Címke: Roger Waters

Roger Waters – újabb klip

A napokban új videóval lepte meg a rajongóit a június 2-án új albummal jelentkezett Roger Waters. A 73 esztendős muzsikus Is This The Life We Really Want? lemezének Wait For Her című dalához készült el egy félig zenélős, félig történetmesélős képi anyag.

Roger Waters - Wait for Her (Video)

A Wait For Her a 10. dal az albumon, és része annak a trilógiának, amely a következő üzenettel zárja a korongot: a szeretet győz mindenek felett. „Ez az egész a szerelembe esésről szól, a szerelem transzcendentális jellegéről, és arról, hogyan tud ez kihatni az egész életedre; valamint arra, ahogyan a dolgokhoz alapvetően közelítesz, viszonyulsz” – nyilatkozta egy rádióműsornak Waters. „De ezzel egy időben a Szabadság eszméjével való szerelembe esésre is utal. Vagyis miután minden rosszat felsoroltam már, ami csak eszembe jutott, azt mondom: hozz egy tálat, melyben megmoshatom a lábát. Hozd az utolsó szál cigarettámat. És még mindig százszor inkább a karjai közt halok meg, mint hogy élethossznyi bűntudatban vergődjek. És ez így van. Ha nem tudsz beleszeretni a szabadságba, akkor egy nagyon fontos üzenetet nem sikerült meghallanod. És amikor azt mondom, Szabadság, azalatt azt értem, hogy Szabadság mindenkinek.”

Roger Waters – 25 év után új szólóalbum

25 év elteltével új albummal jelentkezett a Pink Floyd kreatív agya és fő dalszerzője, Roger Waters. A június 2-án megjelent anyag az Is This The Life We Really Want? címet kapta, és egy megkérdőjelezhetetlen állásfoglalás a modern világunkról és napjaink általános bizonytalanságáról.

Roger Waters
utolsó szólóanyaga, az 1992-es Amused To Death jelentősen megelőzte a korát, ráadásul kíméletlen alapossággal mutatta be a televízió és a média hatalmát, amelyet az Öbölháború alatt tapasztalhatott meg a világ. A hasonlóan naprakész témákat boncolgató Is This The Life We Really Want? az olyan klasszikus Pink Floyd albumok hagyományait követi, mint az Animals vagy a The Wall.

A lemez produceri munkálatait és keverését az a Nigel Godrich végezte, aki olyan előadókkal dolgozott már együtt, mint Paul McCartney, a U2 vagy a Radiohead. A friss korong 12 felvételt rejt, és a következő művészek közreműködtek a stúdióban: Roger Waters (ének, akusztikus gitár, basszusgitár), Nigel Godrich (hangszerelés, billentyűk, gitár), Gus Seyffert (basszusgitár, gitár, billentyűk), Jonathan Wilson (gitár, billentyűk), Joey Waronker (dob), Roger Manning (billentyűk), Lee Pardini (billentyűk), Lucius, Jessica Wolfe és Holly Proctor (vokálok).

Az albumra a következő dalok kerültek fel:

1.When We Were Young
2.Déja Vu
3.The Last Refugee
4.Picture That
5.Broken Bones
6.Is This The Life We Really Want?
7.Bird In A Gale
8.The Most Beautiful Girl
9.Smell the Roses
10.Wait for Her
11.Oceans Apart
12.Part of Me Died

A 73 esztendős muzsikus május végén kezdte meg Us + Them elnevezésű észak-amerikai turnéját, amely egészen október végéig tart. Az Is This The Life We Really Want? kapcsán egy részletes interjút is elolvashattok a zenésszel ITT.

Roger Waters – The Wall

A Pink Floyd The Wall-ja azt hiszem nem igényel bemutatást. Meg az sem szükséges kivesézni, mekkora alapmű, milyen hatással volt a jövő nemzedékre akár zenei, akár egyéb értelemben. Sorolhatnám még, hány banda dolgozott fel erről a lemezről dalokat, stb. Nekem az 1990-es tévéközvetítés volt az első találkozásom a művel, ami elég emlékezetes. Amikor 2011-ben a […]

Tovább »

Roger Waters – falas érdekességek

Már csak 3 nap és élőben láthatjuk Roger Waterst és a legendás Falat.
Néhány érdekesség a vasárnapi előadás kapcsán:

– 400 liter héliumgázt használnak fel az előadás alatt az óriási figurák felfújásához és mozgatásához (az ikonikus tanár-, az anya- vagy éppen a repülő malac figurájához) .

