Címke: Angertea

Angertea – Sacred Garden – új videó

Új videójával jelentkezett az Angertea. Az experimentális grunge-metal zenekar tavaly májusban adta ki legutóbbi albumát Darkmind címmel, aminek Sacred Garden dalához fogatták le új klipjüket. A No Total Films által késztett VHS jellegű „horror” videó itt látható. A klipben feltűnik Borovics Tamás (Aranyélet, Szerelem utolsó vérig, stb.) színművész és Buchholcz Anna, aki a Mirror Twin zenekar énekesnője.

Angertea - Sacred Garden

Mihály Gerivel elég régóta ismerjük egymást különböző zenei megmozdulások miatt. Mikor felhívott, hogy lenne-e kedvem Angertea videoklipet készíteni, örömmel fogadtam a megkeresést. Közösen belemásztunk a dal témájába, ami egyfajta farkasember allegória – itt hamar feljött az American Werewolf in London, mint mindkettőnk kedvenc farkasember filmje. Mivel otthon régi horror VHS-eket gyűjtök, és az említett darab is megvan, az az ötletem támadt, hogy jó lenne konkrétan beleszőni magát a kazettát / a konkrét filmet is a sztoriba, mint egyfajta tisztelgést a mű felé. További inspiráció volt még a nemrégiben megjelent brit független horrorfilm, a Censor. Ahol a kliphez hasonlóan valaki egy VHS szalagot szemlélve csúszik bele egy saját régi bűnébe, a valóság és a VHS világának összemosásával. A klipben a kiállás utáni folyamatosan szűkülő képarány is ezt jelzi. Tulajdonképpen erre épít maga a koncepció. Borovics Tamás zseniális színész, szintén régi ismerősöm, nagyon örülök, hogy végre videóklipes projektben is tudtunk együtt dolgozni. Hibátlanul hozta a saját bűnébe egy farkasember film megtekintése miatt újra elmerülő, abba beleőrülő ember karakterét.” – mondta a klipről Valach Márk (No Total Films) rendező.

Az Angertea közeljövőbeni koncertjei így alakulnak:

Május 3. Budapest, Dürer kert
Május 11. Rákóczifalva, Varsány Közösségi ház
Július 19. Szentes, Megyeháza udvara
Augusztus 10. Tanyafeszt

Angertea – Darkmind (2023)

Az Angertea hazánk talán egyik legrégebbi (1996-ban alakultak) és legkülönlegesebb underground csapata. A trió szinte a kezdetektől (1998 óta) stabil felállásban létezik, akkor váltotta Farkas Pétert Bárkai Laci. A csapat 27 éves fennállása alatt ezidáig néhány demót és EP-t, valamint hat albumot készített, ami azért szép teljesítmény, főleg, ha hozzávesszük, hogy bár voltak külföldi kiadós […]

Tovább »

Fémforgács podcast s03e25 – Mihály Gergő

Fémforgács podcast

Az Angertea 1996 óta a hazai metal underground megkerülhetetlen zenekara. A frontember Mihály Gergő hozta el kedvenceit és a zenekari aktualitások mellett persze a friss Teaplant Studio Sessions projekt is szóba került. Ha lemaradtatok az adásról itt a lehetőség a pótlásra. A következő héten a Colmena zenekar érkezik a stúdióba. Szeptember 18-án 20:00-kor várunk a Fáklya Rádióban.

Tovább »

Teaplant Studio Sessions – Itt egy Soundgarden feldolgozás a  hazai szupergrouptól

Teaplant Studio Sessions néven kijött egy régi Soundgarden dal feldolgozása olyan közreműködők részvételével, mint Billy Gould a Faith No More-ból, Mihály Gergő az Angertea-ből, Kövi Lóránt az Alva-ból, Takács József „Jozzy” a Hellfreaks-ből, és Berta Peti a Jammy-ből. 

Az átmeneti projekt megálmodója Mihály Gergő így beszélt a dal létrejöttéről:

Mindig is óriási Soundgarden rajongó voltam, és mindig érdekelt, hogy a korai lemezeik hogyan szólnának modern köntösben. Tudom, szentségtörés egyesek szemében ilyen kultikus anyaghoz nyúlni, de annyira jó szórakozás volt, hogy talán bocsánatos bűn ez. Az egész egy előfok vétellel kezdődött. A nemrég indított Teaplant stúdiómba vettem ugyanis egy mikrofon előfokot, ami dobfelvételhez (is) kiváló. Mivel nem vagyok dobos, szóltam egy havernak, Berta Petinek, hogy hozza el a dobszerkóját, és próbálgassunk kicsit felvenni az új cuccal. De közben mondtam neki azt is, hogy tanulja be ezt a régi kedvencemet, és majd lesz valami… Hát, ez lett.

A jól sikerült dobfelvétel után megkerestem pár régi havert, köztük Billyt is a Faith No More-ból, aki amúgy már vendégeskedett a zenekarom, az Angertea 2012-es lemezén. Mindenki megcsinálta a saját részét szinte egy-két nap alatt, aztán felénekeltem, megkevertem, és mastereltem a dalt. Az örömzenélésen kívül sok célja nincs a dolognak, viszont úgy gondolom, hogy lehetne majd folytatás ilyen Teaplant Studio Sessions néven.”

