Szerző: farrrkas

Life of Agony – Egy hely, ahol nincs több fájdalom

Brooklyn legendás csapata, a Life of Agony szerződést kötött a Napalm kiadóval, miután néhány fesztiválon megmutatták magukat 2014-ben. A River Runs Red lemez népszerű felállása (Mina Caputo énekes, Joey Z gitáros, Alan Robert bőgős és Sal Abruscato dobos) ismét színpadra lép hamarosan. Sőt, a 2005-ös Broken Valley után, újra Life of Agony albumnak nézünk elébe.

Az idén boltokba kerülő lemez címe A Place Where There’s No More Pain lesz, és az alábbi borító fogja díszíteni.

Abbath – Hallgasd végig a lemezt!

Az Abbath pártján álló Immortal rajongók alighanem nagyon várták már, mihez kezd a főkolompos az egyszerűen Abbath néven futó zenekarral. Megannyi hír és megosztott dal után, itt van végre a teljes lemez, mindenki eldöntheti önmaga, hogyan sikerült a nagy visszatérés. Fizikai formátumban január 22-től keressétek a korongot a Season of Mist kiadásában.

Gadget – Barney is besegít nekik

Tíz évvel a The Funeral March lemez után, a Gadget ismét életre kelt. A svéd grindcore banda március 11-én adja ki a The Great Destroyer albumot, amelyről két szösszenetnyi dalt már meg is hallgathatunk. Ami a zenét illeti, doom, sludge és death metal is keveredik a régisulis grindcore motorba, sőt, vokál terén még Barney (Napalm Death) is vendégeskedik a korongon.

<a href=”http://gadgetband.bandcamp.com/album/the-great-destroyer”>The Great Destroyer by Gadget</a>

Rotting Christ – Új dal a Rituals lemezről

A görög Rotting Christ ismét egy új nótával örvendezteti meg rajongóit. A február 12-re időzített Rituals lemez Ἐλθὲ κύριε (Elthe Kyrie) című dalát hallhattátok először (kattints a címre, hogy meghallgasd!), az In Nomine Dei Nostri pedig a második közzétett nóta, amely a lemez nyitódala is egyben. A Necromantia zenekarból ismert Magus Wampyr Daoloth szintén vendégeskedik a dalban.

Rotting Christ - In Nomine Dei Nostri (Official Premiere)

Deathless Legacy – Hallgassátok a farkaslányt!

Az itáliai horror metal képviselői között a Deathless Legacy nevű zenekarral is számolni kell. A 2014-es Rise From The Grave debüt után máris itt a második fejezet, a The Gathering. Okkult és ezoterikus témákkal foglalkozik a teátrális zenét művelő társaság, és hogy tudd, miről is van szó pontosabban, megosztjuk veletek a Wolfgirl című dalt a február 26-án érkező lemezről.

Blade of Horus – A címadó dal

A Blade of Horus egy technikás death metalt játszó fiatal csapat Sydney-ből. Bemutatkozó kislemezre készülnek a Lacerated Enemy kiadó együttműködésével, ez január 29-én jelenik meg, a címe pedig Monumental Massacre lesz. Az alábbi videóban éppen a címadó dalt hallgathatjátok meg.

BLADE OF HORUS - Monumental Massacre - Official Lyric Video - LACERATED ENEMY records 2016

Spinebreaker – Old-school death metal

A Spinebreaker nevű old-school death metal csapat Kaliforniában tevékenykedik. A 2013-as Hang the Huldra című EP után hamarosan érkezik az első nagylemez is, január 15-én. Az Ice Grave-re keresztelt korong címadó számával azonban már most meg lehet ismerkedni.

The Body / Full of Hell – Közös split

A Neurot kiadó egy split kiadására készül márciusban, amelynek címe One Day You Will Ache Like I Ache. Ezen a The Body nevű doom metal duó és a grindcore/noise műfajban otthonosan mozgó Full of Hell osztozik majd. Készítettek egy kedvcsináló (vagy elriasztó?) videót is, ezt meg is nézhetitek.

The Body & Full Of Hell 'One Day You Will Ache Like I Ache' Album Trailer

Baroness – Kiállításra készülnek

John Dyer Baizley, a Baroness gitáros/énekese és Marald Van Haasteren grafikus művész arra a közös elhatározásra jutott, hogy a Purple című lemezhez készült illusztrációkat és más hasonló munkákat érdemes lenne kiállítani. Így valósult meg a Desperation Burns: The Artwork of Purple nevű kiállítás Minneapolisban.

Magyarországhoz legközelebb Bécsben lehet elcsípni a turnéra készülő csapatot, március 12-én. Akinek arra van útja, az látogasson el az Austria Flexbe, hogy megnézhesse őket.