummal érezni némi kapcsolatot, és tökéletesen összefoglalja a zenekar szellemiségét.
A sokak által várva várt új Gojira korong jelenleg is készülőben van. Ennek bizonyítéka az alábbi videó, amelyből kiderül, hogy tavasszal jelenik meg Joe Duplantierék következő műve. A frontember a következőket árulta el:
„Demózgatunk, jammelünk, keményen dolgozunk, különösen a dalainkon. Szeretnénk, ha ez lenne az eddigi legjobb Gojira lemez. Kicsit másképp állunk most a folyamathoz. Komplett dalokat, riffeket kukázunk ki, és ezt sosem tettük azelőtt. Régebben megírtunk tizenkét dalt, bementünk a stúdióba, majd felvettük őket, úgy, ahogy a demókon szerepeltek. Megpróbáltuk a maximumot kihozni a már meglévő dalokból, ezúttal viszont nagyon szelektívek vagyunk. Ha valami unalmasnak tűnik, nem görcsölünk azon, hogy jobbá tegyük, egyenesen megy a kukába. Szóval, van már vagy húsz dalunk, illetve ezeknek az alapötlete, viszont még össze kell raknunk őket. Most aztán igazán van miből válogatni. Nagy kihívást is jelent, mert ezúttal a dalok stílusa is kicsit más. A Pantera jellegű riffjeink mindenképp újdonságnak számítanak, ami azt is jelenti, hogy kicsit arcbamászóbbak lesznek a riffek.
A húsz dalból kevesebb, mint tizenkettőt fogunk feltenni a lemezre, mert egy rövid és dinamikus anyagot szeretnénk összehozni. Hiszünk az egyszerűségben. Amikor kiadunk valamit, annak a hagyományos módon kell történnie. Kiadhatnánk időnként egy-egy dalt, és kész. Megfelelne a mai trendeknek, és szerintem a zenekarok ezt is fogják tenni a jövőben. A nagylemezek eltűnőben vannak. Úgy gondolom, hogy a bandák egy hetet töltenek majd a stúdióban a turnéik befejeztével, hogy összerakjanak egyetlen új dalt. Azt kiadják, és utána irány a következő turné. Ilyen tekintetben mi régisulisok vagyunk. Nekünk szükségünk van azokra a nagy fejezetekre a pályafutásunk során, amelyeket albumoknak nevezünk. Mintha valami személyes Bibliát írnánk ezzel. Nagyon komoly dolog!
A produceri munkát is én végeztem. Valahogy úgy éreztem, hogy nekem kell megtennem. Egyébként nagyszerű érzés. Imádom. Ehhez értek, ezt szeretem, és ezt akarom csinálni. Mindenki azt mondja, hogy valami neves producerrel kellene dolgoznunk, de én nem értek egyet. Ez így sokkal személyesebb, direktebb, nem áll senki a banda és a rajongók közé.”
A Mefisto nevű svéd zenekar 1984-ben alakult, két demót adtak ki, Megalomania és The Puzzel címmel 1986-ban, aztán egy évre rá feloszlottak, majd 2014-ben döntöttek ismét úgy, hogy folytatják azt, amit fiatalon elkezdtek. Harminckét év után a debüt ideje is elérkezett, így február 20-án végre megjelenhet a thrash/speed/black metal formáció 2.0.1.6: This Is The End Of It All… The Beginning Of Everything… című első lemeze.
A Breathing Lightning egy vadonatúj Anthrax nóta, az alábbi videó pedig egy kedvcsináló hozzá. Scott Ian és társai elmondanak mindent, amit a dalról tudni kell, és itt-ott bele is hallgathattok a szerzeménybe.
A február 26-án érkező For All Kings lemezt a következő formátumokban lehet beszerezni Európában:
A finn melodic black/death csapat Kuebiko című albuma felől érkeztek hírek, amely már az ötödik Gloria Morti lemez lesz a sorban. A Willowtip Records március 18-ra tervezi kiadni az anyagot, amelyről egyelőre a borítót és a számcímeket tudjuk nektek megmutatni.
Technikás, komplex death metal az, amit a francia Barús művel, bemutatkozó kislemeze pedig még tavaly március 9-én megjelent digitális verzióban. Mivel azonban január 29-én fizikai formátum is készül a négyszámos EP-ből (CD és kazetta), úgy gondoltuk, felhívjuk rá a figyelmeteket. Hallgassátok meg az anyagot az alábbi Bandcamp forráson.
<a href=”http://ladlo.bandcamp.com/album/ep”>EP by BARUS</a>
Új nagylemezére készül a brutális death metalra felesküdött Anmod zenekar. A brazilok úgy gondolták, hogy eltart, amíg az Inner Upheavals című teljes hosszúságú korong kijön, ezért előzetesben két dalt kislemez formájában is közzétettek. Bele lehet fülelni:
<a href=”http://anmod.bandcamp.com/album/inner-upheavals-2″>inner upheavals by anmod</a>
Ahhoz képest, hogy a Metal Archives lapjain feloszlottként szerepel a zenekar, az amerikai Shroud of Despondency meglehetősen aktív mostanában. A tavaly február 1-én megjelent Family Tomb című lemezüket (kattints a címre, ha meg szeretnéd hallgatni) a The Beast’s Desire to Sacrifice korong követte karácsonykor. Mivel ezt a lemezt is teljes egészében megosztották a rajongókkal, lennebb mi is hozzáférést biztosítunk nektek.
Sőt, mi több, a „feloszlott” zenekar egy újabb black metal szörnyeteget zúdít a fejünkre idén, de erről majd érdemben szólunk, ha eljön az ideje.
Az alaszkai Turbid North zenekartól már három dalt is meghallgathattatok e hasábokon, így hát eljött az idő, hogy a teljes Eyes Alive lemezt megismerjék azok, akik netán még nem hallottak volna a death/groove metalt játszó zenekarról. Az ismerkedést el lehet kezdeni a The Pyramid Drones című tétel videoklipjével.
Turbid North "The Pyramid Drones" (Official Music Video)