Soundgarden - Full on Kevin's Mom (Cover) - Teaplant Studio Sessions

Angertea – Embrace of Lizards – új videó

Darkmind címmel május 5-én jelent meg az Angertea hatodik nagylemeze. A lemezről Embrace of Lizards daluk kapott friss videót, amiről Mihály Gergő, a zenekar frontembere a következőket mondta:

Túl nagy sztori nincs ezúttal. Egy látványos image klipet szerettünk volna sok-sok effekttel. Lóránt Demeter barátunkkal többször dolgoztunk már együtt, ősidők óta ismerjük egymást, még 2001-ben ő készítette az első klipünket. Most a speciális effektekért és a bolygókért felelt. A zenekaros videóanyagot Szentesen vettük fel egy téli estén Libel Róbert és Barna Péter segítségével, majd végül egy volt tanítványom, Mari Domokos volt az, aki végső formába hozta, megvágta és összefésülte a cuccot. Domi egy 19 éves srác, szerintem nagyon tehetséges vágó. Ez az első klipes munkája, és biztosan hallunk még róla.

Angertea - Embrace of Lizards

A zenekar ez évi koncertnaptárja az alábbiakként alakul.

Angertea – Darkmind – Albumpremier

Darkmind címmel a mai nap debütál az Angertea hatodik nagylemeze. A zenekar hét évvel Snakes In Blossom albumuk után adta ki új lemezét a H-Music Hungary kiadásában CD-n és a netes platformokon egyaránt. Elmondásuk szerint egy “súlyos anyag várható bő negyven percben“. Mihály Gergely énekes/gitáros korábbiakban így beszélt új lemezükről:

Igyekeztünk olyan lemezt csinálni, ami egyrészt méltó az Angertea örökségéhez, másrészt egyfajta kívülálló a mai anyagok között. Ezúttal nincsenek akusztikus slágerek, átvezetők, csak hét dal bő negyven percben, amelyekbe minden tudásunkat, tapasztalatunkat és érzelmünket beletettük. Ez az első albumunk, amin a zenekar a saját Teaplant nevű stúdiójában dolgozott, a hangzásért pedig én feleltem.

Egy nagyon nem tipikus, nem mai hangzás volt a cél. Hangmintákat nem is használtunk. Egy markáns, óriás-szörnyeteg dobhangzás elérését szerettük volna, ami egyből felismerhetővé teszi a teljes lemezt. Olyan albumok voltak a referenciák, mint például, a Neurosis Times Of Grace lemeze, vagy a Nirvana In Uterója, Steve Albini munkái, vagy például a Primus Brown Albuma. Ezeken a lemezeken hallatszik, hogy hús-vér emberek játszották fel őket, és igazi organikus sounddal rendelkeznek. Ez amúgy az első Angertea-lemez, amin nincs vendégzenész. A kisfiamon kívül persze, aki a Genocide?-ban sikítozik egy kicsikét. De ő nem külsős vendég, hanem a zenekari törzs tagja.”

Borítótéren is szakítottunk a hagyományokkal. Eddig ugye majdnem mindig a saját festményeim voltak a fronton. Ezúttal viszont ahogy meglett a Darkmind cím, egyből egy ilyen régies, reneszánsz festmény ugrott be egy vérző fejű majomkirályról… Enyhe utalás ez a mai királyokra… És hát én teljesen más stílusban festek… Viszont eszembe jutott Szekeres Péter festőművész barátom, akiről tudtam, hogy képes megfesteni a víziómat. Kiváló munkát végzett.”

Angertea - Darkmind (Full Album, 2023)

Angertea – Gain Overdose – új dal a lemezről

Gain Overdose címmel máris itt a második dal az Angertea hamarosan megjelenő lemezéről. A zenekar hét évvel Snakes In Blossom albumuk után tér vissza hatodik nagylemezével, mely Darkmind címmel május 5-én fog megjelenni a H-Music Hungary kiadásában CD-n és a netes platformokon egyaránt. Elmondásuk szerint egy “súlyos anyag várható bő negyven percben“. Mihály Gergő, a zenekar énekes-gitáros frontembere az alábbiakat osztotta meg új daluk kapcsán, ami friss szöveges videót is kapott:

Ez az első Angertea dal, ami más hangolásban van, mint a többi. Elkezdtem a gitárommal különféle hangolásokkal kísérletezni, és ilyen iszonyat mély, húrlebegtetős mocsokságban szólalt meg a dal fő riffje leginkább. Ettől függetlenül szerintem nem annyira Meshuggah-s, inkább ilyen lazább rockandrollos feelingje van. A dal énekproducere Nárcisz (Máris Viktor) volt. Lejött egy napra hozzám a Teaplantbe, és csomót agyaltunk, mire ilyen formába jöttek az énektémák. Rengeteg olyan ötletet adott, ami nekem nem jutott volna eszembe. Erről is szólt ezúttal az énekproducerek szerepe. Először dolgoztunk úgy, hogy direkt nem írtam énektémákat a hangszeres felvételek végéig. Az volt a cél, hogy a tipikus mihályos énekrészeket valamennyire csökkentsük, legyen valami újdonság, friss ötletelés… A szöveg a tavalyi gázár-para után született meg. Elképzeltem egy hájas, nagyfejű majomkirályt, akinek a népe megfagy, ő meg egyedül vonyít a palotájában és mindenféle képzelt ellenséggel hadakozik. Teljesen kitalált sztori, a való életben biztosan nem történhet ilyen… Ugye nem?!