– Egy tégla súlya kb 4.5 kilogramm, 500 téglából építik meg az előadás alatt a teljes Falat, amely a végén leomlik.

– Minden apró részletet megterveztek előre, minden egyes helyszínre. Például előre lekérték a napnyugta pontos aznapi, helyi idejét, és ahhoz képest hirdették meg az előadás kezdését, hogy a látvány tökéletes legyen az első perctől fogva.

A Fal élőben Budapesten!

A következő hírlevelet juttatte el hozzánk az előadást szervező LiveNation:

Örömmel jelentjük be, hogy rendeződtek a Roger Waters – The Wall turné budapesti állomását is érintő logisztikai problémák, és az eredetileg meghirdetett áprilisi időpont helyett 2011. június 22-én lesz látható a legendás előadás a Budapest Sportarénában.
Roger Waters 30 éves jubileumi Fal egyetlen budapesti előadásának belépőihez elsőként a rogerwaters.com oldalon regisztrált rajongók juthatnak már ma, augusztus 23-án 10 órától 25-én este 18 óráig.
A livenation.hu oldalon, az augusztus 26-án reggel 8 óráig regisztrált tagoknak is lehetőségük lesz előzetes jegyvásárlásra; augusztus 26-án 10 óra és 27-e reggel 8 óra között.
Augusztus 27-én 10 órától a belépők megvásárolhatók már a Ticketpro országos hálózatában is, valamint a www.livenation.hu oldalon keresztül.
Köszönjük szíves megértésüket és türelmüket!

Roger Waters/The Wall – csúszik a jegyértékesítés kezdete

Az alábbiakban a LiveNation közleményét olvashatjátok:

Ezúton értesítjük a rajongókat és minden érdeklődőt, hogy a 2011 áprilisában Budapesten megrendezésre kerülő Roger Waters 30 éves jubileumi Fal előadás belépőinek árusítását, a budapesti állomást is érintő logisztikai problémák miatt nem tudjuk az eredetileg meghirdetett időpontban megkezdeni, a jegyértékesítés kezdete további értesítésig tolódik.

Ez vonatkozik a rogerwaters.com és a livenation.hu oldalakon keresztüli előzetes jegyvásárlásra is.

Köszönjük szíves megértésüket és türelmüket!

Színpadon a The Wall

Kicsit még távoli, de semmiképpen sem mindennapos eseményre kerül sor 2011. április 11-én a Papp László Sportarénában:

2011 tavaszán a Fal elindul első – és valószínűleg utolsó – európai turnéjára. Az elmúlt 30 évben ez a lehetőség szóba sem kerülhetett, hiszen a show túlságosan nagy volt ahhoz, hogy utaztatni lehessen. Napjainkra azonban az újonnan épült arénák és a turnék technikai fejlődése megoldotta ezt a problémát.
Több hónapnyi aprólékos tervezés után Roger Waters felújította az előadást, megtartva azt csodálatos extravaganciát amelyet a Fal mindig is magáénak tudhatott és ami legendássá tette – így adva át egy újabb generációnak a lélegzetelállító hang- és vizuális élményt.
Roger Waters a videógrafika- és vizuális látványtervezés dinamikus fejlődésének segítségével teljesen új megoldásokkal tudja bemutatni a történetet és a dalokat; magát a falat – egy közel 3000 négyzetméternyi díszletet – is óriási kivetítőként használva.
A show tartalmazza az összes olyan speciális elemet, ami az eredeti, Gerald Scarfe féle megközelítésben látható volt: térhatású kvadrofónikus hangzás, pirotechnika, fényjáték, gigantikus felfújható bábúk, videó bejátszások és rengeteg effekt.
A színpadon Roger Waters mellett Dave Kilminster (gitár), Snowy White (gitár), G. E. Smith (gitár), John Carin (billentyűs hangszerek), Harry Waters (billentyűs hangszerek), Graham Board (dob), valamint Robbie Wyckoff, Jon Joyce, Michael Lennon, Mark Lennon, Kipp Lennon (vokál) játszik majd.
_ELVALASZTO_

