Címke: Beatrice

Ahogy Ti zenéltek… – Nagy Ferót ünnepli a zenei szakma krémje 75. születésnapja alkalmából!

Feró 75 – „Ahogy Ti zenéltek…” címmel feldolgozáslemez jelent meg a 75 éves Nagy Feró tiszteletére. A 32 dalt tartalmazó tribute albumon a magyar könnyű és nem annyira könnyűzenei élet több tucat prominens előadója tiszteleg Feró szerzői és előadói munkássága előtt.

A közreműködő előadók:

Action, Ákos, Alvin és a Mókusok, Anna and the Barbies, Bagossy Brothers Company, Beatrice2020 (a Beatrice jelenlegi zenészei), Bródy János, Depresszió, I’m Dorothy, Fáraó, Fatal Error, Fonó Zenekar,  Hungarica, Ismerős Arcok, Junkies, Kalapács zenekar & Rudán Joe, Keresztes Ildikó & Varga Miklós, Kowalsky meg a Vega, Magna Cum Laude,  Medix & Kamilla Nguyen, Mobilmánia, Moby Dick, Omen, Ørdøg, Phoenix Rt., Republic, Ricse OldStars (korábbi Beatrice tagok) & Juhász Marci, Road, Rómeó Vérzik, Sugarloaf, Tankcsapda, Zorall.

Playlist: Feró 75 - "Ahogy Ti zenéltek…" (Teljes album - Hivatalos lejátszási lista)

Feró 75 – „Ahogy Ti zenéltek…” a megújult H-Music első kiadványa, ami egyúttal igazi családi projekt is, hiszen a különleges dupla válogatás motorja az énekes fia, egyben a zenekar dobosa Nagy Hunor Attila, a klasszikus Beatrice kiadványok stílusában készült grafika, borító pedig felesége, Nagy-Kovács Dorina munkája.
 
A dupla CD hétvégétől országszerte kapható a kiemelt MOL kutakon.

Beatrice – Támadás! (1980/2020)

Beatrice - Támadás!

Ismét szerencsés vagyok, mert megint egy olyan zenekarról és kiadványról írhatok, amit a hagyományos értelemben véve senkinek sem kell bemutatnom. Akik ismerik a Beatricét, azok nagy valószínűséggel tudnak a lemezről. Az írott és elektronikus (nem csak zenei) sajtóban több helyen hírét adták, sőt méltatták a kiadványt és a zenekart. Akik pedig a fekete korongok bűvöletében […]

Tovább »

SZENNYHULLÁM – Magyar punkmozaik ’78-84

Három részes dokumentumfilmet készített a Partizán YouTube csatorna, a rendszerváltás előtt kialakuló hazai punk zenekarokról és punk jelenségről. Spions, Cpg, Beatrice új és archív interjúkkal és felvételekkel egyaránt megtűzdelt, igényes korlenyomat.

A háromrészes dokumentumfilm-sorozatunkban a magyar popkultúra méltatlanul alulértékelt és hazugságokkal terhelt időszakának, a punk hazai megjelenésének történetét meséljük el nektek. Kezdésnek az első magyar punkzenekar, a Spions sztoriját.

SZENNYHULLÁM #1 | Magyar punkmozaik '78-84 | PartizánDOKU

Nagy Feró a Beatricével a hetvenes évek legvégén Ramones dalok feldolgozásain keresztül az ország összes eldugott kis szegletébe hírét vitte a nyugati punkrobbanásnak. De hogyan tudta szétverni a hatalom a Beatricét és ki volt a zenekar közönségének keménymagjában edződött Francia Béla, aki később megalapította az első ízig-vérig suttyó ‘77-es magyar punkbandát, a Rottenst? Szennyhullám, második rész, TÁMADÁS!

SZENNYHULLÁM #2 | Magyar punkmozaik '78-84 | PartizánDOKU

Ahol a jólét csendet szül, ott mindenki tetű – többek között ezért a tűpontos, kádári alkut kritizáló sorért kapott két év börtönt a CPg tagjainak a háromnegyede 1984-ben. De miért csuktak le egy zenekart a dalszövegeiért és hogyan próbálta segíteni őket a demokratikus ellenzék? Szennyhullám, utolsó rész a CPg története.

SZENNYHULLÁM #3 | Magyar punkmozaik '78-84 | ELŐZETES

Beatrice – Interjú a zenekar terveiről Kékkői Zalánnal.

Amikor a jubileumi Beatrice kiadványok kapcsán februárban interjút készítettem a zenekar dobosával, Nagy Hunor Attilával, még lelkesen vázolta a csapat idei terveit. Két hónap sem kellett hozzá és ezek a vírushelyzet miatt semmivé foszlottak, vagy mégsem… A Beatrice körüli aktualitások áttekintése és a közelgő szólólemeze miatt ezúttal a zenekar legfrissebb igazolását, a 2018-ban csatlakozott Kékkői Zalán […]

Tovább »

Ricse, Ricse, Beatrice – Rock hórukk két felvonásban

Nagy Feró és a Beatrice zenekar története áll a rock musical középpontjában, mely mostanra már rocktörténeti csemege. Nagy Feró évtizedeken keresztül folyamatosan meg tudott újulni, magas művészi színvonalon valósította meg zenei elképzeléseit. Személyisége alkalmas arra, hogy a magyar hőst, az egyszerű „nép fiát” tárja a nézők elé, aki öntudatosságával, hitével, tehetségével és született színészi képességeivel mindig átlépett az elé gördített akadályokon. A múlt rendszerben a Beatrice a Titkos Szolgálat által megfigyelt együttes volt, a Történeti Hivatal dokumentumainak tanúsága szerint folyamatosan jelentettek koncertjeikről és figyelemmel kísérték a zenekar tagjainak életét. A műben elhangzanak a Beatrice emblematikus dalai, mint a Jerikó, Angyalföld, Nagyvárosi farkas, Motorizált nemzedék, Térden állva, Késő már és természetesen a későbbi slágerek, mint az Azok a boldog szép napok is.