Angertea - Gain Overdose (Lyric Video)

Angertea – Genocide? – Itt az első dal a lemezről

Hét év Snakes In Blossom albumuk után új lemezével tér vissza az Angertea. A zenekar hatodik nagylemeze Darkmind címmel május 5-én fog megjelenni a H-Music Hungary kiadásában CD-n és a netes platformokon egyaránt. Elmondásuk szerint egy “súlyos anyag várható bő negyven percben“. A lemezről Mihály Gergely énekes/gitáros így beszélt:

Igyekeztünk olyan lemezt csinálni, ami egyrészt méltó az Angertea örökségéhez, másrészt egyfajta kívülálló a mai anyagok között. Ezúttal nincsenek akusztikus slágerek, átvezetők, csak hét dal bő negyven percben, amelyekbe minden tudásunkat, tapasztalatunkat és érzelmünket beletettük. Ez az első albumunk, amin a zenekar a saját Teaplant nevű stúdiójában dolgozott, a hangzásért pedig én feleltem. A most bemutatott Genocide? az első nyilvánosságra hozott dal az új anyagról, és jól jellemzi az album egészét, bár lesznek azért kevésbé súlyos tételek is a lemezen.

Angertea - Genocide?

Egy nagyon nem tipikus, nem mai hangzás volt a cél. Hangmintákat nem is használtunk. Egy markáns, óriás-szörnyeteg dobhangzás elérését szerettük volna, ami egyből felismerhetővé teszi a teljes lemezt. Olyan albumok voltak a referenciák, mint például, a Neurosis Times Of Grace lemeze, vagy a Nirvana In Uterója, Steve Albini munkái, vagy például a Primus Brown Albuma. Ezeken a lemezeken hallatszik, hogy hús-vér emberek játszották fel őket, és igazi organikus sounddal rendelkeznek. Ez amúgy az első Angertea-lemez, amin nincs vendégzenész. A kisfiamon kívül persze, aki a Genocide?-ban sikítozik egy kicsikét. De ő nem külsős vendég, hanem a zenekari törzs tagja. Borítótéren is szakítottunk a hagyományokkal. Eddig ugye majdnem mindig a saját festményeim voltak a fronton. Ezúttal viszont ahogy meglett a Darkmind cím, egyből egy ilyen régies, reneszánsz festmény ugrott be egy vérző fejű majomkirályról… Enyhe utalás ez a mai királyokra… És hát én teljesen más stílusban festek… Viszont eszembe jutott Szekeres Péter festőművész barátom, akiről tudtam, hogy képes megfesteni a víziómat. Kiváló munkát végzett.

Angertea – Darkmind

(H-Music Hungary)

1. Labyrinth

2. Embrace of Lizards

3. Gain Overdose

4. The Unexpected Gift

5. Sacred Garden

6. Genocide?

7. Darkmind

Angertea – Jön az új lemezük

7 év után új albumával tér vissza az Angertea. A zenekar hatodik nagylemeze Darkmind címmel május 5-én fog megjelenni a H-Music Hungary kiadásában CD-n és a netes platformokon egyaránt. Elmondásuk szerint egy „súlyos anyag várható bő negyven percben„, amiről vasárnap egy kis ízelítőt is kapunk.

A lemezborítóján Szekeres Péter Art munkája látható. A dalsorrend pedig az alábbi lesz: 1. Labyrinth, 2. Embrace of Lizards, 3. Gain Overdose, 4. The Unexpected Gift, 5. Sacred Garden, 6. Genocide?, 7. Darkmind

A beígért ízelítőig nézzétek meg a tavalyi Fishing on Orfű fesztiválon rögzített teljes koncertjüket, amit a napokban osztottak meg.

Angertea - Fishing on Orfű 2022 (Teljes koncert)

Fémforgács podcast #8

A 8. adásban visszatértünk a megszokott műsorrendhez. Rengeteg hazai és nemzetközi aktualitással és újdonsággal készültünk és adtunk néhány tippet, hogy szerintünk melyik fesztivál és koncert érdemes a figyelemre. Várjuk visszajelzéseiteket akár a rádión, akár a Fémforgács elérhetőségein keresztül. A tartalom: Tulpa, A Kert, Angertea, KabinLáz, All Against, Dimman, Dödsrit, Scythicon, Eldingar, Stratuz, Metal Factory fesztivál, […]

Tovább »