Címke: Leecher

Nular, a varázsló

Még a nyár folyamán egy koncerten figyeltem fel Nularra, a dobosra. Akkor ugyanis a Leecher szimfonikus power metal zenekart erősítette a dobos posztján. Illeszkedett a zenekarba, mert a banda eleve elektromos csellókon játszik amolyan neoklasszikus heavy metalt. Mégis meglepett, elsősorban a látvány miatt. Az előadások szünetében aztán szóba elegyedtünk és néhány dolgot megtudtam az előadóról. […]

Tovább »

Leecher – interjú a Wacken Battle fellépésről

Az idei Wacken Metal Battle Hungary 10-es döntőjében elsőként lépett fel a szimfonikus/power/modern metal zenét klasszikus hangszereknek, a csellóknak elektromos/elektronikus torzított változatával játszó Leecher. Velük beszélgettünk a néhány nappal ezelőtti Wacken Battle kalandról. Megtudjuk, hogy a technikával segített zenei maszkok megszólaltatói ott fenn a színpadon emberként néha ugyanolyan hétköznapi gondokkal küzdenek, mint amikor hazaviszem a […]

Tovább »

Wacken Metal Battle Hungary 2023 – Koncertbeszámoló 1/2.rész

Alcím: hozz egy samplert és egy erre a napra kiéheztetett vadállatot is.… Még mondja valaki, hogy a rock és metal műfajnak leáldozott, nincsen közönsége. Ami azt illeti, már a fellépők sora miatt sem egy biztonsági-fellépőlistás nyári fesztivál 40+-os közönsége érkezett a Barba Negrába. Kifejezetten fiatal csajok és fiúk sora is jegyet vett. Persze a zenekarok […]

Tovább »

Wacken Metal Battle Hungary 2023. – Beszélgetés Sütöri Olivér szervezővel

Ismét elindult egy rendkívüli zenei tehetségkutató verseny a rock/metal színtéren. Sokadik alkalommal rendezi meg a két szervező Vörös András és Sütőri Olivér egy szervőcsoporttal, számos segítővel és a helyszínt biztosító Barba Negra támogatásával a Wacken Metal Battle Hungary rendezvényt. Tétje, azaz fődíja, hogy a színpadra lépő zenekarok közül a zsűri által nyertesnek választott banda a […]

Tovább »

Leecher – friss hanggal szól a csellómetalosok Messengers of Fear című dala

Deviant címmel az év elején megjelent a csellómetalos Leecher második nagylemeze. A lemez Messengers of Fear dala most új hangzást kapott, ami az olasz Blodiga Skald énekese,  Axuruk „Jejune” Kaleniuk  (Anton Caleniuc) vendégszereplésével készült el.

Leecher - Messengers of Fear (feat. Axuruk of Blodiga Skald) (Official Lyric Video) - Deviant album

A Messengers of Fear című dalban azt próbáltuk meg elképzelni, milyen lehet beteges félelmekkel, skizofréniával, fóbiákkal szembenézni – eleinte küzdeni ellenük, majd megtanulni együtt élni velük. A szövegben kétféle ilyen félelemről is szó esik, azokról, amiket csak a beteg emberek tapasztalnak (mint amikor valaki hangokat hall), és azokról, amiket mindenki tapasztal, de csak ők félnek tőlük (mint a fóbiák). A videó érdekessége az, hogy az egészet mi készítettük, a rajzokat is beleértve, ehhez szakkönyvet is olvastunk.” – mondta a dalról és a videóról Horváth Anett énekesnő.

Leecher – új dallal és videóval vezetik fel a következő lemezt

Októberben az olasz Blodiga Sklad társaságában körbe utazták Európát, két évvel ezelőtt megjelent, “Sightless” című nagylemezükkel, az Apocalyptica, Therion és Nightwish által kitaposott ösvényt járó cselló-metalos Leecher most pedig bemutatta az egyelőre cím nélküli következő nagylemez első hírmondóját. A “Messengers Of Fear” c. dal videóval együtt érkezik, mely egyben megörökítette az októberi turné, a stúdiózás és a dal élő előadásainak legjobb pillanatait is.

Leecher - Messengers of Fear (Live + Studio + Tour Aftermovie)

A felvételek Strasser György jóvoltából a törökbálinti B-MONITOR Stúdióban zajlottak, a hangzásért pedig Frank Pitters (Silverlinemusic) producer és hangmérnök felelt. A dalban hallható Axuruk Kaleniuk, a Blodiga Skald zenekar hörgősénak a hangja is. A FemMe fesztivál videóit Hendrik Schroeder, a bolgár koncert videóit pedig Kiril Gruev készítette.

