Szerző: farrrkas

RAM – Heavy metal Göteborgból

Ha úgy gondolod, hogy próbát tennél egy svéd heavy metal lemezzel, akkor kattints a göteborgi RAM új albumának Soundcloud forrására, hogy teljes egészében meghallgathasd azt. A Svbversvm című lemezt ezen a héten, pénteken adja ki a Metal Blade, amely már a skandináv csapat negyedik lemeze lesz.

Shining (NO) – Videoklip és budapesti koncert

A norvég Shining új videóval kecsegteti a rajongóit. A klipre vitt The Last Stand nóta az International Blackjazz Society lemezről származik, amely nemrégiben jelent meg. Ha a hegyekben forgatott, sziklaszirten előadott Last Day-ről lemeradtál volna, akkor azt itt pótolhatod.

Aki pedig élőben is szívesen megnézné a zenekart, ne felejtse el, hogy november 6-án Budapesten is fellépnek az A38-as hajón.

Shining - The Last Stand

Devin Townsend Project – Egy pazar felvétel a DVD-ről

A Devin Townsend Project Ziltoid Live At the Royal Albert Hall című DVD-je egy nem mindennapi koncertet örökít meg, amelyen rengeteg vendégénekes, színész, sőt, még egy kórus is helyet kap. A 15 HD kamerával felvett koncertfilmet Paul M. Green rendezte, és november 13-tól beszerezhető lesz az InsideOutMusic kiadó forgalmazásában.

Az említett DVD-ről lecsippentett March of the Poozers dal videója remekül közvetíti az esemény parázs hangulatát.

DEVIN TOWNSEND PROJECT - March Of The Poozers (Live at Royal Albert Hall)

Katatonia – Jövőre lesz új lemez

A legendás Katatonia a napokban jelentette be, hogy hamarosan befejezettnek tekinthető a dalírási folyamat az új lemezhez, felvették a szükséges demókat, és készen állnak arra, hogy decemberben stúdióba vonuljanak. A zenekar Facebook oldalán az áll, hogy az ősz komoly munkával telt a Katatonia háza táján, hogy a 10. nagylemez (ha a Dethroned & Uncrowned korongot nem számítjuk) jövőre megjelenhessen.

Ígéretük szerint, a stúdióból új hírekkel jelentkeznek hamarosan.

Dream Theater – Mi a fene folyik itt?

Úgy néz ki, hogy ezúttal a Dream Theater igyekszik valami szokatlannal előrukkolni. Azok, akik belépnek a zenekar hivatalos oldalára, választás elé állítatnak. Dönteniük kell a The Great Northern Empire és a The Ravenskill Rebel Militia között. Egy e-mail cím beírásával lehet ezt megtenni, majd ennek eredményeként egy nem kevésbé rejtélyes kép jelenik meg, vagyis nem derül ki semmi. Az sem, hogy mit takar a két cím, azt sem, hogy mire készülhetnek Petrucciék.

Egyes sejtések szerint a prog metal éllovasai duplalemezben mesterkednek, de ezt a zenekar nem erősítette meg. Ha esetleg van valami ötleted e felettébb különös szavazást illetően, egy hozzászólással megoszthatod velünk. Ha pedig szavazni akarsz, kattints a képre.

Lost Soul – Hallgasd meg az új lemezüket

Lengyelhon technikás death metal harcosainak új lemeze október 30-án hagyja el az Apostasy Records műhelyét, hogy megismertesse magát a stílus kedvelőivel. A Lost Soul zenekarnak az Atlantis: The New Beginning az ötödik nagylemeze, és ha kedved van, már most meghallgathatod az egészet.

Ixion – Atmoszférikus doom

Az Ixion új albumának első közzétett dalával állunk elő, hogy atmoszférikus doom metaljukat figyelmetekbe ajánljuk az őszi napokra. A november 9-én megjelenő második lemezről, az Enfant De La Nuit-ról, a Ghost In The Shell című darabot közelebbről is megismerhetitek az alábbi videóban.

Ixion - Ghost in the shell (Official Track)