A Mercedes Band közzétette a 2013-ban megjelent Csukott szemmel albumán szereplő (R)Idegen címü szám videóklipjét.
Ez az együttes második videója, a forgatás még a múlt évben történt. A rendezést és a vágást is házon belül oldaották meg, azaz a banda tagjainak munkája. A bemutatóra az idén a Szent György Napok alkalmával került sor.
A Mercedes Band 1997 januárban alakult, Sepsiszentgyörgyön (Erdély) és 2003-ban jelentette meg az első lemezét. Magyarországon eddig csak néhányszor koncertezett a zenekar, Kunszentmiklóson 1998-ban és 2000-ben valamint Budapesten 2007-ben, a legtöbb fellépése pedig Erdélyben és Románia többi részén zajlott le.
2013 márciusban jelent meg a Csukott szemmel című második Mercedes Band album, sajátkiadásban. A hanganyagot a szolnoki Denevér Hangstúdió mixelte és maszterizálta. Az albumra egy intrót és 11 dalt válogatott be az együttes. A banda zenei stílusát a csapattagok röviden nu-rocknak nevezik, amit az alternatív, nu metal és dallamos rock elemei határozzák meg.
A Fekete-fehér c. nyitó dalra egy videóklip is készült, amely 2013 február végén jelent meg. A forgatás már 2012 augusztusában megtörtént, Sepsiszentgyörgyön. Barátokból összeállított csapat filmezte, a vágást pedig az együttes dobosa készítette. A videót itt lehet megtekinteni:
Mercedes Band - Fekete-fehér
Az album CD-n jelent meg, de jelenleg a teljes lemez meghallgatható freestreaming-ben is IDE KATTINTVA.