Ricse, Ricse, Beatrice - Újszínház

A Falussy Lilla szövegkönyvéből írt kétfelvonásos „rock hórukkotBozsogi János rendezi, a zenét pedig maga a Beatrice, illetve a színpadon lévő színészek szolgáltatják majd.  Rock hórukk két felvonásban, az Újszínház előadásában látható március 12-én, és április 2-án. A darabban személyesen közreműködik Nagy Feró és a Beatrice zenekar.

Ricse, Ricse, Beatrice - Újszínház

Beatrice – Ebben nőttem fel, az életem része, bár fiatalabb vagyok – interjú Nagy Hunorral

Nagy Hunor Attila 2010 óta a Beatrice dobosa, az eltelt időben egy stúdiólemezen és több koncertfelvételen tette le névjegyét a zenekarban. A csapat aktuális dolgai mellett néhány személyesebb témát is érintettük a Hunorral folytatott beszélgetés során! Szia! Köszönöm, hogy elfogadtad a megkeresésemet, üdvözöllek a Fémforgács stábja és olvasói nevében! Idén jubilálsz az édesapád nevéhez köthető […]

Tovább »

Nagy Feró – Hamlet – 2018

  Mielőtt valaki azt hinné az idei évszám láttán, hogy egy új Feró lemezzel van dolga, gyorsan közlöm, hogy nem. CD-n viszont most jelent meg először a „nemzet csótányának” eme érdekes albuma, melyről a fiatalabb generáció tagjai nem biztos, hogy túl sokat tudnak. Bevallom, én is csak nemrég szembesültem e korong/vállalkozás létével, amikor is a […]

Tovább »

Egy szelet rocktörténelem a lovaspályán

Szeptemberben volt ugyan a szimplán csak rockfesztiválnak elnevezett jamboree a Kincsem Parkban, ám rengeteg egyéb teendőm miatt nem igazán jutott idő a cikk megírására mindezidáig. A két napos rendezvény remélhetőleg hagyományt fog teremteni, mert bár az árak eléggé el voltak szállva, azért a rockerek számára így is felhőtlen kikapcsolódást nyújthatott ez a két nap, másfelől […]

Tovább »

Beatrice – Betiltott dalok II. /1981 – 2013

1981 – A „Tudományos Rockizmus” éve. 1981 – A születésem éve… Ez utóbbiból egyenesen következik, hogy személyesen nem vehettem részt a szakmai/alkotói szempontból épp aranykorát élő, Nagyferó vezette Beatrice koncertjein. De a nemrég megjelent, kifejezetten igényes, dupla CD-s, 24 oldalas booklettel ellátott koncert-antológiát fülelve simán el tudom képzelni, hogy milyen élményben lehetett része a ’ricse […]

Tovább »

Beatrice – jön a Betiltott dalok II.

Tudományos Rockizmus – Amatőr felvételek 1981-ből dupla CD-n alcímmel 2013. március 18-án jelenik meg a GrundRecords/RetroMedia Kft. kiadásában/terjesztésében a Beatrice koncertválogatása.

1981 a Beatrice egyik legfontosabb éve volt.
Ekkorra állt össze az egyik legerősebb felállás, ekkor volt a legkreatívabb a zenekar, és persze ebben az évben szúrta a legjobban az akkori kultúrpolitika meghatározó vezetőinek szemét a Ricse munkássága. A betiltásnak „köszönhetően” az ebben az időszakban íródott dalok sajnos kizárólag amatőr felvételek formájában maradtak fenn az utókor számára.
A most kiadásra kerülő kordokumentum a fellelhető legjobb minőségű anyagok felhasználásával, digitális utómunkálatok segítségével készült. Ez az öt koncert legjobb pillanataiból összeállított kiadvány 81 trackből áll, ám ezek közel fele nem dal, hanem az azokkal egyenértékű, a műsor szerves részét képező átkötő szöveg és konferansz.
Még a Beatrice rajongóknak is szokatlan lehet a felvétel hangzása, hiszen Waszlawik „Gazember” László orgonája teljesen új hangulatot ad a zenének. További érdekesség, hogy Wahorn András és a Spenót szaxofonosa, Villányi Zoltán is felbukkan egy-egy dalban közreműködőként.

_ELVALASZTO_
A Beatrice felállása:

Nagy Feró – ének, vokál, szájharmonika, szaxofon
Miklóska Lajos – basszusgitár, ének, vokál
Waszlavik „Gazember” László – orgona, ének, vokál
Vedres József – gitár, ének, vokál
Bogdán Csaba – gitár, ének, vokál
Donászy Tibor – dob, ének, vokál

Közreműködtek:
Wahorn András – szaxofon
Villányi Zoltán – szaxofon

A kiadvány fontosabb dalai:

1.Civilizáció
2.Nem nekem tanulsz
3.Itt a tavasz
4.Ó, a Beatrice
5.Rendes ember
6.Mire megy itt a játék? (Üsd ki!)
7.Katicabogárka
8.Elkapott a gépszíj
9.Európa
10.Besült mutatvány
11.Szőke punk lány
12.Túl az Óperencián
13.Meditáció II.
14.Üzenetek II.
15.Olajválság (Büntető jazz)
16.Őszinte, kőkemény
17.Budapest
18.Üss a kölökre!

12