“Szeretnénk megköszönni a munkát és a segítséget mindazoknak, akik nélkül nem jöhetett volna létre a felvétel, és természetesen NEKTEK: a közönségünknek, a rajongóinknak és a támogatóinknak, akik nélkül nem lehetnénk most itt! Nagyon örülünk, hogy eddig is ennyien segítettetek. Csodálatos időszakot élünk most át, rengeteg dolog történik velünk… és még nincs vége!!! Ha szeretnétek részt vállalni a második lemezünk elkészülésében, még november 22-ig megtehetitek. Maradjatok velünk! Osszátok, kommenteljetek! És köszönjük!”

A Leecher október elején egy felhívást és kérést tett közzé rajongóik felé, második albumuk felvételeit ugyanis a közönség támogatásával szeretnék elkezdeni, emiatt pedig egy Indiegogo kampányt indítottak, ahol támogatni lehet a zenekart.

“Hamarosan hozzákezdünk a második lemezünk felvételeihez, amiből szeretnénk a lehető legtöbbet kihozni! A munkálatokat egy profi stúdióban, egy tapasztalt producer mellett tennénk meg, aki a fülével és a tudásával segítene minket abban, hogy a lehető legjobb minőséget tehessük le nektek az asztalra. Ehhez most a ti segítségeteket szeretnénk kérni!Ha szeretitek a munkásságunkat, szívesen követitek figyelemmel az utunkat és támogatnátok is minket abban, hogy szintet léphessünk, akkor most meg tudjátok ezt tenni egy kampány keretében. Exkluzív ajándékokkal is készültünk nektek,mint például limitált kiadású pólókkal és egyedi társasjátékkal.”

Leecher – bemutatkozó lemezzel jelentkeztek

A NAIL Records aktuális hírlevelét olvashatjátok.

2016. június 10-én jelent meg a Leecher zenekar bemutatkozó albuma “Sightless” címmel a NAIL Records / Hammer Music gondozásában. A lemezt elsőként a júniusi HammerWorld magazin CD-mellékleteként lehet megvásárolni, a napokban pedig hagyományos terjesztésben is a boltok polcaira kerül. Az új album első nagyobb szabású pesti koncertje a Rock On! Festen lesz szeptember elején!

A szimfonikus metalt játszó Leecher gitárok helyett csellókra alapozza a zenéjét, ami különleges hangzást kölcsönöz a dalaiknak. A csellók a megnyugtató balladáktól az agresszív zúzásig terjedő skálán mindenütt remekül képesek érzelmeket kifejezni. A zenére dallamos női ének épül, illetve dob és néhol hörgés teszi teljessé. A lemez az intróval együtt összesen tizenhárom felvételt tartalmaz. A felvételek a szolnoki Denevér Hangstúdióban készültek, melyre azt követően nyílt lehetőségük, hogy a csapat megnyerte a Rockmaraton fesztivál és HammerWorld magazin közös tehetségkutatóját.

A dalok angol nyelven íródnak. Főként melankolikus témákról, szomorú emberi érzésekről, csalódásokról szólnak, ennek ellenére a zene inkább zúzós, pörgős. Minden dalhoz új nagyzenekari kíséret készült, így azok számára is új lehet a hangzás, akik a demóikat már ismerik. A legnagyobb kihívás a csellók felvétele volt, mivel a gitárokkal ellentétben a ritmusszekciót is mikrofonnal kellett felvenni, valamint rengeteg csellószólam található a dalokban. Az albumon Bokodi Bálint, a Lost Continent énekese is hallható vendégként.

_ELVALASZTO_

Horváth Anett énekesnő így foglalta össze a fontosabb tudnivalókat:

A “Sightless” a Leecher első stúdiólemeze, amire a zenekar elmúlt nyolc évének legjobb dalai kerültek fel. Ez majdnem pontosan egy órányi játékidőt és sok-sok belefektetett munkát jelent. Utóbbi, reméljük hallatszik majd a felvételeken is. Az albumnak eredetileg nem volt koncepciója, de ahogy a címen gondolkodtunk, feltűnt, hogy valamilyen szinten az összes dal az elvakultságról szól, a valóság véletlen vagy szándékos figyelmenkívül hagyásáról. Innen a cím és a borító is. A lemez “slágerdala” számunkra egyértelműen a “Fading”, amelyhez a közeljövőben imageklip is fog készülni. Ez a dal a barátok elvesztéséről szól, valamint arról, amikor – sokakkal ellentétben – végre kinyitjuk a szemünket és megpróbáljuk jóvá tenni, amit még lehet.

