King Gizzard & the Lizard Wizard – Új albumuk a moduláris szintetizátor köré épül

A King Gizzard & the Lizard Wizard nem a lustaságáról, és nem is a zenei-egysíkúságáról híres. Az alapjaiban pszichedelikus rock/metal vonalas ausztrál zenekara kalandozott már a tharsh metal, a space rock, a hard rock, egyszóval a rock / metal műfajok számos fizóival. Ezt teszik most is, a hamarosan megjelenő 28. stúdióalbumuk, az Alien Metal esetében is, amin most moduláris szintetizátorok – a rave és az EDM / drum and bass zenék világába merülnek alá.
„Teljesen átprogramozta az agyamat. Azt gondoltam: ’El fogom felejteni mindazt, amit a zenéről tudok, és mindent újra megtanulok a nulláról’. Ezen szemléletmód miatt számos kísérlet sikertelenül végződött. Még soha nem dobtunk ki ennyi anyagot, mint ennél az albumnál. Egész albumokat, egész univerzumokat, amelyeket megfogalmaztunk, létrehoztunk, felvettünk – töröltünk, majd újrakezdtünk.” – mondta Stu Mackenzie, a zenekar egyik alapítója.
„Az Alien Metal igazán kemény, ugyanakkor nagyon érdekes irányokba is elkalauzol. És egyedinek tűnik – megmaradva olyannak, amilyenek mi magunk vagyunk.” – tette hozzá Joey Walker, aki billentyűk, szintetizátor egyéb elektro-kütyük felelőse.
A nyolc tételes lemezüket a nyár végén tervezik kiadni a p(doom) Records gondozásában, amiről elsőként Level 5 daluk videóját osztották meg.