„30 évvel ezelőtt, amikor a Falat írtam, ijesztően fiatal voltam még.” – emlékszik vissza Roger Waters. – „A köztes években rájöttem, hogy a félelmeim és veszteségeim a szükségszerűen velük járó gúnnyal, szégyennel és büntetéssel együtt olyan szélesebb körű aggályok allegóriájaként szolgálhatnak, mint a nacionalizmus, a rasszizmus, a szexizmus, a vallás, vagy bármi más. Ezeket a gondolatokat és ’izmusokat is ugyanazok a félelmek irányítják, mint amelyek a saját fiatal életemet is befolyásolták.”
A Fal olyan Pink Floyd klasszikusokkal dicsekedhet, mint a Comfortably Numb, Another Brick In The Wall, Mother, Run Like Hell vagy Young Lust, és több millió rajongója van szerte a világban. Már 1980-as megjelenésekor óriási siker volt, a legtöbbet eladó lemezzé vált, és a mai napig őrzi a helyét az öt legnagyobb példányszámot produkáló albumok között.
A mostani turné a Roger Waters és Pink Floyd rajongók számára egy kivételes lehetőséget jelent, hogy lássák a Falat teljes egészében, élő zenekari kísérettel, speciálisan a turnéra tervezett, csúcstechnológiájú színpadi show keretében, amely csak fokozza az elidegenedésről és az átalakulásról szóló mű hatását. Az eredeti albumot is illusztráló Gerald Scarfe, aki a Pink Floyd kezdeti turnéján, majd az 1982-ben megjelent filmen is dolgozott, újra az alkotógárdát erősíti, új, művészi bábokat és felfújható tárgyakat tervezve a turnéra.
A mai napig a Falat csupán 31 alkalommal játszották színpadon, a Pink Floyd 1980-81-es amerikai turnéján, és 1990-ben Berlinben, a berlini fal leomlását ünnepelve. Ez utóbbi az egyik legnagyobb koncert volt, amit valaha rendeztek, fél millió néző látta a helyszínen, a Postdamer Platzon, és közel 100 millió ember nézte tévén keresztül a világ többi részén. A kritikák Roger Waters eme alkotását a legjobb koncertnek nevezték, amely etalonná vált az utána következő művészek számára.
Roger Waters azonban rámutat, hogy a Fal 2011-ben ugyanolyan fontos, mint 20-30 évvel ezelőtt, ezért a legújabb technika segítségével új élettel töltötte fel a művet.
„A mostani vetítési technika teljes egészében különbözik attól, amilyen lehetőségeink anno voltak, így például most már tűéles képet tudunk vetíteni egy 100 méter széles falszakaszra is.”- lelkendezik Roger Waters. Talán még ennél is fontosabb a Fal politikai és szociális mondanivalója, ezért a díszlet egy részén a harcokban elesett katonák előtt tiszteleg, így minden egyes hős egy újabb téglává válik majd a falban.
„Amikor ezt először csináltam, éppen csak túl voltunk a vietnámi háborún; most viszont éppen az iraki és az afganisztáni háború közepén járunk, így ez egy erős háború-ellenes üzenet. Az volt a létrejöttekor és még ma is az. A Fal új megvalósítása egyben kísérlet arra is, hogy összehasonlíthassuk a régi és a jelenlegi kínos helyzeteket, amibe a világ sodródott, és ajánljuk mindazoknak, akik kiábrándultak az elmúlt években.”
Miután a Falat színpadon csak az USA-ban, Angliában és egyetlen alkalommal Németországban láthatták eddig, így a turné egy soha vissza nem térő alkalom az európai rajongóknak, hogy akár saját országukban nézhessék meg a színpadi művet.
Az európai turnét megelőzően Roger Waters Észak-Amerikában kel útra idén szeptemberben az előadással, az európai koncertkörút 2011 márciusában kezdődik. Miután a művész utalt rá, hogy valószínűleg ez lesz az utolsó nagy turnéja, így minden helyszínen erős jegyeladásra számítanak.
A showról naprakész részleteket a www.rogerwaters.com oldalon találhatnak a rajongók, a művész maga is folyamatosan frissíti az információkat és kommunikál rajongóival a site-on keresztül.
A budapesti előadás belépőihez először a hivatalos fan club tagjai juthatnak, június 15., 10 órától június 20-a 16 óráig, a www.rogerwaters.com oldalon keresztül.
A www.livenation.hu oldalon június 20-án reggel 8 óráig regisztrált tagoknak elővásárlási lehetőségük lesz az oldalon keresztül, június 21-én 10 órától június 22-én 16 óráig. Miután az előadásra színpadközeli, úgynevezett kiemelt állójegyek is kaphatók lesznek, így aki biztosítani kívánja helyét, érdemes minél hamarabb megvásárolnia belépőjegyét.
2010. június 23., 10 órától a jegyek már minden érdeklődő számára elérhetők lesznek a www.livenation.hu oldalon keresztül valamint a Ticket Expressben és az Eventim országos hálózatában.