Az első szöveges videó az “All The Stars” című dalhoz készült, amely azokról az emberekről szól, akiket először híressé tesz a média, majd a hírnevüket kihasználva a legapróbb botlásaikból, a magánéletükből is drámát csinál, csak hogy legyen szenzáció, az “áldozatok” pedig ezt nem látják előre. A klip érdekessége, hogy a zenekar tagjai készítették.

Leecher - All the Stars (Lyric Video 2016)

Az “All The Stars” videóban arra a szomorú tényre is rá akartunk világítani, hogy egy bizonyos szint után a zene helyett már mindenkit az előadó magánélete érdekel, a művei pedig senkit. A képeken – ironikus céllal – azért is szerepelnek a zenekar tagjai, mert tudjuk, hogyha egyszer híresek lennénk – amit nagyon szeretnénk – akkor talán ránk is ilyen a sors várna. Amire viszont egyáltalán nem vágyunk.

Hatások: Nightwish, Apocalyptica, Epica, Within Temptation

Az album fő témája:

A “Sightless” ugyan nem koncept-lemez, de alapvetően egységes üzenettel rendelkezik. A dalok többsége arról szól, hogy az emberek elvakultan cselekszenek, nincsenek tisztában a tetteik következményeivel, vagy nem hajlandók tudomást venni a szándékaiknak ellentmondó valóságról. Erre a vakságra utal az album címe, mely napjainkban kifejezetten jellemző az emberi viszonyokra (Damnation, Fading), az ember és a környezete viszonyára (Eclipse), illetve az egymással szorosan összefüggő politika és média világára is (Slaves To A Dream, All The Stars).

Aphonic Threnody – brit doom magyar taggal

A szimfonikus metalt játszó hazai Leecher csellósa, Libisch Ábel is tagja a brit székhelyű nemzetközi doom/death csapatnak. 

Az egykori és mai Urna, Dea Marica, Arcana Coelestia, Gallow God, Locus Mortis, Pantheist, Wijlen Wij, Clouds tagok által alapított zenekar új lemeze When Death Comes címmel megjeelent és meg is halllgatható. Az elkészítésében Greg Chandler (Esoteric), Josh Moran (Vacant Eyes) és David Unsaved (Ennui/Necropoli) közreműködött.

<a href=”http://aphonicthrenody.bandcamp.com/album/when-death-comes”>WHEN DEATH COMES by Aphonic Threnody</a>
 

Epica, Leecher

Úgy néz ki, hogy az Epica nem csak mondja, de valóban szeretné megismerni kis hazánkat. Öt év alatt hat koncertet adtak és mind más helyszínen volt. Csak a rend kedvéért: PeCsa, Miskolc, Zánka, Tokaj, Diesel club, Club 202. A koncert előtt tartottam a helyszíntől, hiszen az ex-Wigwam eddig még nem tárulkozott ki előttem. És így […]

Tovább »

Negative Art – Sziget utáni veszedelem

Sziget utáni veszedelem: ismét amerikai vendégzenekarral

Immár hagyománynak tekinthető, hogy a Negative Art a Sziget fesztivált követő napokban megszervezi a Sziget utáni veszedelem névre hallgató programot, mely idén három estén át tart majd.
_ELVALASZTO_
A rendezvény keretében olyan műfajú zenekarok lépnek fel, akik a nagy fesztiválokon ritkán jutnak színpadra… köztük nemzetközi csapatok is. Az amerikai Crüxshadows vagy éppen a kanadai Birthday Massacre után idén egy New York-i csapat, a Made Out Of Babies hallható augusztus 24-én az A38 hajó tetőteraszán, jelképes összegű belépő ellenében, a két megelőző napon pedig ingyen hallgathajuk meg a Dharma, az Angelus, a Oneheadedman, a Leecher, a Sinathrop és a német Acid Rain koncertjét az After Music Clubban.

Erős sarkítással azt is mondhatnánk, hogy a brooklyni Made Out Of Babies a rock egyik „legagyasabb”, de a műfajhoz hűen mégis ösztönös ágát műveli: zenéjüket a Jesus Lizard noise-rockja és az Isis post-metalja közé lehet sorolni.. mások még a Yeah Yeah Yeahs-t és a Big Blacket is belevennék a sorba.

