
Ahogyan arról korábban már mi is írtunk, közel 30 év után adja ki első nagylemezét a kaliforniai death metalos Thanatopsis zenekar. A bandakorai éveiben 1992-1997 között négy demót is kiadott. 2015-ben alakultak újjá és október 23-án, Initiation címmel debütálnak. Lemezük újabb előzeteseként Consequence dalukat lehet meghallgatni, amit így kommentált a banda:
„A Consequence az újabb dalok egyike azok közül, amiket az Initiation albumra írtunk. A Consequence az átlagember népesedési kontrol elleni lázadásáról szól, amit az uralkodó osztály vezényel. Pontosabban az újonnan alakuló, földalatti ellenállásokról beszél ezt a dal, mely zenei tekintetben epikus természettel, agresszivitással és fordulatos csavarokkal van felszerelve, a maximális hallgatói élmény érdekében.„