Sokat elmond róluk az is, hogy a gitáros, Brendan Tobin a Red Sparowes-t is erősíti, az énekesnő, Julie Christmas pedig a Neurosis és Peeping Tom muzsikosokat is felmutató Battle Of Mice-ban szintén hallatja a hangját. Ami nem is akármilyen: nagyjából olyan hatást kelt, mintha PJ Harvey eszelős, kegyetlen klónját hallgatnánk.. A zenekar karrierjét egyengető kiadók nem kevésbé patinásak: a Made Out of Babies a már említett zenekarokkal is együtt dolgozó, a Neurosis tagjai által alapított Neurot Recordingsnál kezdte pályafutását, új albumuk pedig az The End Records-nál jelent meg, melynek az Ulver, a Gathering, a Mindless Self Indulgence vagy éppen a Voivod is ott van a zászlóshajói közt.

A Made Out Of Babies-t a kiváló hangszeres tudás mellett tehát az énekesnő hangja emeli ki a többi kísérletező, zajos poszt-alter rock zenekarok sorából. A most megjelent Ruiner lemezen kiemelkedőt alkot Julie Christmas: elég már az albumot hallgatni ahhoz, hogy átjöjjön kreatív személyisége és átélése, hiszen valóban nemcsak énekli, hanem éli is a hangokat, legyen szó pillanatnyi elmélázásról, harmóniákkal tarkított dallamokról, robbanó hangkitörésekről, hisztérikus ordibálásról vagy eszelős sziszegésről. Mindez úgy olvad össze szerves egésszé a zenével, hogy egy pillanatra sem érezzük kellemetlennek, így minket is könnyen magával ragad a MooB zeneisége.

Az amerikai csapat augusztus 24-én, vasárnap 1000 forintos belépő ellenében látható az A38 hajó (eső ellen védett) tetőteraszán, ráadásul a belépő fele a pultnál lefogyasztható. A koncert után Noise Pollution party várja az egybegyűlteket: stoner, sludge és hc muzsikák minden mennyiségben – szóval mindaz, ami a koncert hallgatása közben eszünkbe juthatott.

A Sziget utáni veszedelem koránt sem csak ebből az egy estéből áll: pénteken, 22-én három hazai csapat látható majd ingyenesen az After Music Clubban, köztük a Dharma, mely nemrég alakult Budapesten, és egy igazán egyedi műfajt, az orientális dark metalt képviseli, ugyanis a modern, ambient és folk elemekkel tűzdelt metal zenét játszó három zenész egy elbűvölő szépségű énekesnő vezetésével lép a színpadra.


 

Első hangzóanyagukat a Bakery stódióban rögzítették, legutóbb a Road társagában koncertezték végig az országot, és immár első klipjük is látható – mindez a www.dharma.extra.hu weboldalon. Az este másik fellépője a Leecher, melyre az Apocalyptica és az Evanescence volt nagy hatással: csellók és gitárok segítségével szólaltatja meg dalait, és persze több feldolgozást is.. az estét amúgy egy német zenekar, az Acid Rain nyitja meg, nevéhez illően brutális death metal muzsikával.

A szombati napon szintén ingyenes koncertek várnak ránk az After Music Clubban: szerepel a Sinathrop, és a leghíresebb magyar girl metal zenekar, az Angelus, a szintén metalban utazó Oneheadedman, mely immár szintúgy női énekessel lép színpadra, és jelenleg nagylemezén dolgozik.. korábbi EP-jük pedig elérhető weboldalukon, a www.oneheadedman.com címen.

Sziget utáni veszedelem

2008. augusztus 22., péntek 19 óra
Budapest, After Music Club (Bp., VII. Nyár u. 6.)

Dharma, Leecher, Acid Rain (GER) koncertek
A koncertek után afterparty: Adam, Jesper, Bence
A belépés ingyenes!

2008. augusztus 23., szombat 19 óra
Budapest, After Music Club (Bp., VII. Nyár u. 6.)

Sinathrop, Oneheadedman, Angelus koncertek
A koncertek után afterparty: Adam, Heaven’t, NINth
A belépés ingyenes!

2008. augusztus 24., vasárnap 20 óra
Budapest A38 hajó tetőterasz

Made Out Of Babies (USA) koncert
Noise Pollution Party
Belépő: 1000 Ft, melyből 500 Ft a pultnál lefogyasztható.